Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Ameryka Południowa i Środkowa

EKWADOR I GALAPAGOS - 8 dniowy rejs

 • Ekwador

Opis

Galapagos to raj dla botaników i wszystkich kochających przyrodę. Wyspy słyną z licznych endemitów – obszarów, na których żyją gatunki niewystępujące nigdzie indziej na świecie. UNESCO uznało wyspy jako Miejsce Światowego Dziedzictwa, ponad 97% ich powierzchni jest pod ochroną.

Dziś, myśląc o podróżach, nie tylko wybieramy kierunek pod kątem atrakcyjności miejsca, ale także bezpieczeństwa i komfortu podróży.

Stąd, w oparciu o aktualne dane, chcemy Wam zaproponować wspaniałą i co najważniejsze bezpieczną przygodę – 8 dniowy rejs jachtem mający na celu eksplorację wysp Galapagos, zamieszkanych głównie przez żółwie, legwany i ptaki. Atutem rejsu jest jego cena. Do tego wizyta w Quito – Unesco, gdzie na każdym kroku przestrzega się zasad bezpieczeństwa związanego z COVID. 

Po hiszpańsku Ecuador oznacza równik. Jak na warunki południowoamerykańskie, jest to mały kraj o wielkiej różnorodności przyrodniczej i kulturowej. To właśnie ona sprawia, że ten kraj staje się wyjątkowym miejscem, nazwanym przez niektórych „rajem na ziemi”. Głównym i niezapomnianym punktem wyprawy będzie wspomniany 8 dniowy rejs śladami Darwina, po najpiękniejszych zakątkach Galapagos.

Na koniec zwiedzimy stolicę Ekwadoru, jedno z pierwszych miejsc na świecie wpisanych na listę UNESCO oraz zrobimy zakupy na barwnym bazarze pełnym rękodzieła i poznamy tradycje zamieszkujących kraj Indian. Warto wiedzieć, że narodowym przysmakiem są tu świnki morskie, które kupić można na każdym bazarze.

Wiemy, jak bardzo każdy z nas spragniony jest podróżowania i odpoczynku, stąd nasz program łączy zwiedzanie, aktywności i błogie lenistwo.

Terminy

Czas trwania wyprawy 13 dni
Dostępne terminy wypraw

TERMIN WYJAZDU

24.06 -06.07.2021

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Cena dla grupy 15 Uczestników (jacht na wyłączność) - 2550 USD + 2750 PLN/os + bilety lotnicze

Uwagi

CENA OBEJMUJE: 

 • 8-dniowy rejs po archipelagu Wysp Galapagos komfortowym jachtem z zakwaterowaniem i posiłkami 3 x dziennie 
 • zakwaterowanie w hotelu 4* w Quito i na komfortowym jachcie w kabinach standard (I klasa – opis jachtu w programie) w pokojach i kajutach 2os., dopłata do zakwaterowanie w pokoju/kajucie 1os. (na zapytanie)
 • wyżywienie: podczas programu 3 posiłki dziennie; starannie dobrane restauracje, przystawka, danie, deser,
 • prywatny transport w Ekwadorze wg programu
 • bogaty autorski program zwiedzania Ekwadoru,
 • kartę migracyjną na Galapagos,
 • opiekę lokalnych przewodników,
 • opiekę polskojęzycznego pilota podczas trwania całego wyjazdu,
 • opłaty klimatyczne i lokalne podatki,
 • opłatę wylotową z Ekwadoru,
 • ubezpieczenie KL, NNW, bagażu (zawierające choroby przewlekłe oraz COVID)
 • obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE OBEJMUJE:

 • przelotu na trasie Warszawa – Quito; Guayaquil – Warszawa z 1 przesiadką wraz z opłatami lotniskowymi ok 4800 PLN/os
 • przelotów wewnętrznych na trasie Quito – Galapagos – Quito wraz z opłatami lotniskowymi koszt między 450 USD – 520 USD.
 • opłaty do parku narodowego Galapagos 100 USD  
 • innych świadczeń niż wymienione powyżej, zwyczajowych napiwków w Ekwadorze i podczas rejsu oraz wydatków natury osobistej,
 • wypożyczenia sprzętu do snorkelingu, nurkowania i kajakowania podczas rejsu.
 • napojów do obiadów i kolacji w Ekwadorze i podczas rejsu.
 • napiwków dla obsługi jachtu sugerowana kwota ok 50 USD od osoby oraz bagażowych i obsługi w Ekwadorze sugerowana kwota ok 20 USD/os
 • testów na COVID wymaganych na przelocie

Cena skalkulowana dla grupy min. 15 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Wymagana ważność paszportu 6 miesięcy dłuższa od daty powrotu z wyjazdu!

 

Aktualne obostrzenia COVID-19 w Ekwadorze 

Osoby zaszczepione mogą swobodnie wjeżdżać do Ekwadoru bez żadnych ograniczeń,  w przypadku innych warunków linii lotniczej, należy przedstawić test zgodnie z wymaganiami linii

Przy wjeździe na Galapagos wymagany jest jeszcze test PCR – 96 godzin niezależnie od szczepienia

Osoby niezaszczepione muszą mieć negatywny wynik testu PCR, przeprowadzony 72 godziny przed przybyciem.

Hotele, restauracje i muzea są otwarte.

Przestrzenie w restauracjach i hotelach są odpowiednio dezynfekowane przez personel.

Przy wejściu do obiektów muzealnych. przestrzeni publicznych. hoteli i restauracji, kościołów jest kontrola pomiaru temperatury i obowiązkowa dezynfekcja

W autobusie zachowana odległość i dezynfekcja rąk przy wejściu, w restauracjach zachowana jest odpowiednia odległość pomiędzy stolikami (2 metry), przy jednym stoliku może siedzieć max 6 osób.

Maseczki obowiązkowe w autobusach, hotelach, muzeach i na ulicach.

Wszystkie działające hotele w okresie pandemii muszą mieć specjalne miejsce dla osób z Covid-19. Nasz ubezpieczyciel w przypadku pozytywnego testu, potwierdzonego przez lekarza, pokrywa koszt pobytu i biletu powrotnego w późniejszym terminie.

Należy wziąć pod uwagę iż procedury mogą się zmienić w każdej chwili.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – EKWADOR
Spotkanie na lotnisku Okęcie z pilotem Polka Travel 2h przed planowanym odlotem. Odprawa biletowo-bagażowa. Przelot do Quito przez jeden z portów europejskich. Transfer do hotelu, nocleg w Quito.

2 dzień

QUITO – GALAPAGOS – WYSPA BALTRA – WYSPA SANTA CRUZ, PLAŻA BACHAS  (Ś, O, K)

Rano transfer z hotelu na lotnisko, przelot z Quito na Galapagos, na wyspę Baltra. Baltra pełniła funkcję strategiczną w okresie II Wojny Światowej, obecnie, na wyspie znajduje się główne lotnisko.  Po przylocie transfer do portu, zaokrętowanie na jachcie i rozpoczęcie wspaniałej wyprawy.

Lunch na pokładzie. Krótkie spotkanie informacyjne. Po południu dopłyniemy do wyspy Santa Cruz, (mokre lądowanie) na Playa Bachas, położonej na północnym wybrzeżu wyspy Santa Cruz, jest to jedno z głównych miejsc lęgowych żółwi morskich, a krystalicznie czyste wody zachęcają do relaksu i kąpieli. Po kąpieli powrót na jacht. Kolacja i spotkanie informacyjne  na następny dzień.

 

3 dzień

WYSPA GENOVESA – EL BARRANCO I ZATOKA DARWINA (Ś, O, K)

Po śniadaniu czeka nas eksploracja Wyspy Genovesa. (suche lądowanie) Trekking (2 km) rozpoczniemy w miejscu o nazwie Barranco – strome kamieniste ścieżki, znane również jako schody księcia, poprowadzą nas na wysoki klif. Rozciąga się tam wspaniały widok. To miejsce jest również domem dla niezliczonych ptaków, takich jak głuptaki, jaskółki Galapagos i gołębie Galapagos. Powrót na lunch na pokładzie.

Po południu dopłyniemy do Zatoki Darwina, rozległej zatoki, skąd można podziwiać widok na wyspę. Okazja do obserwacji ptaków, głównie licznie występujących tutaj fregat. Powrót na pokład. Odpoczynek, kolacja i odprawa na kolejny dzień.

4 dzień

WYSPA BARTOLOME, SKAŁA PINNACLE, WYSPA SANTIAGO (Ś, O, K)

Po śniadaniu czeka nas wyprawa do najsłynniejszego miejsca na Galapagos, czyli skały Pinnacle na wyspie Bartolome. To mała, skalista wyspa wulkaniczna, wokół jej wybrzeża zaplanowane jest nurkowanie, gdzie można wypatrzeć pingwiny z Galapagos. Nazwa wyspy upamiętnia brytyjskiego żeglarza, Sir Bartholome Jamesa Sulivana, członka wyprawy HMS Beagle.

Najbardziej charakterystycznym punktem wyspy jest skała Pinnacle, utworzona przez zastygłą lawę, schłodzoną zaraz po erupcji przez wodę morską. Czeka nas wspinaczka na szczyt wulkanu (ok 40 minut, 114 metrów, 375 schodów),by podziwiać niesamowite widoki, zwłaszcza na okoliczne skały, zbudowane z zastygłej lawy, mieniące się  w różnorodnych kolorach. Powrót na lunch na pokład.

Po południu dopłyniemy do wyspy Santiago, gdzie czeka nas odpoczynek na białej, piaszczystej plaży, możliwość pływania w towarzystwie fok i pingwinów. Powrót na pokład na odpoczynek i kolację. Wieczorem odprawa na kolejny dzień rejsu.

 

5 dzień

WYSPA PLAZA – WYSPA SANTA FE (Ś,O,K)

Po śniadaniu lądujemy na niewielkiej, klifowej wyspie Plaza, która została utworzona przez lawę, obecnie pokryta kaktusami opuncji. Wyspa jest domem dla jednej z największych kolonii lwów morskich, a także kolorowych żółtych i czerwonych legwanów lądowych. Na klifach można obserwować kolonie ptaków. Najbardziej charakterystyczną rośliną wyspy jest krzew Sesuvium, w porze deszczowej ma barwę zielonkawą do żółtawej, aw porze suchej (od końca czerwca do stycznia) jaskrawoczerwoną. Trekking: 2 ½ km. Suche lądowanie. Powrót na lunch na pokładzie.

Po obiedzie dotrzemy do wyspy Santa Fe, gdzie obserwować będziemy kolonie lwów morskich, legwanów lądowych, mew widłosternych, rybitw i petrel. Ścieżka prowadząca do serca wyspy wiedzie przez las gigantycznych kaktusów i charakterystycznych drzew palo santo. Na koniec relaks – pływanie i nurkowanie w pięknych turkusowych wodach. (mokre lądowanie) Powrót na kolację na pokładzie.

 

6 dzień

SAN CRISTOBAL – CERRO BRUJO,  PUNTA PITT & ISLET  (Ś, O, K)

Po śniadaniu, na jachcie, dopłyniemy do pięknej plaży z białego koralu gdzie można pływać i nurkować,a także oglądać ptaki i lwy morskie. W sąsiedztwie plaży zobaczymy ptaki takie jak głuptaki niebieskonogie, kamuszniki, szczudłaki i fregaty oraz kilka innych odmian. Lwy morskie przywitają nas, gdy dopłyniemy do plaży i przygotujemy się do wspinaczki na wysoki punkt stromego stożka z tufu wulkanicznego. Jest to jedyne miejsce na wyspach, na którym będziemy mieli okazję zobaczyć wszystkie trzy gatunki głuptaków w tym samym miejscu oraz podziwiać piękne widoki.

Po południu dopłyniemy do wyspy Lobos (Lwów Morskich) Na tej wyspie można spotkać najważniejszą kolonię lwów morskich i głuptaków niebieskonogich. Krajobraz jest piękny i jest to idealne miejsce do nurkowania.

Posiłki i nocleg na jachcie.

7 dzień

ESPAÑOLA – PUNTA SUAREZ,  GARDNER BAY I GARDNER & OSBORN ISLETS (Ś, O, K)

Kontynuacja rejsu na wyspę Española, najstarszą i najbardziej wysuniętą na południe wyspę archipelagu, na której spotkać można albatrosy, myszołowy galapagoskie, głuptaki maskowe i niebieskonogie, legwany morskie, lwy morskie, mewy widłosterne, zięby, żółwie. Kiedy fale uderzają z impetem o skały, z uformowanych przez lawę szczelin, woda wytryskuje wysoko w powietrze tworząc gigantyczne fontanny. Punta Suarez to jedna z najważniejszych wizyt całego rejsu. Miejsce wydaje się mieć wszystko – to raj dla miłośników przyrody. Najstarsza zachowana wyspa w archipelagu to nasza jedyna okazja do obcowania z endemicznym albatrosami w ich okresie godowym – od kwietnia do grudnia. Przy odrobinie szczęścia możemy oglądać ich skomplikowane zaloty. Po południu przypłyniemy  na  Gardner Bay, na wschodnim wybrzeżu wyspy Española, gdzie mieści się cudowna szeroka plaża, którą zamieszkuje kolonia lwów morskich, co daje niesamowitą okazję do fotografowania tych wspaniałych stworzeń podczas ich zabaw. Skaliste brzegi to również idealne miejsce do nurkowania i snorkelingu. Posiłki i nocleg na jachcie.

 

8 dzień

FLOREANA – PUNTA CORMORAN, DEVIL’S CROWN I POST OFFICE BAY (Ś, O, K)

Kontynuacja rejsu na wyspę Floreana, pokrytą wulkanicznymi stożkami, która przez wieki była siedzibą piratów, a później żądnych przygód awanturników z Europy i Ameryki Północnej. Na północnym wybrzeżu wyspy Floreana znajduje się Punta Cormoran, a tamtejszy szlak prowadzi prosto do punktu widokowego, z którego można podziwiać cudowną lagunę zamieszkaną przez dużą kolonię flamingów. Ścieżka prowadzi dalej na białą plażę, miejsce lęgowe żółwi morskich, a z brzegu widać stada pływających płaszczek. Następny punkt programu to snorkeling przy oblewanym przez fale kraterze wulkanicznym, zwanym Devil’s Crown (Korona Diabła). Będzie okazja zobaczyć płaszczki, różne rodzaje ryb tropikalnych a może nawet rekiny. Po południu odwiedzimy niecodzienny punkt pocztowy znajdujący się na plaży – Post Office Bay. Można tutaj zostawić list, lub zabrać taki, który dostarczymy do adresata. Posiłki i nocleg na jachcie.

 

9 dzień

WYSPA SEYMOUR – POWRÓT DO QUITO (Ś, K)

Po śniadaniu ostatnie spotkanie z florą i fauną wysp Galapagos, Wyspa Seymour  znana jest z dużej liczby głuptaków niebieskonogich, kolonii fregat, mew, legwanów morskich i lwów morskich, charakteryzuje się suchą roślinnością strefową, Mokre lądowanie. Po wizycie na wyspie transfer na lotnisko Baltra, lot powrotny do Quito. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg.

UWAGA: Program rejsu na Galapagos może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe i regulacje wprowadzane przez  władze Parku Narodowego Galapagos.

 

10 dzień

 

KOLONIALNE QUITO I WYPRAWA NA RÓWNIK (Ś, O, K) 

Po śniadaniu zwiedzanie, które rozpoczniemy od wizyty w Parku Alameda. Następnie udamy się do kolonialnej części miasta, gdzie spacerując wąskimi, brukowanymi uliczkami poczujemy urok XVI-wiecznego Quito. Odwiedzimy Plac Niepodległości, nad którym górują katedra i Pałac Prezydencki. Zatrzymamy się przy słynnym kościele La Compania, którego wnętrze i bogato rzeźbione ołtarze zostały odnowione, aby przywrócić im dawną świetność. Następnie wstąpimy na punkt widokowy Panecillo, skąd podziwiać będziemy andyjski krajobraz. Obiad w lokalnej restauracji, a następnie zdobędziemy również Mitad del Mundo – Środek Świata, czyli równik, znajdujący się 22 km na północ od Quito. Tylko tutaj mają miejsce niespotykane zjawiska. Powrót na kolację i nocleg do Quito.

11 dzień

TARG W OTAVALO – GORĄCE ŹRÓDŁA (Ś, O, K)

Po śniadaniu wycieczka do Otavalo. Otavalo jest niewielkim miastem w północnej części Ekwadoru. Położone w otoczeniu trzech wulkanów: Imbabura, Cotacachi i Mojanda. W Otavalo odbywa się, jeden z największych w Ameryce Południowej, targ handlowy rękodzieła i oryginalnych wyrobów indiańskich. Główne miejsce handlu to plac Plaza de Ponchos, jednak w soboty handluje się praktycznie na wszystkich ulicach dochodzących do placu, które wyłączone są na ten czas z ruchu kołowego. Zjeżdżają się tu Indianie z całej okolicy, aby sprzedawać kolorowe kilimy, narzuty, ubrania, ręcznie robione swetry, ceramikę, unikalne ozdoby i wiele innych. Można tam też kupić produkty spożywcze, warzywa, owoce i przyprawy. Czas na zakupy oryginalnych pamiątek. Obiad w typowej hacjendzie. Wizyta na plantacji róż, z uprawy których słynie Ekwador. Powrót na kolację i nocleg do Quito.

12 dzień

QUITO – POWRÓT DO EUROPY (Ś, O)

Śniadanie. Czas wolny na zakupy lub eksplorację miasta Quito. Dla chętnych opcjonalny wjazd kolejką, by podziwiać okoliczne wulkany oraz widok na miasto Quito. Obiad w lokalnej restauracji i transfer na lotnisko. Przelot do Europy.

13 dzień

WARSZAWA

Przylot do Warszawy i zakończenie przygody z historią ewolucji według Darwina.

 

OPIS JACHTU:

Proponowany jacht to połączenie klasycznego piękna i dobrego stylu. Spełnia wszystkie standardy, których można oczekiwać od bardzo dobrej klasy jachtu, aby uczynić Państwa rejs wśród zaczarowanych wysp Galapagos nadzwyczajnym przeżyciem.

Każda kabina posiada ciepły drewniany wystrój, wyposażona jest w prywatną łazienkę z prysznicem i ciepłą wodą, sejf, telefon. Dodatkowo oba statki mają dużo miejsca do wypoczynku na pokładzie słonecznym. Posiłki serwowane są w wygodnej jadalni. Do dyspozycji Gości jest również lobby bar.

Linie KLM, którymi planowany jest przelot wymagają testu PCR przed wylotem Wjazd do Ekwadoru oraz na Galapagos za okazaniem testu PCR.

Ważne: UBEZPIECZENIE – Wszyscy uczestnicy posiadają na okres podróży polisę ubezpieczeniową Signal Iduna pokrywającą koszty leczenia do kwoty 100 000 EUR, polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków na kwotę 15 000 PLN, jak również ubezpieczenie bagażu na kwotę 5000 PLN.
Ubezpieczenie standardowo obejmuje choroby przewlekłe oraz zachorowanie na Covid w trakcie wyjazdu. Diagnozę oraz etapy związane z leczeniem ubezpieczonego określa lekarz.

UWAGA: Linia lotnicza KLM oraz Ekwador i Galapagos wymagają testów PCR, wykonanych nie wcześniej niż na 72 godziny przed wylotem.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
MEKSYK – MEXICO CITY I JUKATAN
Poznawcze
12 dni

MEKSYK – MEXICO CITY I JUKATAN

Zagadki Majów i Azteków, tequila, mariachi i cudowne Karaiby...

więcej o wyprawie
EKWADOR I GALAPAGOS – 8 dniowy rejs
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
13 dni

EKWADOR I GALAPAGOS – 8 dniowy rejs

8 dniowy Rejs po Galapagos śladami Darwina, wizyta na równiku,

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
10 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie
MEKSYK I GWATEMALA
Poznawcze
13 dni

MEKSYK I GWATEMALA

Gwatemala pełna kolorów. Zagadki Majów i Azteków, tequila, mariachi i cudowne Karaiby...

więcej o wyprawie