Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Azja

CHINY - PEKIN I CHENGDE

 • Chiny

Opis

Proponujemy Państwu ciekawą wyprawę do Chin. Zwiedzimy Pekin i położone nieopodal miasto Chengde, gdzie spotyka się tradycja chińska, tybetańska, mongolska i mandżurska. Stolica Chin to most pomiędzy przeszłością a przyszłością. Bardzo szybko staje się jedną z ważniejszych metropolii świata. Jest miastem zarówno cesarskim jak i typowo chińskim we współczesnym rozumieniu tego słowa oraz przykładem nieograniczonych ludzkich możliwości. Wszystko, co powstaje w Pekinie, musi być i jest – większe, szybsze, potężniejsze i piękniejsze od poprzedniego. Jak grzyby po deszczu wyrastają nowoczesne drapacze chmur, autostrady i centra handlowe. Nie jest to już Pekin sprzed dziesięciu lat, kojarzący się z zadymionym centrum z milionami rowerów, wąskimi uliczkami i historycznym klimatem. Chengde natomiast jest typowym kurortem – znanym uzdrowiskiem z gorącymi źródłami i często odwiedzanym ośrodkiem turystycznym. Zachowały się tu wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO pozostałości po największych w Chinach ogrodach królewskich wraz z letnim pałacem dynastii Qing, a także zespół świątyń buddyjskich. Podczas rewolucji kulturalnej miasto popadło w ruinę i zapomnienie, obecnie jest restaurowane pod patronatem UNESCO.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 9 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Cena od: 7300 PLN / os. ( dla min. 20 osób)

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • przelot na trasie Warszawa – Pekin – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
 • transfery z i na lotniska
 • transport autokarem lub minibusem
 • noclegi w hotelach: 4* w pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 350 USD/os.
 • śniadania według programu
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu
 • obiady i kolacje wg programu
 • obsługę lokalnych przewodników
 • kolację z kaczką po pekińsku
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i parków narodowych
 • wizę chińską
 • usługi bagażowych w hotelach

CENA NIE OBEJMUJE

 • innych opłat niż wymienione powyżej
 • napiwków
 • napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 20 osób według kursu 1 USD = 3,70 PLN. W przypadku mniejszej liczby Uczestników lub wzrostu cen waluty cena imprezy może ulec zmianie.Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA PEKIN
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel, odprawa biletowo-bagażowa. Przelot do Pekinu, posiłki na pokładzie samolotu.

2 dzień

PEKIN (Ś, K)
Po przylocie przejazd do hotelu, śniadanie, następnie zwiedzanie Pekinu. Udamy się do kompleksu sakralnych budowli taoistycznych – Świątyni Niebiańskiej (UNESCO), dawniej głównego miejsca modłów cesarza. Mieszkańcy Pekinu nie mieli prawa uczestniczyć w obrzędzie. Nie mogli nawet obserwować poprzedzającej go procesji dworu cesarskiego z Zakazanego Miasta do kompleksu świątynnego. Na czas jej przejścia musieli zamknąć się w domach, zaryglować okna i zachować milczenie. Po południu udamy się na zwiedzanie malowniczo położonego nad jeziorem Kunming Letniego Pałacu (UNESCO). To najbardziej rozległe jezioro na świecie stworzone ręką człowieka. Kompleks pałacowy był miejscem odpoczynku chińskich cesarzy. Wieczorem kolacja powitalna z kaczką po pekińsku. Opcjonalnie możliwość wyjazdu na zaskakujący perfekcją pokaz akrobatyczny. Nocleg w Pekinie.

3 dzień

PEKIN (Ś, O)
Dzień można rozpocząć od dających energię zajęć tai chi. Po śniadaniu udamy się na szalenie ciekawy lokalny targ, aby poznać egzotyczne specjały i przyprawy. Kuchnia chińska jest niezwykle bogata i stanowi integralną część kultury. Następnie pod okiem miejscowego „chef de la cuisine” nauczymy się dobierać ingrediencje do poszczególnych dań, a wreszcie wykonamy słynne pierożki. To świetna zabawa połączona z wesołym współzawodnictwem i zakończona oczywiście pierożkową ucztą. Po południu udamy się do centrum Pekinu, by zobaczyć Plac Tiananmen, Bramę Niebiańskiego Spokoju, stanowiącą wejście do Zakazanego Miasta. Na rozległym placu znajdują się dwa obiekty: 38-metrowy pomnik ku czci bohaterów ludu oraz mauzoleum Mao Zedonga. Zwiedzimy też Zakazane Miasto, uznane za najbardziej rozległy zespół pałacowy świata. Wieczorem opcjonalnie możliwość wyjazdu do opery chińskiej lub na pokaz kung fu. Nocleg w Pekinie.

4 dzień

PEKIN – CHENDGE (Ś, O)
Dzień można rozpocząć od dających energię zajęć tai chi. Po śniadaniu, uduchowieni porannym rytuałem, wyjedziemy zobaczyć Wielki Mur, który jest największą budowlą na świecie, widoczną nawet z kosmosu. Będziemy mogli pospacerować po tym wyjątkowym dziele genialnych architektów. Wjedziemy kolejką na jedną z najlepiej zachowanych części muru w Jinshanling, w prowincji Hebei. Zobaczymy długi na ponad 10-kilometrów odcinek, zbudowany z 12-kilogramowych kamieni, mający 67 wartowni i będący obecnie trasą wielu maratonów. Wieczorem przejazd do Chengde, zakwaterowanie i nocleg.

5 dzień

CHENGDE (Ś, O)
Po śniadaniu zwiedzanie położonego malowniczo w górach Chendge. Zobaczymy cesarski Pałac Letni (UNESCO) z niegdyś najbardziej rozległym ogrodem w imperium. Kompleks powstał za czasów dynastii Qing. Zwiedzimy XVIII-wieczne budowle: świątynię Doktryny Potaraka, czyli mniejszą kopię Pałacu Potala w tybetańskiej Lhasie z kolumnami ozdobiony-mi inskrypcjami w językach chińskim, tybetańskim, mongolskim i mandżurskim, Świątynię Pomyślności i Długo-wieczności, wzorowaną na tybetańskiej Xigazê i Świątynię Powszechnego Spokoju, skrywającą 22-metrowy drewniany posąg Guanyin, bogini miłosierdzia. Posąg ma 42 ramiona, trzyma w rękach m.in. instrumenty muzyczne. Dawniej Chengde było czasowo siedzibą rządu i wzniesiono tu wiele mandżurskich, mongolskich i tybetańskich budowli, aby każda mniejszość narodowa czuła się jak u siebie w domu. Nocleg w Chengde.

6 dzień

CHENGDE – PEKIN (Ś, O)
Po śniadaniu wybierzemy się na zwiedzanie prowincji Hebei. Dotrzemy do unikatowej formacji skalnej, szczytu Xingchui, przypominającej Maczugę Herkulesa, a także zwiedzimy Świątynię Szczęśliwości na jednym ze wzgórz. Obiad, a następnie powrót do Pekinu, ewentualnie przystanek w fabryce misternych wyrobów z emalii. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. Dla chętnych możliwość wyjścia na nocny market, aby w nietypowy sposób odkrywać lokalną kulturę.

7 dzień

PEKIN (Ś, O)
Dzisiaj będzie możliwość poznać inne, nowoczesne i designerskie oblicze Pekinu. Przedpołudnie spędzimy zwiedzając Art Zone 798, projekt powstały po rewitalizacji dawnej fabryki. Na terenie industrialnym mieści się obecnie Centrum Sztuki Nowoczesnej. Strefa 798 porównywana jest z Greenwich Village lub Soho w Londynie. Wiele galerii, sklepów, butików, barów czy kawiarni tworzy tę wyjątkową dzielnicę. Obiad i czas wolny na indywidualne poznawanie tego miejsca. Po południu zobaczymy stadion narodowy zbudowany dla potrzeb Olimpiady w 2008 roku. Nocleg w Pekinie.

8 dzień

PEKIN (Ś, K)
Dzień wolny na spokojne i atrakcyjne zakupy. Możliwość skorzystania z masaży, wyjścia do ZOO i oglądania np. pandy wielkiej. Wieczorem zjemy wspólnie pożegnalną kolację. Nocleg w Pekinie.

9 dzień

PEKIN – WARSZAWA
Wczesnym rankiem przejazd na lotnisko i odlot do kraju. Po przylocie do Warszawy zakończenie imprezy.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
PORTUGALIA – PORTO
Poznawcze
Kulinarne
Na winnym szlaku
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – PORTO

więcej o wyprawie
PORTUGALIA – LIZBONA
Poznawcze
Kulinarne
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – LIZBONA

Zabytki Lizbony, degustacje win, regionalna kuchnia, wizyta na Cabo da Roca

więcej o wyprawie
BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
11 dni

BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro - Miasto Cudów - samba, caipirinha i piękne plaże...

więcej o wyprawie