Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Azja

CHINY - MAKAU I HONG KONG

 • Chiny

Opis

Hongkong zostanie ostatecznie zespolony z ChRL w roku 2047, zaś Makau w 2049. Dziś jeszcze obydwa te miejsca są specjalnymi okręgami administracyjnymi Chin. Hongkong, dosłownie „pachnący port”, do 1999 był brytyjską kolonią. Obecnie stanowi gospodarczą potęgę. Jest światowym centrum handlowo-finansowym oraz siedzibą wielonarodowych organizacji i banków. To miasto, które nigdy nie zasypia, gdzie Wschód spotyka się z Zachodem. Jest supernowoczesny, słynie z imponujących drapaczy chmur, nowoczesnych technologii i najwyższego na świecie wskaźnika wolności gospodarczej. Ogromną rolę w życiu mieszkańców Hongkongu odgrywa duchowość. To wielokulturowe miasto pełne świątyń jest domem dla buddystów, taoistów, konfucjanistów, muzułmanów, katolików i innych. Makau, dawniej port słynący z przemytu opium, to najdłużej istniejąca kolonia europejska na terenie Chin. Obecnie promuje turystykę i hazard. Najpiękniej napisał o nim Tiziano Terzani,  włoski reporter, dziennikarz i wieloletni korespondent dzienika „Der Spiegel” w Azji – Gdyby historia miała zapach, pachniałaby jak to miasto o świcie, kiedy kościoły są puste, a domy gry jeszcze pełne, kiedy żebracy podnoszą się z ławeczek nadmorskiej promenady, a zmarznięte pary oglądają w witrynach lombardów zegarki, złote łańcuszki, wieczne pióra oddane w zestaw i utracone przez graczy. Z wysokości swoich piedestałów kamienni bohaterowie i święci celują mieczami oraz łacińskimi krzyżami w przejaśniające się azjatyckie niebo. Po żółtawych wodach zatoki, do której wpada Rzeka Perłowa, suną drewniane dżonki z rozpostartymi żaglami. Świt w Makau nie jest początkiem nowego dnia, lecz tylko chwilą w nieustannej wymianie ciemności i światła, podobnej do następujących po sobie czerwonych i czarnych pól w ruletce, której koła nigdy się nie zatrzymują.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 10 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Cena od: 4400 PLN + 2100 USD / os. ( dla min. 16 osób)

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • przelot na trasie Warszawa – Szanghaj; Hong Kong – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
 • 2 przeloty wewnętrzne wraz z opłatami lotniskowymi
 • transfery z i na lotniska
 • transfer autokarem lub minibusem
 • noclegi w hotelach 4 *, pokoje 2-os., do-płata do pokoju 1-os. 310 USD/os.
 • śniadania według programu
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • opiekę anglojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu
 • obiady i kolacje według programu
 • rejs rzeką Pudong w Szanghaju
 • rejs bambusową tratwą
 • rejs do Makau
 • wjazd kolejką na wzgórze
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów według programu
 • lokalne podatki i opłaty
 • koszt wizy do Chin

CENA NIE OBEJMUJE

 • innych opłat niż wymienione powyżej
 • napiwków
 • napoi do posiłków
 • wydatków natury osobistej, napiwków (sugerowane ok. 40 USD/os.).

Cena skalkulowana dla grupy min. 20 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Na 30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć paszport wraz z wnioskiem wizowym.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – SZANGHAJ
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel, odprawa biletowo-bagażowa. Przelot do Szanghaju, posiłki na pokładzie samolotu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

2 dzień

SZANGHAJ (Ś, O)
Rano możliwość udziału w porannych ćwiczeniach tai chi na pobliskim placu. Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Szanghaju, jednego z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast świata. Wjedziemy na punkt widokowy Oriental Pearl TV Tower. Potem „cofniemy się w czasie” i podczas naszej wędrówki po zabytkowym centrum zobaczmy malownicze ogrody Yuyuan, poznamy założenia tworzenia chińskich ogrodów oraz różnice pomiędzy ogrodami chińskimi i japońskimi. Obiad zostanie za-serwowany w restauracji słynącej z typowych dań kuchni szanghajskiej. Po południu odwiedzimy Świątynię Jadeitowego Buddy. Wieczorem czeka nas kolejna uczta dla zmysłów, czyli rejs po rzece Pudong i oglądanie bogato iluminowanego Szanghaju z pokładu statku. Opcjonalnie wyjście na pokaz akrobatyczny. Noc-leg w hotelu w Szanghaju.

3 dzień

SZANGHAJ – ZHUJIAJIAO – GUILIN (Ś, O)
Rano możliwość udziału w porannych ćwiczeniach tai chi. Po śniadaniu wy-jedziemy do Delty Rzeki Jangcy i „miasta na wodzie” Zhujiajiao, tam czeka nas rejs po kanałach tej urokliwej miejscowości. Obiad. Po południu przelot do Guilin, transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

4 dzień

GUILIN I REJS – YANGSHUO (Ś, O)
Po śniadaniu oddalimy się od zgiełku miasta do wspaniałej krasowej krainy tysiąca zielonych wzgórz, otoczonych mistyczną mgłą. Udamy się w rejs do Yangshuo (ok. 3,5 godz.) rzeką Li. Obiad na pokładzie podczas rejsu. Po południu zakwaterowanie w hotelu, następnie czas wolny na West Street i zakupy w lokalnych kramach z rzemiosłem. To najlepsze miejsce, by za-kupić regionalną pamiątkę. Na uwagę zasługują szczególnie tradycyjne obrazy i zwoje, czarno-białe, a także kolorowe, przedstawiające okoliczne pejzaże. Atrakcją są również lokalne imbirowe słodycze. Opcjonalnie wieczorem wyjście na ponad godzinny spektakl światło-dźwięk z około 600 aktorami.

5 dzień

RAFTING RZEKĄ YULONG – YANGSHUO (Ś, O)
Po śniadaniu zwiedzimy lokalny rynek a następnie czeka nas ok. 1,5 godz. rafting bambusową łodzią po rzece Yulong, a dla osób chętnych wyprawa rowerowa w pobliskie góry. Można podziwiać piękne krajobrazy pól ryżowych z pasącymi się tam bawołami wodnymi. W tym regionie mieszka społeczność Yao, w której kobiety słyną z pięknych kruczo-czarnych i nigdy nie obcinanych włosów. Te niezwykle długie włosy po-trafią one w dwie minuty upiąć w bardzo misterne fryzury. Powrót do hotelu na nocleg.

6 dzień

YANGSHUO – GUILIN – HONG KONG (Ś, O)
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie. Zobaczymy Jaskinię Trzcinowej Fujar-ki ze stalaktytami i stalagmitami, tworzącymi niezwykłe formy przypominające rośliny, zwierzęta i ludzi, wspaniale oświetloną, nazywaną Naturalną Galerią Sztuki, a także Wzgórze Słoniowe, wjedziemy też kolejką krzesełkową na górę Yao (najwyższa w Guilin) oraz udamy się na plantację herbaty. Obiad. Po południu przelot do Hong Kongu. Nocleg.

7 dzień

MAKAU (Ś, O)
Po śniadaniu popłyniemy promem do Makau, które niemal przez 450 lat było pod panowaniem Portugalii i jest unikalnym miejscem połączenia kultur Wschodu i Zachodu. Zobaczymy ruiny katedry św. Pawła, niegdyś największej świątyni chrześcijańskiej w Azji, wzgórze Penha, świątynię Kum Lam (Bogini Miłosierdzia), pospacerujemy po Avenida de Almeida Ribeiro, potem czas wolny np. na spróbowanie szczęścia w działających przez całą dobę kasynach. Powrót do Hong Kongu na nocleg.

8 dzień

HONG KONG (Ś, O)
Po śniadaniu zwiedzanie tego ultranowoczesnego miasta, które niemal przez 150 lat znajdowało się pod wpływami brytyjskimi. Obecnie ponad 90% populacji stanowią Chińczycy. Odwiedzimy wioskę rybacką Aberdeen z ludem Tanka, opcjonalnie można spróbować przejażdżki sampanem, wjedziemy też na wzgórze Wiktorii, skąd rozpościera się panorama na port Wiktorii, następnie chwila na lokalnym targu. Po południu udamy się do Kowloon na aleję gwiazd, nocny targ ptasi i kwiatowy, będzie można zobaczyć pokaz symfonii świateł. Nocleg w Hong Kongu.

9 dzień

HONKG KONG A LA CARTE (Ś)
Po śniadaniu czas wolny na indywidualne zwiedzanie lub bardzo atrakcyjne zakupy, z których słynie Hong Kong. Nocleg w Hong Kongu.

10 dzień

HONG KONG (Ś)
Śniadanie, czas wolny, transfer na lotnisko. Przelot do kraju. Po przylocie do Warszawy zakończenie imprezy.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
PORTUGALIA – PORTO
Poznawcze
Kulinarne
Na winnym szlaku
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – PORTO

więcej o wyprawie
PORTUGALIA – LIZBONA
Poznawcze
Kulinarne
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – LIZBONA

Zabytki Lizbony, degustacje win, regionalna kuchnia, wizyta na Cabo da Roca

więcej o wyprawie
BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
11 dni

BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro - Miasto Cudów - samba, caipirinha i piękne plaże...

więcej o wyprawie