Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Ameryka Południowa i Środkowa

CHILE - WYSPA WIELKANOCNA, ARGENTYNA

  • Argentyna
  • Chile

Opis

Kamienne kolosy, niczym nieśmiertelni wojownicy, strzegą niewielkiej Wyspy Wielkanocnej, zagubionej pośród wód Oceanu Spokojnego. Zainspirowały setki legend i mitów, rozbudziły wyobraźnię podróżników i naukowców. Są świadectwem fascynującej kultury Rapa Nui. Wyspa Wielkanocna to fenomen w skali świata. Chile to kraj oszałamiający różnorodnością krajobrazów. Wciśnięty pomiędzy wybrzeże Oceanu Spokojnego i pasmo Andów, długi na 4300 km, w najszerszym miejscu liczy zaledwie 445 km, a w najwęższym – 90. Podczas podróży zobaczymy: najbardziej jałową pustynię na świecie(niektóre fragmenty Atacamy nie poczuły kropli deszczu od ponad 400 lat), będziemy u stóp Andów, gdzie występuje ponad 50 czynnych wulkanów i w jednym z najpiękniejszych parków narodowych Torres del Paine. Znajdujący się w Patagonii i wpisany na listę rezerwatu biosfery UNESCO, niezwykły Park Narodowy Torres del Paine został ogłoszony w 2013 roku „ósmym cudem świata” Wyrastające niemal pionowo ze stepu trzy skalne wieże nie są jedyną atrakcją parku – turkusowe jeziora, wodospady, gęste lasy i naj­więk­szy poza stre­fa­mi po­lar­ny­mi lą­do­lód na Ziemi, przyciągają tysiące turystów. W Argentynie bedziemy na  Ziemii Ognistej, która samą swoją nazwą od zawsze pobudzająca wyobraźnię nie tylko podróżników. W Patagonii zobaczymy jeden z najpiękniejszych lodowców Perito Moreno. Czeka nas spotkanie z pingwinami, przejażdżka konna a w Buenos ogniste tango. To wyprawa przez wszystkie strefy klimatyczne, dla prawdziwych koneserów. Dopełnieniem są dobrej klasy hotele, położone w bdb lokalizacji i smakowanie kuchni i wina w starannie dobranych restauracji należących do czołówki list gastronomicznych w swoich regionach – czeka nas degustacja ceviche, kraba królewskiego, wspaniałych steków czy jagnięciny.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 17 dni
Dostępne terminy wypraw

Cena

13500 PLN + 4950 USD / os.
ŚWIADCZENIA
PLN
USD
POLKA STANDARD
13500
3430

przelot na trasie Warszawa – Santiago de Chile; Buenos Aires – Warszawa wraz
z opłatami lotniskowymi
przeloty wewnętrzne wraz z opłatami lotniskowymi
transfery z i na lotniska
transport autokarem lub minibusem
noclegi w hotelach: 3*/4* w pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 985 USD/os.
śniadania według programu
opiekę polskojęzycznego pilota
ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

POLKA KOMFORT
0
1005

obiady i kolacje według programu
obsługę lokalnych przewodników
rejsy łodzią podczas zwiedzania (wycieczka do kolonii pingwinów oraz u stóp lodowca)

POLKA LUX
0
515

bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i Parków Narodowych
wieczór z pokazem tango
pokaz folklorystyczny na Wyspie Wielka-nocnej oraz w Santiago de Chile
pieczenie jagnięciny w Patagonii
przejażdżkę konną w Calafate

Suma
13500
4950

Uwagi

CENA NIE OBEJMUJE

Innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków, napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej

Cena skalkulowana dla grupy min. 16 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników lub wzrostu cen waluty cena imprezy może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawimy alternatywną propozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA
Spotkanie z pilotem Polka Travel na lotnisku Okęcie 2 godziny przed planowanym wylotem, wręczenie dokumentów podróży, odprawa biletowo-bagażowa, przelot do Santiago de Chile przez jeden z portów europejskich.

2 dzień

SANTIAGO DE CHILE (O, K)
Poranny przylot do Santiago. Przejazd do hotelu, gdzie zostawimy bagaże, następnie początek zwiedzania malowniczo położonej u stóp Andów stolicy. Zobaczymy: Plaza de Armas, od którego rozpoczęła się historia miasta, najstarszy kościół pw. św. Franciszka, uniwersytet, Pałac Prezydencki. Obiad w lokalnej restauracji serwującej doskonałe ryby, w tym węgorza morskiego. Zakwaterowanie. Kolacja powitalna połączona z pokazem folklorystycznym w regionalnej restauracji. Nocleg.

3 dzień

SANTIAGO – WYSPA WIELKANOCNA (Ś, K)
Po wczesnym śniadaniu przelot na Wyspę Wielkanocną. Miejsce znane przede wszystkim z ponad 600 kamiennych posągów, zwanych moai, osadzonych na platformach ahu. Powitanie girlandami kwiatów, następnie zwiedzanie tajemniczych zabytków wyspy i podziwianie wulkanów Rano Kau, Orongo, Vinapu. Kolacja i nocleg.

4 dzień

MOAI, AHU – NA PLAŻY ANAKENA (Ś, O, K)
Po śniadaniu wycieczka po wyspie, „Największe Muzeum Archeologiczne Świata”. Zobaczymy m.in. kamienne platformy ahu, na których wzniesiono moai, przejdziemy poboczem wygasłego wulkanu Rano Ravaku, odwiedzimy północną część wyspy. Lunch w formie pikniku, odpoczynek na plaży Anakena. Kolacja z pokazem folklorystycznym i nocleg w hotelu.

5 dzień

WYSPA WIELKANOCNA – SANTIAGO (Ś, K)
Po śniadaniu przelot do Santiago. Transfer do hotelu, czas wolny na zakupy rękodzieła. Kolacja i nocleg.

6 dzień

CALAMA – SAN PEDRO DE ATAKAMA – DOLINA KSIĘŻYCOWA (Ś, O, K)
Wczesne śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Calama. Przejazd do urokliwego San Pedro, nazywanego oazą na gorącej pustyni Atakama. Zwiedzanie Muzeum Archeologii, jednego z najciekawszych w Ameryce Południowej. Obiad w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie w hotelu, po południu wyjazd w kierunku Doliny Księżycowej. Zgodnie z nazwą tworzy ona surrealistyczny krajobraz pełen niezwykłych form wapiennych, glinianych i solnych, powstałych w wyniku erozji miliony lat temu. Będziemy podziwiać spektakularny zachód słońca w Dolinie Księżycowej. Powrót na kolację i nocleg do San Pedro.

7 dzień

SALAR DE ATAKAMA – LAGUNY I FLAMINGI (Ś, O, K)
Po śniadaniu dzień przeznaczony na odkrywanie okolic Salar de Atakama. Odwiedzimy błękitne laguny Miscanti i Miniques, leżące na wysokości ponad 4000 m n.p.m. u podnóża wulkanów, zamieszkane przez liczne kolonie flamingów. W trakcie wycieczki minitrekking. Obiad. Kolacja w jednej z lokalnych restauracji. Nocleg.

8 dzień

SPEKTAKL GEJZERÓW (Ś, O)
Śniadanie w formie suchego prowiantu. Bardzo wczesnym rankiem wyjazd na niesamowity spektakl natury. Będziemy podziwiać wybuchające z zamarzniętej ziemi gejzery. Możliwość naturalnej kąpieli w pięknej scenerii. Powrót do San Pedro. Obiad. Transfer na lotnisko i przelot do Santiago. Transfer do hotelu. Nocleg.

9 dzień

PATAGONIA – PUERTO NATALES (Ś, K)
Po śniadanieu transfer na lotnisko i przelot do Punta Arenas, malowniczo położonego nad Cieśniną Magellana. Przejazd do Puerto Natales, skąd turyści wyruszają w kierunku Parku Narodowego Torres del Paine, jednego z najmłodszych, ale zarazem najpiękniejszych Parków Narodowych Ameryki Południowej. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

10 dzień

PARK NARODOWY TORRES DEL PAINE (Ś, O, K)
Rankiem wyruszymy w kierunku Parku Torres del Paine. Skierujemy się w stronę serca parku, podziwiać będziemy wspaniałe krajobrazy jezior, wodospadów oraz florę i faunę m.in. lagunę Amarga, jezioro Nordenskjold, jezioro Pehoe. Spacer wzdłuż brzegu jeziora Grey. W czasie wycieczki obiad w formie pikniku. Późnym popołudniem powrót do hotelu na kolację i nocleg.

11 dzień

PATAGONIA – CALAFATE – CERRO FRIAS (Ś, O, K)
Po śniadaniu przejazd w kierunku granicy z Argentyną, następnie przejazd do Calafate. Obiad w lokalnej restauracji. Następnie przejazd w kierunku Cerro Frias, gdzie odbędziemy przejażdżkę konną, podziwiając fantastyczne widoki na okoliczne szczyty oraz Jezioro Argentyńskie. Późnym popołudniem przejedziemy do typowej hacjendy regionu, gdzie podczas kolacji degustować będziemy regionalną specjalność, czyli asado. Powrót na nocleg do Calafate.

12 dzień

PERITO MORENO – USHUAIA (Ś, K)
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Parku Narodowego Los Glaciares, najpiękniejszego w Argentynie. Przejazd w stronę najsłynniejszego lodowca regionu Perito Moreno. Po drodze zobaczymy typowe krajobrazy, udamy się na minitrekking pomiędzy lodowcami, następnie z pokładu statku obserwować będziemy południową stronę lodowca. Po południu transfer na lotnisko, przelot do Ushuaia. Kolacja w restauracji regionalnej. Nocleg.

13 dzień

ZIEMIA OGNISTA (Ś, O, K)
Po śniadaniu przejazd do portu Ushuaia, którego nazwa pochodzi z języka Indian Yamana i oznacza „zatokę krańca”. Zwiedzanie Parku Narodowego Ziemi Ognistej o powierzchni 63 tysięcy hektarów (pogranicze Argentyny i Chile). Obiad. Po południu rejs katamaranem kanałem Beagle w stronę wysp zamieszkanych przez kolonie kormoranów oraz pingwinów. Zobaczymy też miejsca, które szczególnie upodobały sobie lwy morskie. Następnie popłyniemy na zachód wzdłuż wysp Ziemi Ognistej. Kolacja i nocleg w Ushuaia.

14 dzień

USHUAIA – BUENOS AIRES (Ś, O)
Po śniadaniu krótkie zwiedzanie miasta Ushuaia – stolicy Ziemi Ognistej. Zobaczymy: dzielnicę Mision, gdzie swoją siedzibę założyli pierwsi osadnicy tych terenów, dzielnice Brown i Solier z przykładami architektury początku XX wieku. Obiad. Transfer na lotnisko i przelot do Buenos Aires. Nocleg w hotelu w centrum miasta.

15 dzień

BUENOS AIRES – RECOLETA LA BOCA I TANGO (Ś, O, K)
Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie miasta, nazywanego „Paryżem Ameryki Południowej”. Przejedziemy jedną z najszerszych ulic świata – Aleją 9 Lipca, następnie podziwiać będziemy siedzibę prezydenta tzw. Casa Rosada oraz katedrę. Przejazd do dzielnicy La Boca, gdzie narodziło się tango i wizyta w eleganckiej dzielnicy Recoleta. Odwiedzimy również najsłynniejszy cmentarz miasta, gdzie spoczywa wiele słynnych postaci polityki czy kultury, wśród nich Eva Peron, następnie dzielnicę Palermo i po południu San Telmo. Obiad w modnym i nowoczesnym „Puerto Madero”, pełnym restauracji i kawiarni. Wieczorem kolacja oraz pokaz tanga w San Telmo. Nocleg w hotelu w centrum.

16 dzień

BUENOS AIRES (Ś)
Po śniadaniu czas wolny na zakupy. Transfer na lotnisko i przelot do Europy.

17 dzień

WARSZAWA
Powrót do Warszawy.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
BIRMA LAOS
Poznawcze
Adventure
16 dni

BIRMA LAOS

Birma - bajkowa podróż pzez jeden z najpiękniejszych krajów Azji...

więcej o wyprawie
KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI
Poznawcze
Taneczne
12 dni

KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI

Szaleństwo w rytmie salsy, rum, cygara i cukrowe kolonialne imperia...

więcej o wyprawie
PERU BOLIWIA
Poznawcze
Adventure
15 dni

PERU BOLIWIA

Tajemniczy świat Inków, wulkany i kaniony Andów

więcej o wyprawie
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

MAJÓWKA 2019 Luksusowa podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…Uwaga przy zapisach do 21 grudnia - zniżka 500 zł/os.

więcej o wyprawie