Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Ameryka Południowa i Środkowa

CHILE - parki krajobrazowe

 • Chile

Opis

26.11 – 12.12.2024

Chile to kraj oszałamiający różnorodnością krajobrazów. Wciśnięty pomiędzy wybrzeże Oceanu Spokojnego i pasmo Andów, długi na 4300 km, w najszerszym miejscu liczy zaledwie 445 km, a w najwęższym – 90. Kraj rozciąga się w czterech strefach klimatycznych, dzięki czemu oferuje niespotykane scenerie: od pustyni w północnej części kraju przez rajskie plaże, wiecznie zielone lasy i wielotysięczne góry do potężnych lodowców na południu. Na początek przepiękna stolica kraju – Santiago de Chile – która położona jest na przedgórzu andyjskim nad rzeką Macocho.  Następnie udamy się na najbardziej jałową pustynię na świecie (niektóre fragmenty Atacamy nie poczuły kropli deszczu od ponad 400 lat),  zobaczymy salary, oszałamiające laguny, kolorowe góry, bajkową Dolinę Księżycową oraz wybuchające gejzery. Odwiedzimy Ziemię Ognistą i znajdujący się w Patagonii i wpisany na listę rezerwatu biosfery UNESCO, niezwykły Park Narodowy Torres del Paine został ogłoszony w 2013 roku „ósmym cudem świata” Podziwiać będziemy wyrastające niemal pionowo ze stepu trzy skalne wieże nie są jedyną atrakcją parku – turkusowe jeziora, wodospady, gęste lasy i naj­więk­szy poza stre­fa­mi po­lar­ny­mi lą­do­lód na Ziemi. Odwiedzimy również malowniczą Krainę Jezior położoną u stóp wulkanów i  jeden z cudów geologicznych Chile, czyli Marmurową Jaskinię.

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • DOLINA KSIĘŻYCOWA – ATAKAMA
 • GEJZERY I LAGUNY W ANDACH
 • CHILIJSKIE WINA
 • KOLOROWE VALPARAISO
 • TREKKING W TORRES DEL PAINE
 • MARMUROWA JASKINIA 
 • OPCJONALNIE WYSPA WIELKANOCNA 

Terminy

Czas trwania wyprawy 17 dni
Dostępne terminy wypraw
 • 2024-11-26 - 2024-12-12

Cena: 4750 USD/os. + 4300 PLN - cena nie zawiera przelotów koszt ok 6900

Uwagi

CENA I UWAGI DO WYJAZDU

 • cena pakietu: 4750 USD + 4300 PLN + przelot (międzynarodowy ok 6900 PLN )
 • dopłata do jedynki: 1090 USD 
 • wylot z Warszawy 
 • grupa min. 10 os.
 • bilet pilota dzielony na uczestników 

CENA OBEJMUJE

 • przelot na trasie Warszawa – Santiago de Chile – Warszawa
 • przeloty wewnętrzne
 • transport autokarem lub minibusem na trasie według programu
 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* – 14 noclegów w pokojach 2-os.  
 • śniadania zgodnie z programem
 • obiady i kolacje zgodnie z programem z hotelu lub restauracjach lokalnych: przystawka, danie główne, deser; woda,
 • bilety do parków narodowych zgodnie z programem
 • bilety do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem
 • rejs statkiem do Groty Marmurowej;
 • rejs na wyspę Magdalena do kolonii pingwinów
 • rejs w Valparaiso
 • degustację wina w Dolinie Casablanca
 • wycieczkę astronomiczną
 • opiekę lokalnych przewodników
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu (obejmuje choroby przewlekłe, COVID)

 CENA NIE OBEJMUJE 

 • innych opłat niż wymienione powyżej
 • napiwków
 • pozostałych posiłków oraz napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 8 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

 

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA
Odprawa na lotnisku Okęcie 2 godziny przed planowanym wylotem, Przelot do Santiago de Chile przez jeden z portów europejskich.

2 dzień

SANTIAGO DE CHILE (O)

Poranny przylot do Santiago. Przejazd do centrum miasta, a następnie początek zwiedzania malowniczo położonej u stóp Andów stolicy. Zobaczymy: Plaza de Armas, od którego rozpoczęła się historia miasta, najstarszy kościół pod wezwaniem św. Franciszka, uniwersytet, Pałac Prezydencki, w trakcie zwiedzania obiad w restauracji lokalnej, serwującej doskonałe ryby, w tym węgorza morskiego. Zakwaterowanie. Nocleg.

3 dzień

CALAMA – SAN PEDRO DE ATAKAMA – DOLINA KSIĘŻYCOWA (Ś,O)

Wczesne śniadanie w formie pakietu. Transfer na lotnisko i przelot do Calama. Przejazd przez Góry Domeyki do urokliwego San Pedro, nazywanego oazą na gorącej pustyni Atakama. Obiad w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie w hotelu, po południu wyjazd w kierunku Doliny Księżycowej. Zgodnie z nazwą tworzy ona surrealistyczny krajobraz pełen niezwykłych form wapiennych, glinianych i solnych, powstałych w wyniku erozji. Będziemy także podziwiać zachód słońca w Dolinie Księżycowej. Powrót na nocleg do San Pedro.

4 dzień

SALAR DE ATAKAMA – LAGUNY I FLAMINGI (Ś,O,K)

Po śniadaniu odkrywanie najbardziej malowniczych okolic Salar de Atakama. Odwiedzimy m.in. laguny Miscanti i Miniques, zamieszkane przez liczne kolonie flamingów. Podczas wycieczki minitrekking wzdłuż laguny. Obiad na trasie w tradycyjnym barze lokalnym. Powrót do hotelu. Kolacja w lokalnej restauracji w San Pedro de Atacama. Kolacja i nocleg.

5 dzień

DOLINA TĘCZOWA (Ś,O)

Po śniadaniu wyruszamy z hotelu w San Pedro de Atacama w stronę pasma górskiego Domeyko. Będziemy eksplorować rejon nazywany popularnie Yerbas Buenas. Tam zatrzymamy się, aby obserwować jedną z najważniejszych grup petroglifów w regionie Antofagasta. Następnie pojedziemy w kierunku Doliny Tęczowej, której nazwa pochodzi od różnych kolorów minerałów  poszczególnych części pasma górskiego. Wybierzemy się na krótki spacer, aby cieszyć się krajobrazem następnie udamy się do Rio Grande, miasta, w którym odnosi się wrażenie zatrzymania w czasie. Powrót do San Pedro de Atacama na obiad. Po południu czas wolny. Możliwość zwiedzania lokalnego muzeum. Wieczorem wycieczka w celu oglądania pustynnego nieba.

6 dzień

SPEKTAKL GEJZERÓW (Ś,O)

Bardzo wczesnym rankiem wyjazd na niesamowity spektakl natury. Będziemy podziwiać wybuchające z zamarzniętej ziemi liczne gejzery. Śniadanie w formie pikniku. Powrót do San Pedro, po drodze zobaczymy gigantyczne kaktusy, pasące się wigonie i zatrzymamy się w małej indiańskiej wiosce Machuca. Na trasie kąpiel w jednej z lagun. Obiad w San Pedro de Atacama. Przejazd na lotnisko w Calama. Przelot do Santiago de Chile. Nocleg w hotelu w Santiago de Chile.

7 dzień

VALPARAISO (Ś,O)

Po śniadaniu przejedziemy do słynnego kurortu Valparaiso, położonego malowniczo niczym amfiteatr nad brzegiem oceanu. Trasa biegnie przez Dolinę Casablanca, słynącą z białych win. Wizyta w jednej z bodeg połączona z degustacją. Valparaiso przyciąga również ciekawą architekturą oraz niepowtarzalną atmosferą. Na przełomie XIX i XX wieku spotykała się tutaj śmietanka towarzyska i ekonomiczna kraju. Przy szklaneczce rumu, cygarze bądź kieliszku wina załatwiali interesy. Miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Będziemy spacerować po malowniczych uliczkach, a następnie starą zabytkową windą wjedziemy na punkt widokowy. Na koniec krótki rejs po zatoce. W trakcie zwiedzania obiad w restauracji serwującej ryby i owoce morza. Powrót do Santiago na kolację i nocleg.

 

8 dzień

SANTIAGO – BALMACEDA (Ś,K)

Śniadanie. Przelot do Balmaceda. Przejazd do miasteczka Rio Tranquilo 170 km. Trasa wiedzie przez bezdroża u podnóża Andów. Obiad. Zakwaterowanie w hotelu. Rio Tranquilo, to miasteczko, z którego wyrusza się na wyprawę do marmurowych jaskiń, zwanych kaplicą marmurów, jeden z przyrodniczych cudów Ameryki Południowej. Kolacja i nocleg.

9 dzień

MARMUROWA JASKINIA I DOLINA EXPLORADORES (Ś,K)

Po śniadaniu czeka nas niezwykła przygoda. Odkryjemy jedno z najbardziej niedostępnych przyrodniczo miejsc w Chile. Rejs statkiem w stronę Marmurowej Kaplicy, podziwianie niezwykłych formacji oraz gry świateł z pokładu statku. Groty wyrzeźbione przez wodę w marmurowych monolitach „rozrzuconych” po jeziorze, są rozświetlane przez refleksy odbijające się w turkusowej wodzie. Najbardziej znane i najpiękniejsze z nich to Marmurowa Kaplica (Capillas de Mármol) Przepływając, można podziwiać nie tylko fantazyjne kształty i kolory skał, ale też widoki na Andy otaczające jezioro. Aby dotrzeć do jaskiń, trzeba pokonać długą i dość uciążliwą drogę (leżą około 300 km od najbliższego większego miasta), ale każdy, kto je zobaczy, twierdzi, że było warto. Obiad. Po południu trekking po Valle Exploradores, Dolinie Odkrywców w stronę lodowca. Powrót na kolację i nocleg.

10 dzień

BALMACEDA – PUNTA ARENAS (Ś,K)

Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko. Przelot do Puerto Montt. Transfer do hotelu w Puerto Varas. Wycieczka w stronę jeziora Llanquihue, podziwiać będziemy pobliski wodospad oraz Jezioro Wszystkich Świętych. Kolacja i nocleg.

 

11 dzień

PATAGONIA – PUERTO NATALES (Ś,K)

Śniadanie. Przelot do Punta Arenas Zwiedzanie miasta malowniczo położonego nad Cieśniną Magellana. Przejazd (autobus liniowy) do Puerto Natales, miejsca skąd turyści wyruszają do Parku Narodowego Torres del Paine, jednego z najmłodszych, ale zarazem najciekawszych i najpiękniejszych Parków Narodowych Ameryki Południowej. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

12 dzień

WYPRAWA NA LODOWCE (Ś,O)

Śniadanie. Wypłyniemy statkiem w stronę Lodowców BALMACEDA i SERRANO. Co pewien czas gigantyczne bloki lodu odrywają się od lodowca i spadają do morza. Po drodze widać górskie szczyty, a brzeg kanału otoczony jest wodospadami. Stada fok i lwów morskich siedzą na skalnych występach, a wśród lodowatych fal pływają morświny, kaczki i łabędzie. Obiad, transfer do hotelu i nocleg.

13 dzień

PARK NARODOWY TORRES DEL PAINE (Ś,O,K) 

Rankiem, po śniadaniu, wyruszymy w kierunku Parku Torres del Paine. Kierując się w stronę serca parku, podziwiać będziemy wspaniałe krajobrazy jezior, wodospadów oraz florę i faunę, m.in. lagunę Amarga, jezioro Nordenskjold, jezioro Pehoe. Spacer wzdłuż brzegu jeziora Grey. W czasie wycieczki lunch w formie pikniku. Późnym popołudniem przejazd do schroniska na terenie parku. Zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

14 dzień

TREKKING W TORRES DEL PAINE (Ś,O,K)

Po śniadaniu wyruszymy na całodzienny trekking. Torres del Paine to „mekka miłośników trekkingu”. Trasa biegnie u podnóża słynnych wież. Trekking o średniej trudności, około 6 godzin. W trakcie lunch w formie pikniku, Kolacja i nocleg.

15 dzień

PUNTA ARENAS – SANTIAGO (Ś,K)

Po śniadaniu transfer do Punta Arenas. Przelot do Santiago. Kolacja i nocleg.

16 dzień

SANTIAGO DE CHILE (Ś)

Śniadanie. Transfer na lotnisko i wylot do kraju przez jeden z europejskich portów lotniczych.

17 dzień

WARSZAWA

Powrót do kraju. Czas na wywołanie zdjęć i wspomnienia z kieliszkiem wina w dłoni.

UWAGAIstnieje możliwość przedłużenia wyjazdu o 3 dniowy pakiet na Wyspie Wielkanocnej – indywidualna wycena na zapytanie. 

 

 

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Chile i Przylądek Horn

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

Luksusowa wakacyjna podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…

więcej o wyprawie
KOSTARYKA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
13 dni

KOSTARYKA

Szalony zjazd na linach przez środek dżungli, kawa i trekking na wulkan

więcej o wyprawie
GRUZJA
Poznawcze
8 dni

GRUZJA

Wyprawa w góry Kaukazu i degustacje win...

więcej o wyprawie
EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS

4 dniowy Rejs po Galapagos śladami Darwina, wizyta na równiku, przygoda w Banos i trekking na Cotopaxi

więcej o wyprawie
FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI

Kraina doskonałych win, wykwintnej kuchni, uroczych średniowiecznych miasteczek

więcej o wyprawie
HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA

To podróż dla miłośników Hiszpanii, kultury, architektury, ale przede wszystkim tych, którzy lubią poznawać region przez smaki, tradycje kulinarne.

więcej o wyprawie
FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA
Poznawcze
Adventure
Kulinarne
10 dni

FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA

Skaliste wybrzeże, urokliwe zatoki, średniowieczne wioski, wyśmienita kuchnia...

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
11 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie