Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Ameryka Południowa i Środkowa

WYCIECZKI DO CHILE - parki krajobrazowe

 • Chile

Opis

Chile to kraj oszałamiający różnorodnością krajobrazów. Wciśnięty pomiędzy wybrzeże Oceanu Spokojnego i pasmo Andów, długi na 4300 km, w najszerszym miejscu liczy zaledwie 445 km, a w najwęższym – 90. Kraj rozciąga się w czterech strefach klimatycznych, dzięki czemu oferuje niespotykane scenerie: od pustyni w północnej części kraju przez rajskie plaże, wiecznie zielone lasy i wielotysięczne góry do potężnych lodowców na południu. Na początek przepiękna stolica kraju – Santiago de Chile – która położona jest na przedgórzu andyjskim nad rzeką Macocho.  Następnie udamy się na najbardziej jałową pustynię na świecie (niektóre fragmenty Atacamy nie poczuły kropli deszczu od ponad 400 lat),  zobaczymy salary, oszałamiające laguny oraz wybuchające gejzery. Odwiedzimy Ziemię Ognistą i znajdujący się w Patagonii i wpisany na listę rezerwatu biosfery UNESCO, niezwykły Park Narodowy Torres del Paine został ogłoszony w 2013 roku „ósmym cudem świata” Podziwiać będziemy wyrastające niemal pionowo ze stepu trzy skalne wieże nie są jedyną atrakcją parku – turkusowe jeziora, wodospady, gęste lasy i naj­więk­szy poza stre­fa­mi po­lar­ny­mi lą­do­lód na Ziemi. Odwiedzimy również malowniczą Krainę Jezior położoną u stóp wulkanów i tajemniczą, pełną zachowanych indiańskich tradycji wyspę Chiloé.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 15 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Cena od: 13990 PLN/os. oraz 3990 USD/os. ( dla min. 14 osób)

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • przelot na trasie Warszawa – Santiago de Chile – Warszawa wraz ze wszystkimi opłatami lotniskowymi
 • przeloty lokalne na trasie Santiago de Chile – Calama – Puerto Montt – Punta Arenas – Santiago de Chile wraz ze wszystkimi opłatami lotniskowymi
 • transport według programu
 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* w pokojach 2-os., dopłata do pokoju 1-osobowego 1020 USD/os.; 1 nocleg w schronisku na terenie parku
 • śniadania według programu
 • opiekę licencjonowanego polskojęzycznego pilota
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu
 • obiady i kolacje według programu
 • opiekę przewodników lokalnych
 • rejs na wyspę Chiloé oraz rejs w Valparaiso po zatoce oraz do Groty Marmurowej i na Wyspę Pingwinów
 • bilety do parków narodowych i obiektów ujętych w programie
 • kolację połączoną z folklorem
 • degustację wina

CENA NIE OBEJMUJE

 • innych opłat niż wymienione powyżej
 • napiwków
 • napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 14 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA
Spotkanie z pilotem Polka Travel na lotnisku Okęcie 2 godziny przed planowanym wylotem, wręczenie dokumentów podróży, odprawa biletowo-bagażowa, przelot do Santiago de Chile przez jeden z portów europejskich.

2 dzień

SANTIAGO DE CHILE (O, K)
Poranny przylot do Santiago. Przejazd do hotelu, gdzie zostawimy bagaże, a następnie początek zwiedzania malowniczo położonej u stóp Andów stolicy. Zobaczymy: Plaza de Armas, od którego rozpoczęła się historia miasta, najstarszy kościół pod wezwaniem św. Franciszka, uniwersytet, Pałac Prezydencki, w trakcie zwiedzania obiad w restauracji lokalnej, serwującej doskonałe ryby, w tym węgorza morskiego. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.

3 dzień

VALPARAISO (Ś, O, K)
Po śniadaniu przejedziemy do słynnego kurortu Valparaiso, położonego malowniczo niczym amfiteatr nad brzegiem oceanu. Trasa biegnie przez Dolinę Casablanca, słynącą z białych win. Wizyta w jednej z bodeg połączona z degustacją. Valparaiso przyciąga również ciekawą architekturą oraz niepowtarzalną atmosferą. Na przełomie XIX i XX wieku spotykała się tutaj śmietanka towarzyska i ekonomiczna kraju. Przy szklaneczce rumu, cygarze bądź kieliszku wina załatwiali interesy. Miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Będziemy spacerować po malowniczych uliczkach, a następnie starą zabytkową windą wjedziemy na punkt widokowy. Na koniec krótki rejs po zatoce. W trakcie zwiedzania obiad w restauracji serwującej ryby i owoce morza. Powrót do Santiago na kolację i nocleg.

4 dzień

CALAMA – SAN PEDRO DE ATAKAMA – DOLINA KSIĘŻYCOWA (Ś, O, K)
Wczesne śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Calama. Przejazd przez Góry Domeyki do urokliwego San Pedro, nazywanego oazą na gorącej pustyni Atakama. Obiad w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie w hotelu, po południu wyjazd w kierunku Doliny Księżycowej. Zgodnie z nazwą tworzy ona surrealistyczny krajobraz pełen niezwykłych form wapiennych, glinianych i solnych, powstałych w wyniku erozji. Będziemy także podziwiać zachód słońca w Dolinie Księżycowej. Powrót na kolację i nocleg do San Pedro.

5 dzień

SALAR DE ATAKAMA – LAGUNY I FLAMINGI (Ś, O, K)
Po śniadaniu odkrywanie malowniczych okolic Salar de Atakama. Odwiedzimy m.in. laguny Miscanti i Miniques, zamieszkane przez liczne kolonie flamingów. Podczas wycieczki minitrekking. Obiad na trasie. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

6 dzień

SPEKTAKL GEJZERÓW (Ś, O, K)
Bardzo wczesnym rankiem wyjazd na niesamowity spektakl natury. Będziemy podziwiać wybuchające z zamarzniętej ziemi liczne gejzery. Śniadanie w formie pikniku. Powrót do San Pedro, po drodze zobaczymy gigantyczne kaktusy, pasące się wigonie i zatrzymamy się w małej indiańskiej wiosce Machuca. Obiad. Po południu wylot do Santiago de Chile. Kolacja i nocleg.

7 dzień

SANTIAGO – BALMACEDA (Ś, O, K)

Śniadanie. Przelot do Balmaceda. Przejazd do miasteczka Rio Tranquilo 170 km. Trasa wiedzie przez bezdroża u podnóża Andów. Obiad. Zakwaterowanie w hotelu. Rio Tranquilo, to miasteczko, z którego wyrusza się na wyprawę do marmurowych jaskiń, zwanych kaplicą marmurów, jeden z przyrodniczych cudów Ameryki Południowej. Kolacja i nocleg.

8 dzień

MARMUROWA JASKINIA I DOLINA EXPLORADORES (Ś,O, K)

Po śniadaniu czeka nas niezwykła przygoda. Odkryjemy jedno z najbardziej niedostępnych przyrodniczo miejsc w Chile. Rejs statkiem w stronę Marmurowej Kaplicy, podziwianie niezwykłych formacji oraz gry świateł z pokładu statku. Groty wyrzeźbione przez wodę w marmurowych monolitach „rozrzuconych” po jeziorze, są rozświetlane przez refleksy odbijające się w turkusowej wodzie. Najbardziej znane i najpiękniejsze z nich to Marmurowa Kaplica (Capillas de Mármol)  Przepływając, można podziwiać nie tylko fantazyjne kształty i kolory skał, ale też widoki na Andy otaczające jezioro. Aby dotrzeć do jaskiń, trzeba pokonać długą i dość uciążliwą drogę (leżą około 300 km od najbliższego większego miasta), ale każdy, kto je zobaczy, twierdzi, że było warto. Obiad. Po południu trekking po Valle Exploradores, Dolinie Odkrywców w stronę lodowca. Powrót na kolację i nocleg.

9 dzień

BALMACEDA  – PUERTO MONTT (Ś, K)

Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko. Przelot do Puerto Montt. Transfer do hotelu w Puerto Varas. Wycieczka w stronę jeziora Llanquihue, podziwiać będziemy pobliski wodospad oraz Jezioro Wszystkich Świętych. Kolacja i nocleg.

10 dzień

REJS NA WYSPĘ CHILOÉ (Ś, O, K)

Śniadanie Wycieczka na Isla Grande de Chiloé, drugą co do wielkości wyspę kontynentu – region odrębny kulturowo, z własną muzyką, rzemiosłem i tańcami. Przejazd do Pargua i przeprawa promem do Chacao. Zwiedzanie największych atrakcji wyspy – Fortu San Antonio w Ancud, kościoła św. Franciszka i palafitos – domów na palach w Castro, stolicy wyspy od 1982 r. Obiad w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

11 dzień

TREKKING W KRAINIE JEZIOR (Ś, O)

Śniadanie. Przejazd przez krainę jezior słynącą z pięknych widoków, malowniczych tras, chętnie odwiedzanych miasteczek wypoczynkowych. Rejon, znany również jako Araukaria, zamieszkany jest od wieków przez wojowniczy lud Mapuczów. Trekking malowniczą trasą, okazja do podziwiania widoków. Odwiedzimy okolice jeziora Puyehue (3 h). Lunch w formie pikniku i dalszy trekking, by podziwiać cudowne krajobrazy w tym widok na wulkan Osorno. Odwiedzimy też malownicze miasteczko, będące największą kolonią niemiecką w Chile. Przejazd na lotnisko i przelot do Punta Arenas.

12 dzień

PATAGONIA – PUERTO NATALES (Ś, O, K)

Śniadanie. Zwiedzanie Punta Arenas, malowniczo położonego nad Cieśniną Magellana. Krótki objazd miasta. Odwiedzimy kolonię pingwinów. Obiad. Przejazd (autobus liniowy) do Puerto Natales, miejsca skąd turyści wyruszają do Parku Narodowego Torres del Paine, jednego z najmłodszych, ale zarazem najciekawszych i najpiękniejszych Parków Narodowych Ameryki Południowej. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

13 dzień

PARK NARODOWY TORRES DEL PAINE (Ś, O, K)

Rankiem, po śniadaniu, wyruszymy w kierunku Parku Torres del Paine. Kierując się w stronę serca parku, podziwiać będziemy wspaniałe krajobrazy jezior, wodospadów oraz florę i faunę, m.in. lagunę Amarga, jezioro Nordenskjold, jezioro Pehoe. Spacer wzdłuż brzegu jeziora Grey. W czasie wycieczki obiad w formie pikniku. Późnym popołudniem przejazd do schroniska na terenie parku. Zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

14 dzień

TREKKING W TORRES DEL PAINE (Ś, O, K)
Po śniadaniu wyruszymy na całodzienny trekking. Torres del Paine to „mekka miłośników trekkingu”. Trasa biegnie u podnóża słynnych wież. Trekking o średniej trudności, około 6 godzin. W trakcie lunch w formie pikniku, Kolacja i nocleg.

15 dzień

PUNTA ARENAS – SANTIAGO (Ś, K)
Po śniadaniu transfer do Punta Arenas. Przelot do Santiago. Wieczorem wyjście na pożegnalną kolację połączoną z pokazem folklorystycznym, podczas której odbędziemy muzyczną podróż przez Chile.

16 dzień

SANTIAGO DE CHILE (Ś)
Śniadanie. Transfer na lotnisko i wylot do kraju przez jeden z europejskich portów lotniczych.

17 dzień

WARSZAWA
Powrót do kraju. Czas na wywołanie zdjęć i wspomnienia z kieliszkiem wina w dłoni.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
PORTUGALIA – PORTO
Poznawcze
Kulinarne
Na winnym szlaku
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – PORTO

więcej o wyprawie
PORTUGALIA – LIZBONA
Poznawcze
Kulinarne
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – LIZBONA

Zabytki Lizbony, degustacje win, regionalna kuchnia, wizyta na Cabo da Roca

więcej o wyprawie
BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
11 dni

BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro - Miasto Cudów - samba, caipirinha i piękne plaże...

więcej o wyprawie