Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Ameryka Południowa i Środkowa

CHILE, BOLIWIA, PERU WYCIECZKI

 • Boliwia
 • Chile
 • Peru

Opis

Zapraszamy na niezwykle ciekawą wyprawę do trzech południowoamerykańskich krajów. Czeka nas wyjątkowa trasa poprzez pustynie, góry, szlaki wodne. Będziemy podziwiać starożytne ruiny i zabytki z czasów Inków, będzie możliwość nasycenia się niezwykłymi krajobrazami Doliny Księżycowej, pustyni Atakama czy Salar de Uyuni. Zobaczymy największą na świecie odkrywkową kopalnię miedzi Chuqicamata, zapuścimy się off road poprzez bezdroża Ameryki Południowej, by podziwiać jej surrealistyczne wręcz krajobrazy na pustyni Dali. Czekają nas również dżungla z bogactwem fauny i flory, zapomniane kolonialne pełne tajemnic miasteczka, targ czarownic, rejs na pływające wyspy ludu Uros, Świątynia Słońca i zaginione miasto Inków – Machu Picchu. I to wszystko podczas jednej wyprawy! Poznamy również smaki zwiedzanych regionów, zajęcia mieszkańców tych ziem, będziemy degustować najwspanialsze na świecie wina i sycić się niezwykłością tego kontynentu.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 17 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

CENA - 16 os. - od 4900 USD/os

Uwagi

CENA  OBEJMUJE

 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* położonych w centrum miasta lub dogodnej względem zwiedzania lokalizacji w pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 960 USD/os.
 • transport zgodnie z programem minibusem lub samochodami terenowymi
 • przejazd pociągiem na trasie Ollantaytambo – Aguas Calientes – Ollantaytambo
 • 3 przeloty wewnętrzne: Santiago – Calama; Oruro – La Paz; Cuzco – Lima, wraz ze wszystkimi opłatami lotniskowymi i bagażowymi
 • posiłki zgodnie z programem; śniadania; obiady lub kolacje w starannie dobranych restauracjach w formie bufetu lub serwowane (przystawka, danie, deser)
 • rejs statkiem w Valparaiso
 • rejs po Jeziorze Titicaca na wyspy Uros oraz wyspę Taquile
 • degustację wina zgodnie z programem
 • bilety wstępu do wszystkich parków narodowych zwiedzanych na trasie
 • bilety do wszystkich obiektów ujętych w programie
 • opiekę przewodników lokalnych
 • opiekę licencjonowanego polskojęzycznego pilota na całej trasie
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

CENA NIE OBEJMUJE

 • przelotu międzynarodowy na trasie Warszawa – Santiago – Lima -Warszawa – koszt od 4000 PLN/os. Cena biletu będzie podawana w momencie zgłaszania się uczestnika i zakładania indywidualnej rezerwacji lotniczej.
 • innych opłat niż wymienione powyżej,
 • napoi do posiłków,
 • pozostałych opłat, opłat za minibary,
 • dodatkowych posiłków nie uwzględnionych w programie,
 • napiwków w hotelach dla bagażowych oraz dla kierowców i przewodników oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 20 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec  zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

UWAGA!
Większość odwiedzanych miejsc znajduje się na wysokości powyżej 4000 m n.p.m.!

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel. Przelot do Santiago de Chile przez jeden z portów europejskich.

2 dzień

SANTIAGO DE CHILE (O, K)
Poranny przylot do Santiago. Przejazd do hotelu, gdzie zostawimy bagaże. Następnie zwiedzanie: Plaza de Armas, kościół św. Franciszka, Pałac Prezydencki, w trakcie zwiedzania obiad w restauracji lokalnej, serwującej doskonałe ryby, w tym węgorza morskiego. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.

3 dzień

VALPARAISO (Ś, O)
Po śniadaniu przejedziemy do Valparaiso UNESCO, położonego malowniczo niczym amfiteatr nad brzegiem oceanu. Trasa biegnie przez Dolinę Casablanca, słynącą z białych win. Wizyta w jednej z bodeg połączona z degustacją. Valparaiso przyciąga również ciekawą architekturą oraz niepowtarzalną atmosferą. Podczas zwiedzania krótki rejs po zatoce. Obiad. Powrót na nocleg do Santiago.

4 dzień

CALAMA – SAN PEDRO DE ATACAMA – DOLINA KSIĘŻYCOWA (Ś, O)
Śniadanie. Przelot do Calama. Przejazd przez Góry Domeyki do San Pedro, nazywanego oazą na gorącej pustyni Atakama. Obiad w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie, po południu wyjazd w kierunku Doliny Księżycowej. Zgodnie z nazwą tworzy ona surrealistyczny krajobraz pełen niezwykłych form wapiennych, glinianych i solnych, powstałych w wyniku erozji – zachód słońca w Dolinie Księżycowej. Nocleg.

5 dzień

KOPALNIA CHUQICAMATA (Ś, O)
Po śniadaniu niezwykła wycieczka do największej na świecie odkrywkowej kopalni miedzi. Obiad. Powrót do San Pedro. Po południu relaksująca wycieczka na kąpiel w lagunach. Nocleg.

6 dzień

HITO CAJON I OJO DE PERDIZ (Ś, K)
Po śniadaniu wyruszymy (samochodami terenowymi) w stronę Hito Cajon w Boliwii, by podziwiać wręcz surrealistyczne krajobrazy Ameryki Południowej. Przekroczymy granicę, a na wysokości powyżej 5000 m n.p.m. podziwiać będziemy Zieloną Lagunę, która przy powiewie wiatru nabiera szmaragdowego odcienia i widok na wulkan Linancabur. Przemierzymy Pustynię Dali, która zyskała nazwę ze względu na fantastyczne naturalne kształty, które przypominają obrazy katalońskiego artysty. Podziwiać będziemy gejzery Sol de Mañana oraz zażyjemy kąpieli termalnych. Dalsza droga do laguny o czerwonym zabarwieniu. Przejazd do Ojo do Pedriz na kolację i nocleg.

7 dzień

UYUNI (Ś, O)
Po śniadaniu przejedziemy do Salaru Uyuni (3650 m n.p.m.), będącego największą pustynią solną świata. Widok na czynny wulkan Ollague o wys. 5865 m n.p.m. W zależności od warunków pogodowych) udamy się w stronę wyspy Incahuasi, porośniętej liczącymi po kilkaset lat kaktusami. Po południu przejazd do Colchani, gdzie zobaczymy sposoby pozyskiwania soli przez miejscową ludność. Po drodze obiad w miejscowości San Juan. Nocleg.

8 dzień

UYUNI – ORURO – LA PAZ (Ś, O)
Śniadanie. Przejazd do Oruro – stolicy boliwijskiego karnawału. Obiad w regionalnej restauracji Następnie przelot do La Paz – transfer do hotelu w centrum La Paz.

9 dzień

LA PAZ – COROICO – LA PAZ (Ś, O)
Śniadanie. Przejazd w kierunku potężnego masywu Andów otaczających miasto. Z punktu na wysokości 4650 m n.p.m. rozpoczniemy zjazd w kierunku dżungli Yungas (na wysokości 1700 m n.p.m.). Po drodze nieprawdopodobne widoki zmieniających się krajobrazów i stref klimatycznych. Yungas charakteryzuje się tropikalnym wilgotnym klimatem oraz bujną roślinnością, ponadto strefa zamieszkana jest przez różnorodne grupy etniczne. Wizyta w miasteczku Coroico. Lunch. Powrót do La Paz.

10 dzień

LA PAZ – PUNO (Ś, O)
Śniadanie. Zwiedzanie La Paz, które jest jednym z najbardziej widowiskowo położonych miast świata, na wys. ponad 3000 m n.p.m., wśród majestatycznych szczytów Andów. Przejazd do Doliny Księżycowej, gdzie zobaczymy wapienne formacje, wyrzeźbione przez wiatr i wodę. Zwiedzanie kolonialnego centrum miasta, m.in. „Targu Czarownic” możliwość zakupienia amuletów. Obiad. Przejazd na nocleg do Puno w Peru, położonego nad jeziorem Titicaca.

11 dzień

WYSPY UROS I TAQUILE TITICACA – PUNO (Ś, O)
Po śniadaniu wycieczka po Jeziorze Titicaca na pływające wyspy ludu Uros, podtrzymującego tradycje przodków. Wyspy zbudowane są z trzciny totora. Następnie dalszy rejs na Taquile, gdzie mężczyźni trudnią się robótkami na drutach. Trekking pomiędzy tarasowymi uprawami. Obiad złożony z produktów lokalnych. Powrót do Puno. Nocleg.

12 dzień

PUNO – CUZCO (Ś, O)
Śniadanie, przejazd do Cuzco, po drodze zwiedzanie ważnych miejsc historycznych takich jak kompleks archeologiczny Raqchi ze Świątynią Wirakoczy, Zatrzymamy się także w Pucara i na przełęczy La Raya, na wys. 4350 m n.p.m., gdzie łączą się Kordyliera Wschodnia i Zachodnia, i zaczyna swój bieg rzeka Urubamba. Obiad na trasie. Postój w miasteczku Andahuaylillas, gdzie znajduje się piękny kościółek z XVI wieku. Nocleg w centrum Cuzco.

13 dzień

ŚWIĘTA DOLINA INKÓW – PISAC, OLLANTAYTAMBO (Ś, O)
Śniadanie, przejazd do Świętej Doliny Inków nad rzeką Urubamba. Wizyta w ruinach Pisac. Odwiedzimy lokalny targ z rękodziełem. Po obiedzie przejazd do jednego z najlepiej zachowanych układów urbanistycznych z czasów Inków, Ollantaytambo. Górujące nad miasteczkiem imponujące ruiny w czasach Inków miały duże znaczenie strategiczne. Nocleg w hotelu na terenie Świętej Doliny.

14 dzień

MACHU PICCHU (Ś, O)
Śniadanie. Przejazd pociągiem do Aguas Calientes, a następnie do ruin Zaginionego Miasta Inków – Machu Picchu (UNESCO). Zwiedzimy świątynie, dzielnice mieszkalne, kamieniołom oraz zegar słoneczny. Następnie trzeba koniecznie wspiąć się po niezliczonych stopniach, by przy samotnej chatce strażnika podziwiać ruiny w całej okazałości, łącznie z widokiem na Huayna Picchu oraz rzekę Urubamba, która opływa Kamienne Miasto. Obiad. Po południu powrót pociągiem do Ollantaytambo a następnie autokarem do Cuzco na nocleg.

15 dzień

CUZCO – LIMA S O
Śniadanie. Zwiedzanie centrum Cuzco (UNESCO), m.in. Plaza de Armas, katedry, uważanej za najpiękniejszą w Peru, Świątyni Słońca. Obiad w lokalnej restauracji. Po południu przelot do Limy. Transfer do hotelu w dzielnicy Miraflores.

16 dzień

LIMA (Ś, O)
Po śniadaniu zwiedzanie Limy – Miasta Królów, założonej przez Francisca Pizarra na brzegu rzeki Rimac. Zobaczymy m.in. Plaza de Armas, gdzie znajdują się pałac prezydencki, katedra, pałac arcybiskupi, dworzec Kolei Transandyjskiej, kościół i klasztor Franciszkanów. Obiad pożegnalny na wybrzeżu. Przejazd na lotnisko.

17 dzień

WARSZAWA
Powrót do kraju. Czas na wywołanie zdjęć i wspomnienia z kieliszkiem pisco w dłoni.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
PORTUGALIA – PORTO
Poznawcze
Kulinarne
Na winnym szlaku
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – PORTO

więcej o wyprawie
PORTUGALIA – LIZBONA
Poznawcze
Kulinarne
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – LIZBONA

Zabytki Lizbony, degustacje win, regionalna kuchnia, wizyta na Cabo da Roca

więcej o wyprawie
BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
11 dni

BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro - Miasto Cudów - samba, caipirinha i piękne plaże...

więcej o wyprawie