Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Ameryka Południowa i Środkowa

CHILE, ARGENTYNA, URUGWAJ - NA WINNYM SZLAKU

  • Argentyna
  • Chile
  • Urugwaj

Opis

Argentyna i Chile, gdzie od stuleci wytwarza się wino, stoją na progu winiarskiej rewolucji. Podobnie jak w innych krajach Ameryki Łacińskiej, hiszpańscy zdobywcy wprowadzili tu w XVI wieku uprawę winorośli. Jednak początki nowoczesnego winiarstwa Chile zawdzięcza inwazji francuskiej kultury i myśli w XIX wieku. Przybyli tu wówczas francuscy winiarze, a winnice obsadzono sprowadzonymi z Francji sadzonkami. „Carmenère” w Chile i „malbec” w Argentynie to szczepy, dla których warto odwiedzić te regiony. Chilijska droga winna prowadzi nas przez nadmorski region Casablanca, gdzie dominują szczepy win białych, do regionu Maipo, serca chilijskiego winiarstwa. Tutaj właśnie powstawały pierwsze wina, a miejscowi bogacze sadzili winorośl sprowadzaną aż z Bordeaux. Mendoza z kolei zachwyci nas doliną Maipu i Uco. Zwłaszcza dolina Uco szczyci się dynamicznym rozwojem, powstają tutaj nowoczesne winiarnie, być może wkrótce będzie to jeden z najlepszych regionów winiarskich Argentyny. Podróż do „Nowego Świata Win” to również okazja, by podziwiać majestatyczne szczyty Andów i wszystkie odcienie Oceanu Spokojnego, niezwykła okazja nasycenia się wspaniałą kuchnią, zaspokojenia podniebienia doskonałą wołowiną, przyrządzoną przez samych gauchos, a także wirowania w ramionach argentyńskiego tanga…

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 14 dni
Dostępne terminy wypraw

Cena

6990 PLN + 3170 USD / os.
ŚWIADCZENIA
PLN
USD
POLKA STANDARD
6990
1860

przelot na trasie Warszawa – Santiago de Chile – Buenos Aires – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi

przelot wewnętrzny na trasie Mendoza – Buenos Aires wraz z opłatami lotniskowymi i transportowymi

transfery z i na lotniska

transport według programu

noclegi w hotelach 4* w pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 790 USD /os.

śniadania według programu

opiekę polskojęzycznego pilota

ubezpieczenie NNW, KL i bagażu

POLKA KOMFORT
0
1090

obiady i kolacje według programu (przystawka, danie, deser) w regionalnych restauracjach

rejs promem do Colonia del Sacramento w Urugwaju

jeden dzień „gaucho na rancho” z obiadem w formie barbecue

obsługę lokalnych przewodników

rejs po zatoce Valparaiso, wjazd windą na wzgórze widokowe

bogaty i profesjonalny program zwiedzania winnic

POLKA LUX
0
220

wina białe i czerwone do posiłków (zależne od menu)

kolację z pokazem tango

lekcję tango z profesjonalnymi tancerzami

Suma
6990
3170

Uwagi

CENA NIE OBEJMUJE

Innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków, napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 16 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena imprezy może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawimy alternatywną propozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – AMERYKA POŁUDNIOWA
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel, wręczenie dokumentów podroży, odprawa biletowo-bagażowa i przelot do Santiago de Chile przez jeden z portów europejskich, posiłki na pokładzie samolotu.

2 dzień

SANTIAGO DE CHILE (O, K)
Przylot do Santiago de Chile w godzinach porannych. Transfer do hotelu (zakwaterowanie o godz. 14.00). Przejazd na obiad do typowej restauracji, usytuowanej przy targu oferującym świeże ryby i owoce morza. Obiad złożony z tych specjałów z winem. Następnie zwiedzanie miasta, zobaczymy: wzgórze San Cristobal, skąd rozciąga się piękny widok na metropolię, Plaza de Armas z katedrą, kościół św. Franciszka. Przejazd do hotelu na odpoczynek. Wieczorem powitalna kolacja z winem w lokalnej restauracji.

3 dzień

DZIEŃ BIAŁY NAD OCEANEM – VALPARAISO (Ś, O)
Po śniadaniu przejazd do regionu Casablanca – winiarni „Casa del Bosque” na degustację głównie białych win. Następnie udamy się do Valparaiso – miasta malowniczo położonego nad Pacyfikiem (UNESCO), spacer po wyjątkowej starówce i dzielnicy portowej, krótki rejs po zatoce. Wjazd windą na jedno ze wzgórz widokowych. W trakcie zwiedzania obiad z winem w lokalnej restauracji. Późnym popołudniem przejazd do Viña del Mar, zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

4 dzień

RELAKS NAD OCEANEM – VIÑA DEL MAR (Ś, K)
Śniadanie. Dzień przeznaczony na wypoczynek na plaży lub spacer po Viña del Mar, najsłynniejszym kurorcie Chile, gdzie spędzają wakacje mieszkańcy Santiago. Wieczorem kolacja z winem w lokalnej restauracji. Nocleg w Viña del Mar.

5 dzień

DZIEŃ CZERWONY W ANDACH (Ś, O)
Po śniadaniu udamy się do słynnej doliny Maipo, najbardziej znanego regionu winiarskiego. Zapraszamy na degustację win. „Perez Cruz” jest winnicą zaprojektowaną przez Jose Cruz Ovalle wykonaną z 6000 metrów drewna, z amfiladą drewnianych, giętych kolumn. Dzięki zastosowaniu doskonałego systemu obiegu powietrza i utrzymaniu adekwatnej temperatury, wino ma wspaniałe warunki do leżakowania. Obiad z winem w lokalnej restauracji, a następnie zwiedzimy bardzo znaną piwnicę „Concha y Toro”. Przejazd na nocleg do Santiago.

6 dzień

ZDOBYWANIE ANDÓW (Ś, O)
Po śniadaniu wyruszymy z Chile do Argentyny jedną z najpiękniejszych tras andyjskich. Zbliżając się do ostrych szczytów Kordylierów, przejedziemy przez przełęcz na wysokości ponad 3000 m n.p.m. Przy odrobinie szczęścia będziemy mogli zobaczyć ośnieżony szczyt Aconcagua – najwyższej góry Ameryki (6962 m n.p.m.). Obiad z winem na trasie. Zatrzymując się w ciekawych punktach widokowych, dotrzemy wieczorem do Mendozy.

7 dzień

WINNE IGRASZKI – REGION WINNY MENDOZA (Ś, O)
Po śniadaniu czeka nas podróż winno-gastronomiczna po najsłynniejszym centrum winnym Argentyny. Czeka na(Ś, O)biad, podczas którego do poszczególnych dań zostanie podane wino. Po południu „spacer winny” po strefie Lujan de Cuyo i Maipu, pośród gajów oliwnych, winnic i sadów owocowych. Tutaj produkowane są także słynne „wina organiczne”. Odwiedzimy winnice domowe jak „Cavas de Don Arturo” lub „San Huberto” oraz zwiedzimy winnicę „Weinert”. To jedno z najciekawszych miejsc regionu. Słynny znawca win Robert Parker powiedział, że Weinert produkuje najlepsze wina w Ameryce Południowej, ponadto w całej historii firmy winnica zatrudniała tylko dwóch enologów, z czego jednym był Don Raul de Mota, najlepszy enolog Argentyny. Poza degustacją win będzie możliwość degustacji oliwy z oliwek, produkowanej przez znaną firmę „Laur”. Towarzyszyć nam będzie krajobraz szczytów Cordón del Plata. Nocleg w Mendozie.

8 dzień

WINNE IGRASZKI – DOLINA UCO (Ś, O)
Po śniadaniu udamy się do kolejnych winnic, tym razem położonych w dolinie Uco, najważniejszym obszarze winnym Mendozy. Ponadto dolina słynie z nieprawdopodobnie pięknych krajobrazów, a także znanych terenów uprawy owoców i warzyw. Przekroczymy rzekę Mendoza, docierając do okręgu Tupungato w sercu prowincji. Tutejsze winnice leżą na wys. 1500 m n.p.m., na tle szczytów andyjskiej Kordyliery. To wyjątkowe położenie pozwala na uzyskanie najwyższej jakości win czerwonych. Poznamy kolejne winnice, tym razem odwiedzimy winiarnie Salentin. Następnie odwiedzimy miejsce z zabytkowym klasztorem położonym w pięknej scenerii, w centrum gór. Obiad zjemy w Tupungato, degustując wina. Po południu przejeżdżać będziemy przez dalsze malownicze tereny Mendozy, gdzie spotkać można bodegi o nowoczesnej formie, które są dziełami współczesnej sztuki architektonicznej. Powrót na nocleg do Mendozy.

9 dzień

GAUCHO NA RANCHO (Ś, O)
Po śniadaniu udajemy się na argentyńskie rancho, aby zaznać życia „gaucho na rancho”, gdzie między innymi będziemy wypiekać typowe empanadas, przyrządzać carne asado, a także będzie czas na jazdę konną i galopowanie po bezdrożach. Wspólny obiad z pysznym argentyńskim winem. Przejazd na lotnisko i przelot do Buenos Aires. Transfer do hotelu na nocleg.

10 dzień

SŁODKIE BUENOS (Ś, O)
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie miasta nazywanego Paryżem Ameryki Południowej. Przejedziemy jedną z najszerszych ulic świata – Aleją 9 Lipca, następnie na głównym placu starego miasta podziwiać będziemy siedzibę prezydenta, tzw. Casa Rosada oraz katedrę. Przejazd do dzielnicy La Boca, gdzie narodziło się tango. Ponadto zobaczymy elegancką dzielnicę Recoleta, odwiedzimy najsłynniejszy cmentarz miasta, gdzie spoczywa wiele słynnych postaci kultury, wśród nich Eva Peron. W trakcie wycieczki obiad w modnym i nowoczesnym „Puerto Madero”, przebudowanej części portu, pełnej restauracji i kawiarni. Po południu czas na odpoczynek. Nocleg.

11 dzień

WIZYTA W URUGWAJU (Ś, O)
Po śniadaniu przejazd do portu, a następnie rejs promem do Urugwaju, gdzie odwiedzimy najładniejsze miasteczko kraju Colonia del Sacramento o brukowanych ulicach i zabytkowej kolonialnej architekturze. Okazja, by poznać charakter sąsiedniego kraju o silnych wpływach europejskich. Miasteczko zostało wpisane na listę UNESCO. Obiad w formie parillady z winem. Powrót promem do Buenos. Nocleg.

12 dzień

LUZ BLUES W RYTMIE TANGO (Ś, K)
Po śniadaniu dzień wolny do zagospodarowania zgodnie z Państwa życzeniem. Sugerujemy kilka wycieczek, można przejechać do Delty rzeki Tigre lub podróżować „tangobusem” po Buenos Aires, aby podczas trasy zapoznać się z barwnie opowiadaną historią tango, odwiedzić lokalne galerie i muzea lub po prostu wyjść na zakupy lokalnych pamiątek czy wyrobów ze skóry. Późnym popołudniem przejazd do dzielnicy San Telmo, w której obecnie skupia się najwięcej szkół tanga, godzinna lekcja tanga, a następnie pożegnalna kolacja wraz z pokazem tanga, które jest kwintesencją ducha Argentyny. Powrót na nocleg.

13 dzień

ADIOS BUENOS! (Ś, O)
Po śniadaniu czas na zakupy. Wykwaterowanie. Przejazd do słynnej restauracji-kawiarni „Las Violetas” w stylu art deco. Pożegnalny obiad. Przejazd na lotnisko. Przelot do Europy przez jeden z europejskich portów lotniczych.

14 dzień

VIVA VARSOVIA!
Przylot do Warszawy i zakończenie „winnej wyprawy”. Pozostaje tylko wywołać zdjęcia i delektować się wspomnieniami przy lampce ulubionego wina z Nowego Świata.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

ARGENTYNA - ŚWIATOWA KUCHNIA

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
BIRMA LAOS
Poznawcze
Adventure
16 dni

BIRMA LAOS

Birma - bajkowa podróż pzez jeden z najpiękniejszych krajów Azji...

więcej o wyprawie
KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI
Poznawcze
Taneczne
12 dni

KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI

Szaleństwo w rytmie salsy, rum, cygara i cukrowe kolonialne imperia...

więcej o wyprawie
PERU BOLIWIA
Poznawcze
Adventure
15 dni

PERU BOLIWIA

Tajemniczy świat Inków, wulkany i kaniony Andów

więcej o wyprawie
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

MAJÓWKA 2019 Luksusowa podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…Uwaga przy zapisach do 21 grudnia - zniżka 500 zł/os.

więcej o wyprawie