Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Ameryka Południowa i Środkowa

BRAZYLIA

  • Brazylia

Opis

Zapierające dech w piersiach widoki, wspaniałe tropikalne plaże, karnawał, kolonialne miasta, różnorodna fauna, kuszące restauracje. Zobaczymy wodospady Iguaçu, te piękne wo­do­spady, które są  jedną z wi­zy­tówe­k Brazylii i całej Ame­ry­ki Po­łu­dnio­wej. Z progu skal­ne­go roz­cią­ga­ją­ce­go się na ponad 3 km spa­da­ją ogrom­ne masy wody. Największa kaskada – Diabelska Gardziel – ma 82 m wysokości.  Nie zabraknie najsłynniejszego i najliczniej odwiedzanego miejsca w Brazylii, czyli  Rio, które  jest niezwykle pięknie położone – u stóp malowniczych wzgórz z Głową Cukru i Corcovado, nad którym góruje figura Chrystusa. W Rio zobaczymy najsłynniejsze plaże kraju – Copacabana i Ipanema rozdzielone skałą Arpador. Na tych plażach rodziły się legendy brazylijskiego futbolu, które później grały na słynnej Maracanie. W programie proponujemy również Salwador, założone w XIV wieku, uważane za perłę architektury kolonialnej. Podczas wyprawy nie zabraknie atrakcji w postaci wyprawy do amazońskiej dżungli, rejs statkiem, łowienie piranii, wypatrywanie zwierząt to tylko niektóre z atrakcji.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 14 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Cena

7555 PLN + 2866 USD / os.
ŚWIADCZENIA
PLN
USD
POLKA STANDARD
7555
1726

przelot na trasie Warszawa – Rio de Janeiro – Warszawa ze wszystkimi opłatami
4 przeloty wewnętrzne na trasie: Rio – Salvador; Salvador – Foz do Iguazu; Foz do Iguazu – Cuiaba; Cuiaba – Rio ze wszystkimi opłatami
transfery z lotniska i na lotnisko
transport minibusem podczas zwiedzania
zakwaterowanie w hotelach 4* (w Rio de Janeiro przy plaży Copacabana), dopłata do pok. 1-os. 1090 USD/os.
zakwaterowanie w eco-lodge’y na terenie Pantanal
śniadania w formie bufetu
opiekę lokalnych przewodników
opiekę polskojęzycznego pilota
ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

POLKA KOMFORT
0
460

obiady i kolacje według programu (2 posiłki dziennie; w Pantanal 3 posiłki dziennie – formie bufetu lub serwowane: przystawka, danie, deser)
wycieczkę na Corcovado
wjazd kolejką na Głowę Cukru i drink caipirinha na punkcie widokowym

POLKA LUX
0
680

rejs na wyspy
wejście do Parku Narodowego Iguazu
od strony brazylijskiej i argentyńskiej
bogaty program przyrodniczy w Pantanal, safari wodne i lądowe, przejażdżka konna, obserwacja zwierząt nocą
wstępy do Parków Narodowych i obiektów ujętych w programie
lekcję samby
spektakl folklorystyczny w Foz do Iguazu
pokaz samby w Rio de Janeiro
kolację ze spektaklem w Salvadorze

Suma
7555
2866

Uwagi

CENA NIE OBEJMUJE

Napoi do posiłków. Innych świadczeń niż wymienione powyżej oraz wydatków natury osobistej (mini bar, telefony, napiwki dla bagażowych i lokalnej obsługi) – sugerujemy przeznaczyć ok. 50 USD/os.

Cena skalkulowana dla grupy min. 16 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

RIO DE JANEIRO
Spotkanie z pilotem Polka Travel na lotnisku, odprawa biletowo-bagażowa i przelot do Brazylii przez jeden z portów europejskich. Po przylocie transfer do hotelu. Nocleg w Rio w dzielnicy Copacabana przy linii plaży.

2 dzień

RIO DE JANEIRO – CORCOVADO I CENTRUM MIASTA (Ś, O)
Po śniadaniu wyruszymy do Parku Tijuca na Corcovado, by stanąć u stóp słynnego Chrystusa z Rio i podziwiać stamtąd widok na miasto. Następnie przejazd do historycznej części miasta. Przystanek na kawę w „Confiteria Colombo”, najsłynniejszej kawiarni miasta (lunch w formie szwedzkiego stołu). Po południu kontynuacja zwiedzania, spacer ulicami starej, klimatycznej części Rio. Odwiedzimy klasztor Sao Bento oraz charakterystyczny budynek katedry. Do hotelu wrócimy metrem.

3 dzień

RIO – GŁOWA CUKRU (Ś, O)
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie miasta, przejazd wzdłuż słynnych plaż Copacabana i Ipanema. Wjazd kolejką na Głowę Cukru, skąd podziwiać będziemy nieprawdopodobne położenie miasta. Na szczycie raczyć się będziemy caipirinhą – typowym brazylijskim drinkiem. Obiad w formie bufetu złożonego z mięs oraz brazylijskich potraw. Po południu energetyzująca lekcja słonecznej samby z lokalnymi tancerzami.

4 dzień

DZIEŃ RIO DE JANEIRO – SALVADOR DE BAHIA (Ś, K)
Po śniadaniu przejazd na lotnisko, przelot do Salvador de Bahia, pierwszej stolicy Brazylii, miasta kultury afrykańskiej, powstałego na bazie tradycji przywiezionych przez niewolników z Afryki. Transfer do hotelu. Kolacja w lokalnej restauracji złożona z typowych dla tego regionu Brazylii potraw. Nocleg.

5 dzień

SALVADOR DE BAHIA (Ś, O)
Po śniadaniu przejazd do centrum Salvador de Bahia, trzeciego co do wielkości miasta kraju, dawnej stolicy Brazylii, miasta kultury potomków afrykańskich niewolników. Zwiedzanie historycznej części miasta. Zobaczymy dzielnicę, gdzie znajduje się fort św. Antoniego, następnie przejazd w okolicach portu przez dzielnicę Victoria do Dolnego Miasta z widokiem na Zatokę Wszystkich Świętych. Spacer po kolonialnej dzielnicy Pelourinho pełnej brukowanych i krętych uliczek. Zwiedzanie barokowego kościoła św. Franciszka, a także słynącego z cudów kościoła Bonfim. Odwiedzimy również miejsce czczone przez wyznawców religii Candomble. Na koniec wizyta w muzeum tradycji afrykańskich. W trakcie zwiedzania obiad w lokalnej restauracji.

6 dzień

DZIEŃ REJS NA WYSPY (Ś, O, K)
Po śniadaniu wyruszymy na rejs po Zatoce Wszystkich Świętych. Popłyniemy wzdłuż licznych wysepek rozrzuconych po zatoce. Podczas rejsu czas na plażowanie. Lunch na malowniczej wyspie Itaparica. Powrót do hotelu. Wieczorem udamy się na kolację połączoną z pokazem folklorystycznym, prezentującą kulturę typową dla regionu Salvador de Bahia, opartą na dawnych tradycjach afrykańskich.

7 dzień

WODOSPADY IGUAZU (Ś, K)
Po śniadaniu transfer na lotnisko. Przelot do Foz do Iguazu – miasta położonego tuż przy granicy z Argentyną i Paragwajem, gdzie znajduje się jedna z największych atrakcji przyrodniczych Ameryki Południowej. Wodospady Iguazu, które tworzą 272 katarakty, sięgające 80 m. wysokości. Spacer po brazylijskiej stronie i podziwianie najpiękniejszych wodospadów świata. Fakultatywnie przelot helikopterem nad kaskadami Iguazu. Kolacja w formie szwedzkiego stołu – menu regionalne „podróż kulinarna po całej Brazylii”. Powrót do hotelu na nocleg.

8 dzień

WODOSPADY IGUAZU (ARGENTYNA) (Ś, O, K)
Po śniadaniu całodzienna wycieczka nad wodospady po stronie argentyńskiej. Spacer wąskimi pomostami nad kaskadami na wyspie San Martin, podróż kolejką do największego wodospadu – Gardzieli Diabelskiej. W trakcie zwiedzania lunch na terenie parku. Fakultatywnie podpłynięcie pod majestatyczne kaskady wodospadów. Wieczorem kolacja w restauracji połączona z pokazem tańców regionalnych. Wieczorem przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

9 dzień

CUAIABA – PRZYGODA W PANTANAL (Ś, K)
Po śniadaniu przelot do Cuaiaba. Powitanie przez lokalnego przewodnika, który zabierze nas do lodge’y na terenie Pantanal. Region Pantanal to rozległa równina aluwialna, rozciągająca się na obszarze centralno-zachodniej Brazylii. Kiedy Portugalczycy dotarli do tych terenów, wzięli je za śródlądowe morze. Teren ten regularnie zalewany jest przez rzekę Paragwaj i jej dopływy. Zajmuje powierzchnię 200 tys. km². Cechuje się bogactwem i różnorodnością przyrody. Pozostaje też jednym z najbardziej dzikich i nieodkrytych pod kątem przyrodniczym regionów kraju. Transfer do lodge’y (ok. 3 godz.) Powitanie, kolacja i nocleg.

10 dzień

OBSERWACJA PRZYRODY W PANTANAL – NOCNE SAFARI (Ś, O, K)
Po śniadaniu rozpoczniemy eksplorację terenu i poznawanie tutejszej fauny i flory. Pantanal to jedno z najlepszych miejsc na świecie pod kątem obserwacji ptaków. Wyruszymy na wędrówkę w celu podglądania ptaków oraz okolicznej przyrody. Następnie powrót na lunch, po którym czeka nas rejs łodzią. W czasie wycieczki wypatrywać będziemy olbrzymich wydr lub rzadkich gatunków ryb. Po kolacji samochodem terenowym udamy się na nocne safari, by wczuć się w atmosferę dżungli nocą.

11 dzień

WYPRAWA KONNA – OBSERWACJA PRZYRODY KARMIENIE KAJMANÓW (Ś, O, K)
Wczesna pobudka, by zdążyć na obserwację wschodu słońca oraz próba wypatrzenia budzących się do życia zwierząt. Powrót na śniadanie. Po śniadaniu wyruszymy na przejażdżkę konną w kierunku zatoki Sia Mariana. To idealne miejsce do obserwacji ptaków i zwierząt. Obiad i wyprawa łodzią do pobliskiej wioski rybackiej. Okazja, by zobaczyć codzienne życie lokalnej społeczności. Następnie dalsze safari i obserwacja zachodu słońca. Powrót na kolację. Po kolacji wyruszymy łodzią na poszukiwanie i karmienie kajmanów, co jest naprawdę niezwykłym doświadczeniem. Nocleg.

12 dzień

SAMBA W RIO (Ś, K)
O wschodzie słońca spacer, pożegnanie z niezwykłym Pantanal. Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Rio de Janeiro. Transfer do hotelu. Wieczorem udamy się na kolację pożegnalną, będzie to uczta złożona z doskonałych mięs przygotowanych na grillu. Wieczorem pożegnanie Rio, światowej stolicy karnawału, pokazem gorącej samby w klubie „Plataforma”.

13 dzień

RIO DE JANEIRO – WARSZAWA (Ś, O)
Po śniadaniu czas wolny na ostatnie zakupy pamiątek, relaks i plażowanie. Obiad Transfer na lotnisko i przelot do kraju.

14 dzień

WARSZAWA
Powrót do Warszawy, zakończenie brazylijskiej przygody. Czas na oglądanie zdjęć przy szklaneczce caipirinhi.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
BIRMA LAOS
Poznawcze
Adventure
16 dni

BIRMA LAOS

Birma - bajkowa podróż pzez jeden z najpiękniejszych krajów Azji...

więcej o wyprawie
KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI
Poznawcze
Taneczne
12 dni

KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI

Szaleństwo w rytmie salsy, rum, cygara i cukrowe kolonialne imperia...

więcej o wyprawie
PERU BOLIWIA
Poznawcze
Adventure
15 dni

PERU BOLIWIA

Tajemniczy świat Inków, wulkany i kaniony Andów

więcej o wyprawie
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

MAJÓWKA 2019 Luksusowa podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…Uwaga przy zapisach do 21 grudnia - zniżka 500 zł/os.

więcej o wyprawie