Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Ameryka Południowa i Środkowa

BOLIWIA

 • Boliwia

Opis

04.02 – 20.02.2025

Boliwia jest bardzo zróżnicowanym krajem tak pod względem kulturalnym, jak i przyrodniczym. Różnorodność krajobrazu rozpościerającego się między Andami, lasami amazońskimi oraz salarami (czyli solniskami – słonymi wyschniętymi jeziorami) a piaskową pustynią może sprawić, że poczujemy się jak posiadacze siedmiomilowych butów, przemierzający susami całą ziemię. Każdego dnia będziemy zaskakiwani niewiarygodnym zróżnicowaniem przyrodniczym tego kraju. Niewątpliwie największą atrakcją wyprawy będzie największa na świecie pustynia solna, położona w najbardziej surowej i nieprzyjaznej południowej części Altiplano.  Miejsce robi wrażenie, którego nie zapomina się do końca życia. Niezmierzone przestrzenie białej powierzchni pokrytej warstwą przezroczystej wody, w której odbija się niebo, czerwone i niebieskie laguny, wulkany, czy tysiące flamingów to tylko niektóre atrakcje Salar de Uyuni. Jeśli chodzi o mieszkańców, to wielokulturowe społeczeństwo zachwyci nas radością życia i żywiołowym folklorem, ujawniającym się przede wszystkim podczas częstych lokalnych świąt. Boliwia należy do najbardziej zróżnicowanych pod względem etnicznym krajów Ameryki Południowej. Barwne stroje, bogate tradycje i autentyczny świat Indian, daleki od pozowanych zdjęć dla turystów, pozostaną na długo w naszej pamięci.

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • LA PAZ – NAJWYŻEJ POŁOŻONA STOLICA ŚWIATA
 • NAJWIĘKSZY SALAR ŚWIATA – UYUNI
 • LEGENDARNE KOPALNIE SREBRA POTOSI
 • AMAZONIA I ANDY
 • SUCRE I ORURO
 • WIKUNIE, GEJZERY, NANDU, FLAMINGI

Terminy

Czas trwania wyprawy 17 dni
Dostępne terminy wypraw
 • 2025-02-04 - 2025-02-20

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Cena 4550 PLN/os. oraz 4680 USD/os. + 6950 bilet lotniczy

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • przelot wewnętrzny Santa Cruz – Sucre, przelot wewnętrzny Uyuni – La Paz
 • transfery z i na lotniska
 • transport autobusem lub minibusem, samochodami terenowymi zgodnie z programem
 • zakwaterowanie w hotelach  4* i w pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 980 USD/os.
 • śniadania według programu
 • obiady i kolacje według programu
 • opiekę licencjonowanego, polskojęzycznego pilota
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu
 • obsługę lokalnych przewodników
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów według programu
 • wszystkie wycieczki zgodnie z programem
 • zakwaterowanie podczas międzylądowania w hotelu w Limie
 • wycieczkę po Limie
 • 2 posiłki w Limie
 • słuchawki podczas zwiedzania 
 • aplikację
 • opłatę TFG TFP

CENA NIE OBEJMUJE

 • biletu lotniczy na trasie Warszawa –  Lima – Santa Cruz – La Paz – Lima – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi (koszt ok 6900) 
 • wycieczki rowerowej 
 • Innych opłat niż wymienione powyżej
 • napiwków
 • napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 14 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.
ZALECANE SZCZEPIENIE PRZECIWKO ŻÓŁTEJ FEBRZE!
Większość odwiedzanych miejsc znajduje się na wysokości powyżej 3200 – 4000 m n.p.m.!

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA/KRAKÓW – SANTA CRUZ
Spotkanie na lotnisku z pilotem. Wręczenie dokumentów podróży. Przelot do Santa Cruz przez jeden z europejskich portów lotniczych i Limę. W Limie skorzystamy z prysznica i hotelu. Następnie dalszy przelot do Santa Cruz.

2 dzień

PARK AMBORÓ – KASKADY CUEVAS (Ś, O, K)
Po późnym śniadaniu wyjazd na wycieczkę do Parku Amboró, leżącego na pograniczu trzech stref klimatycznych. Zobaczymy unikalne okazy gigantycznych paproci drzewiastych. Lunch w formie pikniku. Ponadto okazja do podglądania wspaniałej przyrody, Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

3 dzień

W SERCU PRAWDZIWEJ DŻUNGLI (Ś, O, K)
Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Parku Amboró, zatrzymamy się przy punkcie widokowym, a następnie czeka nas spacer w niesamowitej scenerii wulkanów i bujnej roślinności o szmaragdowym odcieniu. Przejazd do Bermejo i laguny wulkanów. Spacer w kierunku wodospadów Cuevas, możliwość kąpieli w rajskiej scenerii natury. W trakcie wycieczki piknik.  Przejazd do hotelu w Santa Cruz, stolicy wschodniej Boliwii, jednego z najbardziej dynamicznych miast kraju. Kolacja i nocleg.

4 dzień

KOLONIALNY PRZEPYCH SUCRE S K
Po śniadaniu przelot do Sucre – oficjalnej stolicy kraju (UNESCO), znanej ze wspaniałej kolonialnej zabudowy. Zobaczymy klasztor Recoleta oraz Casa de Libertad. Kolacja i nocleg w Sucre.

5 dzień

TARABUCO – NAUKA TKANIA W CANDELARIA (Ś, O, K)
Po śniadaniu przejazd do Tarabuco, gdzie co niedzielę odbywa się najbarwniejszy targ Ameryki Południowej. Indianie przybywają tutaj, by sprzedać przede wszystkim tekstylia. Przejazd do miejscowości Candelaria, zamieszkanej przez ludność zajmującą się tkactwem. Zwiedzimy jeden z prywatnych zakładów tkackich, zagościmy na obiedzie u miejscowej rodziny. Spacer po wiosce w towarzystwie naszych gospodarzy. Powrót na kolację i nocleg do Sucre.

6 dzień

KOPALNIE SREBRA W POTOSI (Ś, O, K)
Po śniadaniu przejazd malowniczą trasą do Potosi, gdzie czeka nas zwiedzanie miasta  (UNESCO), uznanego za jedno z najpiękniejszych miast Ameryki Południowej, które w okresie gorączki srebra stanowiło centrum napędzające gospodarkę kolonialnego imperium. Zależnie od warunków, możliwości i pozwoleń oraz bezpieczeństwa, zwiedzanie czynnej kopalni srebra oraz Casa de Moneda, miejsca wyrobu monet do XIX wieku. Obiad. Po południu zobaczymy klasztor św. Teresy oraz udamy się do Doliny Chuquisaca, gdzie zobaczymy Pałac de Glorieta (z zewnątrz), należący niegdyś do jednej najbogatszych rodzin. Kolacja i nocleg.

7 dzień

PRZEZ GÓRY DO UYUNI (Ś, O, K)
Po śniadaniu przejazd przez pasmo Cordillera de los Frailes w stronę Uyuni. Po drodze zatrzymamy się w Pulacayo, opuszczonym miasteczku, które w XVII i XVIII wieku było drugą kopalnią srebra w regionie. Kolacja i nocleg w Uyuni.

8 dzień

WIKUNIE I NANDU (Ś, O, K)
Po śniadaniu niezapomniany etap wyprawy – pustynia solna, gdzie odwiedzimy cmentarz lokomotyw. Następnie przejazd na południe, do miasteczka Culpina. Obiad w San Cristobal. Przekroczymy rzekę Rio Grande i wjedziemy w region, gdzie przy odrobinie szczęścia obserwować można wikunie. Zamieszkują tu także rzadkie nandu, czyli kuzyni strusia. Przyjazd do Villamar. Kolacja i nocleg.

9 dzień

GEJZERY – LAGUNY – PUSTYNIA DALI (Ś, O, K)
Po śniadaniu droga do laguny o czerwonym zabarwieniu. Dzieje się to dzięki planktonowi, który pod wpływem promieni słonecznych nabiera tej właśnie barwy. Następnie przejazd w stronę gejzerów. Zaobserwujemy erupcje siarki i pary z krateru wulkanu, będzie okazja zażycia kąpieli termalnych. Po relaksie wyruszymy w stronę pustyni Dali, która zyskała nazwę ze względu na fantazyjne naturalne kształty, które przypominają obrazy katalońskiego artysty. Na wysokości powyżej 5000 metrów n.p.m. podziwiać będziemy laguny – Białą i Zieloną, która przy powiewie wiatru nabiera szmaragdowych odcieni. Po drodze obiad w formie pikniku. Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

10 dzień

FLAMINGI WULKANY I GEJZERY (Ś, O, K)
Po wczesnym śniadaniu udamy się w stronę granicy z Chile. Przejazd „Drogą Kruszców”, z lagunami zamieszkanymi przez czerwone flamingi. Widok na czynny wulkan Ollague o wys. 5865 m n.p.m., gdzie znajdują się bogate złoża siarki, będący jedną z najwyższych kopalni na świecie. Następnie u podnóża wulkanu Tomasami (5900 m n.p.m) będziemy podziwiać kolejną lagunę. Późnym popołudniem dotrzemy do San Pedro Quemez. Po drodze obiad w formie pikniku. Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

11 dzień

SOLNA PUSTYNIA UYUNI (Ś, O, K)
Śniadanie. Przejazd do Salaru Uyuni (3650 m n.p.m.), będącego największą pustynią solną świata. Udamy się w stronę wyspy Incahuasi, porośniętej liczącymi sobie po kilkaset lat kaktusami. Przystanek w Grocie Galaxia, by podziwiać filigranowe stalaktyty. Po południu przejazd do Colchani, gdzie zobaczymy sposoby pozyskiwania soli przez miejscową ludność. Po drodze obiad w formie pikniku. Kolacja i nocleg w hotelu solnym.

12 dzień

UYUNI – CHALLAPATA – ORURO (Ś,O,K)
Po śniadaniu ruszamy na lotnisko, przelot do La Paz. Następnie ruszamy na zwiedzanie miasta El Alto. Wieczorem czeka nas wyjście na typową rozrywkę w El Alto, czyli pokaz walk Las Cholas. Kolacja i nocleg w La Paz.

13 dzień

LA PAZ I DOLINA KSIĘŻYCOWA (Ś, O, K)
Śniadanie. Zwiedzanie La Paz, które jest jednym z najbardziej widowiskowo położonych miast świata, na wys. ponad 3000 m n.p.m., wśród majestatycznych szczytów Andów. Przejazd do Doliny Księżycowej, gdzie zobaczymy wapienne formacje, wyrzeźbione przez wiatr i wodę. Zwiedzanie kolonialnego centrum miasta, m.in. „Targu Czarownic” możliwość zakupienia amuletów. Kolacja i nocleg.

14 dzień

LA PAZ –  ROWEROWA PRZYGODA DLA CHĘTNYCH  (Ś)
Po śniadaniu dla chętnych i wprawionych w rowerowych eskapadach przejazd słynną trasą rowerową Drogą Śmierci, dla pozostałych czas wolny lub wycieczka do Coroico, lasu deszczowego na pograniczu Andów i dżungli.

15 dzień

LA PAZ – LIMA (Ś, K)
Nad ranem transfer na lotnisko i przelot do Limy. Przejazd do centrum na śniadanie, krótkie zwiedzanie starówki i następnie odpoczynek do hotelu.  

Wieczorem kolacja w jednej z najbardziej topowych restauracji Limy, wszak to kulinarna mekka Ameryki Południowej. Nocleg

16 dzień

LIMA – AMSTERDAM (Ś, K)

Śniadanie. Czas wolny. Około południa przejazd na obiad na wybrzeżu, a następnie przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

17 dzień

AMSTERDAM KRAKÓW 

Powrót do kraju przez Amsterdam.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

Luksusowa wakacyjna podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…

więcej o wyprawie
KOSTARYKA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
13 dni

KOSTARYKA

Szalony zjazd na linach przez środek dżungli, kawa i trekking na wulkan

więcej o wyprawie
GRUZJA
Poznawcze
8 dni

GRUZJA

Wyprawa w góry Kaukazu i degustacje win...

więcej o wyprawie
EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS

4 dniowy Rejs po Galapagos śladami Darwina, wizyta na równiku, przygoda w Banos i trekking na Cotopaxi

więcej o wyprawie
FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI

Kraina doskonałych win, wykwintnej kuchni, uroczych średniowiecznych miasteczek

więcej o wyprawie
HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA

To podróż dla miłośników Hiszpanii, kultury, architektury, ale przede wszystkim tych, którzy lubią poznawać region przez smaki, tradycje kulinarne.

więcej o wyprawie
FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA
Poznawcze
Adventure
Kulinarne
10 dni

FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA

Skaliste wybrzeże, urokliwe zatoki, średniowieczne wioski, wyśmienita kuchnia...

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
11 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie