Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Ameryka Południowa i Środkowa

BOLIWIA

  • Boliwia

Opis

Boliwia jest bardzo zróżnicowanym krajem tak pod względem kulturalnym, jak i przyrodniczym. Różnorodność krajobrazu rozpościerającego się między Andami, lasami amazońskimi oraz salarami (czyli solniskami – słonymi wyschniętymi jeziorami) a piaskową pustynią może sprawić, że poczujemy się jak posiadacze siedmiomilowych butów, przemierzający susami całą ziemię. Każdego dnia będziemy zaskakiwani niewiarygodnym zróżnicowaniem przyrodniczym tego kraju. Niewątpliwie największą atrakcją wyprawy będzie największa na świecie pustynia solna, położona w najbardziej surowej i nieprzyjaznej południowej części Altiplano.  Miejsce robi wrażenie, którego nie zapomina się do końca życia. Niezmierzone przestrzenie białej powierzchni pokrytej warstwą przezroczystej wody, w której odbija się niebo, czerwone i niebieskie laguny, wulkany, czy tysiące flamingów to tylko niektóre atrakcje Salar de Uyuni. Jeśli chodzi o mieszkańców, to wielokulturowe społeczeństwo zachwyci nas radością życia i żywiołowym folklorem, ujawniającym się przede wszystkim podczas częstych lokalnych świąt. Boliwia należy do najbardziej zróżnicowanych pod względem etnicznym krajów Ameryki Południowej. Barwne stroje, bogate tradycje i autentyczny świat Indian, daleki od pozowanych zdjęć dla turystów, pozostaną na długo w naszej pamięci.

 

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 17 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Cena

8900 PLN + 2950 USD / os.
ŚWIADCZENIA
PLN
USD
POLKA STANDARD
8900
1865

bilet lotniczy na trasie Warszawa – Santa Cruz – La Paz – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
przelot wewnętrzny Santa Cruz – Sucre
transfery z i na lotniska
transport autobusem lub minibusem, samo-chodami terenowymi
zakwaterowanie w hotelach 3*/ 4* i w pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 570 USD/os.
śniadania według programu
opiekę licencjonowanego, polskojęzycznego pilota
ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

POLKA KOMFORT
0
695

obiady i kolacje według programu
obsługę lokalnych przewodników

POLKA LUX
0
390

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów we-dług programu
innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków, napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej

Suma
8900
2950

Uwagi

CENA NIE OBEJMUJE

Innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków, napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 20 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.
ZALECANE SZCZEPIENIE PRZECIWKO ŻÓŁTEJ FEBRZE!
Większość odwiedzanych miejsc znajduje się na wysokości powyżej 4000 m n.p.m.!

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – SANTA CRUZ
Spotkanie na lotnisku Okęcie z pilotem. Wręczenie dokumentów podróży. Przelot do Santa Cruz przez jeden z europejskich portów lotniczych i Limę.

2 dzień

SANTA CRUZ – SAMAIPATA (Ś, K)
Po śniadaniu przejazd do najbardziej oddalonej od Cuzco inkaskiej twierdzy Samaipata. W okresie prekolumbijskim miasto stanowiło punkt kontrolny strefy Guarani. Miejsce położone jest na styku Amazonii i regionu andyjskiego, rozciąga się tutaj unikalny rezerwat niezwykle zróżnicowanych ekosystemów, który zachwyca bogactwem roślinności i krajobrazami. Zwiedzimy strefę archeologiczną, w trakcie zwiedzania lunch. Przejazd na kolację i nocleg do Samaipata.

3 dzień

PARK AMBORÓ – KASKADY CUEVAS (Ś, O, K)
Po śniadaniu wyjazd na całodniową wycieczkę do Parku Amboró. Zatrzymamy się przy punkcie widokowym, a następnie czeka nas spacer w niesamowitej scenerii wulkanów i bujnej roślinności o szmaragdowym odcieniu. Przejazd do Bermejo i laguny wulkanów. Spacer w kierunku wodospadów Cuevas, możliwość kąpieli w rajskiej scenerii natury. W trakcie wycieczki piknik. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

4 dzień

W SERCU PRAWDZIWEJ DŻUNGLI (Ś, O, K)
Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Parku Amboró, leżącego na pograniczu trzech stref klimatycznych. Zobaczymy unikalne okazy gigantycznych paproci drzewiastych. Lunch w formie pikniku. Ponadto okazja do podglądania wspaniałej przyrody. Przejazd do hotelu w Santa Cruz, stolicy wschodniej Boliwii, jednego z najbardziej dynamicznych miast kraju. Kolacja i nocleg.

5 dzień

KOLONIALNY PRZEPYCH SUCRE S K
Po śniadaniu przelot do Sucre – oficjalnej stolicy kraju (UNESCO), znanej ze wspaniałej kolonialnej zabudowy. Zobaczymy klasztor Recoleta oraz Casa de Libertad. Kolacja i nocleg w Sucre.

6 dzień

TARABUCO – NAUKA TKANIA W CANDELARIA (Ś, O, K)
Po śniadaniu przejazd do Tarabuco, gdzie co niedzielę odbywa się najbarwniejszy targ Ameryki Południowej. Indianie przybywają tutaj, by sprzedać przede wszystkim tekstylia. Przejazd do miejscowości Candelaria, zamieszkanej przez ludność zajmującą się tkactwem. Zwiedzimy jeden z prywatnych zakładów tkackich, zagościmy na obiedzie u miejscowej rodziny. Spacer po wiosce w towarzystwie naszych gospodarzy. Powrót na kolację i nocleg do Sucre.

7 dzień

SUCRE – POTOSI (Ś, O, K)
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Sucre, m.in Muzeum Tkactwa, kolonialne dzielnice, a następnie przejazd malowniczą trasą do Potosi. Obiad na trasie. Kolacja i nocleg w hotelu.

8 dzień

KOPALNIE SREBRA W POTOSI (Ś, O, K)
Po śniadaniu rozpoczniemy całodzienne zwiedzanie Potosi (UNESCO), uznanego za jedno z najpiękniejszych miast Ameryki Południowej, które w okresie gorączki srebra stanowiło centrum napędzające gospodarkę kolonialnego imperium. Zależnie od warunków, zwiedzanie czynnej kopalni srebra oraz Casa de Moneda, miejsca wyrobu monet do XIX wieku. Obiad. Po południu zobaczymy klasztor św. Teresy oraz udamy się do Doliny Chuquisaca, gdzie zobaczymy Pałac de Glorieta (z zewnątrz), należący niegdyś do jednej najbogatszych rodzin. Kolacja i nocleg.

9 dzień

PRZEZ GÓRY DO UYUNI (Ś, O, K)
Po śniadaniu przejazd przez pasmo Cordillera de los Frailes w stronę Uyuni. Po drodze zatrzymamy się w Pulacayo, opuszczonym miasteczku, które w XVII i XVIII wieku było drugą kopalnią srebra w regionie. Kolacja i nocleg w Uyuni.

10 dzień

WIKUNIE I NANDU (Ś, O, K)
Po śniadaniu niezapomniany etap wyprawy – pustynia solna, gdzie odwiedzimy cmentarz lokomotyw. Następnie przejazd na południe, do miasteczka Culpina. Obiad w San Cristobal. Przekroczymy rzekę Rio Grande i wjedziemy w region, gdzie przy odrobinie szczęścia obserwować można wikunie. Zamieszkują tu także rzadkie nandu, czyli kuzyni strusia. Przyjazd do Villamar. Kolacja i nocleg.

11 dzień

GEJZERY – LAGUNY – PUSTYNIA DALI (Ś, O, K)
Po śniadaniu droga do laguny o czerwonym zabarwieniu. Dzieje się to dzięki planktonowi, który pod wpływem promieni słonecznych nabiera tej właśnie barwy. Następnie przejazd w stronę gejzerów. Zaobserwujemy erupcje siarki i pary z krateru wulkanu, będzie okazja zażycia kąpieli termalnych. Po relaksie wyruszymy w stronę pustyni Dali, która zyskała nazwę ze względu na fantazyjne naturalne kształty, które przypominają obrazy katalońskiego artysty. Na wysokości powyżej 5000 metrów n.p.m. podziwiać będziemy laguny – Białą i Zieloną, która przy powiewie wiatru nabiera szmaragdowych odcieni. Po drodze obiad w formie pikniku. Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

12 dzień

FLAMINGI WULKANY I GEJZERY (Ś, O, K)
Po wczesnym śniadaniu udamy się w stronę granicy z Chile. Przejazd „Drogą Kruszców”, z lagunami zamieszkanymi przez czerwone flamingi. Widok na czynny wulkan Ollague o wys. 5865 m n.p.m., gdzie znajdują się bogate złoża siarki, będący jedną z najwyższych kopalni na świecie. Następnie u podnóża wulkanu Tomasami (5900 m n.p.m) będziemy podziwiać kolejną lagunę. Późnym popołudniem dotrzemy do San Pedro Quemez. Po drodze obiad w formie pikniku. Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

13 dzień

SOLNA PUSTYNIA UYUNI (Ś, O, K)
Śniadanie. Przejazd do Salaru Uyuni (3650 m n.p.m.), będącego największą pustynią solną świata. Udamy się w stronę wyspy Incahuasi, porośniętej liczącymi sobie po kilkaset lat kaktusami. Przystanek w Grocie Galaxia, by podziwiać filigranowe stalaktyty. Po południu przejazd do Colchani, gdzie zobaczymy sposoby pozyskiwania soli przez miejscową ludność. Po drodze obiad w formie pikniku. Kolacja i nocleg w hotelu solnym.

14 dzień

UYUNI – CHALLAPATA – ORURO (Ś, O, K)
Po śniadaniu samochodami terenowymi udamy się w podróż przez bezdroża Boliwii. Przejazd do Oruro, znanego z najbardziej barwnego po Rio de Janeiro karnawału Ameryki Południowej. Po drodze zatrzymamy się w Challapata. Droga upłynie nam na podziwianiu zmieniających się krajobrazów i podglądaniu lokalnego życia. Obiad na trasie. Kolacja i nocleg w La Paz.

15 dzień

LA PAZ I DOLINA KSIĘŻYCOWA (Ś, O, K)
Śniadanie. Zwiedzanie La Paz, które jest jednym z najbardziej widowiskowo położonych miast świata, na wys. ponad 3000 m n.p.m., wśród majestatycznych szczytów Andów. Przejazd do Doliny Księżycowej, gdzie zobaczymy wapienne formacje, wyrzeźbione przez wiatr i wodę. Zwiedzanie kolonialnego centrum miasta, m.in. „Targu Czarownic” możliwość zakupienia amuletów. Kolacja i nocleg.

16 dzień

LA PAZ – LIMA (Ś)
Wczesne śniadanie, transfer na lotnisko i przelot do Europy.

17 dzień

WARSZAWA (Ś)
Powrót do kraju i zakończenie boliwijskiej imprezy.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
BIRMA LAOS
Poznawcze
Adventure
16 dni

BIRMA LAOS

Birma - bajkowa podróż pzez jeden z najpiękniejszych krajów Azji...

więcej o wyprawie
KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI
Poznawcze
Taneczne
12 dni

KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI

Szaleństwo w rytmie salsy, rum, cygara i cukrowe kolonialne imperia...

więcej o wyprawie
PERU BOLIWIA
Poznawcze
Adventure
15 dni

PERU BOLIWIA

Tajemniczy świat Inków, wulkany i kaniony Andów

więcej o wyprawie
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

MAJÓWKA 2019 Luksusowa podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…Uwaga przy zapisach do 21 grudnia - zniżka 500 zł/os.

więcej o wyprawie