Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Azja

BIRMA LAOS

 • Birma

Opis

Birma jest uważana za jeden z najpiękniejszych krajów Azji. Przez lata kraj był niedostępny i zapomniany, a przywódczyni birmańskiej opozycji i laureatka Pokojowej Nagrody Nobla z 1991, Aung San Suu Kyi apelowała do turystów o nieodwiedzanie Birmy, by nie wspierać rządów wojskowej junty. Zmiany, które zaszły w Birmie w ostatnich latach odwróciły sytuację – podróżni są mile widziani i zachęcani do wizyty, a kraj systematycznie zdobywa popularność. Birma została uznana za jeden z najciekawszych krajów Azji, a jej niedostępność przez lata, przydaje jej aury tajemniczości i egzotyki. Ceniona jest za wspaniałe zabytki, dziką przyrodę i gościnność mieszkańców.  Jedną z największych atrakcji pozostaje Bagan – starożytna stolica birmańskiego królestwa Bagan, nazywana również równiną świątyń.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 16 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

3385 USD/os. + 3585 PLN/os

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • przelot na trasie Warszawa – Luang Prabang; Rangun – Warszawa z przesiadkami wraz z opłatami lotniskowymi
 • przeloty wewnętrzne w Laosie i Myanmar zgodnie z programem
 • transport autokarem lub mikrobusem w zależności od ilości uczestników zgodnie z programem
 • zakwaterowanie w hotelach 4* (pok. 2-os.), dopłata do pok. 1-os. 830 USD/os.
 • posiłki wg programu (Ś-śniadanie, O-obiad, K-kolacja) – bez napoi
 • wycieczki według programu
 • rejsy łodzią według programu
 • przejazdy lokalnymi bryczkami według programu
 • wycieczki rowerami według programu
 • opiekę wykwalifikowanego polskojęzycznego pilota POLKA TRAVEL podczas trwania całej imprezy
 • obsługę lokalnych angielskojęzycznych przewodników podczas zwiedzania zgodnie z programem
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wg programu
 • koszt wizy turystycznej do Myanmaru
 • koszt wizy turystycznej do Laosu,
 • 2 butelki wody mineralnej/osobę/dziennie podczas zwiedzania i transferów
 • Ubezpieczenie KL, NNW i bagażu (obejmujące choroby przewlekłe)
 • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

CENA NIE OBEJMUJE

 • napoi do posiłków
 • opcjonalnego przelotu balonem nad Bagan (ok. 340 USD/os)
 • Innych świadczeń niż wymienione powyżej oraz wydatków natury osobistej (mini bar, telefony, napiwki za usługi bagażowych, lokalnej obsługi), 

Cena skalkulowana dla grupy min. 12 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – WYLOT DO LAOSU

Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel, odprawa biletowo-bagażowa. Przelot do Luang Prabang, posiłki na pokładzie samolotu.

2 dzień

LUANG PRABANG (K)

Przylatujemy do Luang Prabang, jedziemy do hotelu, czas na zakwaterowanie i zasłużony odpoczynek. Proponujemy hotel butikowy, klimatyczny z basenem. Czas na kąpiele w basenie, rewitalizację.  Kolacja i pierwsze smaczki laotańskiej kuchni. Nocleg w Luang Prabang.

3 dzień

WSZYSTKO O RYŻU I JASKINIE PAK OU (Ś, O)

Po śniadaniu czeka nas wyjątkowa atrakcja – udamy się do miejscowości nieopodal Luang Prabang, aby na lokalnej farmie dowiedzieć się więcej o tradycyjnych metodach uprawy ryżu, będziemy sadzić, zbierać, młócić i jeść ryż, a także pić wino ryżowe. Świetna edukacyjna zabawa dla każdego! Następnie jedziemy do słynnej jaskini Pak Ou, skrywającej setki posągów Buddy. Wizerunki wyróżniają się wielką różnorodnością, są wykonane z drewna, żywicy, steatytu, piaskowca, odlane z metalu, pokryte lakierem lub płatkami złota.  Aby dopłynąć do jaskiń czeka nas przeprawa łodzią przez Mekong. W drodze powrotnej znowu trochę etnografii – przystanek w lokalnej wiosce, gdzie od lat produkowane jest lokalne whisky i mieszkańcy zajmują się tkactwem. Nocleg w Luang Prabang.

4 dzień

SPACER DO WODOSPADÓW KUANG SI (Ś, O)

Buddyzm jest podstawą kultury Laosu. Codzienny rytuał dawania jałmużny jest wyjątkowym wydarzeniem dla każdego gościa w Luang Prabang, a spotkanie Mnichów” oferuje możliwość uczestniczenia w tej praktyce w autentyczny sposób.  Rano możemy wstać przed wschodem słońca i udać się do klasztoru, aby zobaczyć codzienny, poranny rytuał ofiarowania Jałmużny (często w formie miseczek ryżu) mnichom odzianym w szafranowe szaty. Mnisi idą w milczeniu a my, z pochyloną skromnie głową dajemy im strawę do żebraczych mis. Przeżycie mistyczne.

Potem zobaczymy lokalny targ a na nim kraby, żaby, węże i inne lokalne przysmaki. Wracamy do hotelu na śniadanie, a po nim zmiana scenerii. W planie mamy kąpiel przy wodospadach KuangSi i Centrum Rehabilitacji Niedźwiedzia Laotańskiego, w którym opiekują się okaleczonymi czy osieroconymi niedźwiadkami. Czas na zdjęcia i kąpiele. Zanurzenie się w chłodnej, turkusowej wodzie to gwarantowana regeneracja sił. A jakie tło do sesji zdjęciowej?! Wracając zatrzymamy się w u grupy etnicznej H’mong i w centrum tkackim Ock Pop Tok – organizacji pomagającej lokalnym utalentowanym tkaczom w otrzymaniu godziwej pracy. Przy okazji możliwość zakupu unikalnych tkanin. Wieczorem możemy wspiąć się po 328 stopniach prowadzących do wzgórza Phousi, skąd rozpościerają się wspaniałe widoki i gdzie przy dobrej pogodzie doświadczymy spektakularnego zachodu słońca.   Dla tych, którzy mają nadal sporo sił witalnych proponujemy spacer na nocny targ Luang Prabang, oferujący etniczne tkaniny, ozdoby i pamiątki. Nocleg w Luang Prabang.

5 dzień

ZABYTKI LUANG PRABANG i RANGUN (Ś, K)

Rano oglądamy zabytki Luang Prabang, mieniące się złotem filigranowe dachy laotańskich budowli. Przystanki na fotografie, a potem na lotnisko i przelot (via Bangkok) do Rangunu. Witamy w Rangun, do niedawna stolicy kraju, dzisiaj jednego z większych centrum duchowych Birmy (Mjanmy). Miasto nadal pozostaje „sercem” tego Państwa. Jeśli siły i czas pozwolą,  możemy wieczorem zobaczyć unikalną Pagodę Shwedagon, liczącą ponad 2500 lat, wykonaną z 11 ton czystego złota i zdobioną 4350 18-karatowymi diamentami (lub zobaczymy ostatniego dnia w Rangunie). Zdjęcia robione o zachodzie słońca i potem wśród złoconych oświetlonych pagód – bezcenne! Kolacja i nocleg w Rangun.

 

6 dzień

BAGAN (Ś, O)

Rano lecimy do  Bagan, jednego z najpiękniejszych miejsc Azji, będącego pod patronatem UNESCO, miasta tysięcy świątyń. Niegdyś było tu 13 000 świątyń, do dzisiaj pozostało około 2200. Z ponad 2200 pagód i stóp wybieramy te najciekawsze, tylko 3 ale za to jakie! Pagoda Shwezigon z wielką złoconą stupą w kształcie dzwonu, słynną świątynię Ananda z dwoma wielkim posągami Buddy. Będziemy mogli zobaczyć jak się robi obrazy malowane na piasku i oczywiście je zakupić… Wizyta w świątyni Manuha, zbudowanej w 1059 roku oraz w Świątyni Nanpaya – to unikalny pomnik z piaskowca, który podobno był pałacem króla Manuhy. Ponadto zobaczymy Gubyaukgyi (Myingaba) będące pod ochroną UNESCO ze względu na starożytne malowidła ścienne. Spróbujemy swoich sił w jednej z tradycyjnych form sztuki w najstarszym sklepie z wyrobami z laki. W warsztacie przejdziemy szkolenie, gdzie pokazane będą wszystkie etapy produkcji, od wykonania bambusowej konstrukcji aż po wybarwianie misternych wzorów. Każdy etap zostanie szczegółowo opisany, aby zrozumieć, jak to starożytne rzemiosło rozwinęło się w formę sztuki. Będziemy mogli własnoręcznie, pod okiem mistrzów stworzyć własne miseczki z laki i je pięknie ozdobić. Gotowi na wyzwanie? Wieczorna impreza podczas rejsu po rzece Iriwadi – tym razem wspólny zachód słońca, muzyka, sesja foto, jak zawsze klimatycznie….. Nocleg w Bagan.

7 dzień

BAGAN (Ś, K)

Przed śniadaniem możemy polecieć balonem nad Bagan (płatne dodatkowo ok. 340 USD/osoba – konieczna rezerwacja na minimum miesiąc wcześniej), po locie czas na szampana i lekkie śniadanko. Każdy Gość dostaje pamiątkowy dyplom. Potem wracamy do hotelu i delektujemy się spokojnym śniadaniem, kawą, herbatą, widokami……Dziś cała ekipa rusza e-bike’ami (elektryczne motorynki, można jechać po 2 osoby) na zwiedzanie Bagan z zupełnie innej perspektywy. Dzięki temu zobaczymy coś poza zwykłymi trasami zwiedzania, jazda off road, przystanki na super fotki, wjazd do małych wiosek aby zobaczyć jak tu żyją w wyplecionych z bambusa chatach. Wieczorem wejdziemy na wzgórze, skąd można robić niesamowite zdjęcia o rdzawo rudym zachodzie słońca, kiedy to ceglaste budowle wręcz „płoną” w zachodzącym słońcu (uzależnione od pogody). Oferuje to niezrównane możliwości fotograficzne jednego z najbogatszych skarbów archeologicznych w Azji Południowo-Wschodniej, gdy słońce zanurza się za ruinami świątyń.  Wieczorem zapraszamy na kolację z pokazem unikalnych kukiełek birmańskich.

   

8 dzień

MANDALAY (Ś, O)

Po śniadaniu lecimy do Mandalay, stolicy Birmy w latach 1857–1885. Udamy się do Avy (Inwa). Ava była starożytną stolicą królestw Shan i Birmy od ponad czterech wieków. Odkrywamy małe drogi Avy wozem konnym Odwiedzimy klasztor tekowy Bagaya, mający ponad 300 lat, ale dobrze zachowany i nadal używany przez miejscowych mnichów;  zobaczymy wieżę obserwacyjną Nanmyint – to ostatnia stojąca konstrukcja, znana również jako „Krzywa Wieża Ava”; Klasztor Maha Aungmye Bonzan (tak zwany Me Nu Oak Kyaung) – ceglany klasztor z wdzięcznymi łukami. Kończymy nasz dzień panoramicznym widokiem na zachód słońca na wzgórzu Mandalay, najwyższym punkcie miasta. Klasztor wyłożony tysiącami lusterek pięknie opalizuje w promieniach zachodzącego słońca. Nocleg w Mandalay.

9 dzień

MANDALAY – HEHO – TREKKING (Ś, O, K)

Po śniadaniu lecimy do Heho, a następnie w okolice jeziora Inle, gdzie tamtejsi rybacy żeglują stojąc na jednej nodze. Po drodze podziwiać będziemy widoki na góry Shan i pola ryżowe. Przejazd do punktu startowego, gdzie rozpoczniemy trekking Magyinkone (3 ½ godziny trekkingu i 1 ½ przejazdu tuk tuk’iem lub na pace ciężarówki – do potwierdzenia). Rozpoczniemy trekking od wioski Magyikone i Inthar na wschodnim brzegu jeziora Inle wśród pól uprawnych, do Moekaung (ok. 7 km). Obiad w lokalnej wiosce. Kolacja i nocleg w klasztorze.

10 dzień

JEZIORO INLE (Ś, O)

Wczesne śniadanie w klasztorze. Przejazd ciężarówką z Moe Kaung na Nanpam Market (ok. 45 minut). Wioska Moekaung znajduje się około 7 km od jeziora Inle.  (trekking na tym odcinku). Dotrzemy do przystani i wyruszymy na popołudniowy rejs po jeziorze słynnym z pływających wysp i ogrodów, z naturalnie splątanych korzeni roślin hiacyntu wodnego i trzcin. Rozkoszować będziemy się malowniczymi widokami rybaków, którzy balansują, wiosłując jedną nogą, techniką charakterystyczną dla grupy mniejszościowej Inn Thar. Odwiedzimy Pagodę Phaung Daw Oo, najświętsze miejsce kultu religijnego w południowym stanie Shan, w której znajduje się pięć świętych wizerunków Buddy stale ozdabianych przez wiernych płatkami złota Nocleg nad Jeziorem.

11 dzień

JEZIORO INLE (Ś, O)

Po śniadaniu udamy się łódką na targ do jednej z miejscowości, będzie czas na shopping, na ciekawe chusty plemion Szan, które są tutaj absolutnym „must have” elegantek, na zakup torby na betel ( dla nas będzie to super torba na….. wszystko – portfel, telefon, wodę, aparat i inne takie szpargały…. Dzięki temu zyskujemy birmański „trendy look”. Następnie zwiedzimy kompleks INN THEIN- miejsce, które sprawia, że czujemy się tak, jakbyśmy przeszli przez zapomniany portal. Na początek powitają nas zielone bambusy, które otwierają się na pole z ponad tysiącletnimi pagodami, zbudowanymi ponad 1000 lat temu. Następnie wizyta w wiosce zajmującej się wyrobem jedwabiu i tkanin z włókiem lotosu (tylko tutaj można zobaczyć wyjątkową technikę tkactwa) oraz postój w miejscu, gdzie powstają birmańskie cygara – zwane cheroot. Zwiedzanie zakończymy rejsem, podczas którego podziwiać będziemy zjawiskowy zachód słońca (zależy od pogody). Powrót do hotelu i nocleg.

12 dzień

JEZIORO INLE – NGAPALI (Ś, O)

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Heho i przelot do Thandwe, a stamtąd raptem półgodzinki do hotelu tuż przy niewyobrażalnie szerokiej plaży. Czas na relaks, kąpiele morskie i słoneczne.O zachodzie słońca robimy fantastyczne fotki, jako że odpływająca wieczorem woda tworzy efekt lustra. Potem możemy udać się na kolację na sea food i ryby – pyszne i świeże.  Nocleg w Ngapali w hotelu nad morzem.

13 dzień

PLAŻA (Ś)

Po leniwym śniadaniu wypoczynek na pięknych plażach. Wszak po zwiedzaniu zasłużyliśmy na chwilę relaksu. Na plaży jest wiele stanowisk do masażu, warto skorzystać leżąc pod parasolem i słuchając szumu morza. Jeszcze bardziej zjawiskowo jest zamówić masaż na plaży o zachodzie słońca…..Turkusowa woda, biały piasek, zielone palmy – jest tutaj wszystko, czego można oczekiwać po tropikalnej plaży.

14 dzień

NGAPALI BEACH (Ś)

Plaża, relaks, chill out.  Opcjonalnie (dod. płatne 70 USD) można wybrać się do Elephant Camp, agroturystyki, która pozwoli nam kąpać słonie w rzece, a potem je karmić. Camp położony jest
z dala od osad ludzkich, godzinę drogi łodzią od wiosek. To bardzo miły dzień. Ponadto możemy popłynąć łódką na kolację na jednej z wysp. Nocleg  w Ngapali.

15 dzień

NGAPALI – RANGUN (Ś, K)

Czas wolny na relaks i plażowanie do południa, następnie przejazd na lotnisko i odlot do Rangunu. Po przylocie zapraszamy na wyjątkową, iście królewską kolację pożegnalną  z pokazem tańca. Powrót do hotelu. Odpoczynek. Transfer na lotnisko.

16 dzień

RANGUN – WARSZAWA

Wczesnym rankiem lecimy do kraju (via Doha), mając bagaż pięknych pamiątek, wspaniałych doświadczeń i bajecznych fotografii, Przylot do Warszawy i zakończenie naszej podróży w Birmie.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
PORTUGALIA – PORTO
Poznawcze
Kulinarne
Na winnym szlaku
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – PORTO

więcej o wyprawie
PORTUGALIA – LIZBONA
Poznawcze
Kulinarne
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – LIZBONA

Zabytki Lizbony, degustacje win, regionalna kuchnia, wizyta na Cabo da Roca

więcej o wyprawie
BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
11 dni

BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro - Miasto Cudów - samba, caipirinha i piękne plaże...

więcej o wyprawie