Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Europa

BELGIA - BRUKSELA

 • Belgia

Opis

Bruksela jest nie tylko piękna, wyjątkowo ciekawa i warta odwiedzenia, to idealne miejsce na weekend z przyjaciółmi czy też prawdziwie męski wypad – dla miłośników sztuki, przyrody, starych samochodów, dobrej kuchni, piwa i… komiksów. Miasto uznane za polityczną stolicę Europy, poważne i stateczne, kojarzące się być może wielu z nas z eleganckimi garniturami czy biznesowymi spotkaniami, ma również duszę artystyczną. Na co dzień są tu obecne sztuka dawna i współczesna, architektoniczne perły i perełki oraz wspaniała i zróżnicowana kuchnia. Brukselczycy umieją się świetnie bawić, cechuje ich poczucie humoru i dystans, a smak duszonych małży zapijanych oryginalnym owocowym piwem i deseru skomponowanego z ciasteczek czy wybornej belgijskiej czekolady można wspominać naprawdę długo…

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 4 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Cena od: 2520 PLN + 457 EUR / os ( dla min. 20 osób)

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • przelot na trasie Warszawa – Bruksela– Warszawa wraz z opłatami transportowymi i lotniskowymi
 • transfer lotnisko – Bruksela – lotnisko
 • bilety komunikacji miejskiej
 • noclegi w hotelu 3* w centrum Brukseli, pokoje 2-os. Dopłata do pokoju 1-os. 140 EUR/os.
 • śniadania według programu
 • opiekę licencjonowanego, polskojęzycznego pilota
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu
 • obiad i kolacje według programu
 • opiekę lokalnego przewodnika
 • degustacje piwa
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ujętych w programie
 • zajęcia w atelier czekolady
 • system słuchawkowy – nagłaśniający

CENA NIE OBEJMUJE

 • Innych opłat niż wymienione powyżej
 • napiwków
 • napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 20 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec  zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

GRAND PLACE – ARCHITEKTONICZNY SALON EUROPY (K)
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel. Wręczenie dokumentów podróży, przelot do Brukseli. Transfer do hotelu. Spacer w kierunku Grand Place, który najprzyjemniej ogląda się popołudniem, gdy wspaniale odrestaurowane budynki oświetlone są ciepłym światłem zachodzącego słońca. Iponująca fasada gotyckiego ratusza robi ogromne wrażenie, a otaczające główny plac kamienice są wspaniałym obiektem dla fotografa. Drobiazgowa rekonstrukcja uczyniła brukselski Grand Place jednym z najbardziej malowniczych placów w Europie. W pobliskiej uliczce odwiedzimy najsłynniejszego mieszkańca Brukseli Manneken Pis – siusiającego chłopca, jeśli będziemy mieli szczęście będzie ubrany, gdyż odwiedzający Brukselę słynni goście przywożą mu ubranka w stylu swoich strojów narodowych. Kolacja powitalna w  restauracji serwującej lokalną kuchnię. Po kolacji degustacja znakomitych belgijskich piw. Belgijscy piwowarzy uchodzą za indywidualistów, warzą oryginalne, autorskie trunki. Niektórych z nich nie sposób zakwalifikować do jakiegokolwiek istnie-jącego gatunku piwa. Wyjście do jednej z najsłynniejszych piwiarni z setką różnych rodzajów belgijskich „wynalazków”.

2 dzień

BELGIJSKIE SMAKI, CZYLI FRYTKI, MAŁŻE I CZEKOLADA (Ś, O, K)
Śniadanie. Spacer w kierunku Pałacu Królewskiego, następnie przejdziemy w okolice głównego placu, zwiedzimy katedrę oraz przejdziemy słynnymi pasażami handlowymi. Poznamy historię tutejszych komiksów. Bruksela to niezwykle ciekawe miejsce na gastronomicznej mapie Europy, odwiedzimy liczne sklepiki z tutejszymi specjałami w postaci korzennych ciasteczek czy wspaniałych czekoladowych pralinek. W trakcie zwiedzania przerwa na prawdziwe belgijskie frytki, smażone rybki czy degustację piw z szerokiego zbioru belgijskich możliwości. Po południu odwiedzimy jedną z lokalnych wytwórni czekolady, gdzie będzie okazja nauczyć się wytwarzać własne czekoladki. Kolacja w restauracji serwującej przysmak regionu, czyli małże duszone w winie.

3 dzień

ATOMIUM I KOLEKCJA SAMOCHODÓW (Ś, K)
Przejazd do Parku Wystawowego, gdzie zobaczymy słynne Atomium, spacer po parku, w którym w 1958 roku odbywała się Wystawa Światowa. Pozostałością po niej są wspaniałe pawilony. Koniecznie należy zobaczyć pagodę chińską i japońską wieżę – dwa najbardziej atrakcyjne obiekty pozostałe po Expo. Po południu zwiedzanie niezwykle ciekawego Muzeum Autoworld, gdzie zobaczymy imponującą kolekcję starych samochodów – jedną z najlepszych w Europie. Wizyta w browarze Cantillon, uchodzącym za jeden z najbardziej interesujących browarów gueze w całej Belgii. Bezkompromisowy piwowar produkuje w nim wytrawne, dość kwaśne i złożone piwa, które zupełnie nie przypominają współczesnych trunków. Wykorzystuje się tutaj tylko surowce z upraw ekologicznych, dodatkowo właściciel eksperymentuje z oryginalnymi składnikami. Warzy niezwykłe piwa owocowe i dość zróżnicowane gueze. Wieczorem kolacja w restauracji serwującej specjały lokalnej kuchni.

4 dzień

DZIELNICA UNII EUROPEJSKIEJ – KRÓLEWSKIE KOLEKCJE (Ś)
Po śniadaniu indywidualne zwiedzanie dzielnicy Unii Europejskiej lub kolekcji Królewskich Muzeów Sztuk Pięknych. Czas wolny na zakupy. Transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

BRUKSELA - BELGIJSKIE SMAKI

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
PORTUGALIA – PORTO
Poznawcze
Kulinarne
Na winnym szlaku
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – PORTO

więcej o wyprawie
PORTUGALIA – LIZBONA
Poznawcze
Kulinarne
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – LIZBONA

Zabytki Lizbony, degustacje win, regionalna kuchnia, wizyta na Cabo da Roca

więcej o wyprawie
BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
11 dni

BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro - Miasto Cudów - samba, caipirinha i piękne plaże...

więcej o wyprawie