Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Azja

ARMENIA - SZLAK WINA

  • Armenia

Opis

Klasztory tchną wielowiekowym dostojeństwem. Jakkolwiek nie patrzeć, to najstarszy chrześcijański kraj świata! Zmyślni, przedsiębiorczy Ormianie korzystają z niepodległości, po latach funkcjonowania jako Republika Sowiecka. Z tęsknotą spoglądają tylko na górę Ararat, którą mają w herbie, a nie mogą się do niej dostać, bo… leży za granicą. Ormianie mają w sobie sporo dumy i godności. Pomocni, życzliwi, ale wyczuwa się w nich jakieś wewnętrzne dostojeństwo. Naród zmyślny, sprytny, inteligentny, ze smykałką do handlu i do języków. Od wieków spierają się z Gruzinami o prawo do nazywania się krajem- kolebką wina na świecie. Można tutaj spotkać wiele endemicznych szczepów i ciekawych tradycji winiarskich. Wino stanowi tutaj ważny element kultury biesiadowania, jest dopełnieniem smacznej zdrowej kuchni opartej na prostych i zawsze świeżych produktach. Podróż przez Armenię to mozaika historii, tradycji i smaków.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 8 dni
Dostępne terminy wypraw

Cena

2740 PLN + 770 USD / os.
ŚWIADCZENIA
PLN
USD
POLKA STANDARD
2740
440

przelot na trasie Warszawa – Erywań – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
transfery z i na lotnisko
transport klimatyzowanym autobusem /mikrobusem
zakwaterowanie w hotelach 3* w pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 190 USD/os.
śniadania według programu
opiekę polskiego pilota
ubezpieczenie NNW, KL i bagażu

POLKA KOMFORT
0
200

obiady i kolacje według programu
obsługę lokalnego przewodnika

POLKA LUX
0
130

degustację win w lokalnych winiarniach
lekcję wypieku ciast
lekcję pieczenia chleba
przepisy na przygotowywane dania
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów według programu
bilety do teatru ludowego

Suma
2740
770

Uwagi

CENA NIE OBEJMUJE

Innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków, napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 16 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – ERYWAŃ
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel, wręczenie dokumentów podróży, odprawa biletowo-bagażowa, przelot do Erywania.

2 dzień

ARARAT I POKAZ GOTOWANIA (Ś, K)
Przylot do Erywania. Transfer do hotelu i krótki odpoczynek. Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Armenii, której początki sięgają VIII wieku p.n.e. Rozpoczniemy od Muzeum Historii Armenii, które posiada w swoich zbiorach artefakty z czasów epoki kamiennej i średniowiecznej, w tym znaleziska z piwnic winiarni. Obiad w lokalnej restauracji. Następnie skierujemy się do fabryki, będącej narodową dumą Armenii, słynnej wytwórni brandy „ararat” i tam skosztujemy lokalnego „koniaku”. Powitalna kolacja w ormiańskiej restauracji. Zobaczymy kulinarny pokaz przygotowania dań tradycyjnych. Chętni będą mogli wziąć udział w przygotowywaniu dań pod okiem mistrza. Nocleg.

3 dzień

KHOR VIRAP – NORAVANK (Ś, O)
Po śniadaniu przejazd do Khor Virap, klasztoru z IV wieku, położonego w cieniu biblijnej góry Ararat (5137 m n.p.m.), w którym w 301 roku Grzegorz Oświeciciel (patron Armenii) przyjął chrześcijaństwo i został uznany za pierwszego patriarchę ormiańskiego kościoła. To tutaj także Noe, pierwszy winiarz na świecie, zasadził podobno pierwszą winorośl. Następnie odwiedzimy klasztor Noravank, jeden z najpiękniejszych w kraju. Po strawie dla ducha zadbamy o ciało, degustując wyśmienite lokalne wina, a także znakomite barbecue serwowane… w jaskini. Możliwość skosztowania miodu prosto z aromatycznego plastra. Po południu, w dionizyjskich nastrojach powrót do Erywania. Nocleg.

4 dzień

ECZMIADZYN – ZWARTNOC (Ś, O)
Po śniadaniu zwiedzanie najważniejszych dla historii Armenii zabytków, w tym położonej ok. 20 km od stolicy katedry Eczmiadzyn (UNESCO), gdzie znajduje się siedziba najwyższego patriarchy Armenii – Katolikosa Wszystkich Ormian (odpowiednik Papieża). Tutaj znajdują się relikwie św. Jana Chrzciciela, św Szczepana męczennika, św. apostołów Andrzeja i Bartłomieja oraz część korony cierniowej i Krzyża Chrystusowego. Zwiedzimy Sobór Eczmiadzyński z IV wieku, kościół św. Hripsimy z VII wieku, a w drodze powrotnej pozostałości świątyni Zwartnoc z VII w. (UNESCO). W drodze powrotnej degustacja wina z winnic „Armenia Wine”, które w świetny sposób łączą bogatą tradycję winiarską z nowoczesnym podejściem do tej sztuki. Lunch w fabryce. Po przyjeździe do Erywania wizyta w Vernissage  – największym pchlim targu w Armenii. Będziemy mogli nabyć piękne rękodzieła. Nocleg w Erywaniu.

5 dzień

NORATUZ – SEWAN – GOSZAWANK – DILIDŻAN (Ś, O)
Po śniadaniu udamy się do regionu Gegharkunik, znanego z wyjątkowych deserów i wódek. Podczas wizyty w ormiańskim domu możliwość podpatrzenia, jak przygotowuje się narodowe ciasto pakhlava. Dalsza droga poprowadzi nad Jezioro Sewan, „Błękitną Perłę Kaukazu”, na wys. 1900 m n.p.m. Jest to drugie pod względem wielkości wysokogórskie jezioro na świecie, zajmujące około 8% powierzchni kraju. Po drodze zatrzymamy się na cmentarzu Noratuz, z blisko 900 chaczkarami (płyty wotywne z krzyżem), których znaczna część pochodzi nawet z X wieku! Obiad zjemy w Dilidżan, najpopularniejszym kurorcie Armenii. Będzie także czas na zakupy tutejszych wyrobów z ceramiki i drewna. Po obiedzie przejazd do Goszawank – XIII-wiecznego monastyru, składającego się z trzech świątyń, w tym Matki Bożej i Grzegorza Oświeciciela, pełniących dawniej rolę centrum edukacyjnego. Na nocleg powrócimy do Dilidżan.

6 dzień

SPITAK – WINNICE ASZTARAK (Ś, O)
Po śniadaniu przejedziemy z kurortu Dilidżan do Asztarak, jednego z najstarszych miast Armenii, owianego niejedną romantyczną legendą. Spacer po Asztarak, w którym rzeczy-wiście czas niemal się zatrzymał. Dla równowagi zwiedzimy również nowo wybudowaną, zaawansowaną technologicznie winiarnię. Tam zjemy obiad, podczas którego będziemy mogli degustować wyjątkowe wina tej piwnicy. Potem będzie coś dla ducha, czyli spektakl ludowego teatru, który oprócz ciekawej aranżacji, pieśni, tańca i opowiadanych legend będzie zawierał także wątki kulinarne. Przejazd na nocleg do Erywania.

7 dzień

GARNI – GEGARD I PIECZENIE CHLEBA (Ś, O, K)
Dzisiaj poznamy zupełnie inną część historii – przeniesiemy się w czasy pogańskie, kiedy król Tyrydat wzniósł świątynię słońca dla uczczenia Mitry. To jedyna tego typu pogańska świątynia w Armenii. Po zwiedzaniu obiad. Podczas przygotowania tradycyjnego obiadu będziemy mogli wziąć udział w ceremonii pieczenia narodowego chleba – lavash i podziemnym barbecue zwanym tonir. Po obiedzie zwiedzenie kolejnego zabytku z listy UNESCO – monastyru Gegard, częściowo wykutego w skale, bajecznie wpisującego się w krajobraz. Na za-kończenie dnia udamy się na targ z owocami, przyprawami i innymi regionalnymi specjałami. Kolację pożegnalną zjemy w lokalnej restauracji, gdzie kwitnie sztuka kulinarna. Restaurację prowadzi córka jednego z najsłynniejszych ormiańskich architektów. Kolację umili gra na pianinie i pełna temperamentu ormiańska muzyka. Nocleg w Erywaniu.

8 dzień

ERYWAŃ – WARSZAWA
Wcześnie rano przejazd na lotnisko, przelot do Warszawy i zakończenie imprezy.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

ARMENIA WYCIECZKI - REPORTAŻ

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
BIRMA LAOS
Poznawcze
Adventure
16 dni

BIRMA LAOS

Birma - bajkowa podróż pzez jeden z najpiękniejszych krajów Azji...

więcej o wyprawie
KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI
Poznawcze
Taneczne
12 dni

KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI

Szaleństwo w rytmie salsy, rum, cygara i cukrowe kolonialne imperia...

więcej o wyprawie
PERU BOLIWIA
Poznawcze
Adventure
15 dni

PERU BOLIWIA

Tajemniczy świat Inków, wulkany i kaniony Andów

więcej o wyprawie
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

MAJÓWKA 2019 Luksusowa podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…Uwaga przy zapisach do 21 grudnia - zniżka 500 zł/os.

więcej o wyprawie