Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Ameryka Południowa i Środkowa

ARGENTYNA - PARKI NARODOWE - WYCIECZKI DO ARGENTYNY

 • Argentyna

Opis

Niezapomniana wyprawa do najpiękniejszych parków narodowych Argentyny: Ziemia Ognista, Patagonia – wspaniałe krajobrazy, majestatyczne lodowce, sympatyczne pingwiny, bezkresne przestrzenie. Trekking u stóp Chalten oraz przejażdżka konna po stepach Patagonii. Wodospady Iguazu – majestatyczne kaskady na pograniczu Brazylii i Argentyny; zmysłowe tango w Buenos Aires i doskonała wołowina na farmie Gauchos.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 15 dni

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

3895 USD + 2750 PLN/ os dla grupy 12 os.

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • 4 przeloty wewnętrzne na trasie Buenos Aires – Ushuaia; Ushuaia – Calafate; Calafate – Puerto Iguazú, Puerto Iguazú – Buenos Aires wraz z opłatami lotniskowymi i transportowymi
 • transfery z i na lotniska
 • transport autokarem lub minibusem według programu
 • noclegi w hotelach 4*/ 4,5* w pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 950 USD/os.
 • śniadania według programu
 • obiady i kolacje (kuchnia regionalna) według programu
 • obsługę lokalnych przewodników
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i parków narodowych
 • rejsy łodzią podczas zwiedzania
 • wieczór z pokazem tango
 • dzień na rancho z obiadem w formie barbecue i pokazem folklorystycznym
 • uroczystą kolację z pokazem tanga w restauracji w Buenos Aires
 • rejs statkiem u stóp lodowca
 • rejs statkiem po zatoce Ushuaia – obserwacja pingwinów
 • przejażdżka konna w Patagonii na Cerro Frias
 • wyjście na typowe asado z jagnięciny – barbecue w Patagonii
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu
 • opłatę TFG
 • aplikację Polka Travel

CENA NIE OBEJMUJE

 • biletu na trasie międzynarodowej Koszt około 4000 PLN/ os
 • Innych opłat niż wymienione powyżej
 • napiwków
 • napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej
 • atrakcji opisanych jako fakultatywne.

Cena skalkulowana dla grupy min. 16 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników lub wzrostu cen waluty cena imprezy może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawimy alternatywną propozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – AMERYKA POŁUDNIOWA
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel, wręczenie dokumentów podróży, odprawa biletowo-bagażowa i przelot do Buenos Aires przez jeden z portów europejskich, posiłki na pokładzie samolotu.

2 dzień

SŁODKIE BUENOS (O, K)

Przylot do Buenos Aires w godzinach porannych. Panoramiczny objazd miasta, a następnie obiad w formie bufetu w restauracji w modnym i nowoczesnym Puerto Madero, przebudowanej części portu, pełnej restauracji i kawiarni. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek. Późnym popołudniem spacer po centrum miasta. Na głównym placu starego miasta podziwiać będziemy siedzibę prezydenta tzw. Casa Rosada oraz katedrę. Kolacja powitalna w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień

BUENOS – USHUAIA (Ś, K)

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Przelot do Ushuaia. Po przylocie krótkie zwiedzanie miasta Ushuaia – stolicy Ziemi Ognistej. Zobaczymy dzielnicę Mision, gdzie swoją siedzibę̨ założyli pierwsi osadnicy, dzielnice Brown i Solier z przykładami architektury początku XX wieku. Zwiedzimy również więzienie. Miasto Ushuaia oficjalnie założono 12 października 1884. Pod koniec XIX wieku władze Argentyny postanowiły uczynić z Ziemi Ognistej kolonię karną. Odległa, dzika wyspa miała uniemożliwić więźniom wszelkie ucieczki. Do budowy więzienia przystąpiono w Ushuaia w 1902, prace nad nim trwały do 1920 i były prowadzone wyłącznie za pomocą rąk skazańców. Wokół więzienia zaczęło wyrastać miasteczko. W 1947 dzięki polityce demokratyzacji państwa prowadzonej przez Juana Peróna więzienie zostało zamknięte. Dziś w jego murach istnieje popularne muzeum. Kolacja w lokalnej restauracji – asado z jagnięciny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

4 dzień

ZIEMIA OGNISTA (Ś, O, K)

Po śniadaniu przejazd do portu Ushuaia, którego nazwa pochodzi z języka Indian Yamana i oznacza „zatokę̨ krańca”. Zwiedzanie Parku Narodowego Ziemi Ognistej o powierzchni 63 tysięcy ha (pogranicze Argentyny i Chile). Przejazd zabytkową kolejką Tren del Fin del Mundo, która transportowała niegdyś pozyskiwane przez więźniów drewno z okolic obecnego Parku Narodowego Ziemi Ognistej. Dalsza eksploracja parku autokarem i pieszo. Podziwiać́ będziemy nieprawdopodobne krajobrazy Ziemi Ognistej. Obiad. Po południu rejs katamaranem kanałem Beagle w stronę̨ wysp zamieszkanych przez kolonie kormoranów oraz pingwinów. Zobaczymy też miejsca, które wyjątkowo upodobały sobie lwy morskie. Następnie popłyniemy na zachód, wzdłuż̇ wysp Ziemi Ognistej. Kolacja w hotelu i nocleg w Ushuaia.

 

5 dzień

PATAGONIA (Ś, O)

Po śniadaniu transfer na lotnisko, przelot do Calafate w Patagonii. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiad. Następnie prawdziwa przygoda. Udamy się̨ w kierunku Cerro Frias, skąd rozciąga się̨ piękny widok na jezioro oraz pobliskie góry. Podczas przejażdżki konnej albo jeepami podziwiać́ będziemy nieprawdopodobne krajobrazy Patagonii. Powrót do hotelu i nocleg w Calafate.

6 dzień

LODOWCE (Ś, O, K)

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Parku Narodowego Los Glaciares, najpiękniejszego w Argentynie. Przejazd w stronę̨ najsłynniejszego lodowca regionu Perito Moreno. Po drodze zobaczymy typowe krajobrazy regionu, udamy się̨ na minitrekking po pomostach, skąd można podziwiać́ lodowiec. Obiad na terenie parku. Po południu, z pokładu statku podczas godzinnego rejsu, obserwować́ będziemy najbardziej imponującą południową stronę̨ lodowca. Przejazd na kolację na patagońskie rancho – gdzie czeka nas parillada, czyli grillowanie jagnięciny. Nocleg w Calafate.

7 dzień

LEGENDARNA RN40 W KIERUNKU CHALTEN ( Ś, O, K)

Po wczesnym śniadaniu udamy się w kierunku Chalten. Przemierzać będziemy legendarną trasę RN40 ciągnącą się  aż̇ do Boliwii. To droga przez bezkresne pampy Argentyny, u podnóży lodowców, marzenie każdego podróżnika. Po drodze miniemy brzegi Jeziora Argentino, rzek Santa Cruz i La Leona. Wypatrywać́ będziemy pasących się guanako oraz nandu. Zatrzymamy się̨ w znanym pośród podróżników i odkrywców paradorze La Leona, gdzie podczas delektowania się̨ domowym ciastem i argentyńską̨ mate podziwiać́ będziemy niesamowity widok na Fitz Roy i Cerro Torre. Po dotarciu do Chalten, miasteczka uznanego za mekkę̨ wspinaczy, zakwaterowanie w typowej rodzinnej hostelerii. Następnie udamy się̨ do Parku Narodowego, rozpoczniemy ok. 2-3 godz. trekking u stóp jednych z najbardziej imponujących szczytów Andów, lodowca Huemul czy szczytu Fitz Roy, wznoszących się̨ powyżej 3 tys. m n.p.m., które stanowią̨ jedną z największych i najpiękniejszych atrakcji Patagonii. Kolacja i nocleg.

8 dzień

TREKKING DO PODNÓŻA CERRO TORRE ( Ś, O, K )

Po śniadaniu udamy się̨ na trekking jednym ze szlaków, w zależności od warunków atmosferycznych, proponujemy szlak wiodący nad Jezioro Torre, w stronę̨ obozu bazowego dla śmiałków marzących o zdobyciu legendarnego Cerro Torre (3128 m n.p.m.) rozsławionego przez Wernera Herzoga w filmie „Krzyk Kamienia” (ok. 6 godzin). Obiad w formie suchego prowiantu. Powrót do Chalten. Kolacja i nocleg w Chalten.

9 dzień

CALAFATE – IGUAZÚ (Ś, K)

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Calafate i przelot do Puerto Iguazú, położonego na styku granic trzech państw Argentyny, Brazylii i Paragwaju. Wodospady Iguazú tworzą 272 katarakty, sięgające 80 m wysokości.  Transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Kolacja i nocleg w hotelu.

10 dzień

WODOSPADY IGUAZÚ – STRONA BRAZYLIJSKA (Ś, O, K)

Po śniadaniu wyruszymy na wycieczkę na brazylijską stronę wodospadów, tam podziwiać będziemy krajobraz najpiękniejszych wodospadów świata (proszę zabrać ze sobą paszport). Przejście pomostami. Obiad na terenie parku  z widokiem na wodospady. Fakultatywnie za dodatkową opłatą przelot helikopterem nad kaskadami Iguazú – cena ok. 180 USD/os. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

 

11 dzień

WODOSPADY IGUAZÚ – STRONA ARGENTYŃSKA (Ś,O,K)

Po śniadaniu całodzienna wycieczka nad wodospady po stronie argentyńskiej. Spacer wąskimi pomostami nad kaskadami na wyspie San Martin, podróż kolejką do największego wodospadu – Gardzieli Diabła. Obiad w trakcie zwiedzania. Fakultatywnie podpłynięcie motorówką pod majestatyczne kaskady wodospadów – cena ok. 50 USD/os. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

12 dzień

OGNISTE I ZMYSŁOWE TANGO W BUENOS (Ś, O, K)

Po śniadaniu  przejazd na lotnisko i przelot do Buenos Aires. Transfer do hotelu. Następnie zwiedzanie miasta nazywanego Paryżem Ameryki Południowej. Przejedziemy jedną z najszerszych ulic świata – Aleją 9 Lipca. Przejazd do dzielnicy La Boca, gdzie narodziło się tango. Spacer pośród zabudowań dawnej dzielnicy portowej, która stanowi dzisiaj jedną z największych atrakcji turystycznych. Ponadto wizyta w eleganckiej dzielnicy Recoleta, gdzie odwiedzimy cmentarz, na którym spoczywa wiele słynnych postaci kultury wśród nich Eva Peron. W trakcie wycieczki obiad. Transfer do hotelu i czas wolny na relaks. Wieczorem przejazd do dzielnicy San Telmo, w której obecnie skupia się najwięcej klubów tanga i spora część nocnego życia Buenos. Kolacja pożegnalna z pokazem tanga, będącego kwintesencją ducha Argentyny. Powrót na nocleg do hotelu.

13 dzień

GAUCHO NA RANCHO (Ś, O)

Po śniadaniu udamy się na typowe argentyńskie rancho, by poznać codzienne życie gauchos. Powitanie poczęstunkiem w postaci empanadas (typowe pierogi) i wina. Następnie spacer  po rancho, okazja do poznania ciekawego życia argentyńskich kowbojów. Możliwość przejażdżki konnej. Następnie prawdziwa uczta w formie parillady, czyli grilla. Obok typowych kiełbasek i kaszanki spróbujemy prawdziwej argentyńskiej wołowiny. Po obiedzie uczta dla ducha, czyli pokaz regionalnych tańców, jak gato czy malambo oraz umiejętności gauchos. Po podwieczorku relaks.  W drodze powrotnej do Buenos Aires zatrzymamy się w Lujan, gdzie odwiedzimy imponującą bazylikę Matki Boskiej, znane w Argentynie centrum pielgrzymkowe. Nocleg w Buenos.

 

14 dzień

ADIOS BUENOS! (Ś)

Po śniadaniu ostatni czas na zakupy. Pożegnanie z majestatyczną i dziką Argentyną. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko i przelot do Europy.

15 dzień

VIVA POLONIA!

Przylot do Warszawy i zakończenie wspaniałej wyprawy.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

ARGENTYNA - ELEGANCKA I DZIKA

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
PORTUGALIA – PORTO
Poznawcze
Kulinarne
Na winnym szlaku
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – PORTO

więcej o wyprawie
PORTUGALIA – LIZBONA
Poznawcze
Kulinarne
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – LIZBONA

Zabytki Lizbony, degustacje win, regionalna kuchnia, wizyta na Cabo da Roca

więcej o wyprawie
BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
11 dni

BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro - Miasto Cudów - samba, caipirinha i piękne plaże...

więcej o wyprawie