Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Ameryka Południowa i Środkowa

ARGENTYNA - PARKI NARODOWE

 • Argentyna

Opis

02.03 – 18.03.2024

Niezapomniana wyprawa do najpiękniejszych parków narodowych Argentyny: Ziemia Ognista, Patagonia – wspaniałe krajobrazy, majestatyczne lodowce, sympatyczne pingwiny, bezkresne przestrzenie. Trekking u stóp Chalten oraz przejażdżka konna po stepach Patagonii. Wodospady Iguazu – majestatyczne kaskady na pograniczu Brazylii i Argentyny; zmysłowe tango w Buenos Aires i doskonała wołowina na farmie Gauchos.

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • BOSKIE BUENOS Z WIECZOREM W KLUBIE TANGA
 • TREKKING W STRONĘ CHALTEN
 • KONNO PRZEZ PATAGONIĘ
 • LODOWIEC PERRITO MORENO
 • USHUAIA – NA KOŃCU ŚWIATA 
 • WODOSPADY IGUAZU ARGENTYNA/BRAZYLIA 
 • WYCIECZKA DO URUGWAJU

Terminy

Czas trwania wyprawy 17 dni
Dostępne terminy wypraw
 • 2024-03-02 - 2024-03-18

 

CENA 4390 USD + 3950 PLN + bilet lotniczy 950 USD + 6500 PLN

Uwagi

CENA I UWAGI DO WYJAZDU

 • cena pakietu: 4390 USD + 3950 PLN + przelot  950 USD  6500 
 • dopłata do jedynki: 950 USD 
 • wylot z Warszawy  
 • grupa min. 10-12 os.
 • bilet pilota dzielony na uczestników

CENA OBEJMUJE

 • 5 przelotów wewnętrznych na trasie Buenos Aires – Ushuaia; Ushuaia – Calafate; Calafate – Puerto Iguazú, Puerto Iguazú – Buenos Aires – Mendoza – Buenos Aires  wraz z opłatami lotniskowymi i transportowymi
 • transfery z i na lotniska
 • transport autokarem lub minibusem według programu
 • noclegi w hotelach 4*/ 4,5* w pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 950 USD/os.
 • śniadania według programu
 • obiady i kolacje (kuchnia regionalna) według programu
 • obsługę lokalnych przewodników
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i parków narodowych
 • rejsy łodzią podczas zwiedzania
 • wieczór z pokazem tango
 • 2 dni z degustacjami w bodegach w Mendozie
 • uroczystą kolację z pokazem tanga w restauracji w Buenos Aires
 • rejs statkiem u stóp lodowca
 • rejs statkiem po zatoce Ushuaia – obserwacja pingwinów
 • przejażdżka konna w Patagonii na Cerro Frias
 • wyjście na typowe asado z jagnięciny – barbecue w Patagonii
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu
 • opłatę TFG
 • aplikację Polka Travel

CENA NIE OBEJMUJE

 • biletu na trasie międzynarodowej Koszt  5950 PLN/ os
 • wycieczki do Urugwaju koszt ok 150  USD (szybkim promem) 
 • Innych opłat niż wymienione powyżej
 • napiwków
 • napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej
 • atrakcji opisanych jako fakultatywne.

Cena skalkulowana dla grupy min. 16 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników lub wzrostu cen waluty cena imprezy może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawimy alternatywną propozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – AMERYKA POŁUDNIOWA
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel, wręczenie dokumentów podróży, odprawa biletowo-bagażowa i przelot do Buenos Aires przez jeden z portów europejskich, posiłki na pokładzie samolotu.

2 dzień

SŁODKIE BUENOS (O,K)

Przylot do Buenos Aires w godzinach porannych. Panoramiczny objazd miasta, a następnie obiad w formie bufetu w restauracji w modnym i nowoczesnym Puerto Madero, przebudowanej części portu, pełnej restauracji i kawiarni. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek. Późnym popołudniem spacer po centrum miasta. Na głównym placu starego miasta podziwiać będziemy siedzibę prezydenta tzw. Casa Rosada oraz katedrę. Kolacja powitalna w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień

BUENOS – USHUAIA (Ś,K)

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Przelot do Ushuaia. Po przylocie krótkie zwiedzanie miasta Ushuaia – stolicy Ziemi Ognistej. Zobaczymy dzielnicę Mision, gdzie swoją siedzibę̨ założyli pierwsi osadnicy, dzielnice Brown i Solier z przykładami architektury początku XX wieku. Zwiedzimy również więzienie. Miasto Ushuaia oficjalnie założono 12 października 1884. Pod koniec XIX wieku władze Argentyny postanowiły uczynić z Ziemi Ognistej kolonię karną. Odległa, dzika wyspa miała uniemożliwić więźniom wszelkie ucieczki. Do budowy więzienia przystąpiono w Ushuaia w 1902, prace nad nim trwały do 1920 i były prowadzone wyłącznie za pomocą rąk skazańców. Wokół więzienia zaczęło wyrastać miasteczko. W 1947 dzięki polityce demokratyzacji państwa prowadzonej przez Juana Peróna więzienie zostało zamknięte. Dziś w jego murach istnieje popularne muzeum. Kolacja w lokalnej restauracji – asado z jagnięciny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

4 dzień

ZIEMIA OGNISTA (Ś,O,K)

Po śniadaniu przejazd do portu Ushuaia, którego nazwa pochodzi z języka Indian Yamana i oznacza „zatokę̨ krańca”. Zwiedzanie Parku Narodowego Ziemi Ognistej o powierzchni 63 tysięcy ha (pogranicze Argentyny i Chile). Przejazd zabytkową kolejką Tren del Fin del Mundo, która transportowała niegdyś pozyskiwane przez więźniów drewno z okolic obecnego Parku Narodowego Ziemi Ognistej. Dalsza eksploracja parku autokarem i pieszo. Podziwiać́ będziemy nieprawdopodobne krajobrazy Ziemi Ognistej. Obiad. Po południu rejs katamaranem kanałem Beagle w stronę̨ wysp zamieszkanych przez kolonie kormoranów oraz pingwinów. Zobaczymy też miejsca, które wyjątkowo upodobały sobie lwy morskie. Następnie popłyniemy na zachód, wzdłuż̇ wysp Ziemi Ognistej. Kolacja w hotelu i nocleg w Ushuaia.

 

5 dzień

PATAGONIA (Ś,O)

Po śniadaniu transfer na lotnisko, przelot do Calafate w Patagonii. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiad. Następnie prawdziwa przygoda. Udamy się̨ w kierunku Cerro Frias, skąd rozciąga się̨ piękny widok na jezioro oraz pobliskie góry. Podczas przejażdżki konnej albo jeepami podziwiać́ będziemy nieprawdopodobne krajobrazy Patagonii. Powrót do hotelu i nocleg w Calafate.

6 dzień

LODOWCE (Ś,O,K)

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Parku Narodowego Los Glaciares, najpiękniejszego w Argentynie. Przejazd w stronę̨ najsłynniejszego lodowca regionu Perito Moreno. Po drodze zobaczymy typowe krajobrazy regionu, udamy się̨ na minitrekking po pomostach, skąd można podziwiać́ lodowiec. Obiad na terenie parku. Po południu, z pokładu statku podczas godzinnego rejsu, obserwować́ będziemy najbardziej imponującą południową stronę̨ lodowca. Przejazd na kolację na patagońskie rancho – gdzie czeka nas parillada, czyli grillowanie jagnięciny. Nocleg w Calafate.

7 dzień

LEGENDARNA RN40 W KIERUNKU CHALTEN ( Ś,O,K)

Po wczesnym śniadaniu udamy się w kierunku Chalten. Przemierzać będziemy legendarną trasę RN40 ciągnącą się  aż̇ do Boliwii. To droga przez bezkresne pampy Argentyny, u podnóży lodowców, marzenie każdego podróżnika. Po drodze miniemy brzegi Jeziora Argentino, rzek Santa Cruz i La Leona. Wypatrywać́ będziemy pasących się guanako oraz nandu. Zatrzymamy się̨ w znanym pośród podróżników i odkrywców paradorze La Leona, gdzie podczas delektowania się̨ domowym ciastem i argentyńską̨ mate podziwiać́ będziemy niesamowity widok na Fitz Roy i Cerro Torre. Po dotarciu do Chalten, miasteczka uznanego za mekkę̨ wspinaczy, zakwaterowanie w typowej rodzinnej hostelerii. Następnie udamy się̨ do Parku Narodowego, rozpoczniemy ok. 2-3 godz. trekking u stóp jednych z najbardziej imponujących szczytów Andów, lodowca Huemul czy szczytu Fitz Roy, wznoszących się̨ powyżej 3 tys. m n.p.m., które stanowią̨ jedną z największych i najpiękniejszych atrakcji Patagonii. Kolacja i nocleg.

8 dzień

TREKKING DO PODNÓŻA CERRO TORRE ( Ś,O,K )

Po śniadaniu udamy się̨ na trekking jednym ze szlaków, w zależności od warunków atmosferycznych, proponujemy szlak wiodący nad Jezioro Torre, w stronę̨ obozu bazowego dla śmiałków marzących o zdobyciu legendarnego Cerro Torre (3128 m n.p.m.) rozsławionego przez Wernera Herzoga w filmie „Krzyk Kamienia” (ok. 6 godzin). Obiad w formie suchego prowiantu. Powrót do Chalten. Kolacja i nocleg w Chalten.

9 dzień

CALAFATE – IGUAZÚ (Ś,K)

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Calafate i przelot do Puerto Iguazú, położonego na styku granic trzech państw Argentyny, Brazylii i Paragwaju. Wodospady Iguazú tworzą 272 katarakty, sięgające 80 m wysokości.  Transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Kolacja i nocleg w hotelu.

10 dzień

WODOSPADY IGUAZÚ – STRONA BRAZYLIJSKA (Ś,O,K)

Po śniadaniu wyruszymy na wycieczkę na brazylijską stronę wodospadów, tam podziwiać będziemy krajobraz najpiękniejszych wodospadów świata (proszę zabrać ze sobą paszport). Przejście pomostami. Obiad na terenie parku  z widokiem na wodospady. Fakultatywnie za dodatkową opłatą przelot helikopterem nad kaskadami Iguazú – cena ok. 180 USD/os. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

 

11 dzień

WODOSPADY IGUAZÚ – STRONA ARGENTYŃSKA (Ś,O,K)

Po śniadaniu całodzienna wycieczka nad wodospady po stronie argentyńskiej. Spacer wąskimi pomostami nad kaskadami na wyspie San Martin, podróż kolejką do największego wodospadu – Gardzieli Diabła. Obiad w trakcie zwiedzania. Fakultatywnie podpłynięcie motorówką pod majestatyczne kaskady wodospadów – cena ok. 50 USD/os. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

12 dzień

WINNE IGRASZKI – REGION WINNY MENDOZA (Ś, K)

Po śniadaniu  przejazd na lotnisko i przelot do Mendozy przez Buenos Aires.  Po południu „spacer winny” po strefie Lujan de Cuyo i Maipu, pośród gajów oliwnych, winnic i sadów owocowych. Tutaj produkowane są także słynne „wina organiczne”. Odwiedzimy winnicę „Weinert”. To jedno z najciekawszych miejsc regionu. Słynny znawca win Robert Parker powiedział, że Weinert produkuje najlepsze wina w Ameryce Południowej, ponadto w całej historii firmy winnica zatrudniała tylko dwóch enologów, z czego jednym był Don Raul de Mota, najlepszy enolog Argentyny. Poza degustacją win będzie możliwość degustacji oliwy z oliwek, produkowanej przez znaną firmę „Laur”. Towarzyszyć nam będzie krajobraz szczytów Cordón del Plata. Kolacja z winem w restauracji w Mendozie Nocleg w Mendozie.

13 dzień

WINNE IGRASZKI – DOLINA UCO (Ś, O)

Po śniadaniu udamy się do kolejnych winnic, tym razem położonych w dolinie Uco, najważniejszym obszarze winnym Mendozy. Ponadto dolina słynie z nieprawdopodobnie pięknych krajobrazów, a także znanych terenów uprawy owoców i warzyw. Przekroczymy rzekę Mendoza, docierając do okręgu Tupungato w sercu prowincji. Tutejsze winnice leżą na wys. 1500 m n.p.m., na tle szczytów andyjskiej Kordyliery. To wyjątkowe położenie pozwala na uzyskanie najwyższej jakości win czerwonych. Poznamy kolejne winnice, tym razem odwiedzimy winiarnie Salentin. Następnie odwiedzimy miejsce z zabytkowym klasztorem położonym w pięknej scenerii, w centrum gór. Obiad zjemy w Tupungato, degustując wina. Po południu przejeżdżać będziemy przez dalsze malownicze tereny Mendozy, gdzie spotkać można bodegi o nowoczesnej formie, które są dziełami współczesnej sztuki architektonicznej. Powrót na nocleg do Mendozy.

14 dzień

OGNISTE I ZMYSŁOWE TANGO W BUENOS (Ś,K)

Po śniadaniu przelot do Buenos i rozpoczynamy zwiedzanie  Buenos Aires. Transfer do hotelu. Następnie zwiedzanie miasta nazywanego Paryżem Ameryki Południowej. Przejedziemy jedną z najszerszych ulic świata – Aleją 9 Lipca. Przejazd do dzielnicy La Boca, gdzie narodziło się tango. Spacer pośród zabudowań dawnej dzielnicy portowej, która stanowi dzisiaj jedną z największych atrakcji turystycznych. Ponadto wizyta w eleganckiej dzielnicy Recoleta, gdzie odwiedzimy cmentarz, na którym spoczywa wiele słynnych postaci kultury wśród nich Eva Peron. W trakcie wycieczki obiad. Transfer do hotelu i czas wolny na relaks. Wieczorem przejazd do dzielnicy San Telmo, w której obecnie skupia się najwięcej klubów tanga i spora część nocnego życia Buenos. Kolacja pożegnalna z pokazem tanga, będącego kwintesencją ducha Argentyny. Powrót na nocleg do hotelu.

 

15 dzień

WIZYTA W URUGWAJU (Ś, O)

Po śniadaniu dla chętnych (opcjonalnie za dodatkową opłatą) wycieczka do Urugwaju. Przejazd do portu, a następnie rejs promem do Urugwaju, gdzie odwiedzimy najładniejsze miasteczko kraju Colonia del Sacramento o brukowanych ulicach i zabytkowej kolonialnej architekturze. Okazja, by poznać charakter sąsiedniego kraju o silnych wpływach europejskich. Miasteczko zostało wpisane na listę UNESCO. Obiad w formie parillady z winem.

Wycieczka jest opcjonalna, osoby, które zostają w Buenos mają dzień wolny na zwiedzanie, zakupy, odpoczynek.

Powrót promem do Buenos. Nocleg.

16 dzień

ADIOS BUENOS! (Ś)

Po śniadaniu ostatni czas na zakupy. Pożegnanie z majestatyczną i dziką Argentyną. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko i przelot do Europy.

 

17 dzień

VIVA POLONIA!

Przylot do Warszawy i zakończenie wspaniałej wyprawy.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

ARGENTYNA - ELEGANCKA I DZIKA

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

Luksusowa wakacyjna podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…

więcej o wyprawie
KOSTARYKA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
13 dni

KOSTARYKA

Szalony zjazd na linach przez środek dżungli, kawa i trekking na wulkan

więcej o wyprawie
GRUZJA
Poznawcze
8 dni

GRUZJA

Wyprawa w góry Kaukazu i degustacje win...

więcej o wyprawie
EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS

4 dniowy Rejs po Galapagos śladami Darwina, wizyta na równiku, przygoda w Banos i trekking na Cotopaxi

więcej o wyprawie
FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI

Kraina doskonałych win, wykwintnej kuchni, uroczych średniowiecznych miasteczek

więcej o wyprawie
HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA

To podróż dla miłośników Hiszpanii, kultury, architektury, ale przede wszystkim tych, którzy lubią poznawać region przez smaki, tradycje kulinarne.

więcej o wyprawie
FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA
Poznawcze
Adventure
Kulinarne
10 dni

FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA

Skaliste wybrzeże, urokliwe zatoki, średniowieczne wioski, wyśmienita kuchnia...

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
11 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie