Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Ameryka Południowa i Środkowa

ARGENTYNA, CHILE - REJS DO PRZYLĄDKA HORN

  • Argentyna
  • Chile

Opis

Wyruszamy do Ameryki Południowej z nastawieniem na eksplorację Patagonii, Ziemi Ognistej i Przylądka Horn, choć nasza trasa wiedzie także przez tropikalną dżunglę, deltę Tigre, kolorowe dzielnice Buenos Aires i sielskie „Estancias”, gdzie w spokoju żyją „Gauchos” czyli argentyńscy kowboje.  Największą przygodą podczas tej podróży jest rejsu Mare Australis do Przylądka Horn.
Nieprzejednany Horn – to marzenie nie tylko żeglarzy, ale takich niespokojnych duchów, które zamiast wybrać leniwe karaibskie plaże czy inne ciepłe zakątki naszego globu, wyruszają na wody arktyczne. Przemierzymy kilkanaście tysięcy kilometrów, aby znaleźć się na „końcu świata” (w Patagonii) i stąd wyruszyć do jeszcze bardziej odległego krańca świata.  Jesteście przygotowani, posiadacie bieliznę termiczną, kurtki przeciwwietrzne, nieprzemakalne spodnie, grube swetry, rękawice, wind stopery – zapraszamy!

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 13 dni
Dostępne terminy wypraw

Cena

6250 PLN + 4125 USD / os.
ŚWIADCZENIA
PLN
USD
POLKA STANDARD
5250
1245

przelot na trasie Warszawa – Buenos Aires – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
przeloty wewnętrzne
zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, w pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 910 USD/os.
rejs statkiem Australis 5* do Przylądka Horn
śniadania według programu
na statku 3 posiłki dziennie (ś-śniadanie, o-obiad, k-kolacja)
bogaty program turystyczny
opiekę pilota-tłumacza
ubezpieczenie NNW, KL i bagażu

POLKA KOMFORT
1000
660

obiady i kolacje według programu
obsługę lokalnych przewodników

POLKA LUX
0
2220

jazdę jeepami po Ziemi Ognistej
piknik na rancho z asado
PODCZAS REJSU: kajuty 2-os., łóżka pełnowymiarowe, obydwa na parterze, każda kajuta z indywidualną łazienką
ALL INCLUSIVE na statku, drink-bar na pokładzie „Australis”
gratis whisky i gorąca czekolada podczas ekspedycji na „Australis”
wykłady botaników, geologów, glacjologów, antropologów
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
bilety do parków narodowych Torres del Paine, Perito Moreno

Suma
6250
4125

Uwagi

CENA NIE OBEJMUJE

Innych świadczeń niż wymienione powyżej oraz wydatków natury osobistej, napoi do posiłków, napiwków dla lokalnej obsługi – sugerujemy ok. 80 USD/os.

Cena skalkulowana dla grupy min. 20 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników lub wzrostu cen waluty cena imprezy może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawimy alternatywną propozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – BUENOS AIRES
Spotkanie z pilotem Polka Travel na lotnisku, wręczenie dokumentów podróży, odprawa biletowo-bagażowa i przelot do Buenos Aires, posiłki na pokładzie samolotu.

2 dzień

BUENOS AIRES – SZLAKIEM EVITY I TANGO (Ś, O)
Po przylocie przejazd do hotelu, zakwaterowanie (gwarantowane natychmiast!) i odpoczynek. Po późnym śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Buenos Aires, zobaczymy m.in.: Różowy Dom – niedostępny w czasach dyktatury pałac prezydencki, La Boca, kolorową dzielnicę, gdzie narodziły się tango i piłka nożna, klub sportowy słynnego Diego Maradony. Wizyta na cmentarzu Recoleta, miejscu spoczynku Evity Perón. W trakcie zwiedzania obiad. Nocleg w Buenos Aires.

3 dzień

CALAFATE – GAUCHO NA RANCHO (Ś, K)
Po śniadaniu przelot do Patagonii, do odległego Calafate, po zakwaterowaniu wyruszymy na rancho, aby uczyć się życia „gaucho na rancho”, degustować wyśmienite wina, również podpatrywać, w jaki sposób przygotowuje się argentyńskie asado, czyli liczne rodzaje grillowanego mięsiwa. Będzie możliwość przejażdżki konno. Wizytę zakończy pokaz folklorystyczny. Nocleg w hotelu w Calafate.

4 dzień

PERITO MORENO (Ś, K)
Po śniadaniu wyruszymy, aby podziwiać gigantyczny szafirowo-błękitny lodowiec Perito Moreno. Jęzor lodo-wca zajmuje łączną powierzchnię ok. 260 km2, a monumentalna ściana frontowa ma ok. 2,5 km długości. Perito Moreno jest trzecią co do wielkości rezerwą wody pitnej na świecie. Zatrzymamy się w wielu miejscach, aby zrobić wyjątkowe zdjęcia tego lodowca. Po południu powrót do hotelu, kolacja i nocleg w Calafate.

5 dzień

TORRES DEL PAINE – PUERTO NATALES (Ś, O)
Po śniadaniu przekroczymy granicę z Chile i udamy się na południe, na wyprawę do Parku Narodowego Torres del Paine (UNESCO), uznawanego za jeden z najpiękniejszych w Ameryce Południowej. Trzy popielatorude iglice, tzw. wieże bólu, górują ponad soczystozieloną trawą połonin na tle nieba o bardzo intensywnej barwie. Oprócz niesamowitych szczytów zobaczymy jezioro Sarmiento, lagunę Amarga i kaskady Salto Grande. Lunch w formie pikniku na łonie natury to wspaniałe dopełnienie tego dnia. Po południu przejazd do hotelu w Puerto Natales. Nocleg.

6 dzień

PUERTO NATALES – PUNTA ARENAS (Ś, K)
Przedpołudnie przeznaczymy na odpoczynek i eksplorację Puerto Natales, a następnie wyjazd do Punta Arenas, skąd statkiem wypłyniemy w rejs. Po zaokrętowaniu, kapitan wraz z załogą zaprosi Państwa na powitalny koktajl. Nasza podróż powiedzie przez Cieśninę Magellana i kanał Beagle do najodleglejszych zakątków świata: Patagonii i Ziemi Ognistej. Kolacja i nocleg na statku. Podczas rejsu schodzimy do pontonów „zodiaków”, aby na lądzie poznawać lokalną florę, dotknąć lodowca, zrobić ciekawe zdjęcia. Codziennie po południu są organizowane wykłady botaników, glacjologów, antropologów, które pozwalają lepiej poznać przemierzane rejony. Każdego dnia emitowane są filmy i pokazy slajdów podsumowujące merytorycznie zwiedzany rejon.

7 dzień

LWY MORSKIE I PINGWINY (Ś, O, K)
Wczesnym rankiem dotrzemy do lodowca Marinelli w zatoce Ainsworth. Na tle tego wyjątkowego krajobrazu będziemy mogli zobaczyć kolonie lwów morskich, a następnie na Wyspie Tuckera będziemy podglądać pingwiny Magellana oraz kormorany. Powrót na pokład na pyszną kolację oraz „morskie opowieści”.

8 dzień

LODOWCE (Ś, O, K)
Popłyniemy przez główną część kanału Beagle aż do zatoki Pia, gdzie wysiądziemy nieopodal lodowca Pia. Po krótkiej wspinaczce ukaże się zapierająca dech w piersiach panorama jęzora lodowca, schodzącego z wierzchołków gór do morza. Następnie wrócimy na prom, aby pokonać resztę kanału Beagle, płynąc wzdłuż „Alei Lodowcowej”, podziwiając lodowce „hiszpański”, „włoski”, „niemiecki”, „francuski” czy „holenderski”.

9 dzień

PRZYLĄDEK HORN (Ś, O, K)
Popłyniemy przez kanały Beagle i Murray do Przylądka Horn. Ta 425-metrowa skała jest miejscem, gdzie Ocean Atlantycki spotyka się z Pacyfikiem, to mityczne miejsce, znane jako „koniec świata”. Jeśli pogoda pozwoli, zwiedzimy Park Narodowy Cape Horn, uznany przez UNESCO za światowy rezerwat biosfery. Po południu zejdziemy na stały ląd w historycznej zatoce Wulaia, gdzie będziemy podziwiać artefakty kultury Aborygenów oraz wspaniałą przyrodę tego zakątka Ziemi.

10 dzień

KONIEC ŚWIATA – USHUAIA (Ś, O)
Rano przypłyniemy do portu Ushuaia. 40-tysięczne miasto leży przy zatoce, od której wzięło nazwę. W języku Indian Yamana oznacza „zatokę krańca”. Po śniadaniu, z promu przesiądziemy się do „land roverów”, którymi ruszymy off road przez lasy i wody jeziora Fagnano, aby eksplorować zakątki Ziemi Ognistej. Przy odrobinie szczęścia zobaczmy bobry. W trakcie wyprawy ognisko, pyszne przystawki z wędlin i serów oraz argentyńskie asado. Ten dzień może być świetnym podsumowaniem arktycznej wyprawy. Nocleg w Ushuaia.

11 dzień

BUENOS AIRES (Ś, O)
Po śniadaniu czas wolny na ostatnie zakupy na „końcu świata”, następnie przelot z południa kontynentu do Buenos Aires. Wieczorem zapraszamy do legendarnej dzielnicy tango – San Telmo na kolację pożegnalną z pokazem płomiennego argentyńskiego tańca.

12 dzień

BUENOS AIRES – WARSZAWA (Ś)
Po śniadaniu czas wolny na spacery, zakupy rękodzieła (bombilla do yerba mate, wyroby ze skóry, akcesoria jeździeckie, wyborne wina), następ-nie pożegnalny obiad w restauracji, będącej dziedzictwem kulturowym Buenos Aires. Przejazd na lotnisko i odlot do Europy.

13 dzień

WARSZAWA
Przylot do kraju i zakończenie argentyńskiej przygody.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

REJS NA KONIEC ŚWIATA

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
BIRMA LAOS
Poznawcze
Adventure
16 dni

BIRMA LAOS

Birma - bajkowa podróż pzez jeden z najpiękniejszych krajów Azji...

więcej o wyprawie
KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI
Poznawcze
Taneczne
12 dni

KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI

Szaleństwo w rytmie salsy, rum, cygara i cukrowe kolonialne imperia...

więcej o wyprawie
PERU BOLIWIA
Poznawcze
Adventure
15 dni

PERU BOLIWIA

Tajemniczy świat Inków, wulkany i kaniony Andów

więcej o wyprawie
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

MAJÓWKA 2019 Luksusowa podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…Uwaga przy zapisach do 21 grudnia - zniżka 500 zł/os.

więcej o wyprawie