Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Azja

ARABIA SAUDYJSKA

Opis

03.11 – 15.11.2024

Arabia Saudyjska to nowy kierunek na turystycznej mapie świata. Przez wiele lat niedostępna dla turystów, wizy były wydawane jedynie pielgrzymom, czyli muzułmanom udającym się do świętych miejsc Islamu, jak Mekka czy Medyn oraz w celach biznesowych. Nieznany, nowy kierunek, gdzie było niewielu. Ciekawa kultura, doskonała infrastruktura, gościnność i mnóstwo atrakcji w postaci aktywności sportowych, kontaktu z naturą, doznań kulinarnych. Arabia Saudyjska potrafi zaskoczyć. Zapraszamy w niepowtarzalną podróż do tajemniczej, pięknej pustynnej krainy pełnej historii i czaru…

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • RIJAD – PRZEZ WIEKI HISTORII DO NOWOCZESNOŚCI
 • WYPRAWA NA WSCHÓD
 • KRANIEĆ ŚWIATA
 • MEDYNA – ŚWIĘTE MIASTO ISLAMU
 • TAIF – MIASTO RÓŻ
 • ALULA – HISTORIA ZAKLĘTA NA PUSTYNI  
 • JEDDAH – MIASTO KONTRASTÓW 

Terminy

Czas trwania wyprawy 13 dni
Dostępne terminy wypraw
 • 2024-11-03 - 2024-11-15

 

CENA 4250 USD + 3950 PLN + bilety lotnicze 3700 PLN

Uwagi

CENA I UWAGI DO WYJAZDU

 • cena pakietu: 4250 USD + 3950 PLN + przeloty  3700 PLN 
 • dopłata do jedynki: 1050 USD 
 • wylot z Warszawy  
 • grupa min. 10-12 os.
 • bilet pilota dzielony na uczestników

CENA OBEJMUJE

 • bezpośredni przelot liniami LOT
 • 2 przeloty wewnętrzne
 • transfery lotnisko – hotel – lotnisko oraz pozostałe, transfery wg programu na wyłączność grupy,
 • wszystkie atrakcje i bilety wstępu ujęte w programie
 • przejazd pociągiem zgodnie z programem
 • 11 noclegów zgodnie z opisem w pokojach 2 -os ze śniadaniem
 • posiłki śniadania, obiady lub kolacje zgodnie z programem
 • bilety wstępów do obiektów 
 • przejazdy samochodami terenowymi 
 • opiekę lokalnego przewodnika
 • wizę do Arabii Saudyjskiej, której koszt wynosi ok 150 USD
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu
 • opłatę TFG
 • aplikację Polka Travel

CENA NIE OBEJMUJE

 • innych opłat niż wymienione powyżej
 • napiwków
 • napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej
 • atrakcji opisanych jako fakultatywne.

Cena skalkulowana dla grupy min. 16 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników lub wzrostu cen waluty cena imprezy może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawimy alternatywną propozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – RIJAD
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel.

Odprawa na lotnisku to nasz pierwszy krok ku tej majestatycznej krainie, gdzie historia miesza się z nowoczesnością, a pustynne krajobrazy zachwycają swoim pięknem – Arabii Saudyjskiej. Nasza przygoda właśnie się rozpoczyna, a my jesteśmy gotowi, aby unieść się w przestworza i odkryć to fascynujące miejsce. 

Do Rijadu lecimy bezpośrednio, lądujemy wieczorem i udajemy się do hotelu położonego w centrum miasta. Czas na odpoczynek, dopóki nie zbudzi nas śpiew muezzina o poranku.

2 dzień

RIJAD (Ś, O)

Po śniadaniu czas na odkrywanie stolicy Rijad to miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. To miasto bogate w historię, pełne fortyfikacji, pałaców, muzeów i barwnych bazarów. W trakcie wycieczki odwiedzimy m.in. historyczną dzielnicę Dirijja, miejsce narodzin pierwszego saudyjskiego państwa, gdzie można odkrywać tradycyjne budynki z mułu i poznawać historię regionu. Następnie czas na Muzeum Narodowe. Po krótkiej lekcji historii czas na pyszny obiad w tradycyjnej restauracji saudyjskiej, gdzie zostaniemy powitani kawą i daktylami i dowiemy się jak wygląda tradycyjny posiłek Saudyjczyków.

Po południu zwiedzimy twierdzę Al Masmak i ruszymy do Souq Al-Zal, jeden z najstarszych rynków, gdzie znajdziemy tradycyjne stroje, antyki i perfumy Oud.

Wieczorem wybierzemy się do Kingdom Tower, symbolu nowoczesności i potęgi Rijadu. Na wysokich kondygnacjach ukaże nam się unikalna perspektywa na całe miasto, podziwiając rozległe horyzonty. Następnie przejdziemy przez Skybridge, misternie skonstruowany most, który łączy dwie części Wieży Królestwa. Spacer po nim to prawdziwe wyzwanie dla fanów architektury i miłośników widoków.

Powrót do hotelu na nocleg.

3 dzień

ZAKLĘTA KRAINA HOFUF (Ś,K)

Śniadanie. Ruszymy wprost do Hofuf lub Al-Ahsa – jednego z największych naturalnych ziemnych rajów na świecie. Nasza podróż skupi się na najważniejszych miejscach, zanim dojedziemy do oazy przemierzać będziemy pustynię.

Hofuf to urokliwe miasto na wschodnim wybrzeżu Arabii Saudyjskiej, które łączy w sobie historię, kulturę i przyrodę. Zachwyca starożytnymi grobowcami w miasteczku skalnym Al-Qarah, tradycyjnym bazarem Al-Qaysariyah Souq i rozległymi plantacjami palm dadź. To miejsce, gdzie przeszłość i teraźniejszość spotykają się w magiczny sposób, tworząc niezapomnianą atmosferę

Zwiedzanie zaczniemy od Qaisariya Souk – najstarszego suku na terenie Arabii Saudyjskiej. Następnie udajemy się na wizytę w Pałacu Ibrahima, który powstał w początkowych latach panowania osmańskiego i pozostał ważnym obiektem rządowym przez cały ten okres. Część z niego została obecnie przekształcona w muzeum, a meczet nadal służy mieszkańcom do modlitw. Na zakończenie dnia udajemy się w stronę Gór Al Qarah. Te góry i jaskinie otoczone są plantacjami palmowymi i małymi wioskami, stając się ulubionym miejscem turystów oraz popularnym miejscem spotkań dla lokalnych mieszkańców. Zwiedzimy jaskinię o wręcz bajecznych formach. Tutaj zakończymy naszą przygodę i udamy się do hotelu na kolację i nocleg. Nocleg w Braira Al Ahsa.

.

 

4 dzień

ZAGINIONA OAZA NA WSCHODZIE (Ś,O)

Śniadanie. Czeka nas dzisiaj prawdziwa wyprawa samochodami terenowymi, która poprowadzi nas dzisiaj na wschód od miasta Umran, do odległej oazy Al-Asfar, położonej w regionie Al-Ahsa, na wschodnich obszarach Arabii Saudyjskiej. Ta urocza oaza jest otoczona majestatycznymi wydmami piaskowymi i może sprawić wrażenie trudno dostępnej, ale jest to jedno z najważniejszych mokradeł w regionie. Al-Asfar to nie tylko przyrodniczy klejnot, to także historyczny punkt orientacyjny Al-Ahsa, którego istnienie jest odnotowane w dziejach i relacjach niektórych historyków z okresu Abbasydzkiego oraz złotej ery islamu.  Po odkrywaniu tego tajemniczego zakątka Arabii Saudyjskiej, zakończymy naszą przygodę, czas na obiad w lokalnej restauracji. Powrót do Rijadu, relaks i przygotowanie się do kolejnych niezapomnianych przeżyć. 

5 dzień

KRANIEC ŚWIATA (Ś,O,K)

Po śniadaniu wyruszymy do niezwykłej, naturalnej atrakcji Arabii Saudyjskiej, czyli Krawędzi Świata. Droga prowadzi przez  pustynie i oazy z palmami, wyschniętymi rzekami oraz stadami wielbłądów. Suche krajobrazy interioru saudyjskiego obfitują w strzeliste ostańce wyłaniające się z pustynnych piasków, a krawędź świata na pustyni robi ogromne wrażenie. Przejście na krawędź nie jest trudne, ale ma charakter trekkingowy. Wracamy do Rijadu, czeka nas wspólne wyjście na teren tzw. Bulwarów, miejsca rozrywki pełnego sklepów, restauracji, kawiarni. Kolacja na terenie Bulwarów.

6 dzień

ALULA – ZAKLĘTY W HISTORII UROK (Ś,O)

Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Przelot do AlUla. Po przylocie zaczniemy od pysznego obiadu, abyśmy mogli zaczerpnąć sił przed odkrywaniem jednego z cudów geologicznych AlUla – Skały Słonia, zwanej również Jabal AlFil. W odróżnieniu od ozdobnych, ręcznie rzeźbionych fasad pobliskich grobowców Nabatejskich w Hegrze, „trąba” i „ciało” tego monolitycznego czerwonego piaskowca zostały wyrzeźbione przez siły natury — miliony lat wiatru i erozji wody. Piękno tego surowego tworu jest podkreślone otoczeniem piaskowego morza, usianego skalistymi wzniesieniami, z których wiele równie imponujących pod względem wielkości posiada ciekawe kształty i figury. Obszar ten emanuje wyjątkową atmosferą, a na miejscu znajduje się kawiarnia i restauracja, które zostały oświetlone magicznymi światłami, co tworzy niesamowitą aurę, zwłaszcza podczas zachodu słońca. To miejsce, gdzie czas płynie wolniej, a malowniczy krajobraz jest dopełniony przez rozbłyski kolorów na niebie, tworzące niezapomnianą scenę. Czas na indywidualne smakowanie miejsca. Zanim udamy się do hotelu, czas na wieczorny spacer po urokliwym miasteczku Alula pełnym klimatycznych restauracji i kawiarni.

7 dzień

W STAROŻYTNYM MIEŚCIE NABATEJCZYKÓW  (Ś,K)

Śniadanie. Dziś rozpoczynamy naszą podróż od Madain Saleh, znanej również jako Hegra – niezwykłego stanowiska archeologicznego w Arabii Saudyjskiej, które łączy w sobie naturalne piękno, historyczne znaczenie i dziedzictwo kulturowe, czyniąc z niego naprawdę piękne i fascynujące miejsce do odkrywania. Zachwycająca Architektura – Hegra może poszczycić się imponującymi kamiennymi grobowcami i fasadami, które ukazują wyjątkowy kunszt Nabatejczyków. Wzorzyste detale i misternie rzeźbione projekty na fasadach wywołują podziw. Dziedzictwo Kulturowe – Hegra ma znaczące znaczenie kulturowe i historyczne, stanowiąc świadectwo starożytnego cywilizacyjnego dorobku Nabatejczyków i ich sieci handlowej. Hegra stanowiła kluczowy przystanek na starożytnych szlakach handlowych, a jego architektura odzwierciedla mieszankę różnorodnych wpływów kulturowych z regionu. Następnie odwiedzimy starożytną wioskę – AlUla, gdzie zjamy obiad.  W XII wieku AlUla stało się istotnym miejscem wzdłuż szlaku pielgrzymkowego z Damaszku do Mekki. Powrót na nocleg.

8 dzień

WĘDRÓWKA PRZEZ HISTORIĘ   (Ś,K)

Śniadanie. Nasza podróż rozpoczyna się od zwiedzania starożytnego miasta Dadan i zagłębiania się w stanowiska archeologiczne oraz inskrypcji na górze Ikma, nazywanej również Jabal Ikmah, będącej ogromną biblioteką na świeżym powietrzu. To miejsce jest niezwykle istotne, pełne różnorodnych inskrypcji, stanowiących unikatowe dziedzictwo AlUla. Podróż rozpocznie się od najbardziej znanego miejsca I tysiąclecia p.n.e. – oazy Dedan. Tam na obszernych stanowiskach archeologicznych odkryto ogromne ufortyfikowane miasta, rozwijające własną kulturę, język i alfabet, wplatające arabskie tradycje w mocne wpływy otaczających imperiów. W odległości 1 km na południe od Dedan znajdują się dwa wyjątkowe grobowce ozdobione rzeźbionymi lwami, symbolizującymi ważność ich właścicieli. To wybitne przykłady wpływu Mezopotamii, stanowiące dumne ikony tej starożytnej oazy. Jabal Ikmah, góra w pobliżu Dadan, to nie tylko górska przestrzeń, ale ogromna otwarta biblioteka. Trasa wzdłuż góry oferuje cudowny spacer, a AlUla pełna jest punktów widokowych, gdzie można cieszyć się widokiem na Dadan, starówkę Ula, Fort AlUla i Oazę AlUla.

Ostatni akcent dnia to zachód słońca, który maluje niebo na pomarańczowo, dodając magii otaczającemu pięknu. Harra jest dostępna wyłącznie samochodem terenowym. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

9 dzień

 MEDINA – ŚWIĘTE MIASTO ISLAMU (Ś,K)

Dziś po śniadaniu wyruszymy w trasę, by odwiedzić dwie słynne Świątynie Muzułmańskie, a mianowicie Święty Meczet oraz Meczet Quba, oba mające ogromne znaczenie w historii islamu. Pierwszy z nich to miejsce, gdzie Prorok Mahomet mieszkał, a ostatecznie spoczywa tam jego grobowiec, odwiedzany przez wiernych z całego świata. Podczas wizyty będziemy mieli okazję poznać ogólny zarys historii miasta, jakie kształtowało się na przestrzeni 1400 lat. (Oba meczety będą zwiedzane tylko z zewnątrz.) W tej samej ulicy, która jest pięknym deptakiem, pełnym możliwości do spacerów, znajduje się wiele tradycyjnych sklepów z jedzeniem i przekąskami, gdzie zatrzymamy się na przerwę obiadową.

Muzeum Dar Al Madinah znajduje się w Knowledge Economic City. Jest to specjalnie stworzone muzeum, które prezentuje historię Miasta Madinah. Posiada wiele wystaw, które ukazują, jak miasto rozrosło się od czasów Proroka Mahometa do czasów współczesnych. Muzeum zawiera również rzadkie manuskrypty i różnorodne modele reprezentacji. Po zakończeniu naszej wizyty udamy się na kolację, a następnie do naszego hotelu, gdzie spędzimy noc i odpoczniemy

10 dzień

JEDDAH (Ś,O)

Śniadanie. Nasz dzisiejszy dzień rozpocznie się od podróży szybkim pociągiem, który zabierze nas z Madinah do Jeddah w zaledwie 1 godzinę i 50 minut. Po przyjeździe do Jeddah, rozpoczniemy naszą podróż od wizyty na Jeddah Corniche, znanym także jako Jeddah Waterfront. To wyjątkowy obszar kurortowy o długości 30 kilometrów, położony wzdłuż Morza Czerwonego, który oferuje nadmorską trasę, tereny rekreacyjne, pawilony oraz duże rzeźby miejskie. To właśnie tutaj, w późne popołudnia i wieczory, kiedy temperatura opada, mieszkańcy miasta zjeżdżają się, aby spacerować i podziwiać widoki Morza Czerwonego. Floating Mosque, znana również jako Meczet Al Rahmah, to niezwykła świątynia, zbudowana w 1985 roku na powierzchni wody, z fundamentami umieszczonymi pod powierzchnią morza. W trakcie wycieczki obiad.

11 dzień

TAIF – GÓRSKIE MIASTO RÓŻ  (Ś,O)

Rano po śniadaniu wybierzemy się na wycieczkę do Taif, położonego wysoko w górach, ulubionego kurortu Saudyjczyków. Nasza trasa przebiega przez obrzeża najświętszego miasta islamu – Mekki, która dla niewiernych jest jednak całkowicie niedostępna. Zanim dotrzemy krętymi, górskimi drogami do płaskowyżu, na którym znajduje się Taif, będziemy mijać farmy róż i głębokie, malownicze doliny. Taif nazywane jest miastem róż, ponieważ tutejsze tereny, osłonięte przez wzgórza i położone na wysokości około 2000 m n.p.m., mają idealną wilgotność i glebę do uprawy niezwykle cennej, słynnej trzydziestopłatkowej róży damasceńskiej. Wytwarzany z niej olejek należy do najdroższych na świecie. Po drodze zatrzymamy się na licznych punktach widokowych. Po przyjeździe spacer starą zabudowę Taif, podczas którego zwiedzimy odrestaurowany pałac Shubra i inne zabytki. W trakcie wycieczki obiad. Powrót do Jeddach na nocleg.

12 dzień

HISTORIA JEDDAH (Ś,O)

Śniadanie. Nasz dzisiejszy dzień rozpoczniemy od wizyty w Tayebat Museum, by zgłębić historię długotrwałego i kosmopolitycznego Jeddah. Następnie rozpoczniemy naszą wizytę w Al Balad, zwanej przez lokalnych mieszkańców „miastem”, co odnosi się do centrum Jeddah. Al-Balad zostało założone w VII wieku i stanowiło historyczne centrum miasta. Al Balad jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a stare budynki z charakterystycznymi oknami i drzwiami są zachowywane wraz z unikalnymi budowlami, z których niektóre zostały zbudowane z muszli morskich i kamieni! Po obiedzie udamy się na lotnisko, przelot do Rijadu, a następnie powrót do kraju bezpośrednim przelotem do Warszawy.

13 dzień

POWRÓT DO KRAJU

Wylot z Rijadu tuż po północy i powrót do kraju bezpośrednim przelotem do Warszawy.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

ARGENTYNA - ELEGANCKA I DZIKA

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

Luksusowa wakacyjna podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…

więcej o wyprawie
KOSTARYKA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
13 dni

KOSTARYKA

Szalony zjazd na linach przez środek dżungli, kawa i trekking na wulkan

więcej o wyprawie
GRUZJA
Poznawcze
8 dni

GRUZJA

Wyprawa w góry Kaukazu i degustacje win...

więcej o wyprawie
EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS

4 dniowy Rejs po Galapagos śladami Darwina, wizyta na równiku, przygoda w Banos i trekking na Cotopaxi

więcej o wyprawie
FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI

Kraina doskonałych win, wykwintnej kuchni, uroczych średniowiecznych miasteczek

więcej o wyprawie
HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA

To podróż dla miłośników Hiszpanii, kultury, architektury, ale przede wszystkim tych, którzy lubią poznawać region przez smaki, tradycje kulinarne.

więcej o wyprawie
FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA
Poznawcze
Adventure
Kulinarne
10 dni

FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA

Skaliste wybrzeże, urokliwe zatoki, średniowieczne wioski, wyśmienita kuchnia...

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
11 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie