Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube

O nas

Cechują nas pasja i solidność.
Nasze hasło:
„Gwarancja niezapomnianej przygody".

Od ponad 20 lat spełniamy marzenia o podróżach przemierzając cały świat. Organizujemy aktywne wyprawy, tematyczne podróże oraz wyjazdy kulinarne i enologiczne zawsze w małych, kameralnych grupach.

 

Docieramy w najbardziej egzotyczne miejsca świata! Każdy program, miejsce, atrakcję sprawdzamy „na sobie”.

Mamy na koncie 127 krajów i 6 kontynentów.

Nasze wyjazdy to dotykanie kultury poprzez sztukę, kontakt z ludźmi i przyrodą, aktywności sportowe, kuchnię, degustacje lokalnych trunków, wieczorną zabawę.

 DLACZEGO WARTO z nami podróżować?

  1. Bo zabierzemy Cię do NAJLEPSZYCH winnic i restauracji. Odkryjesz zarówno regionalną jak i wyrafinowaną kuchnię; street food i gwiazdki Michelin, dajemy możliwość różnorodnych DOŚWIADCZEŃ kulinarnych. Znamy lokalnych winiarzy, szefów kuchni, w wielu miejscach witani będziemy jak specjalni, oczekiwani Goście, a nie kolejni turyści. Weźmiesz udział w WARSZTATACH kulinarnych w Wietnamie, Indiach, enologicznych w Hiszpanii, Francji, Argentynie, zbierzesz kawę na plantacji w Kolumbii, przyrządzisz paellę, spróbujesz larw w Ekwadorze, pasikoników w Meksyku. Jednego dnia zjesz posiłek z lokalną społecznością, a kolejnego odwiedzisz najlepszą restaurację w mieście.

2.     Nie chodzimy utartymi ścieżkami, opieramy się na własnym DOŚWIADCZENIU setek odbytych podróży. Zabieramy Was do miejsc, które same SPRAWDZIŁYŚMY, bo za nami setki odbytych podróży zarówno tych samodzielnych, jak i w Waszym towarzystwie. Wiele podróży prowadzimy OSOBIŚCIE, a nasi piloci to doświadczeni PODRÓŻNICY.

3.    Jesteśmy po to by tworzyć dla Was podróże niezapomniane, pełne PASJI, podczas których poczujecie się jak w gronie przyjaciół. Traktujemy każdego wyjątkowo i indywidualnie i zdecydowanie stawiamy na BEZPIECZEŃSTWO.

4.      Tworzymy ofertę dla WYMAGAJĄCYCH, oczekujących indywidualnego serwisu, jak również KOMFORTU świadczeń Podróżników i przede wszystkim preferujących podróż w małych KAMERALNYCH GRUPACH. Z nami zamieszkasz w butikowym hotelu, pięknej, kameralnej lodge, zawsze w dogodnym położeniu w stosunku do atrakcji. Zadbamy o dobrą kuchnię, wino i niezapomniane przeżycia.

 Cieszymy się, że tutaj Jesteś. Zapraszamy na wspólne wyprawy.

Majka Szura i Grażyna Woźniczka wraz z zespołem

Co nas wyróżnia?

NIEBANALNE PROGRAMY

Wyłącznie dobrej klasy hotele położone w centrach miast, piękne lodge skąd z łatwością można dostać się do atrakcji turystycznych, sprawdzone przez nas restauracje, serwujące tradycyjną kuchnię regionu i zapewniające bardzo dobrą jakość posiłków.

KOMFORTOWY
SPOSÓB PODRÓŻY

Często korzystamy z lokalnych połączeń lotniczych, unikając długich, męczących przejazdów autobusami, gdyż wiele tras, mimo pozornie niewielkich odległości, jest trudno przejezdnych i zabiera czas potrzebny na zwiedzanie.

RODZINNA
ATMOSFERA

Kameralne grupy, przeważnie nie większe niż 15 osób, zapewniają komfort zwiedzania jak i niemal rodzinną atmosferę, tak ważną podczas dalekich wypraw.

ZASADA ŻADNYCH
UKRYTYCH KOSZTÓW

Podana cena przy programie na fiszce jest pełna i zawiera wszelkie opłaty, które są niezbędne do realizacji wybranego programu (opłaty paliwowe, lotniskowe, bilety wstępu, przewodnicy etc.) Nie ma żadnych dopłat na miejscu.

Nasz zespół

Majka Szura

Majka Szura

Podróżniczką i założycielka biura Polka Travel, od 20 lat związana z turystyką. absolwentka filologii hiszpańskiej na UAM i podyplomowych studiów PR na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Jest tłumaczem przysięgłym języka hiszpańskiego, ale nad pracę z dokumentami przedkłada pasję obcowania z ludźmi. Zna również angielski i portugalski. Jej pół szklanki jest zawsze pełne. Uważa, że „nie ma rzeczy niemożliwych są tylko trudne do wykonania”. Bardzo chętnie pilotuje swoje grupy w najodleglejsze zakątki świata i przybliża Uczestnikom wypraw Nieznane. Nieodłącznym atrybutem podróży jest aparat. Z każdej wyprawy przywozi setki zdjęć, które potem trafiają do „polkowego” kalendarza i katalogu. Jej zasada działania jest prosta – organizuje imprezy, na jakie sama chciałaby pojechać i dba o Klientów tak, jak chciałaby, aby dbano o nią. Nie lubi sztampy i rutyny, podróżując „dotyka świata” nawet wtedy, gdy boli…
Prywatnie żona i mama 11-letniej Zosi, której przekazała w genach „bakcyla podróżniczego”. Coraz częściej i chętniej wspólnie wyruszają w podróże do Wietnamu czy Indonezji.
W 2015 otrzymała tytuł Businesswoman Roku 2014 w kategorii Lider w branży Incentive Travel z ramienia Magazynu Businesswoman & Life, a w 2016 została laureatką Plebiscytu Kobieta Przedsiębiorcza 2015.

kontakt: info@polkatravel.pl

Grażyna Woźniczka

Grażyna Woźniczka

Podróżniczka, współtwórczyni i współwłaścicielka Polka Travel oraz marki WOWland promującej Polskę regionalną.

Z turystyką i podróżami związana od ponad 20 lat. Pracuje nie tylko jako organizatorka ale jest aktywnym pilotem i przewodnikiem po Polsce, Europie i szczególnie po krajach Ameryki Środkowej i Południowej oraz Afryki. Przez ponad 20 lat poprowadziła setki podróży po kilkudziesięciu krajach na Świecie. Jej „środowiskiem naturalnym” są kraje Półwyspu Iberyjskiego, Francja, Ameryka Południowa. Fascynuje ją kultura iberyjska, latynoamerykańska oraz afrykańska. Prowadziła badania naukowe nad synkretyzmem religijnym w Ameryce Łacińskiej, ale pochłonęła ją całkowicie turystyka. W podróżowaniu pomaga jej znajomość języków obcych, posługuje się pięcioma językami obcymi, w tym trzema biegle.

Autorka przewodnika po Kostaryce wydawnictwa Pascal, licencjonowany przewodnik po Wrocławiu i Dolnym Śląsku. Nagrała kilkanaście podcastów o podróżach po Świecie i polskich regionach dla Radia Kielce, gdzie jest regularnie zapraszana jako Gość. Aktywnie działa w stowarzyszeniach branżowych: 2 lata w zarządzie SITE Poland, gdzie pracowała przy stworzeniu programu „Destination Poland” oraz jest aktywnym członkiem SOIT. W 2020 roku była nominowana do nagrody branżowej MPAwards za projekt WOWland w kategorii PCO/DMC .

Prywatnie mama nastolatki Julki oraz ośmioletniego Michała, którym od najmłodszych lat staram się przybliżać świat.

Podczas podróży kieruje się słowami Ryszarda Kapuścińskiego. Każda podróż, niezależnie czy daleka czy bliska jest dla niej próbą poznania „innego” w jego historii, kulturze, otaczającej przyrodzie co pomaga jej odkrywać i zrozumieć fascynujący i ciągle różnorodny świat. Z przyjemnością dzieli się swoją pasją i wiedzą ze współpodróżnikami.

Jako zodiakalna Ryba często buja w obłokach, czasem zapytana o jakieś zagadnienie, potrzebuję chwili, by wrócić na ziemię.

kontakt: groups@polkatravel.pl

Ewelina Fabo

Ewelina Fabo

Group and Incentive Manager

Z wykształcenia magister inżynier Zarządzania i Inżynierii Produkcją ale z zamiłowania podróżniczka i to właśnie pasja skierowała ją do nas. Studia za granicą nauczyły ją otwartości na świat, nowe miejsca, nowych ludzi. Uwielbia sport w każdej postaci, od squasha po jazdę konną. Na co dzień pracuje w biurze, gdzie dzieli się swoją pasją z Uczestnikami wyjazdów. Przygotowuje wyprawy jak również wyjazdy typu incentive. Jest mocno zaangażowana w swoją pracę, z cierpliwością i uwagą wsłuchuje się w potrzeby naszych podróżników, by następnie wykreować prawdziwą podróż marzeń. Uwielbia dobrą kuchnię dlatego z przyjemnością przygotowuje nasze kulinarne wyjazdy, dobiera menu i nietypowe atrakcje. Prywatnie mama 2,5-letniej Kai. Uwielbia Azję, zwłaszcza Japonię, która fascynuje ją odmiennością, to właśnie Japonię wybrała na swoją pierwszą azjatycką wyprawę. W czasie wolnym planuje swoje prywatne wojaże. Jak większość zodiakalnych byków uwielbia porządek i praktyczną harmonię. Jest osobą pragmatyczną i skrupulatną, mocno stąpającą po ziemi. U innych ceni solidność i zdecydowanie.

kontakt: office@polkatravel.pl

 

Pilotują dla nas

Jola Kossowska

Jola Kossowska

To „muchacha de todo terreno”, której salsa w duszy gra. Mieszkała w Stanach i w Kolumbii, objechała z plecakiem kawał świata i już myślała, że trochę pomieszka w Mali, gdy niespodziewaną miłością obdarzyła…Kubę (wyspę;) Obecnie zatrzymała się Brazylii, którą pokochała całym sercem i to nie tylko ze względu na barwny karnawał. Uważa, ze podróże kształcą tylko wtedy, gdy wychodzi się do ludzi – najlepiej z uśmiechem i patrzy na świat szeroko otwartymi oczami a nie szuka potwierdzenia utartych opinii. Od siedmiu lat podróżuje po świecie spełniając się zawodowo jako pilot i przewodnik. Fascynuje ją odkrywanie podobieństw w pozornie bardzo odmiennych kulturach krajów Ameryki, Afryki i Azji oraz obalanie stereotypów. Podróż w towarzystwie Joli to prawdziwe doświadczanie odkrywania odmiennego dla nas świata.

Małgorzata Karpowicz

Małgorzata Karpowicz

W życiu łączy swoje dwie największe pasje teatr i turystykę. Wykształcenie aktorskie i zamiłowanie do podróży czynią z niej osobę szukającą coraz to nowych wyzwań, otwartą, lubiącą pracę z ludźmi. Stosuje zasadę ruch jest silniejszy od bezruchu, żyje aktywnie, uprawia sporty. Jest instruktorem narciarskim, jeździ na snowboardzie, rowerze, chodzi na Zumbę. W Meksyku zdobyła certyfikat  nurka. Zaraża optymizmem i pozytywną energią. Ci co z nią podróżują wiedzą jak dobrze zacząć dzień gimnastyką i kąpielą w oceanie. Pod kątem każdej podróży opracowuje informator – „mini przewodnik”. Turyści doceniają jej wiedzę, oraz nienaganną dykcję. Na co dzień mieszka w Krakowie. Jest mamą dwóch wspaniałych synów. Jako aktorka prowadzi warsztaty teatralne z dziećmi, a jako przewodnik oprowadza po Krakowie w języku hiszpańskim i angielskim. Jej motto to słowa Świętego Augustyna: „Życie jest wielką księgą a człowiek który nie podróżuje czyta tylko jedną jej stronę.”

Tomek Kowalski

Tomek Kowalski

Każdy w życiu ma jakieś pasje,  Tomek ma dwie: podróże i języki obce. Od dziecka podróżuje i poznaje świat, a przy tym zwyczaje różnych kultur i nacji. Z wykształcenia germanista, uważa, że poznawanie języków pomaga lepiej zrozumieć ludzi z różnych zakątków Ziemi. Podróżowanie to dla Niego najlepsza lekcja łącząca wszystkie dziedziny nauki,  to nie tylko zabytki, które zachwycają i pokazują potęgę człowieczeństwa, ale również przyroda oraz klimat, które  sprawiają, że inaczej smakują potrawy kuchni całego świata. By poznawać więcej i głębiej pomieszkiwał w różnych krańcach świata: we Włoszech, Portugalii, Kenii, czy Brazylii. Posługuje się kilkoma językami i zawsze jest otwarty na poznawanie kolejnego. Oglądając świat  zaspokaja  wszystkie zmysły i czuje się szczęśliwym i zadowolonym z życia. Zapomina wtedy o wszystkich problemach i troskach dnia codziennego.  Swoje doświadczenie podróżnicze przekazuje Turystom w formie ciekawych opowieści oraz zaraża zawsze pozytywnym nastawieniem do świata.

Monika Galicka

Monika Galicka

Psycholog Stosunków Międzykulturowych, a od 1999 roku licencjonowany pilot wycieczek, specjalista w zakresie kultury, sztuki i tradycji krajów Dalekiego Wschodu oraz Pacyfiku. Niemal 3 lata spędziła w Indonezji i prawie rok w Indiach. Biegle posługuje się językami angielskim, niemieckim i bahasa indonesia (indonezyjskim). Prowadzi trasy po Chinach, Indonezji, Nowej Zelandii, Australii, Japonii, Indiach, Malezji, Laosie, Wietnamie, Kambodży, Nepalu i Sri Lance. Poza pilotowaniem zajmuje się PR’em i dziennikarstwem turystycznym, a w czasie wolnym jeździ konno, trenuje sztuki i sporty walki (VietVoDao, Kick-Boxing). Kocha wszelkie wyzwania nawet te wymagające wiele wysiłku i poświęcenia. Fascynuje ją religioznawstwo i historia. Monika to osoba bardzo komunikatywna, ciekawa świata i ludzi. Posiada wysokie kompetencje organizacyjne i logistyczne. Doskonale radzi sobie w sytuacjach wymagających podejmowania szybkich i zdecydowanych decyzji. Dysponuje dużą wiedzą merytoryczną i praktyczną na temat odwiedzanych krajów. Niezwykle zaangażowana w swoją pracę.

Izabela Rutkowska

Izabela Rutkowska

Kocha życie i czerpie z niego pełnymi garściami. W tak zwanym międzyczasie, pomiędzy wyjazdami z grupami, mieszkała pół roku w Turcji, odkrywając różne jej zakamarki autostopem. Pracowała na farmie zarodowej koni w Nowej Zelandii, spłynęła w hamaku Ukayali, sprawdzając, czy rzeczywiście nie tylko ryby w niej śpiewają. Autostopem zjechała również Maroko i pół Europy. Zawsze jednak wraca do Rosji. Poznała różne jej oblicza; od surowej i niedostępnej północy, poprzez kontrasty Moskwy i Sankt Petersburga, będąc wolontariuszem w dziecięcym cyrku Upsala i w Ermitażu, aż po cudną  Syberię, którą uważa za swój drugi dom. W podróżach z grupami uwielbia zarażać pasją poznawania świata. Obecnie pracuje, promując jedną z najciekawszych atrakcji na dolnym Śląsku. Jej nowa miłość, to rower mtb, na którym niedawno wjechała na Śnieżkę.

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

Luksusowa wakacyjna podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…

więcej o wyprawie
KOSTARYKA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
13 dni

KOSTARYKA

Szalony zjazd na linach przez środek dżungli, kawa i trekking na wulkan

więcej o wyprawie
GRUZJA
Poznawcze
8 dni

GRUZJA

Wyprawa w góry Kaukazu i degustacje win...

więcej o wyprawie
EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS

4 dniowy Rejs po Galapagos śladami Darwina, wizyta na równiku, przygoda w Banos i trekking na Cotopaxi

więcej o wyprawie
FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI

Kraina doskonałych win, wykwintnej kuchni, uroczych średniowiecznych miasteczek

więcej o wyprawie
HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA

To podróż dla miłośników Hiszpanii, kultury, architektury, ale przede wszystkim tych, którzy lubią poznawać region przez smaki, tradycje kulinarne.

więcej o wyprawie
FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA
Poznawcze
Adventure
Kulinarne
10 dni

FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA

Skaliste wybrzeże, urokliwe zatoki, średniowieczne wioski, wyśmienita kuchnia...

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
11 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie