aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Afryka

ZIMBABWE, BOTSWANA, NAMIBIA

  • Botswana
  • Namibia
  • Zimbabwe

Opis

Afryka jest wyzwaniem, barwnym, pulsującym własnym rytmem życia, pozornie obcym, a jednak przyjaznym światem. W sercu południowej Afryki odkrywamy Botswanę i Namibię. Lot ponad największą deltą świata, graniczącą z pustynią, to podziwianie dzikiej przyrody i jednych z najbardziej malowniczych krajobrazów świata. O urodzie i wdzięku afrykańskich kobiet dawni podróżnicy europejscy wyrażali się z prawdziwym zachwytem, w Namibii spotykamy kobiety Himba – dumne i piękne. Z respektem poznajemy ich zwyczaje i specyficzne sposoby zdobienia ciała. Wodospady Wiktorii budzą szacunek dla potęgi przyrody. To podróż dla prawdziwych koneserów, dla najbardziej wymagających podróżników.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 17 dni
Dostępne terminy wypraw
  • 2018-11-09 - 2018-11-25

Cena

23220 PLN + 4645 USD / os.
ŚWIADCZENIA
PLN
USD
POLKA STANDARD
17220
3500

przelot z 2 przesiadkami na trasie Warszawa – Victoria Falls; Windhoek – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi

przelot wewnętrzny na trasie Maun – Windhoek
2 przeloty wewnętrzne na trasie Kasane – Park Makgadikgadi Pans – Maun wraz z opłatami lotniskowymi (bagaż łącznie do 20 kg/os. w miękkiej torbie)
transport minibusem, samochodami terenowymi podczas safari, łodziami według programu
zakwaterowanie w lodge’ach i hotelach o lokalnym standardzie 4+*  w pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 1730 USD/os. (pokoje 1-os. do potwierdzenia)
śniadania według programu
opiekę polskojęzycznego pilota podczas trwania całego wyjazdu
ubezpieczenie KL, NW, bagażu

POLKA KOMFORT
3000
625

obiady i kolacje według programu
rejs po rzece Zambezi
wszystkie safari na terenie Botswany
przejazd przez pustynie Kalahari i Namib i oglądanie najwyższych wydm Sossusvlei
wizyta w kanionie Sesriem
wizyta w dolinie o krajobrazu księżycowym i Dolinie Welwitschii
safari w poszukiwanie „małej piątki”
opiekę lokalnych przewodników

POLKA LUX
3000
520

napoje do posiłków podczas pobytu w lodge’ach na terenie Botswany
bilety wstępu do zwiedzanych parków
rejs katamaranem u wybrzeży Namibii, połączony z degustacją ostryg i szampana

wycieczkę lotniczą do plemienia Himba 
wizę do Namibii oraz pośrednictwo wizowe
wizę do Zimbabwe
opłaty klimatyczne i lokalne podatki

Suma
23220
4645

Uwagi

CENA NIE OBEJMUJE

Cen napojów, innych świadczeń niż wymienione powyżej, zwyczajowych napiwków oraz wydatków natury osobistej, fakultatywnego lotu do Luderitz koszt ok 600 USD;  lotu balonem; czy atrakcji przy Wodospadach Wiktorii, napojów do obiadów i kolacji, poza pobytem w Botswanie.

Cena skalkulowana dla grupy min. 14 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników lub wzrostu cen waluty cena imprezy może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawimy alternatywną propozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.

WYMAGANA WAŻNOŚĆ PASZPORTU 6 MIESIĘCY DŁUŻSZA NIŻ TERMIN WIZY!!!

Najpóźniej 40 dni przed wyjazdem należy złożyć w biurze pełną dokumentację wizową.

UWAGA!
Istnieje możliwość wynajęcia samolotu, który mógłby przewieźć dodatkowy bagaż uczestników z Kasane bezpośrednio do Maun. Koszt takiej usługi wynosi ok. 2500 USD/samolot.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – ZIMBABWE
Spotkanie na lotnisku Okęcie z pilotem Polka Travel 2h przed planowanym odlotem. Odprawa biletowo – bagażowa. Przelot do Zimbabwe przez jeden z portów europejskich oraz Johannesburg.

2 dzień

ZIMBABWE – WODOSPADY WIKTORII (K)
Przylot do Zimbabwe. Po przylocie przejazd do lodge’y położonej niedaleko jednej z największych atrakcji przyrodniczych Afryki – Wodospadów Wiktorii. Wodospady zaliczane są do najpiękniejszych na świecie. Rzeka Zambezi przeciska się przez zagradzającą jej drogę głęboką rozpadlinę, formując wodospad. Już z odległości 50 km widać chmurę wodnego dymu unoszącego się ponad drzewami. Po południu czas na odpoczynek i rejs stateczkiem po rzece Zambezi. Kolacja w stylu Boma, podczas której zasmakujemy lokalnych przysmaków serwowanych w wyjątkowej, afrykańskiej scenerii. Nocleg w lodge’ach.

Proponowane zakwaterowanie: http://www.ilalalodge.com/

3 dzień

WODOSPADY WIKTORII (Ś, O, K)
Po śniadaniu przejazd w kierunku Parku Narodowego Wodospadów Wiktorii, spacer pośród rajskiej scenerii przez las deszczowy w kierunku pomostów przy Wodospadach. Po drodze podziwianie okolicznej fauny i flory. Obiad. Po południu powrót do hotelu na wypoczynek lub czas przeznaczony na różnego rodzaju aktywności. Ze względu na różne Państwa upodobania, pozostawimy tę kwestię do wyboru na miejscu. Koszt każdej z opcji to ok. 120 USD/os. Możliwe są: przelot awionetką nad wodospadem, skok na bungee, spacer w towarzystwie lwów i przejażdżka na słoniach. Powrót do lodge’y na kolację i nocleg.

4 dzień

WODOSPADY WIKTORII – KASANE – WODNE SAFARI RZEKĄ CHOBE (Ś, O, K)
Po śniadaniu przejazd (ok. 125 km) w kierunku granicy z Botswaną, a następnie w kierunku Parku Narodowego Chobe, gdzie żyje najwięcej słoni na świecie (ok. 100 tys.). Obiad. Po południu wodne safari po rzece Chobe, podczas którego będzie możliwość zobaczenia zwierząt przy wodopojach m.in.: słoni, hipopotamów oraz krokodyli. Kolacja i nocleg w lodge’y położonej w niesamowitej scenerii, na terenie parku.

Proponowane zakwaterowanie: https://www.chobegamelodge.com/

5 dzień

PARK NARODOWY CHOBE – SAFARI I MALOWNICZY ZACHÓD SŁOŃCA (Ś, O, K)
Tego dnia czekają nas ekscytujące safari po Parku Chobe i próba wypatrzenia zwierząt. Na terenie Parku można zobaczyć dużą koncentrację słoni przy wodopojach, a także lwy, lamparty czy antylopy, dominuje roślinność sawanny. Park to trzeci co do wielkości teren chroniony kraju, zaliczany również do największych rezerwatów przyrody na świecie. Obiad. Późnym popołudniem kolejna próba wypatrzenia zwierząt (kolejność aktywności ustalana jest na miejscu przez kierownictwo lodge). Kolacja i nocleg w lodge’ach.

6 dzień

MAUN – PARK NARODOWY MAKGADIKGADI PANS (K)
Śniadanie, a następnie transfer na lotnisko w Kasane. Przylot do Maun, a następnie przelot małym samolotem do lodge (ok. 40 min), położonej nad rzeką Boteti, naturalną granicą Parku Narodowym Makgadikgadi-Pans. Jego obszar zajmowało niegdyś jezioro o powierzchni 80 tys km kw. i głębokości 300 m. Na skutek zmian klimatycznych jezioro całkowicie wyschło, a o jego istnieniu świadczą obecnie wielkie gładkie solniska oraz liczne bagna. Atrakcją tego miejsca są migrujące stada zwierząt i podążające za nimi drapieżniki. Posiłki i nocleg na terenie lodge.

UWAGA: Ze względu na restrykcyjne limity bagażowe na przelotach na terenie Botswany całkowity bagaż nie może przekroczyć 20 kg i powinien znajdować się w miękkiej torbie bez wystających sztywnych elementów typu kółka, rączka.

Proponowane zakwaterowanie: http://www.desertdelta.com/botswana-safari-lodges/leroo-la-tau-botswana.html

7 dzień

PARK NARODOWY MAKGADIKGADI PANS (Ś, O, K)
Po śniadaniu eksploracja miejsca. Przed tysiącami lat wody Okavango uchodziły do wielkiego jeziora Makgadikgadi. Dziś dno wyschniętego zbiornika zajmują rozległe sawanny, półpustynie i pustynie solne, których obszar również objęto ochroną w ramach Parku Narodowego Makgadikgadi Pans.
W programie tego dnia 2 x safari – jedno poranne potem popołudniowe. Dodatkowo relaks na terenie lodge w fantastycznej scenerii tego wyjątkowego miejsca. Posiłki i nocleg na terenie lodge.

8 dzień

PRZELOT DO NAMIBII (Ś, K)
Po śniadaniu, by uniknąć niezwykle długiego i męczącego przejazdu (dwa dni) przelot awionetką do Maun, a następnie przelot do Windhoek z przesiadką w Johannesburgu. Posiłki na pokładzie samolotów podczas przelotów.
Po przylocie transfer do hotelu w Windhoek, kolacja i nocleg.
Proponowane zakwaterowanie:  http://www.heinitzburg.com/

9 dzień

W STRONĘ WYBRZEŻA – SWAKOPMUND (Ś, O, K)

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w kierunku Swakopmund. Miasteczko to powstało jako siedlisko dla 40 niemieckich emigrantów i 120 żołnierzy, których zadaniem był nadzór nad budową portu dla Afryki Południowo-Zachodniej, jak nazywano przed I wojną światową Namibię. Niemcy rządzili tutaj trochę ponad 30 lat, rocznie odwiedza Namibię około 60 tysięcy Niemców, dlatego do dzisiaj pozostało tutaj wiele śladów ich obecności.

Spacer promenadą w kierunku plaży. Kolacja w jednej z lokalnych restauracji. Relaks w hotelu położonym nad oceanem.
Proponowane zakwaterowanie:  http://www.strandhotelswakopmund.com/

10 dzień

WODOSPADY EPUPA I SPOTKANIE Z LUDEM HIMBA (Ś, O, K)

Po śniadaniu przelot awionetką nad wodospady Epupa. Wodospady Epupa to bajkowe miejsce, trochę z dala od utartych turystycznych szlaków, a rzeka Kunene otoczona różnorodnym drzewostanem i skałami, tworzy idealny materiał na pocztówkę. Następnie wizyta w jednej z wiosek zamieszkanych przez lud Himba. Jedno z najstarszych cywilizacyjnie plemion świata, które nie zmieniło swoich zwyczajów od setek lat. Himba wierzą w silny związek z przodkami. Ich chaty mają kolor ochry, która z kolei w połączeniu z tłuszczem zwierzęcym tworzy maść-maseczkę chroniącą skórę kobiet przed słońcem. To najbardziej fascynujące plemię Afryki o niezwykle ciekawych zwyczajach. Obiad. Powrót awionetką na kolację i nocleg do Swakopmund.

11 dzień

NIEZAPOMNIANY REJS Z DELFINAMI ORAZ SAFARI W POSZUKIWANIU MAŁEJ PIĄTKI (Ś, O, K)

Po śniadaniu transfer do Walvis Bay, gdzie rozpoczniemy niezapomniany rejs wzdłuż wybrzeża. Towarzyszyć nam będą delfiny płynące obok katamaranu, ponadto obserwować będziemy kolonie pelikanów i fok. Dodatkową przyjemnością na pokładzie będzie degustacja ostryg popijanych szampanem. Po południu czeka nas niezwykłe doświadczenie, safari w poszukiwaniu tzw. „Małej Piątki” – z pomocą znawcy zbadamy życie pod piaskami pustyni Namib. Kolacja i nocleg w Swakopmund.

12 dzień

W KIERUNKU PUSTYNNYCH WYDM (Ś, O, K)

Po śniadaniu przejazd (ok. 370 km) w kierunku południowym, wzdłuż zachodniej granicy Parku Naukluft Namib. Przejazd przez Solitaire oraz w pobliżu kanionu rzeki Kuiseb oraz przez zwrotnik Koziorożca. Obiad na trasie przejazdu. Tego dnia zobaczymy również dolinę z księżycowym krajobrazem i podziwiać będziemy okazy długowiecznej, endemicznej rośliny – Welwitschia Mirabilis.
Pustynia Namib, uważana za najstarszą na świecie, ma charakter piaszczystej równiny z przemieszczającymi się półksiężycowatymi, prostymi lub gwiaździstymi wydmami. Piasek w pobliżu wybrzeża jest żółty, zaś w głębi lądu przybiera odcień ciemnoczerwony. Łańcuchy wydm przebiegają w kierunkach północ-południe i osiągają wysokość do 200 m oraz długość 50 km. Najwyższe wydmy znajdują się w środkowej części pustyni koło Sossusvlei, mają one nawet ponad 300 m wysokości.
Wieczorem quad biking czyli eksploracja okolicy na „grzbiecie” quada. Przy promieniach zachodzącego słońca podziwiać będziemy krajobrazy niczym z widokówek. Powrót na kolację i nocleg do lodge, będącej oazą luksusu na pustyni

Proponowane zakwaterowanie: http://www.sossusvleilodge.com/

13 dzień

LUDERITZ I KOLMANSKOP – MIASTO DUCHÓW ORAZ LOT NAD PUSTYNIĄ NAMIB (Ś,O,K)

Po śniadaniu czas na relaks w lodge’y lub wycieczka fakultatywna.  Udamy się wycieczkę lotniczą do Luderitz. Zwiedzanie miasta a następnie odwiedzimy niesamowite miejsce, położone ok. 10 km od Luderitz, Koolmanskop – „miasto duchów” z czasów diamentowej gorączki z początków XX w. Po zwiedzaniu powrót awionetką na Pustynię Namib. Podczas lotu podziwianie jednych z najpiękniejszych widoków w Afryce. Kolacja i nocleg w lodge.

Koszt wycieczki fakultatywnej ok 600USD/os

14 dzień

CZERWONE WYDMY PUSTYNI NAMIB (Ś, O, K)

Wczesnym rankiem wyjazd w kierunku wydm Sossusvlei. Eksploracja okolicy: kanion Sesriem, Dead Vlei (martwa dolina) – pocztówkowej wizytówki Namibii. Posiłki i nocleg w lodge.

15 dzień

REZERWAT GOCHEGANAS (Ś, O, K)

Po śniadaniu przejazd (ok. 380 km) rezerwatu GocheGanas ok 6000 hektarów rezerwatu przyrody i urokliwego Wellness Village z podgrzewanym basenem, spa i siłownią. Urokliwe domki pod afrykańską strzechą z wanną pod przeszklonym dachem, prysznicem na zewnątrz i tarasem z widokiem na wschód lub zachód słońca. Dla odważnych kąpiel w basenie na zewnątrz, a potem wspólna kolacja i nocne rozmowy. W trakcie czas na obserwację zwerząt lub opcjonalnie lot balonem.
Optional : Hot air Balloon flight
Proponowane zakwaterowanie:  http://www.gocheganas.com/

16 dzień

WINDHOEK I WYLOT (Ś, O)

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Windhoek (ok. 95 km), zwiedzanie miasta. Obiad na trasie. Wylot w drogę powrotną do Europy (przez Johannesburg).

17 dzień

POWRÓT DO KRAJU

Powrót do kraju i zakończenie afrykańskiej przygody

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
ARGENTYNA – PARKI NARODOWE – WYCIECZKI DO ARGENTYNY
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

ARGENTYNA – PARKI NARODOWE – WYCIECZKI DO ARGENTYNY

Majestatyczne Andy, poteżnę lodowce, wodospady i zmysłowe tango...

więcej o wyprawie
KOLUMBIA – AMAZONIA- CANO CRISTALES – PARK TAYRONA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
16 dni

KOLUMBIA – AMAZONIA- CANO CRISTALES – PARK TAYRONA

Wyprawa do amazońskiej dżungli i na Karaiby...

więcej o wyprawie