aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Europa

ROSJA - SANKT PETERSBURG

 • Rosja

Opis

Petersburg – jedno z najpiękniejszych miast Rosji, położone jest w północno-zachodniej części kraju nad Zatoką Fińską. Nie bez racji nazywane bywa „kulturalną stolicą Rosji”, ponieważ takiego nagromadzenia interesujących obiektów, zadziwiających swoim pięknem i talentem twórców nie ma w żadnym innym mieście. Oprócz znanych na całym świecie zabytków i atrakcji, jak Państwowe Muzeum Ermitażu, sobór Izaaka, sobór Zmartwychwstania Pańskiego, czy Pałac Zimowy, w Petersburgu warto zwrócić uwagę również na inne wspaniałe i niezwykłe miejsca, pójść na przedstawienie do jednego ze wspaniałych teatrów czy nocny spacer po mieście. 

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 5 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

CENA dla 20 os od 800 EUR/os

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • transfery z i na lotnisko
 • transport klimatyzowanym autokarem/minibusem. samochodem
 • noclegi w hotelu 3* w pok. 2-os, dopłata do pok. 1-os. 750 PLN/os.
 • śniadania
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów (Peterhof, Carskie Sioło, Ermitaż)
 • wizę i pośrednictwo wizowe
 • obsługę lokalnego polskojęzycznego przewodnika
  ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

CENA NIE OBEJMUJE

 • przelotu do Petersburga – koszt od 900 PLN/os
 • innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków, napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 20 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – SANKT PETERSBURG
Spotkanie na lotnisku w Warszawie i przelot do Sankt Petersburga. Powitanie przez polskojęzycznego przewodnika. Transfer do hotelu, podczas przejazdu panoramiczne zwiedzanie m.in.: Newski Prospekt, Sobór Kazański i Gmach Admiralicji, malownicze mosty na Newie, zakwaterowanie i nocleg.

2 dzień

ST. PETERSBURG – PETERHOF (Ś)
Po śniadaniu zwiedzanie Peterhofu. Położony nad morzem Peterhof to niezwykły pałacowo-parkowy kompleks i niewątpliwie skarb rosyjskiej, ale także światowej sztuki i architektury. Pomysłodawcą obiektu, określanego wówczas jako największy na świecie, był sam Piotr I. Peterhof nie ustępuje rozmachem Wersalowi, ogromny zachwyt budzą 144 fontanny oraz mnogość ich strumieni. Cały ten kompleks wyrzuca prawie 35 tys. litrów wody na sekundę. Po południu powrót do Sankt Petersburga. Wieczorem fakultatywnie rejs stateczkiem, rzekami i kanałami przy akompaniamencie rosyjskich ballad. Nocleg.

3 dzień

ST. PETERSBURG – CARSKIE SIOŁO (Ś)
Po śniadaniu zwiedzanie carskiego Sioła. Jest to rezydencja utożsamiana z imieniem carycy Katarzyny II chociaż powstała jako rezydencja Katarzyny I, żony Piotra I. Skromny pałacyk został następnie rozbudowany przez caryce Elżbietę, która wykorzystała talent architekta Rastrellego. To jemu pałac zawdzięcza wspaniałe fasady stworzone z rzędów bogato zdobionych kolumn, co nadało obiektowi efekt monumentalny przy równoczesnym wrażeniu niezwykłej lekkości. Ten architektoniczny diament oszlifowała Katarzyna II, na której polecenie szkocki artysta Charles Cameron dobudował galerię rzeźb, z kolumnadą i brązowymi popiersiami, zaaranżował także ogród angielski ze stawem, wyspą i kanałem. Na pewno zachwyci słynna Bursztynowa Komnata oraz Sala Tronowa pałacu. Po popołudniu powrót do Sankt Petersburga, czas wolny, spacer Newskim Prospektem, który jest centrum handlowym i kulturalnym Petersburga. Wieczorem sugerujemy skorzystanie z bogatego repertuaru baletu lub opery, należących do światowej czołówki ( wg aktualnego repertuaru). Nocleg.

4 dzień

ST. PETERSBURG – ERMITAŻ (Ś)
Po śniadaniu zwiedzanie Ermitażu. Podziwianie dzieł sztuki zgromadzonych w jednej z najsławniejszych galerii na Świecie, w dawnym pałacu Zimowym władców Rosji. Szczególną miłością do pałacu Zimowego pałała caryca Katarzyna II. Spędzała tu samotnie długie godziny na rozmyślaniu (ermitage z francuskiego oznacza pustelnię). Początek kolekcji dały dzieła zakupione przez Piotra I, dziś skatalogowano ponad 3 miliony obiektów. Zobaczyć tu można między innymi dzieła pędzla Leonarda da Vinci, Rembrandta, mistrzów włoskich, niderlandzkich, angielskich i niemieckich, pokaźną kolekcję sreber i carską karetę. Po południu zwiedzanie autokarem. Zobaczymy Cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego, zbudowaną w miejscu, gdzie został zabity car Aleksander II, Sobór św. Izaaka, który jest największą świątynią w Sankt Petersburgu drugą w Rosji, twierdzę Pietropawłowską, będącą pierwszą budowlą miasta wzniesioną na Wyspie Zajęczej na rozkaz cara Piotra I Wielkiego, Sobór Piotra i Pawła z iglicą zakończoną posągiem anioła oraz krążownik Aurora. Wieczorem sugerujemy fakultatywny rejs po Newie ze spektakularnym otwarciem mostów ( podczas „Białych Nocy”). Nocleg.

5 dzień

ST. PETERSBURG – WARSZAWA (Ś)
Po śniadaniu czas wolny ma zakupy, czy spacer, fakultatywnie rejs po kanałach lub po Newie, albo zwiedzanie wytwornych stacji metra, przypominających raczej pałacowe wnętrza. Pożegnanie z Sankt Petersburgiem, transfer na lotnisko i wylot do kraju. Przylot do Warszawy i zakończenie imprezy.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
ARGENTYNA – PARKI NARODOWE – WYCIECZKI DO ARGENTYNY
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

ARGENTYNA – PARKI NARODOWE – WYCIECZKI DO ARGENTYNY

Majestatyczne Andy, poteżnę lodowce, wodospady i zmysłowe tango...

więcej o wyprawie
KOLUMBIA – AMAZONIA- CANO CRISTALES – PARK TAYRONA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
16 dni

KOLUMBIA – AMAZONIA- CANO CRISTALES – PARK TAYRONA

Wyprawa do amazońskiej dżungli i na Karaiby...

więcej o wyprawie