Ameryka Południowa i Środkowa

PERU, BOLIWIA

  • Boliwia
  • Peru

Opis

Peru, ponad 25,6 mln mieszkańców, kraj położony w centralnej i zachodniej Ameryce Południowej, miejsce spotkań wielu kultur. Graniczy z Chile, Boliwią, Brazylią, Kolumbią i Ekwadorem. Peru jest krajem zróżnicowanym klimatycznie. Napotkamy tutaj  tropikalne wybrzeże, pustynne wyżyny i amazońską dżunglę. Stolicą kraju jest ośmiomilionowa Lima.  Podczas wyprawy odkryjemy tutaj  wspaniałe stanowiska archeologiczne. Machu Picchu, wybrane kilka lat temu jednym z cudów świata, niewiarygodne Pisac czy monumentalne Ollantaytambo.  Będziemy zastanawiać się nad tajemnicą hieroglifów Nazca, poznawać kulturę Indian, czy podziwiać kolonialną architekturę. Podczas wyprawy nie zabraknie miejsc przyrodniczych, odwiedzimy między innymi Kanion Colca. Peru jest krajem o niezwykle bogatej przeszłości i żywej teraźniejszości. Szczątki wielkich cywilizacji i dawnych kultur sprawiają, że ten fascynujący obszar pozostaje na zawsze w pamięci. Dopełnieniem wyprawy będzie krótki pobyt w barwnej pod kątem etnicznym Boliwii. Odwiedzimy La Paz, Copacabanę i tajemnicze ruiny miasta Tiahuanaco.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 15 dni
Dostępne terminy wypraw
  • 2018-11-03 - 2018-11-17

Cena

6750 PLN + 2880 USD / os.
ŚWIADCZENIA
PLN
USD
POLKA STANDARD
5370
2160

 

bilet lotniczy na trasie Warszawa – Lima – Warszawa przelot lokalny Lima – Cuzco wraz z opłatami lotniskowymi

transfery z i na lotniska

przejazdy autobusami prywatnymi

przejazd autobusem nocnym na trasie Arequipa – Nazca

przejazd pociągiem na trasie Ollantaytambo – Aguas Calientes – Ollantaytambo

noclegi w hotelach 4*/3*, dopłata do pok. 1-os. 650 USD

śniadania według programu

opiekę polskojęzycznego pilota

ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

POLKA KOMFORT
790
500

obiady i kolacje według programu

obsługę lokalnego licencjonowanego przewodnika w trakcie zwiedzania – jęz. ang.

POLKA LUX
590
220

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

rejs w Paracas na wyspy Ballestas, oraz w Puno na wyspy Uros

pokaz folklorystyczny podczas kolacji w Cusco

Suma
6750
2880

Uwagi

Cena skalkulowana dla grupy min. 16 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników lub wzrostu cen waluty cena imprezy może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawimy alternatywną propozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.

CENA NIE OBEJMUJE

Innych świadczeń niż wymienione powyżej oraz wydatków natury osobistej, napoi do posiłków.
Wycieczek fakultatywnych – lot nad płaskowyżem Nazca.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – LIMA (K)
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel, wręczenie dokumentów podróży. Przelot do Limy przez jeden z europejskich portów lotniczych. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

2 dzień

CUSCO (Ś, K)
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Cusco – historycznej stolicy państwa Inków Tahuantinsuyo – Cusco, w języku keczua Qosqo oznacza pępek świata. Zwiedzanie centrum Cusco, m.in. Plaza de Armas, katedry, uważanej za najpiękniejszą w Peru, Świątyni Słońca. Inkowie stworzyli Cusco na planie w kształcie pumy, której głową jest obiekt Sacsayhuaman, gdzie corocznie odbywa się święto Inti Raymi. Zwiedzimy też labirynt oraz świątynię Tambo Machay, zwaną „Łaźnią Inki”, skąd tryska nieskazitelnie czyste źródło. Po powrocie do Cusco czas wolny. Kolacja z pokazem folklorystycznym. Nocleg.

3 dzień

ŚWIĘTA DOLINA INKÓW – PISAC – OLLANTAYTAMBO (Ś, O)
Po śniadaniu wycieczka do Świętej Doliny Inków nad rzeką Wilkamayu Święta Rzeka – Urubamba. Wizyta w ruinach obiektu archeologicznego Pisac. Na płd.-wsch. zboczu góry znajdują się uprawne tarasy, trudne do przebycia ścieżki i tunele wkute w skale. Odwiedzimy lokalny targ z rękodziełem. Po obiedzie przejazd do jednego z najlepiej zachowanych układów urbanistycznych z czasów Inków, Ollantaytambo. Górujące nad miasteczkiem imponujące ruiny w czasach Inków miały duże znaczenie strategiczne, administracyjne i rolnicze. Nocleg w hotelu na terenie Świętej Doliny.

4 dzień

MACHU PICCHU – CUSCO (Ś, O)
Śniadanie. Przejazd pociągiem do Aguas Calientes, a następnie do ruin Zaginionego Miasta Inków. Machu Picchu, w języku keczua Stara Góra, które zostało odkryte dopiero w 1911 r. przez Hirama Binghama, amerykańskiego historyka. Zwiedzimy świątynie, dzielnice mieszkalne, kamieniołom oraz zegar słoneczny. Następnie trzeba koniecznie wspiąć się po niezliczonych stopniach, by przy samotnej chatce strażnika móc podziwiać ruiny w całej okazałości, łącznie z widokiem na Huayna Picchu oraz rzekę Urubamba, która opływa Kamienne Miasto. Obiad. Po południu powrót pociągiem do Ollantaytambo na nocleg.

5 dzień

CUSCO (Ś, O)
Po śniadaniu przejazd do Puno. Po drodze zwiedzanie ważnych miejsc historycznych takich jak kompleks archeologiczny Raqchi ze Świątynią Wiracochy, stwórcy świata, którego imię z języku keczua znaczy Człowiek z Morskiej Piany. Zatrzymamy się także w Pucara i na przełęczy La Raya, na wys. 4350 m n.p.m., gdzie łączą się Kordyliera Wschodnia i Zachodnia, i zaczyna swój bieg rzeka Urubamba. Obiad na trasie. Postój w miasteczku Andahuaylillas, gdzie znajduje się piękny kościółek z XVI wieku. Nocleg w Puno położonym nad jeziorem Titicaca.

6 dzień

LA PAZ (Ś, K)
Po śniadaniu przejazd do Boliwii. Wycieczka do ruin siedziby jednej z najstarszych amerykańskich kultur – Tiahuanaco. Znajdują się tu trzy świątynie oraz słynna monolityczna Brama Słońca z podobizną Wiracochy, zwiedzimy też lokalne muzeum. Następnie przejazd do La Paz, stolicy Boliwii, najwyżej położonej stolicy na świecie 3600 m n.p.m., założonej w 1548 r. Zwiedzanie w centrum miasta, m.in. Plaza Murillo. zobaczymy pałac prezydencki, parlament i katedrę. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

7 dzień

LA PAZ – PUNO (Ś, O)
Po śniadaniu wycieczka do Doliny Księżycowej, nazwanej tak ze względu na fantastyczne formy erozyjne. Powrót do La Paz. Zobaczymy panoramę miasta z punktu widokowego, targ czarownic pełen amuletów, mikstur i ziół. Powrót do Puno, postój w Copacabana i wizyta w kościele Maryjnym – miejscu kultu i pielgrzymek do Matki Boskiej Gromnicznej. Przejazd do hotelu w Puno i nocleg.

8 dzień

WYSPY UROS I TAQUILE (Ś, K)
Po śniadaniu wycieczka na pływające wyspy ludu Uros, podtrzymującego tradycje przodków, którzy przed wiekami uciekli na jezioro, by odizolować się od zwaśnionych plemion. Wyspy zbudowane są z trzciny totora, która jest też budulcem łodzi zwanych balsas. Przejazd w kierunku kanionu Colca, do miejscowości Chivay. Kolacja i nocleg.

9 dzień

CRUZ DEL CONDOR (Ś, K)
Wczesna pobudka i śniadanie. Nagrodą może być zobaczenie kondora, królewskiego ptaka Andów. Po śniadaniu przejazd do punktu widokowego Cruz del Condor, skąd będziemy mogli podziwiać surowe piękno najgłębszego kanionu na świecie. Trasa do kanionu Colca, w okolicy Chivay, poprowadzi na wys. 4800 m n.p.m., przez niezwykłe krajobrazowo tereny. Znajdziemy się po drugiej stronie wulkanu Misti, z którego lodospadów bierze początek potężna Amazonka. Następnie przejazd do Arequipy przez Rezerwat Narodowy Salinas i Aguada Blanca, założony dla ochrony dziko żyjących wikunii. Zobaczymy również alpaki i różne gatunki ptaków. Przejedziemy przez krater wygasłego wulkanu Chucura. Kolacja i nocleg w Arequipie.

10 dzień

AREQUIPA (Ś, O)
Po śniadaniu zwiedzimy Arequipę, leżącą na wysokości 2378 m n.p.m. w Cordillera Volcanica u podnóża wulkanu Misti. Mieszkańcy nazywają ją „Białym Miastem”, gdyż została wybudowana z białego tufu wulkanicznego, pochodzącego z wybuchu Chachani. Arequipa została założona w XVI w. i do dzisiaj zachowała klasyczną formę z czasów kolonii hiszpańskiej. Jest drugim co do wielkości miastem Peru. Zwiedzimy centrum oraz klasztor św. Katarzyny, 1570 r., najważniejszy pomnik religijny Peru. Po obiedzie zwiedzanie muzeum Santuarios Andinos, gdzie przechowywane są mumie odkryte w górach. Po południu wyjazd w kierunku Nazca. Nocny przejazd komfortowym sypialnym autobusem. Przejazd do Nazca w godzinach porannych.

11 dzień

NAZCA (Ś, K)
Przyjazd do Nazca i krótki odpoczynek w hotelu. Śniadanie. Opcjonalnie przelot awionetką nad geoglifami w zależności od warunków pogodowych, ok. 170 USD/os. Przejazd do Paracas na wypoczynek. Kolacja i nocleg.

12 dzień

PARACAS – WYPOCZYNEK (Ś, K)
Po śniadaniu odpoczynek nad basenem. Kolacja i nocleg w hotelu.

13 dzień

PARACAS – WYSPY BELLESTAS – LIMA (Ś, K)
Po śniadaniu wycieczka na Wyspy Ballestas, Małe Galapagos. Podczas opływania wysp będziemy obserwować stada lwów morskich, pingwiny Humboldta, kilka gatunków kormoranów, pelikany i wiele innych. Obiad. Przejazd do Limy i zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

14 dzień

LIMA (Ś, O)
Po śniadaniu zwiedzanie Limy – Miasta Królów, założonej przez Francisca Pizarra na brzegu rzeki Rimac. Zobaczymy m.in. Plaza de Armas, gdzie znajdują się pałac prezydencki, katedra, pałac arcybiskupi, odnowiony przez polskiego architekta Ryszarda Jaxa Małachowskiego, dworzec Kolei Transandyjskiej – współprojekt inżyniera Ernesta Malinowskiego, kościół i klasztor Franciszkanów. Zespół urbanistyczny starego miasta Limy został w 1988 roku wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obiad pożegnalny. Przejazd na lotnisko.

15 dzień

WARSZAWA
Przylot do Warszawy i zakończenie tej niezwykłej andyjskiej imprezy.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami