Azja

OMAN

  • Oman

Opis

Oman w niewielkim stopniu odkryty przez turystów, zaprasza swoją gościnnością i dziką, nieokiełznaną przyrodą. To kraj otwartych i sympatycznych ludzi.
Fajny klimat, więc bez pośpiechu, wyluzowani będziemy poznawać kilkusetletnią historię, a jazda jeepami pozwoli nam dotrzeć do miejsc wyjątkowych, gdzie nie ma możliwości dotarcia w inny sposób!
Większość terenu Omanu zajmują nagie góry, piaszczyste wydmy oraz pełna zielonych oaz bezkresna pustynia.
Program jest bardzo dynamiczny i przenosić nas będzie „w czasie” o kilkaset lat wstecz.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 10 dni
Dostępne terminy wypraw
  • 2017-11-03 - 2017-11-12

Cena

3150 PLN + 2221 USD / os.
ŚWIADCZENIA
PLN
USD
POLKA STANDARD
3150
2221

przelot Warszawa – Maskat – Warszawa, wraz z opłatami lotniskowymi
prywatne transfery lotnisko – hotel – lotnisko
transport klimatyzowanym busem (22 os.) podczas zwiedzania Maskatu
transport jeepami z napędem na 4 koła z angielskojęzycznymi kierowcami
noclegi w proponowanych hotelach 4* w pokojach 2-os. (dopłata do pokoju 1-os. 650 USD/os.) według programu
jeden nocleg w obozie na pustyni

wczesne zakwaterowanie 1 dnia i późne wykwaterowanie do godz. 01:00 9 dnia z hotelu
woda na czas transferów
posiłki według programu (Ś-śniadanie, O-obiad, K-kolacja)
do każdego obiadu woda oraz 1 napój bezalkoholowy
2 dni trekkingów według programu
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów według programu
opiekę polskiego pilota podczas trwania całej imprezy
opiekę lokalnych angielskojęzycznych przewodników według programu
ubezpieczenie KL, NNW i bagażu
lokalne podatki i opłaty klimatyczne
koszulkę z logo wyprawy
koszt 10-dniowej wizy do Omanu

POLKA KOMFORT
POLKA LUX
Suma
3150
2221

Uwagi

Cena skalkulowana dla minimum 16 osób, w przypadku mniejszej ilości osób będzie rekalkulowana.
Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków lokalnych i uzgodnień z pilotem.

Możliwość zmiany hotelu na wypoczynek nad morzem w Maskacie
na hotel 5* AL-WAHA SHANGRI-LA RESORT & SPA z prywatną plażą
– dostępność do potwierdzenia w Polka Travel

Dopłata do hotelu Al-Waha w pokoju 2-os.: 619 USD/os.
Dopłata do hotelu Al-Waha w pokoju 1-os.: 1709 USD/os.

CENA NIE OBEJMUJE

Innych świadczenń niż wymienione powyżej oraz wydatków natury osobistej, napoi do posiłków – z wyjątkiem kolacji dnia 3 w obozie na pustyni – oraz wymienionych do obiadów.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – MASKAT
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel. Każdy z uczestników otrzyma imienną koszulkę, „nieśmiertelnik” z najważniejszymi danymi, „road book” z programem wyprawy. Odprawa biletowo-bagażowa, przelot do Maskatu przez Dubaj. Po przylocie transfer do hotelu, nocleg w Maskacie nad morzem. (Natychmiastowe zakwaterowanie w hotelu).

2 dzień

MASKAT (Ś, O, K)
Po leniwym śniadaniu poznajemy tajemnice Maskatu. Maskat różni się od innych stolic krajów arabskich. Domy są znakomicie utrzymane, przeważa biała tonacja, w zasadzie nie widać nowoczesnej architektury. To miasto prawdziwego orientu, gdzie mieszkańcy żyją spokojnie, pilnie strzegąc swoich tradycji. Obiad w lokalnej restauracji. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w Wielkim Meczecie – jest co oglądać, a rozmach budzi zdumienie, meczet jest jednym z najpiękniejszych na Półwyspie Arabskim obiektów architektury islamu (przy wejściu do meczetu obowiązuje skromny strój, nakrycie głowy oraz długie spodnie i zakryte ramiona). Zwiedzimy Muzeum Bait al-Zubair, a następnie photo stop przy Pałacu Sułtańskim Al Alam. SHOPPING TIME! W kraju arabskim nie można pominąć barwnych bazarów, z tym że tutaj sprzedaje się tylko towary najbardziej luksusowe – złoto i korzenne przyprawy. Powrót na kolację do hotelu.

3 dzień

MASKAT – WADI BANI KHALID – NOCLEG NA PUSTYNI (Ś, O, K)
Śniadanie a następnie przed nami miejsca, do których nie dotrzemy zwykłym samochodem! Dziś przesiadamy się do jeepów z napędem na 4 koła. Czeka nas wspaniała przygoda, trasa wiedzie do Wadi Bani Khalid – wąwozu uważanego za najładniejszy w Omanie, gdzie przez cały rok utrzymuje się woda, dla odważnych możliwość kąpieli. Przerwa i czas na piknik! Trasa biegnie poprzez wydmy i morze czerwonego, i białego piasku, przysiółki beduińskie ukryte wśród palm, a na końcu wąwozu znajduje się magiczna oaza. Nocleg na pustyni w namiotach – luksus w Beduińskim stylu! Każdy namiot posiada toaletę i prysznic, namioty wyposażone są także w elektryczne lampy oraz wtyczki do ładowania aparatów/kamer/laptopów. Kolacja w arabskim stylu pod gwiazdami. Do kolacji woda lub sok/napój bezalkoholowy – obóz bezalkohlowy.

4 dzień

FORTY I ZAMKI OMANU  (Ś, O, K)
Zregenerowani ruszamy dalej eksplorować zakątki Omanu. Tego dnia naszym celem będzie dojazd do wyjątkowego miejsca w górach Hadżar – Jabel Akhdar. Po drodze zwiedzimy zamek w Jabreen. Ten doskonale zachowany obiekt słynie ze swojego piękna i ciekawych wnętrz: zwiedzimy zarówno apartamenty prywatne władcy, pomieszczenia gospodarcze, jak i służące obronności. Czas na piknik, dalej trasa wiedzie do fortu Bahla, potężnej twierdzy zbudowanej z gliny, gdzie będzie czas na zdjęcia. Następnie jedziemy do dawnej stolicy Omanu – zabytkowego miasta Nizwa. Zwiedzimy fort z imponującą wieżą strażniczą. Położona w dolinie pełnej plantacji palm daktylowych budowla zdaje się wyrastać ze stromej skały, co w bliskim otoczeniu gór Al-Akhdar robi niezwykłe wrażenie. Spacer po lokalnym targu – suku, znanego z ręcznie wykonywanej srebrnej biżuterii. Superprezent dla każdej kobiety! Na końcu trasy hotel wśród skalistych gór.

5 dzień

KRÓTKI TREKKING I WIZYTA U MIESZKAŃCÓW REJONU (Ś, O, K)
Śniadanie, a następnie w wygodnym trekkingowym obuwiu udajemy się wraz z przewodnikiem eksplorować pobliskie góry. Odwiedzimy także ich rdzennych i gościnnych mieszkańców. Widoki zapierające dech w piersiach. Obiad w formie lunch boxu. Powrót do hotelu i reszta dnia przeznaczona na wypoczynek. Kolacja w hotelu w górach.

6 dzień

GLINIANA WIOSKA BIRKAT AL-MAWZ (Ś, O, K)
Leniwe śniadanie, czas na chwilę odpoczynku przed wyruszeniem w drogę w góry Jabal Shams. Obiad w lokalnej restauracji. Zanim dojedziemy do hotelu, zatrzymamy się na krótki spacer po zbudowanej z gliny suszonej wiosce Birkat Al-Mawz. Zakwaterowanie w hotelu w górach, kolacja i nocleg.

7 dzień

TREKKING (Ś, O, K)
Tego dnia po śniadaniu przewodnik zabierze nas na kolejny trekking, tym razem będziemy maszerować ok 3 godziny. Wymagane jest obuwie za kostkę oraz zabranie z sobą dużej ilości wody. Trasa trekkingu prowadzi wzdłuż kanionu, dawnym szlakiem. Po drodze zobaczymy opuszczone wioski oraz baseny wodne. (Trekking nie jest odpowiedni dla dzieci poniżej 10 lat). Obiad. Po południu przejazd do Maskatu i zakwaterowanie w hotelu nad morzem. Kolacja i nocleg.

8 dzień

MASKAT (Ś, O, K)
Po leniwym śniadaniu czas na relaks w hotelu nad morzem. Wszystkie posiłki w restauracji hotelowej. Nocleg w hotelu.

9 dzień

MASKAT-WARSZAWA ( Ś, O, K)
Po śniadaniu czas na relaks, odpoczynek i leniwie sączonego drinka. Obiad i kolacja w hotelu. Nocleg.

Wykwaterowanie z pokoju o godz. 01:00, następnie transfer na lotnisko.

10 dzień

WARSZAWA
Odprawa biletowo-bagażowa i przelot do Polski przez Dubaj. Posiłki na pokładzie samolotu.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami