Azja

OMAN

  • Oman

Opis

Oman w niewielkim stopniu odkryty przez turystów, zaprasza swoją gościnnością i dziką, nieokiełznaną przyrodą. To kraj otwartych i sympatycznych ludzi.
Fajny klimat, więc bez pośpiechu, wyluzowani będziemy poznawać kilkusetletnią historię, a jazda jeepami pozwoli nam dotrzeć do miejsc wyjątkowych, gdzie nie ma możliwości dotarcia w inny sposób!
Większość terenu Omanu zajmują nagie góry, piaszczyste wydmy oraz pełna zielonych oaz bezkresna pustynia.
Program jest bardzo dynamiczny i przenosić nas będzie „w czasie” o kilkaset lat wstecz.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 10 dni
Dostępne terminy wypraw

Cena

3150 PLN + 2221 USD / os.
ŚWIADCZENIA
PLN
USD
POLKA STANDARD
3150
2221

przelot Warszawa – Maskat – Warszawa, wraz z opłatami lotniskowymi
prywatne transfery lotnisko – hotel – lotnisko
transport klimatyzowanym busem (22 os.) podczas zwiedzania Maskatu
transport wg. programu jeepami z napędem na 4 koła z angielskojęzycznymi kierowcami
noclegi w proponowanych hotelach 3/4* w pokojach 2-osobowych, (dopłata do pokoju 1-os. 650 USD/os.) wg programu, w tym jeden nocleg w obozie na pustyni
wczesne zakwaterowanie 1 dnia i późne wykwaterowanie do godz. 02:00 9 dnia z hotelu
woda na czas transferu z lotniska
woda i napoje bezalkoholowe na przejazdu 4WD tzw „cool box”
posiłki wg. programu (Ś-śniadania, O-obiad, K-kolacja, ALL INCLUSIVE)
2 dni trekkingów wg programu
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wg programu
opiekę polskiego pilota podczas trwania całej imprezy
opiekę lokalnych angielskojęzycznych przewodników wg programu
ubezpieczenie KL i NNW, bagażu
lokalne podatki i opłaty klimatyczne
koszulkę z logo wyprawy
koszt wizy 10-dniowej do Omanu

POLKA KOMFORT
POLKA LUX
Suma
3150
2221

Uwagi

Cena skalkulowana dla minimum 16 osób, w przypadku mniejszej ilości osób będzie rekalkulowana.
Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków lokalnych i uzgodnień z pilotem.

CENA NIE OBEJMUJE

Innych świadczenń niż wymienione powyżej oraz wydatków natury osobistej, napoi do posiłków z wyjątkiem hotelu w opcji ALL INCLUSIVE.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – MASKAT
ROZPOCZYNAMY PRZYGODĘ! Znana, uśmiechnięta Bożenka, nasza super pilotka powita Gości na lotnisku. Każdy dostanie imienną koszulkę, „nieśmiertelnik” z najważniejszymi danymi, „road book” z programem wyprawy. Odprawa biletowo – bagażowa, przelot do Maskatu przez Dubaj. Po przylocie transfer do hotelu, nocleg w Maskacie nad morzem. (Natychmiastowe zakwaterowanie w hotelu).

2 dzień

MASKAT (Ś, O, K)
Śniadanie i czas na wypoczynek po podróży. Maskat różni się od innych stolic krajów arabskich. Domy są znakomicie utrzymane, przeważa biała tonacja,  w zasadzie nie widać nowoczesnej architektury. To miasto prawdziwego orientu, gdzie mieszkańcy żyją spokojnie, pilnie strzegąc swoich tradycji. Obiad w restauracji hotelowej. Po obiedzie zwiedzimy Muzeum Bait al-Zubair, a następnie photo stop przy Pałacu Sułtańskim Al Alam. SHOPPING TIME! W kraju arabskim nie można pominąć barwnych bazarów, z tym że tutaj sprzedaje się tylko towary najbardziej luksusowe – złoto i korzenne przyprawy. Powrót na kolację w hotelu.

3 dzień

MASKAT – WADI BANI KHALID – NOCLEG NA PUSTYNI (Ś, O, K)
Wczesne śniadanie, następnie zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w Wielkim Meczecie – jest co oglądać, a rozmach budzi zdumienie, meczet jest jednym z najpiękniejszych na Półwyspie Arabskim obiektów architektury islamu (przy wejściu do meczetu obowiązuje skromny strój, nakrycie głowy oraz długie spodnie i zakryte ramiona). Następnie przed nami miejsca do których nie dotrzemy zwykłym samochodem! Dziś przesiadamy się do samochodów jeep z napędem na 4 koła. Czeka nas wspaniała przygoda, trasa wiedzie do Wadi Bani Khalid – wąwozu uważanego za najładniejszy w Omanie, gdzie przez cały rok utrzymuje się woda, dla odważnych możliwość kąpieli. Przerwa i czas na piknik!
Trasa biegnie poprzez wydmy i morze czerwonego i białego piasku, przysiółki beduińskie ukryte wśród palm, a na końcu wąwozu – magiczna oaza – nocleg na pustyni w namiotach, luksus w Beduińskim stylu, każdy namiot posiada toaletę i prysznic. Namioty wyposażone są w elektryczne lampy oraz wtyczki do ładowania aparatów/kamer/laptopów. Kolacja w arabskim stylu pod gwiazdami.

4 dzień

FORTY, SKARPY I PRZEPAŚCI, KRÓTKI TREKKING (Ś, O, K)
Zregenerowani ruszamy dalej eksplorować zakątki Omanu. Tego dnia naszym celem będzie dojazd do wyjątkowego miejsca w górach Hadżar: Jabel Shams. Po drodze zwiedzimy zamek w Jabreen. Ten doskonale zachowany obiekt słynie ze swojego piękna i ciekawych wnętrz: zwiedzimy zarówno apartamenty prywatne władcy, pomieszczenia gospodarcze, jak i elementy służące obronności. Dalej trasa wiedzie do fortu Bahla, potężnej twierdzy zbudowanej z gliny, gdzie będzie czas na zdjęcia.
Obiad w lokalnej restauracji. Dojazd do hotelu i zakwaterowanie w hotelu wśród skalistych gór. Następnie przewodnik zabierze nas na trekking, tym razem będziemy maszerować ok 4 h, wymagane są buty za kostkę oraz zabranie ze sobą dużej ilości wody. Trasa trekkingu prowadzi wzdłuż kanionu, dawnym szlakiem, dlatego też po drodze zobaczymy opuszczone wioski oraz baseny wodne. (Trekking nie odpowiedni dla dzieci pon. 10 lat). Kolacja w hotelu i nocleg.

5 dzień

NIZWA I TREKKING (Ś, O, K)
Śniadanie. Następnie jedziemy do dawnej stolicy Omanu – zabytkowego miasta Nizwa. Zwiedzimy fort z imponującą wieżą strażniczą, położona w dolinie pełnej plantacji palm daktylowych budowla zdaje się wyrastać ze stromej skały, co w bliskim otoczeniu gór Al-Akhdar robi niezwykłe wrażenie. Spacer po lokalnym targu – Souk, znanego z ręcznie wykonywanej srebrnej biżuterii. Superprezent dla każdej kobiety! Obiad w formie lunch boxu. Zanim dojedziemy do hotelu, zatrzymamy się na krótki spacer po zbudowanej z gliny suszonej wiosce Birkat Al-Mawz.
Następnie zakładamy wygodne buty do wycieczek pieszych po górach i udajemy się wraz z przewodnikiem eksplorować pobliskie góry oraz z wizytą do ich gościnnych mieszkańców. Widoki zachwycające dech w piersiach. Powrót do hotelu i kolacja w hotelu w górach.

6 dzień

OFF ROAD (Ś, O, ALL INCLUSIVE)
Leniwe śniadanie, czas na chwilę odpoczynku przed wyruszeniem w drogę w góry Jabal Shams. Obiad w lokalnej restauracji. Zanim dojedziemy do hotelu, zatrzymamy się na krótki spacer po zbudowanej z gliny suszonej wiosce Birkat Al-Mawz. Zakwaterowanie w hotelu w górach, kolacja i nocleg.

7 dzień

MASKAT (Ś, O, K)
Śniadanie, czas na wypoczynek i korzystanie z infrastruktury hotelu. Wyżywienie w formie all inclusive. Nocleg w hotelu nad morzem.

8 dzień

MASKAT (ALL INCLUSIVE)
Leniwe śniadanie, dziś odpoczywamy: czas na relaks w hotelu nad morzem w okolicy Maskatu. Śniadanie, obiad i kolacja w restauracji hotelowej. Nocleg w hotelu.

9 dzień

MASKAT-WARSZAWA (ALL INCLUSIVE)
Po śniadaniu, po licznych atrakcjach ostatnich dni mamy czas na relaks, odpoczynek i leniwie sączonego drinka.  Obiad i kolacja w hotelu w okolicy Maskatu. Nocleg.

Wykwaterowanie (o godz. 02:00) z pokoju, następnie transfer na lotnisko.

10 dzień

WARSZAWA
Odprawa i przelot przez  Dubaj. Posiłki na pokładzie samolotu. Przylot do Warszawy  i zakończenie przygody.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami