aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Afryka

MAROKO - LEJDIS TRIP

  • Maroko

Opis

Maroko pozostaje w pamięci jako kraj, gdzie słodki smak mięty łączy się z obrazem delikatnych ruchów tancerek i dźwiękami tamburynu. Magiczne miejsce, które zaspokaja ciekawość i potrzebę piękna, zaklętą w surowym krajobrazie gór i pustyni, widoku kazb południa i kołysanych wiatrem palmach. Kiedy przychodzi sen, smukłe kształty minaretów, przepych meczetów i gwar niezwykłych uliczek Marrakeszu pojawiają się pod powiekami. To kraj niezwykły i jednocześnie najbardziej odpowiedni, by właśnie tutaj przeżyć kobiecą podróż marzeń. Wizyta w hammamie, baśniowy Marrakesz, warsztaty kulinarne, tajemnice olejku arganowego i zakupy na barwnych sukach to tylko niektóre atrakcje…

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 8 dni
Dostępne terminy wypraw

Cena

1121 PLN + 1001 EUR / os.
ŚWIADCZENIA
PLN
EUR
POLKA STANDARD
1121
490

transport miniautokarem
noclegi w tradycyjnym riadzie w Marrakeszu, w hotelach 4* w Agadirze oraz Essouira w pok. 2-os., dopłata do pok.
1-os. 230 EUR/os.
śniadania według programu
opiekę licencjonowanego, polskojęzycznego pilota
ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

POLKA KOMFORT
0
300

obiady i kolacje według programu
opiekę lokalnego przewodnika

POLKA LUX
0
211

warsztaty kulinarne w Essouira oraz Marrakeszu
lekcję tańca, tatuażu z henny
wizytę w hammamie
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

Suma
1121
1001

Uwagi

CENA NIE OBEJMUJE

Innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków, napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.
Przelotu na trasie Warszawa – Agadir – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi (ok. 1600 PLN).

Cena skalkulowana dla grupy min. 20 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – MARRAKESZ (K)
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel i przelot do Maroka. Zakwaterowanie w tradycyjnym riadzie w Marrakeszu. Wizyta w ogrodach Majorelle. Wieczorne wyjście na Plac Jemaa el Fna, gdzie można spotkać zaklinaczy węży, opowiadaczy bajek, małpki na smyczy, berberyjskich dentystów i wiele innych atrakcji. Smak Orientu poczujemy degustując ślimaki i tradycyjną piernikową herbatkę. Kolacja w lokalnej garkuchni na placu to okazja skosztowania ludo-wych potraw. Spotkanie z wróżką. Nocleg w riadzie (tradycyjny maro-kański dom lub pałac).

2 dzień

BAŚNIOWE WNĘTRZA, ZAKUPY NA SUKU I LEKCJA GOTOWANIA (Ś, K)
Po śniadaniu spacer po medinie. Zwiedzanie Medresy ben Youssef, dawnej wyższej szkoły koranicznej oraz Muzeum Marrakeszu. Obiekty te dają możliwość poznania orientalnej architektury i wysmakowanego wystroju wnętrz z tradycyjnymi mozaikami, stiukami z drewna cedrowego i arabeskowymi wzorami. Spacer po suku, największym marokańskim targu, z bogatym wyborem wyrobów lokalnego rzemiosła. Można zakupić m.in. wyroby skórzane, biżuterię czy zapoznać się z aktualnymi trendami tutejszej mody. W atelier lokalnej kuchni podczas lekcji gotowania nauczymy się przygotowywać tradycyjny marokański posiłek. Po południu czas wolny. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji o bogatym wystroju przy dźwiękach muzyki Orientu. Nocleg.

3 dzień

W MAROKAŃSKIM DOMU – LEKCJA TAŃCA I TATUAŻ Z HENNY (Ś, O)
Po śniadaniu zwiedzanie Pałacu Bahia, dawnej siedziby wielkiego wezyra Ba Ahmeda. Wyjazd w góry Atlasu Wysokiego do doliny Ouriki, gdzie można podziwiać wspaniałe krajobrazy i wioski Berberów. Wizyta w tradycyjnym berberyjskim domu i tradycyjny wiejski posiłek wraz z degustacją herbaty miętowej. Powrót do Marrakeszu. Wieczorem kurs podstaw tańca orientalnego oraz nauka nakładania tatuaży z henny. Kolacja i nocleg w riadzie.

4 dzień

CIASTECZKA Z ESSAOUIRA (Ś, K)
Po śniadaniu przejazd do Essaouiry, pięknie położonego nad Atlantykiem miasteczka. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer wąskimi białoniebieskimi uliczkami mediny w kierunku kamiennego bastionu, wcinającego się w Atlantyk. W atelier wypieków marokańskich będzie można poznać tajniki przygotowywania przepysznych lokalnych słodkości. Czas wolny. Kolacja i nocleg w hotelu.

5 dzień

„ZŁOTO MAROKA”, CZYLI OLEJ ARGANOWY (Ś, K)
Po śniadaniu przejazd przez lasy drzew arganowych, typowych dla tego regionu Maroka. Wizyta w spółdzielni, gdzie kobiety wytwarzają „cud Maroka”, czyli olej arganowy, znany od wieków jako eliksir młodości. Tłoczony na zimno z nasion owoców drzewa arganowego, które rośnie w czystym ekologicznie środowisku (płd.-zach. część kraju), wpisanym na listę rezerwatów biosferycznych UNESCO. Przejazd malowniczą trasą wzdłuż wybrzeża oceanu. Nocleg i kolacja w hotelu w Agadirze.

6 dzień

PRZYPRAWY I MAROKAŃSKIE SPA (Ś, K)
Po śniadaniu przejazd na wzgórze Agadir Oufylla, ze wspaniałą panoramą na miasto i długie plaże. Spacer po porcie, jednym z największych w kraju. Wycieczka do suku. Szczególnie polecana część spożywcza, gdzie można poznać i nabyć niezliczone aromatyczne przyprawy. Atrakcyjna wizyta w hammamie, arabskiej łaźni, z zabiegiem tzw gommage, czyli naturalnego peelingu przy zastosowaniu czarnego mydła. Kolacja i nocleg w hotelu.

7 dzień

RELAKS NAD OCEANEM (Ś, K)
Po śniadaniu odpoczynek na plaży lub przy basenie. Dzięki odwiedzinom w łaźni opalenizna utrzyma się dłużej niż zwykle. Kolacja i nocleg w hotelu.

8 dzień

AGADIR – WARSZAWA (Ś)
Po śniadaniu transfer na lotnisko i powrót do kraju.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

MAROKO - KOBIECY ŚWIAT MAGHREBU

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
ARGENTYNA – PARKI NARODOWE – WYCIECZKI DO ARGENTYNY
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

ARGENTYNA – PARKI NARODOWE – WYCIECZKI DO ARGENTYNY

Majestatyczne Andy, poteżnę lodowce, wodospady i zmysłowe tango...

więcej o wyprawie
KOLUMBIA – AMAZONIA- CANO CRISTALES – PARK TAYRONA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
16 dni

KOLUMBIA – AMAZONIA- CANO CRISTALES – PARK TAYRONA

Wyprawa do amazońskiej dżungli i na Karaiby...

więcej o wyprawie