Azja

LAOS, BIRMA (MYANMAR)

  • Birma
  • Laos

Opis

Birma jest uważana za jeden z najpiękniejszych krajów Azji. Przez lata kraj był niedostępny i zapomniany, a przywódczyni birmańskiej opozycji i laureatka Pokojowej Nagrody Nobla z 1991, Aung San Suu Kyi apelowała do turystów o nieodwiedzanie Birmy, by nie wspierać rządów wojskowej junty. Zmiany, które zaszły w Birmie w ostatnich latach odwróciły sytuację – podróżni są mile widziani i zachęcani do wizyty, a kraj systematycznie zdobywa popularność. Birma została uznana za jeden z najciekawszych krajów Azji, a jej niedostępność przez lata, przydaje jej aury tajemniczości i egzotyki. Ceniona jest za wspaniałe zabytki, dziką przyrodę i gościnność mieszkańców. Jedną z największych atrakcji pozostaje Bagan – starożytna stolica birmańskiego królestwa Bagan, nazywana również równiną świątyń.
Laos to kraj rolniczy, gdzie większość mieszkańców żyje w małych wioskach, zajmując się głównie uprawą ryżu. Życie toczy się tu wolno i spokojnie. Laos wita egzotyczną roślinnością, kolorowo ubranymi ludźmi, muzyką, alkoholami i jedzeniem. Podróżni znajdą tu wiele ciekawych górskich tras wycieczkowych i dziką roślinność. Ważne szlaki transportowe stanowi sieć rzek. Kambodża jest krajem z niezwykle ciekawą, ale i bolesną przeszłością. Po latach wojen, walk domowych i eksperymentów społecznych dopiero od niedawna cieszy się względnym spokojem.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 15 dni
Dostępne terminy wypraw

Cena

4595 PLN + 3430 USD / os.
ŚWIADCZENIA
PLN
USD
POLKA STANDARD
4595
3430

przelot na trasie Warszawa – Luang Prabang; Rangun – Warszawa z przesiadkami wraz z opłatami lotniskowymi
przeloty wewnętrzne w Laosie i Myanmar zgodnie z programem
transport autokarem lub mikrobusem w zależności od ilości uczestników zgodnie z programem
zakwaterowanie w hotelach 3/4* (pok. 2-os.), dopłata do pok. 1-os. 1250 USD/os.
posiłki wg programu (Ś-śniadanie, O-obiad, K-kolacja) – bez napoi
wycieczki według programu
rejsy łodzią według programu
przejazdy lokalnymi bryczkami według programu
wycieczki rowerami według programu
opiekę wykwalifikowanego polskojęzycznego pilota podczas trwania całej imprezy
obsługę lokalnych angielskojęzycznych przewodników
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wg programu
koszt wizy turystycznej do Myanmar i Laosu,
ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

POLKA KOMFORT
POLKA LUX
Suma
4595
3430

Uwagi

Cena skalkulowana dla grupy min. 16 osób pełnopłatnych. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena imprezy może ulec zmianie.
Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem.
Każdy Uczestnik musi posiadać paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.

CENA NIE OBEJMUJE

Napoi do posiłków, opcjonalnego przelotu balonem nad Bagan, innych świadczeń niż wymienione powyżej oraz wydatków natury osobistej (mini bar, telefony, napiwki za usługi bagażowych i lokalnej obsługi).

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – WYLOT
Spotkanie na lotnisku Okęcie, odprawa biletowo-bagażowa, przelot do Luang Prabang (via Dubaj i Bangkok), posiłki na pokładzie samolotu.

2 dzień

BANGKOK – LUANG PRABANG (K)
Poranny przylot do Bangkoku, do dyspozycji grupy minibus, który zabierze nas na panoramiczny objazd miasta. Stolica Tajlandii to miasto kontrastów. Przepych sąsiaduje tutaj z bieda, wyniosłość z pokorą, a tradycja z nowoczesnością. Jego oficjalna nazwa został wpisana do księgi rekordów Guinessa ze względu na swoją długość. Dla chętnych (dod. płatne) możliwość zarezerwowania w tym czasie usługi SPA-masażu. Następnie powrót na lotnisko i przelot do Luang Prabang, transfer do hotelu na zasłużony odpoczynek. Wieczorem zaprosimy Państwa na powitalną kolację w lokalnej restauracji – pierwszy kontakt z kuchnią laotańską. Nocleg w Luang Prabang.

3 dzień

JASKINIE PAK OU (Ś, O)
Po śniadaniu popłyniemy Mekongiem, aby zobaczyć jaskinie Pak Ou, skrywające liczne posągi Buddy. Wizerunki wyróżniają się wielką różnorodnością, są wykonane z żywicy, steatytu, piaskowca, odlane z metalu, najczęściej są wyrzeźbione w drewnie, pokryte lakierem lub płatkami złota. Czeka nas też wizyta w lokalnej wiosce, gdzie od lat produkowane jest wino ryżowe. W drodze powrotnej wizyta w wiosce Ban Xiengmen, gdzie zobaczymy świątynię Wat Lounkhoun, należącą niegdyś do rodziny królewskiej oraz pobliską jaskinię Sackarine. Powrót do Luang Prabang, a po drodze podziwianie zachodu słońca. Nocleg w Luang Prabang.

4 dzień

TREKKING DO WODOSPADÓW KUANG SI (Ś, O)
Rano fakultatywnie (dod. płatne) możemy wstać przed wschodem słońca i udać się do klasztoru, aby zobaczyć codzienny, poranny rytuał ofiarowania Jałmużny (często w formie miseczek ryżu) mnichom odzianym w szafranowe szaty. Powrót do hotelu na śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie najlepiej zachowanego zabytkowego miasta w Azji Południowowschodniej. Zobaczymy m.in. królewski kompleks klasztorny – Wat Xieng Thon (świątynia ta uważana jest za najświetniejszy przykład klasycznej architektury buddyjskiej północnego Laosu z XVI w.) i Muzeum Narodowe znajdujące się w dawnym Pałacu Królewskim. Obiad. Następnie udamy się nad wodospady Kuang Si. Tutaj we wspaniałych okolicznościach w miarę możliwości przerwa na kąpiel. Następnie wizyta w lokalnych wioskach. Powrót do Luang Prabang, nocleg.

5 dzień

LUANG PRABANG – RANGUN (Ś, K)
Po śniadaniu czas wolny, a następnie przelot do Rangun (via Bangkok), przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Następnie, jeśli siły pozwolą, możliwość zobaczenia unikalnej Pagody Shwedagon, liczącej ponad 2500 lat, wykonanej z 11 ton czystego złota i zdobionej 4350 18-karatowymi diamentami. Stąd też podziwiać będziemy zachód słońca. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Rangun.

6 dzień

BAGAN (Ś, O)
Poranny przelot do Bagan (śniadanie w formie suchego prowiantu), jednego z najpiękniejszych miejsc Azji, będącego pod patronatem UNESCO, miasta tysięcy świątyń. Wizyta na gwarnym targu Nyaung U, gdzie znajdziemy zarówno owoce, jak i lokalne wyroby czy usługi. Zwiedzanie Pagody Shwezigon z wielką złoconą stupą w kształcie dzwonu oraz słynnej świątyni Ananda z dwoma wielkim posągami Buddy. Zobaczymy również świątynię Thatbyinnyu oraz cieszącą się złą karmą świątynię Dhammayangyi. Podczas zwiedzania obiad w lokalnej restauracji. Następnie podczas rejsu po rzece Irrawaddy podziwiać będziemy zachód słońca. Nocleg w Bagan.

7 dzień

BAGAN (Ś, K)
Przed śniadaniem możliwość opcjonalnego przelotu balonem nad Bagan (dod. płatne), po zakończeniu śniadanie w formie pikniku lub powrót do hotelu na śniadanie. Następnie rowerami wyposażonymi w niewielkie silniczki, udamy się do małych ukrytych dzielnic i szlaków, aby poznać autentyczne, lokalne życie Bagan i zobaczyć niektóre z mniej znanych świątyń, jak również najbardziej popularne atrakcje. Mijać będziemy małe lokalne wioski, których mieszkańcy żyją z wyrobów rękodzieła i uprawy roli. Poznamy m.in. tajniki produkcji wyrobów z laki. Na koniec w jednej ze świątyń czeka nas obserwacja słońca zachodzącego ponad wszystkimi pagodami i świątyniami. Kolacja w lokalnej restauracji wraz wyjątkowym pokazem kukiełkowym. Nocleg w Bagan.

8 dzień

MANDALAY (Ś, O)
Po śniadaniu przelot do Mandalay, stolicy Birmy w latach 1857–1885. Następnie udamy się zobaczyć pagodę Kuthodaw – znaną jako Największa Księga Świata, Klasztor Shwenandaw z cennymi rzeźbami drewnianymi. Przejazd do hotelu w Mandalay, zakwaterowanie i odpoczynek. Wizyta na wzgórzu Mandalay – gdzie jest pagoda połyskująca milionami maleńkich lusterek i skąd podziwiać będziemy zachód słońca. Nocleg w Mandalay.

9 dzień

MANDALAY – HEHO (Ś, O)
Po śniadaniu przelot do Heho. Po przylocie przejazd w okolice jeziora Inle, gdzie tamtejsi rybacy żeglują stojąc na jednej nodze. Po drodze podziwiać będziemy widoki na góry Shan i pola ryżowe. Będziemy się zatrzymywać w lokalnych wioskach i przyglądać się życiu ich mieszkańców. Będzie okazja podpatrzeć jak produkowane są parasole Shann i papier wykonany tradycyjnymi metodami wykorzystującymi włókna z drzewa morwy. W międzyczasie obiad. Zakwaterowanie w hotelu położonym nad jeziorem Inle. Odpoczynek, a następnie eksploracja okolicy. Nocleg.

10 dzień

JEZIORO INLE (Ś, O)
Po śniadaniu udamy się łódką na zwiedzanie kompleksu INN THEIN- miejsca, które sprawia, że czujemy się tak, jakbyśmy przeszli przez zapomniany portal. Na początek powitają nas zielone bambusowe gaje, które otwierają się na pole pokryte starożytnymi pagodami, zbudowanymi ponad 1000 lat temu. Wracamy nad jezioro, gdzie zobaczymy pagodę Phaung Daw Oo, w której znajduje się pięć świętych wizerunków Buddy stale ozdabianych przez wiernych płatkami złota. Następnie wizyta w wiosce zajmującej się wyrobem jedwabiu (tylko tutaj można zobaczyć wyjątkową technikę tkactwa). Obiad w lokalnej restauracji. Następnie postój w miejscu, gdzie powstają birmańskie cygara – zwane cheroot. Spotkać również można wyjątkowych lokalnych rybaków, którzy stojąc na rufach stosunkowo płytkich łodzi, wiosłują nogą, owijając stopę wokół długiego wiosła. Zwiedzanie zakończymy rejsem, podczas którego podziwiać będziemy zjawiskowy zachód słońca. Powrót do hotelu i nocleg.

11 dzień

HEHO – THANDWE – NGAPALI (Ś, K)
Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Heho i przelot do Thandwe. Po przylocie przejazd w kierunku Ngapali Beach, kurortu położonego w Zatoce Bengalskiej. Zakwaterowanie w hotelu i czas na relaks i pierwsze kąpiele. Kolacja i nocleg w Ngapali.

12 dzień

NGAPALI (Ś, K)
Po śniadaniu wypoczynek na pięknych plażach. Turkusowa woda, biały piasek, zielone palmy – jest tutaj wszystko, czego można oczekiwać po tropikalnej plaży. Opcjonalnie (dod. płatne) możliwość wycieczek rowerowych do lokalnych wiosek rybackich, rejsów łodzią na okoliczne wysepki, snorklowania. Kolacja i nocleg w Ngapali.

13 dzień

NGAPALI (Ś, K)
Po śniadaniu wypoczynek na pięknych plażach. Turkusowa woda, biały piasek, zielone palmy – jest tutaj wszystko, czego można oczekiwać po tropikalnej plaży. Opcjonalnie (dod. płatne) możliwość wycieczek rowerowych do lokalnych wiosek rybackich, rejsów łodzią na okoliczne wysepki, snorklowania. Kolacja i nocleg w Ngapali.

14 dzień

NGAPALI – TAHNDWE – RANGUN (Ś)
Śniadanie. Przed południem przejazd na lotnisko w Thandwe i przelot do Rangun, a następnie w drogę do Europy.

15 dzień

WARSZAWA
Przelot do Warszawy i zakończenie azjatyckiej przygody.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami