aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Ameryka Południowa i Środkowa

KUBA WYCIECZKI - Lekcje tańca w HAWANIE

  • Kuba

Opis

Nigdzie na świecie nie ma tak wiele muzyki i tańca jak na Kubie. Niektórzy tłumaczą to klimatem lub castryzmem, inni wspominają o niewolnictwie, lub mówią, że jedynym sposobem Kubańczyków na przetrwanie są właśnie muzyka i taniec. Karnawały na Kubie odbywały się już przed rokiem 1585, „Tropicana” jest jednym z zaledwie kilku najsłynniejszych kabaretów świata, Kubański Balet Narodowy wychował najbardziej rozchwytywanych tancerzy, o obrzędach santerii mówi się wyłącznie szeptem, a gorące rytmy Buena Vista, salsę i rumbę znają wszyscy – od Karaibów po Chiny i Japonię. Taneczna wyprawa to w ciągu dnia podróż szlakiem zabytków karaibskiej wyspy, a wieczorami szlakiem „casas de musica”, tanecznych klubów salsy, barów z muzyką na żywo. Ponadto lekcje salsy w Hawanie z profesjonalnymi instruktorami. Nie zabraknie wypoczynku na karaibskich plażach, lokalnej kuchni i kolorowych, typowych drinków. Kuba się zmienia – być może to ostatni moment by zobaczyć prawdziwą wyspę…

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 12 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Cena

5500 PLN + 2250 EUR / os.
ŚWIADCZENIA
PLN
EUR
POLKA STANDARD
5500
1200

przelot na trasie Warszawa – Hawana – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
przelot wewnętrzny na trasie Hawana – Santiago de Cuba
transport autokarem z klimatyzacją według programu
zakwaterowanie w hotelach 3/ 4* w pok. 2-os. (dopłata do pok. 1-os. 490 EUR/os.)
śniadania według programu
wycieczki według programu
opiekę wykwalifikowanego pilota podczas trwania całej imprezy
ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

POLKA KOMFORT
0
650

obiady i kolacje według programu
ALL INCLUSIVE w hotelach w Trinidad i Varadero
obsługę lokalnych przewodników

POLKA LUX
0
400

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów według programu
lekcje salsy z instruktorem (2 x 2 godziny)
godzinną przejażdżkę zabytkowymi samochodami po Hawanie
wizę kubańską wraz pośrednictwem Polka Travel
opłatę wylotową z Kuby

Suma
5500
2250

Uwagi

CENA NIE OBEJMUJE

Innych świadczeń niż wymienione powyżej oraz wydatków natury osobistej (mini bar, telefony, napiwki za usługi bagażowych, lokalnej obsługi), napoi do posiłków.
Biletu na spektakl w Tropicanie.

Cena skalkulowana dla grupy min. 16 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – HAWANA (K)
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel, wręczenie dokumentów podróży, odprawa biletowo-bagażowa. Przelot do Hawany przez jeden z portów europejskich. Transfer do hotelu. Kolacja powitalna i nocleg.

2 dzień

HAWANA – PINAR DEL RIO – VINALES (Ś, O)
Po śniadaniu przejazd do prowincji Pinar del Rio i Doliny Tytoniowej położonych w zachodniej części wyspy – to jeden z najpiękniejszych rejonów Kuby, w którym uprawia się najlepszy tytoń na świecie. Wizyta w Fabryce Cygar. Przejazd do doliny Vinales, gdzie zatrzymamy się w punkcie, skąd rozciąga się widok na formacje skalne mogotes. Obiad w malowniczym miejscu, a w ramach sjesty rejs łódką po podziemnym jeziorze do indiańskiej jaskini – Cueva del Indio. Powrót do Hawany na nocleg.

3 dzień

HAWANA (Ś, O)
Po śniadaniu zwiedzanie Hawany. By zrozumieć, czym była Kuba przed rewolucją, koniecznie trzeba odwiedzić dzielnice Miramar i Vedado, gdzie odnaleźć można przepiękne rezydencje, w których dziś mieszczą się głównie ambasady, także hotele i miejsca dawnych kasyn, gdzie toczyło się życie „amerykańskiej elity” w latach 50. Zobaczymy: Uniwersytet w Hawanie, Plac Rewolucji, promenadę Malecón, następnie kolonialną część miasta: Park Centralny z Kapitolem, Teatr Wielki, Aleję Prado, dawny Pałac Prezydencki. Obiad w lokalnej restauracji w starej Hawanie. Po obiedzie 2-godzinna lekcja salsy z lokalnym instruktorem. Powrót do hotelu.

4 dzień

HAWANA (Ś, O)
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Hawany, tym razem będzie to podróż w czasie, poznamy najstarszą część miasta wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy katedrę oraz Plac Katedralny, plac św. Franciszka i Muzeum Rumu. W dalszej kolejności godzinna przejażdżka po Hawanie zabytkowymi samochodami z lat pięćdziesiątych. Obiad w lokalnej restauracji w starej części miasta. Po obiedzie dwugodzinna lekcja salsy. Powrót do hotelu. Wieczorem dla chętnych wyjście do jednego z najsłynniejszych kabaretów świata – „Tropicana”, założonego w 1939 roku.

5 dzień

SANTIAGO DE CUBA (Ś, K)
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Santiago de Cuba, drugiego co do wielkości miasta wyspy. To jedna z siedmiu pierwszych osad założonych przez konkwistadorów w Nowym Świecie. Uważane za stolicę muzyki afrokubańskiej oraz kolebkę rewolucji. Zwiedzimy Dom Diego Velazqueza, gubernatora Kuby, jeden z najstarszych domów kolonialnych Ameryki oraz Koszary Moncada pełne rewolucyjnych pamiątek. Po południu odwiedzimy Castillo del Morro, gdzie mieści się Muzeum Piractwa. Kolacja w hotelu. Wieczorem wyjście do Casa de la Musica, by przy muzyce afrokubańskiej poczuć prawdziwą atmosferę miasta.

6 dzień

SANTIAGO – BAYAMO – CAMAGUEY (Ś, K)
Po śniadaniu przejazd w kierunku Camaguey. Wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej del Cobre – patronki Kuby, najważniejszego miejsca pielgrzymek mieszkańców wyspy. Zwiedzanie kolonialnego miasta Bayamo, założonego w 1513 roku. Przejazd do Camaguey. Spacer po brukowanych uliczkach pośród kolonialnej zabudowy. Kolacja. Wieczorem wyjście do jednego z lokalnych klubów, gdzie przy dźwiękach kubańskiej muzyki tańczyć będziemy salsę.

7 dzień

CAMAGUEY – SANCTI SPIRITUS – TRINIDAD (Ś), ALL INCLUSIVE
Po śniadaniu przejazd w kierunku Trinidadu. Krótki przystanek w Sancti Spiritus, a następnie wizyta w Dolinie Ingenios, czyli zabytkowych cukrowni, wpisanej na listę Światowego Dzie-dzictwa UNESCO. Jedną z wielu posiadłości cukrowych magnatów jest Manaca Iznaga. Obok zabytkowej hacjendy stoi tutaj okazała wieża Iznaga, niegdyś jedna z najwyższych budowli na wyspie, z której obserwowano pracę niewolników. Dzisiaj pełni funkcję wieży widokowej, z której podziwiać będziemy lokalne krajobrazy. Późnym popołudniem dotrzemy do Trinidadu. Zakwaterowanie w hotelu w systemie all inclusive. Kolacja. Wieczorem wyjście do jednego klubów muzycznych, by potańczyć salsę.

8 dzień

TRINIDAD, ALL INCLUSIVE
Po śniadaniu spacer po centrum Trinidadu, jednego z pierwszych miast założonych przez Hiszpanów. Dzisiaj zachwyca sennymi brukowanymi uliczkami, świetnie zachowanymi kolonialnymi budowlami. Zobaczy-my m.in. kościół parafialny pw. Świętej Trójcy, Plaza Mayor, Museo Romantico, były dom plantatora trzciny cukrowej hrabiego de Brunet, a także będzie możliwość degustacji lokalnego trunku – canchanchara w słynnym barze o tej samej nazwie. Odwiedzimy również Casa de la Trova, gdzie odbywają się koncerty lokalnej muzyki. Po kolacji wyjście do jednego z klubów muzycznych.

9 dzień

CIENFUEGOS – VARADERO (Ś), ALL INCLUSIVE
Po śniadaniu przejazd do malowniczo położonego Cienfuegos. Spacer po starówce, zobaczymy Teatro Terry i Pałac Valle zbudowany w stylu neomauretańskim, jeden z najpiękniejszych budynków na Kubie, a także Palacio Ferrer oraz Park Jose Marti. Przejazd do Varadero. Zakwaterowanie w hotelu w opcji all inclusive.

10 dzień

VARADERO ALL INCLUSIVE
Czas na błogie lenistwo, plażowanie i nurkowanie…

11 dzień

VARADERO – HAVANA – WARSZAWA (Ś)
Po śniadaniu transfer na lotnisko do Hawany, odlot do kraju przez jeden z portów europejskich.

12 dzień

WARSZAWA
Przylot do Warszawy i zakończenie imprezy.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

KUBA TAŃCZY

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
ARGENTYNA – PARKI NARODOWE – WYCIECZKI DO ARGENTYNY
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

ARGENTYNA – PARKI NARODOWE – WYCIECZKI DO ARGENTYNY

Majestatyczne Andy, poteżnę lodowce, wodospady i zmysłowe tango...

więcej o wyprawie
KOLUMBIA – AMAZONIA- CANO CRISTALES – PARK TAYRONA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
16 dni

KOLUMBIA – AMAZONIA- CANO CRISTALES – PARK TAYRONA

Wyprawa do amazońskiej dżungli i na Karaiby...

więcej o wyprawie