aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Azja

KOREA POŁUDNIOWA

  • Korea Południowa

Opis

Korea Południowa to wysoko rozwinięty kraj ze wspaniałą przyrodą i przyjaźnie nastawionymi mieszkańcami. To prawdziwy gospodarczy tygrys Azji, egzotyczne, choć zarazem nowoczesne państwo. Znane jest z gęstej sieci kanałów rzecznych oraz ogromnych obszarów, pokrytych lasami, które obejmują 60% powierzchni całego kraju. Większości Polaków wciąż kojarzy się z nieosiągalnym celem podróży. Korea Południowa to azjatycka nowoczesność, buddyjskie tradycje, spokojne zakątki świątyń i klasztorów…

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 11 dni
Dostępne terminy wypraw

termin 2017-08-05 – 2017-08-15 – dopłata 200 PLN/os.

Cena

4400 PLN + 2000 USD / os.
ŚWIADCZENIA
PLN
USD
POLKA STANDARD
4400
1534

przelot na trasie Warszawa – Seul – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
transfery z i na lotniska
transport autokarem lub minibusem we-dług programu
noclegi w hotelach 3*/ 4* w pok. 2-os. (1 nocleg w buddyjskim klasztorze, 1 nocleg w tradycyjnym koreańskim domu), do-płata do pok. 1-os. 590 USD/os.
śniadania według programu
opiekę polskojęzycznego pilota
ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

POLKA KOMFORT
0
270

obiady i kolacje według programu
obsługę lokalnych przewodników

POLKA LUX
0
196

bilety wstępów do zwiedzanych obiektów według programu
naukę wiązania stroju hanbok
lekcję przyrządzania kimchi

Suma
4400
2000

Uwagi

CENA NIE OBEJMUJE

Innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków, napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej. Atrakcji opisanych jako fakultatywne.

Cena skalkulowana dla grupy min. 16 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – SEUL
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel, wręczenie dokumentów podróży, odprawa biletowo-bagażowa i przelot do przez jeden z portów europejskich, posiłki na pokładzie samolotu.

2 dzień

SEUL (K)
Przylot do Seulu w godzinach popołudniowych, przejazd i zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Kolacja i nocleg w hotelu.

3 dzień

SEUL – BOSUNG – ŚWIĄTYNIA SONGGWANGSA (Ś, O)
Po śniadaniu wyruszamy do Bosung, po drodze zwiedzanie świątyni Songgwang-sa, jednego z najsłynniejszych koreańskich klasztorów. Najprawdopodobniej został zbudowany pod koniec panowania dynastii Silla, czyli ok. X w., jednak dopiero od 1969 roku stał się wiodącą siłą buddyzmu koreańskiego. W pobliżu klasztoru znajdują się liczne pustelnie i obszerne pole stup, w których mieszczą się relikwie ok. 30 mistrzów i wybitnych mnichów Songgwangsa. Następnie przejazd do Bosung na plantacje herbaty, z której upraw słynie ten rejon. Co roku w maju pola pokrywa morze zieleni. Nocleg w Suncheon.

4 dzień

SUNCHEON – HAEINSA – GYEONGJU (Ś, O)
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego góry Gayasan i krótkie zwiedzanie klasztoru buddyjskiego Haein sa. Według legendy, klasztor został założony w 802 r. przez dwóch mnichów Sununga i Ijonga po powrocie z Chin. Haeinsa jest klasztorem skarbu Dharmy ze względu na przechowywane tu drewniane płyty Tripitaki. Jest to zbiór ponad 80 tys. drewnianych płytek, tworzonych przez 16 lat i używanych do zapisu buddyjskich tekstów kanonicznych. Obiad w lokalnej restauracji. Następnie przejazd do starożytnej stolicy Królestwa Silla – Gyeongju. Nocleg w Klasztorze Golgulsa, gdzie każdy będzie mógł się poczuć jak buddyjski mnich (degustacja klasztornego jedzenia, uczestnictwo w medytacjach).

5 dzień

GYEONGJU (Ś, O)
Po wegetariańskim śniadaniu w świątyni całodzienne zwiedzanie Gyeon-gju, w tym najstarszego w Azji obserwatorium astronomicznego Cheomseongdae, klasztoru buddyjskiego Pulguksa z VIII wieku, obecnie wpisanego na światową listę UNESCO. Do świątyni prowadzą monumentalne schody i zabytkowa brama. Obiad w trakcie zwiedzania. W dalszym ciągu zobaczymy świątynię Seokguram, znajdującą się w skalnej grocie, jako jeden z pierwszych obiektów w kraju została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Powstanie świątyni datuje się na VIII wiek. W jej wnętrzu znajduje się posąg Buddy mierzący 2,5 metra wysokości. Następnie zobaczymy grobowce królewskie dynastii Silla w parku Daereung-won Tumuli, z najsłynniejszym grobowcem Cheonmachong z wizerunkiem konia. Grobowiec został odkryty dopiero w 1970 roku. Zwiedzimy również tradycyjną wioskę Yangdong z czasów dynastii Joseon. Nocleg w Gyeongju.

6 dzień

GYEONGJU – ANDONG – YEONGJU (Ś, O)
Po śniadaniu transfer do Andong, miasta znanego z kultywowania folkloru, m.in. drewnianych masek. Po drodze wizyta w konfucjańskiej szkole Dosan. Następnie przejazd do wioski Hahoe, gdzie zachowały się tradycyjne zagrody. Obiad, a następnie transfer do Yeongju, gdzie zamieszkamy w koreańskich domach w stylu hanok. Doskonała okazja doświadczenia koreańskiego stylu życia i zbliżenia się do kultury tego kraju. Nocleg.

7 dzień

YEONGJU – SOKCHO (Ś, O)
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Seoraksan. Czeka nas podziwianie malowniczych górskich widoków i zapierających dech w piersiach granitowych szczytów, wodospadów, a także zabytkowych świątyń buddyjskich. Po południu trekking w kierunku góry Seorak i wjazd kolejką linową na punkt widokowy góry Kwongeumseong, skąd rozciąga się przepiękna panorama na okolicę. Nocleg w Sokcho.

8 dzień

SOKCHO – SEUL (Ś, K)
Po śniadaniu czas wolny na wypoczynek i relaks w jednym z największych parków tematycznych w Korei, Seorak Waterpia, który oferuje szeroką gamę rozrywek na wolnym powietrzu. Znajdują się tu, pochodzące z warstwy utworzonej podczas ery mezozoicznej, gorące źródła, zużywające około 3000 ton wody na dzień. Słyną one z obfitości kationów sodu, wapnia i magnezu oraz anionów chloru, kwasu węglowego i kwasu siarkowego, które przeciwdziałają stresowi. Następnie transfer do Seulu. Kolacja w regionalnej restauracji, nocleg w hotelu.

9 dzień

SEUL (Ś, O)
Po śniadaniu dopołudniowe zwiedzanie Seulu. Wizyta w zbudowanym w XIV wieku pałacu królewskim Gyeongbokgung, rezydencji dawnych władców kraju oraz Muzeum Ludowym z wystawą historii i kultury Korei. Obiad w trakcie zwiedzania. Po południu nauka przygotowywania kimchi, tradycyjnej, niezwykle ostrej potrawy z fermentowanych lub kiszonych warzyw oraz wiązania hanbok, czyli tradycyjnego stroju koreańskiego, obecnie zakładanego tylko podczas świąt, który jeszcze 100 lat temu był strojem codziennym. Wieczorem zapraszamy na pokaz koreańskiej narodowej sztuki walki taekwondo w wiosce Hanok. Powrót na nocleg do hotelu w Seulu.

10 dzień

SEUL – DMZ – SEUL (Ś, O)
Po śniadaniu w hotelu wyjazd z Seulu na tereny przy granicy z Koreą Północną. Przejazd wzdłuż ufortyfikowanej rzeki do Imjingak, leżącego w strefie zdemilitaryzowanej, utworzonej po zakończeniu wojny koreańskiej. Pas o długości 240 km i szerokości 4 km rozdziela Koreę Południową od Korei Północnej i stanowi świadectwo zimnej wojny. Wejdziemy do podziemnego tunelu pod granicą, następnie zwiedzimy obserwatorium Dora, stację kolejową Dora oraz Most Wolności. W trakcie zwiedzania obiad. Następnie zobaczymy Most Bez Powrotu, na którym wymienia się jeńców oraz Panmunjom, nieistniejącą już wioskę, która była świadkiem rozmów pokojowych i podpisania rozejmu w 1953 roku. Powrót do hotelu i nocleg.

11 dzień

SEUL – WARSZAWA (Ś)
Po śniadaniu przejazd na lotnisko. Przelot do Warszawy przez jeden z europejskich portów lotniczych. Za-kończenie wspaniałej wyprawy.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
ARGENTYNA – PARKI NARODOWE – WYCIECZKI DO ARGENTYNY
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

ARGENTYNA – PARKI NARODOWE – WYCIECZKI DO ARGENTYNY

Majestatyczne Andy, poteżnę lodowce, wodospady i zmysłowe tango...

więcej o wyprawie
KOLUMBIA – AMAZONIA- CANO CRISTALES – PARK TAYRONA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
16 dni

KOLUMBIA – AMAZONIA- CANO CRISTALES – PARK TAYRONA

Wyprawa do amazońskiej dżungli i na Karaiby...

więcej o wyprawie