Ameryka Południowa i Środkowa

KOLUMBIA - AMAZONIA

  • Kolumbia

Opis

Kolumbia to szalenie zróżnicowany kraj, ponadto w ostatnich latach stała się jednym z najmodniejszych kierunków turystycznych. Podczas jednej podróży zobaczymy: kolonialną zabudowę typową dla Ameryki Łacińskiej w Bogocie i Cartagenie, plantacje kawy w regionie Pereira, amazońską dżunglę. piękne karaibskie plaże, Muzeum Złota i sztukę Botero. Spróbujemy lokalnej kuchni, nauczymy się zbierać kawę i zatańczymy w rytm karaibskich rytmów. Zapraszamy Państwa w niesamowitą podróż: szlakiem kolonialnej architektury, wspaniałej przyrody, pięknych karaibskich plaż, po najpiękniejszych regionach Kolumbii.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 13 dni
Dostępne terminy wypraw
  • 2018-06-29 - 2018-07-11
  • 2018-11-06 - 2018-11-18

termin 2018-06-29 – 2018-07-11 – dopłata 1600 PLN/os.

Cena

6000 PLN + 3950 USD / os.
ŚWIADCZENIA
PLN
USD
POLKA STANDARD
6000
2550

przelot na trasie Warszawa – Bogota – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
5 przelotów wewnętrznych na trasach: Bogota – Leticia – Bogota; Pereira – Cartagena – Bogota wraz z opłatami lotniskowymi
transfery z i na lotniska
transport minibusem oraz łodzią według programu
noclegi w hotelach 5* Bogota, 4* Cartagena, 4* na Isla Grande, 3* hacjenda w Alcala i 4* hacjenda w Pereira w pokojach 2-os. oraz w eko-logicznych lóżkach z moskitierami w Ecolodge w Amazonii (1 noc) i w hamakach z moski-tierami w obozie w indiańskiej maloce; do-
płata do pokoju 1-os. 650 USD/os.
śniadania według programu
opiekę polskojęzycznego pilota
ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

POLKA KOMFORT
0
750

obiadokolacje z napojami bezalkoholowymi, od kolacji w dniu 1, do śniadania w dniu 12 oraz obiady w dżungli, w Dolinie Cocora
i karaibskie pikniki na plaży na bazie owoców morza – według programu
obsługę lokalnych przewodników

POLKA LUX
0
650

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów uję-tych w programie: muzea Złota i Botero
wjazd kolejką na wzgórze Monserrate
Park Narodowy w Amazonii
przejazd jeepami w Regionie Kawy, taksów-kami w Amazonii, karetami w Cartagenie
łowienie piranii
warsztaty z Indianami w Amazonii
zbieranie kawy, czyli cafe tour
canopy tour w Regionie Kawy
1-godz. przejażdżkę konną – Region Kawy
1-godz. lekcję cumbii z instruktorami
ubezpieczenie od sportów ekstremalnych w dniu z canopy

Suma
6000
3950

Uwagi

Cena skalkulowana dla grupy min. 12 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIE PRZECIW ŻÓŁTEJ FEBRZE ODNOTOWANE W KSIĄŻECZCE SZCZEPIEŃ. ZALECANA OCHRONA PRZECIWMALARYCZNA W AMAZONII.

CENA NIE OBEJMUJE

Innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków, napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – BOGOTA (K)
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel. Wręczenie dokumentów podróży. Przelot przez jeden z europejskich portów lotniczych do stolicy Kolumbii. Położona na wys. 2600 m n.p.m. w środkowym paśmie kordyliery Andów Bogota uważana jest za jedno z najlepiej rozwiniętych miast w Ameryce Południowej. Transport do hotelu Opera, w urokliwej kolonialnej dzielnicy Candelaria. Kolacja powitalna i nocleg.

2 dzień

BOGOTA (Ś, K)
Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i spacer po kolonialnej dzielnicy Candelaria. W programie wzgórze kacyka Muisca, pierwotnego wodza tych terenów i najstarszy kościół miasta Chorro de Quevedo (z zewnątrz) oraz malownicze uliczki z charakterystyczną, niską, kolorową zabudową i romantycznymi patiami. Spacer po Plaza de Bolivar, centralnym punkcie miasta, nad którym górują budynek parlamentu, Pałac Prezydencki, budynek Sądu Najwyższego, ratusz i przepiękna katedra. Wizyta w muzeum największego kolumbijskiego artysty Fernando Botero oraz w „Puerta Falsa”, najstarszej kawiarni w mieście, gdzie ponoć bywał sam Simón Bolívar ze swoją ukochaną Manuelitą. Następnie zwiedzimy największe na świecie Muzeum Złota, gdzie zgromadzono niezwykłe artefakty kultur prekolumbijskich. Będzie możliwość zakupu rękodzieła na indiańskim targu. Około godz. 15.00 udamy się kolejką linową na taras widokowy na wzgórzu Monserrate (3152 m. n.p.m.) z panoramą majestatycznych Andów. Monserrate znane jest także z klasztoru i kaplicy czarnej Madonny – miejsca pielgrzymowania Kolumbijczyków. Późny obiad w restauracji na wzgórzu, powrót do hotelu na nocleg.

3 dzień

BOGOTA – AMAZONIA LETICIA, TABATINGA (Ś, O, K)
Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do stolicy kolumbijskiej Amazonii – Leticii położonej na płd.-wsch. krańcu Kolumbii, która graniczy z Peru i Brazylią. Następnie przejazd do Rezerwatu Indian Huitoto, nieopodal Leticii, gdzie spotkamy się
z kacykiem Huitoto, który wyjaśni, co w jego kulturze oznacza „mambe”, czyli spożywanie proszku z prażonych liści koki. Z rezerwatu przejazd przez granicę do niewielkiej miejscowości Tabatinga w Brazylii lokalnym transportem – mototaxi (motorowe riksze). Przejazd głównymi uliczkami miasta do portu, skąd wypływają na Amazonkę statki udające się do Manaus. Wstąpimy na lokalny targ, na którym Indianie z pobliskich rezerwatów wystawiają na sprzedaż swoje produkty. Obejrzymy świeżo złowione w Amazonce olbrzymie ryby o nazwie pirarucu, a także piranie. Poznamy również warzywa, przyprawy i owoce, niespotykane w żadnym innym regionie Kolumbii, jak: copoazu i araza. Z Brazylii udamy się do portu i na obiad do restauracji na tratwie na Amazonce w Leticii. Skosztujemy przysmaków amazońskiej, niezwykle oryginalnej kuchni. Następnie rozpoczniemy około 2-godz. przeprawę po Amazonce do miejsca noclegowego. Po dotarciu do obozowiska wspólna kolacja przy ognisku, podczas której spróbujemy tradycyjnych, amazońskich potraw, czasami nieco szokujących. Po zapadnięciu zmroku i po kolacji, spływ kanałami Amazonki pośród dżungli. Nocleg w traperskich warunkach, w hamakach.

4 dzień

TARAPOTO – PUERTO NARINO – MACEDONIA – CALANOA (Ś, O, K)
Po śniadaniu w obozowisku półgodzinny spacer po dżungli do rezerwa-tu Indian Ticuna, gdzie wspólnie przygotujemy tradycyjny chleb – casabe, który nie pleśnieje. Zobaczymy też, jak Indianie produkują fariña, czyli mąkę z juki, którą posypują praktycznie wszystkie dania. W drodze powrotnej, w rozlewisku Amazonki, zwanym Jeziorem Tarapoto, jeśli tylko poziom wody będzie odpowiednio wysoki, wypatrywać będziemy różowych delfinów (przy niskim poziomie wody różowe delfiny odpływają). Dla chętnych kąpiel w Amazonce i łowienie piranii. Obiad tego dnia zjemy ze społecznością indiańską. Transport rzeczny do ekologicznego hotelu nad brzegiem Amazonki – Calanoa. Zakwaterowanie i około półgodzinny przemarsz do rezerwatu Indian Ticuna w Mocagua, gdzie zobaczymy przepięknie pomalowane we wzory zwierząt, związanych z poszczególnymi klanami Indian, domy. Tutaj również możemy zrobić sobie naturalny tatuaż z amazońskich barwników. Pieszy powrót do Calanoa, gdzie weźmiemy udział w warsztatach wyrabiania lokalnej ceramiki oraz nici chambira. Wieczorem kolacja i nocny spacer po dżungli z obserwacją flory i fauny. Nocleg w Calanoa.

5 dzień

CALANOA – LETICIA – BOGOTA – ALCALA (Ś, K)
Po śniadaniu czas wolny w urokliwym ekohotelu Calanoa, możliwość obserwacji rzeki i dżungli. Transport motorówką do Leticii. Po drodze wstąpimy na Wyspę Małp, na której zgromadzono kilkaset małpek fraile, odebranych z rąk kłusowników. Przejazd na lotnisko w Leticii. lot do Regionu Kawy, i transfer do kawowej hacjendy San Jose. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.

6 dzień

REGION KAWY (Ś, O, K)
Po śniadaniu przejazd do Salento, znanego z charakterystycznej dla kolumbijskiego Regionu Kawy architektury, uważanego za jedno z najpiękniejszych miast w andyjskiej części Kolumbii. Jego kolorowe drewniane balkony, misterne detale i malownicze fasady na długo zapadają w pamięć, a liczne kawiarenki oferują najlepszą lokalną kawę i mnóstwo kawowych wyrobów: ciasteczka, ciasta, cukierki, likiery itp. Miłośnicy rękodzieła, na głównej ulicy miasta, Calle Real, znajdą nieprawdopodobną ilość sklepików oferujących produkty lokalnych artystów i rzemieślników. Następnie udamy się do Valle del Cocora, skąd jeepami Willys przejedziemy do naturalnej doliny o charakterystycznym klimacie mglistego lasu, porośniętej narodowym drzewem Kolumbii – palmą woskową. W programie godzinna przejażdżka konna po mglistym lesie, następnie tradycyjny obiad, andyjski pstrąg w różnych odmianach na platanowych plackach – patacones. Powrót jeepami do Salento. Przejazd do kawowej hacjendy Bosque del Saman w Alcala. Kolacja i nocleg w hacjendzie.

7 dzień

REGION KAWY (Ś, O, K)
Po śniadaniu, spędzimy cały dzień w kolumbijskiej, kawowej hacjendzie. Przed południem wyjdziemy na plantację, aby zebrać dojrzałe ziarna kawy. W tradycyjnych strojach kolumbijskich zbieraczy kawy poznamy cały proces przetwarzania tego produktu – od zasadzenia jego ziarenka w wysokich Andach, po filiżankę aromatycznego napoju. Po tym kawowym doświadczeniu, dla odważnych proponujemy lot na najdłuższym w Ameryce Południowej canopy tour (przejazd na naciągniętych stalowych linach) nad plantacjami kawy, lasem bambusowym i tropikalnymi helikoniami. To 2000 metrów podzielonych na siedem różnej długości odcinków Obiadokolacja w hacjendzie i nocleg.

8 dzień

ALCALA – CARTAGENA (Ś, O, K)
Bardzo wczesna pobudka i przejazd na lotnisko w Pereirze. Śniadanie w formie lunchboxu na lotnisku i przelot do Cartageny. Po lekkim lunchu w uroczej restauracji na placu Boliwara rozpoczniemy zwiedzanie jednego z najpiękniejszych starych miast regionu Karaibów, głównego portu przeładunkowego złota w epoce hiszpańskiej kolonii i centrum handlu niewolnikami. Starówka Cartageny otoczona jest wielokilometrowym murem obronnym, będącym jenocześnie tarasem widokowym. To tutaj rodowici mieszkańcy miasta relaksują się popołudniami, popijając tradycyjną lemoniadę kokosową. Zwiedzanie najważniejszych miejsc historycznej starówki rozpoczniemy przy Torre del Reloj – symbolu starego miasta Cartageny i Uliczce Słodkości, gdzie w XVI w. odbywały się targi niewolników. Zobaczymy też klasztor San Pedro de Claver, jezuity broniącego praw niewolników. Następnie odwiedzimy najbardziej znanego jubilera w Cartagenie, specjalizującego się w szmaragdach. Kolumbia słynie na świecie z najlepszej jakości szmaragdów, wydobywanych w kopalniach Muzo i Chivor. Możliwość zakupu certyfikowanych szmaragdów. Późnym popołudniem udamy się do tradycyjnej miejscowości rybackiej, gdzie czeka nas lekcja cumbii – typowego kolumbijskiego, niezwykle eleganckiego tańca, w którym łączą się kultury: afrykańska, indiańska i europejska (jednogodzinna lekcja z tancerzami-instruktorami). Kolacja w restauracji na starówce. Po kolacji przejazd konnymi karetami po najpiękniejszych uliczkach Cartageny. Nocleg w hotelu.

9 dzień

ISLA GRANDE  (Ś, O, K)
Po śniadaniu przejazd do portu, transport szybką motorówką do Archipelagu Wysp Różańcowych na Oceanie Atlantyckim. Wyspy Różańcowe to dziewicze plaże z białym, delikatnym piaskiem, krystalicznie czysta turkusowa woda, tropikalna roślinność, rafy koralowe, zamieszkane przez niezliczone gatunki ryb o wszelkich możliwych rozmiarach, kolorach i kształtach. Dodatkową atrakcją są drzewa majagua – ich gałęzie rosną do dołu, a zagłębiając się w piasku stają się korzeniami. Dwa dni relaksu na plaży na największej z wysp archipelagu – Isla Grande wraz z tradycyjnym, karaibskim obiadem w formie pikniku i kolacją. Noclegi w hotelu na wyspie.

10 dzień

ISLA GRANDE  (Ś, O, K)
Po śniadaniu przejazd do portu, transport szybką motorówką do Archipelagu Wysp Różańcowych na Oceanie Atlantyckim. Wyspy Różańcowe to dziewicze plaże z białym, delikatnym piaskiem, krystalicznie czysta turkusowa woda, tropikalna roślinność, rafy koralowe, zamieszkane przez niezliczone gatunki ryb o wszelkich możliwych rozmiarach, kolorach i kształtach. Dodatkową atrakcją są drzewa majagua – ich gałęzie rosną do dołu, a zagłębiając się w piasku stają się korzeniami. Dwa dni relaksu na plaży na największej z wysp archipelagu – Isla Grande wraz z tradycyjnym, karaibskim obiadem w formie pikniku i kolacją. Noclegi w hotelu na wyspie.

11 dzień

CARTAGENA (Ś, O, K) 

Po śniadaniu plażowanie i piknik z owoców morza na wyspie. Powrót do Cartageny, czas wolny na spacer po starówce czy plaży Bocagrande, znanej ze spacerujących tu w tradycyjnych strojach Palenqueras – czarnoskóre potomkinie niewolników z umieszczonymi na głowach platones, naczyniami pełnymi świeżych, tropikalnych owoców. Kolacja w restauacji w hotelu. Nocleg w Cartagenie.

12 dzień

CARTAGENA – BOGOTA (Ś)
Po śniadaniu czas wolny na ostatnie zakupy w Cartagenie – kolorowe haaki, wyroby z kokosu, biżuteria, słodycze, torby z palmy de iraca, buty i kapelusze z karaibskiej słomki caña flecha itp. Transfer na lotnisko i odlot do Bogoty. Przesiadka, odprawa biletowo-bagażowa i wylot do kraju.

13 dzień

BOGOTA – WARSZAWA
Przylot do kraju i zakończenie imprezy.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

BARWY KOLUMBII

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami