aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Azja

WYCIECZKI DO IRANU

  • Iran

Opis

Iran od lat wzbudza wiele emocji. Dla przeciętnego zjadacza chleba to kraj uważany co najmniej za niebezpieczny i nieprzyjazny. Dla osób, które miały okazję przemierzać tereny dawnej Persji, bardzo bezpieczny, a także jeden z najbardziej przyjaznych w jakim byli.
I mimo, że każdy turysta podlega wielu nakazom i zakazom, które w Europie nie występują, Iran wynagradza to z nawiązką. Zwiedzanie Iranu to wyłącznie przyjemność. Nie tylko spowodowana przyjaznym nastawieniem Irańczyków, ale także brakiem tłumów turystów, co pozwala na spokojne czerpanie radości z odwiedzania danego miejsca, a niepowtarzalnych miejsc, których nie chce się opuszczać, jest tu bardzo wiele. Każdy kto chce choć na chwilę przenieść się w czasie, powinien odwiedzić jedno z historycznych miast dawnej Persji, w których bez trudu można odnaleźć obrazki z baśni tysiąca i jednej nocy.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 11 dni
Dostępne terminy wypraw

Brak dostępnych terminów

Cena

5150 PLN + 1790 USD / os.
ŚWIADCZENIA
PLN
USD
POLKA STANDARD
5150
1070

przelot na trasie Warszawa – Teheran – Warszawa wraz ze wszystkim opłatami lotniskowymi
przelot wewnętrzy na trasie Teheran- Shiraz
transfery z i na lotnisko
transport autokarem lub minibusem we-dług programu
noclegi w hotelach 4* w pokojach 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 550 USD/os.
śniadania według programu
opiekę polskojęzycznego pilota
ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

POLKA KOMFORT
0
500

kolacje według programu
opiekę przewodników lokalnych

POLKA LUX
0
220

wczesne zakwaterowanie w dniu przylotu
późne wykwaterowanie w dniu wylotu
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
wizę irańską

Suma
5150
1790

Uwagi

CENA NIE OBEJMUJE

Innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków, napoi do posiłków
oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 14 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników lub wzrostu cen waluty cena imprezy może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawimy alternatywną propozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.

Na 35 dni przed wyjazdem należy złożyć pełną dokumentację wizową, tj. paszport ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki, z dwiema wolnymi stronami obok siebie, 2 wypełnione wnioski wizowe, 3 kolorowe zdjęci en face 3 x 4 cm.
W paszporcie nie może być wzmianki o wcześniejszym pobycie w Izraelu ani na przejściu granicznym w Tabie.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – TEHERAN
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel. Wręczenie dokumentów podróży i przelot do Iranu. Przylot do Teheranu po północy. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

2 dzień

TEHERAN – SHIRAZ (Ś, K)
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie. Udamy się na cmentarz, na którym pochowani są żołnierze armii Generała Andersa przyjęci przez Iran w czasie II Wojny Światowej. Odwiedzimy Skarbiec Klejnotów Narodowych, gdzie pośród bogactw zgromadzonych przez władców Persji zobaczymy m.in. klejnoty koronne dynastii Pahlawi czy też wspaniały różowy diament. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Shiraz. Przejazd do hotelu zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

3 dzień

SKARBY SHIRAZU (Ś, K)
Po śniadaniu czeka nas przejście przez Bramę Koranu, co według lokalnych wierzeń ma zapewnić szczęście. Dalsze zwiedzanie Shirazu, jednego z najpiękniejszych miast Persji – miasta poetów, słowików, ogrodów, kwiatów i wina. Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego Eram – perskiej wizji raju. Zobaczymy mauzoleum średniowiecznych poetów perskich: Hafiza i Saadiego, do dziś powszechnie uwielbianych oraz inspirujących swoją twórczością. Następnie będziemy podziwiać wspaniały meczet Nasir-ol Molk (Różowy Meczet), zachwycający architekturą, zdobieniami, a przede wszystkim kolorowymi witrażami. Odwiedzimy szkołę teologiczną Khan i kompleks Vakil, obejmujący cytadelę, łaźnię i meczet. Czas wolny na lokalnym bazarze Vakil. Kolacja i nocleg w Shirazie.

4 dzień

MITYCZNE PERSEPOLIS – NECROPOLIS – PASARGADE – SHIRAZ (Ś, K)
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie ruin Persepolis, stolicy wielkich królów Persji sprzed ponad 2500 lat (UNESCO), która do dziś zachwyca rozmachem i wspaniałymi płaskorzeźbami. Następnie przejedziemy do Necropolis, gdzie zobaczymy grobowce królów dynastii Achemenidów. Po południu zwiedzanie Pasargade, pierwszej stolicy Achemenidów, założonej przez Cyrusa II Wielkiego. Na terenie kompleksu archeologicznego podziwiać będziemy m.in. grobowiec władcy oraz pozostałości pałaców. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

5 dzień

YAZD – W MIEŚCIE ZOROASTRIAN (Ś, K)
Po śniadaniu przejazd przez tereny górskie i pustynne w kierunku Yazd, jednego z najstarszych miast Iranu, od wieków zamieszkanego przez Zoroastrian. Po południu zwiedzanie miasta, zobaczymy m.in. Wieże Milczenia, niegdyś służące do ceremonii pogrzebowych, w czasie których pozostawiano ciała, by oczyściły je drapieżne ptaki. Następnie udamy się do Świątyni Ognia, gdzie od przeszło tysiąca lat pali się płomień strzeżony przez kapłanów. Zobaczymy jeden z najpiękniejszych meczetów w Iranie, następnie spacer wąskimi, urokliwymi uliczkami, okazja do zakupienia lokalnych słodkości na lokalnym bazarze. Przejazd do Isfahanu na kolacje i nocleg.

6 dzień

BAŚNIOWA ARCHITEKTURA ISFAHANU (Ś, K)
Po śniadaniu zwiedzanie Isfahanu – miasta zwanego Nesfe Jahan, czyli Połowa Świata, perły architektury Wschodu, najpiękniejszego w Iranie, słynącego z błękitnych kopuł, wspaniałych zabytków i licznych ogrodów. Zwiedzanie Placu Imama (UNESCO), jednego z największych placów miejskich na świecie z czterema budowlami na czterech krańcach placu, w tym m.in. Meczetu Imama, arcydzieła architektury perskiej z czasów panowania szacha Abbasa Wielkiego, pokrytego na zewnątrz i wewnątrz turkusowymi płytkami, mniejszego meczetu Lotfollaha, znanego ze wspaniałych mozaik pochodzących z XVII wieku, pałacu Ali Qapu, dawnego pałacu królewskiego oraz typowego orientalnego bazaru, gdzie można spotkać lokalnych artystów malujących miniatury na kościach. Po południu zobaczymy słynne zabytkowe mosty na rzece Zayande Rud – Si-o Se Pol oraz Khaju z 1650 r., a następnie czas na relaks w jednym z tradycyjnych domów herbaty, gdzie wypijemy herbatę. Kolacja i nocleg.

7 dzień

ISFAHAN – PAŁACE I MECZETY (Ś, K)
Śniadanie. Dziś zobaczymy m.in. ormiańską część miasta, czyli Jolfa, z katedrą Vank, dekorowaną malowidłami przedstawiającymi sceny biblijne. Przejazd do dzielnicy muzułmańskiej, gdzie zobaczymy Meczet Piątkowy z przełomu XI i XII wieku, a następnie będziemy podziwiać Trzęsące się Minarety z XIV wieku. Po południu podziwiać będziemy pałac Chehel Sotoun znany jako Pałac Czterdziestu Kolumn – nazwa budowli nawiązuje do dwudziestu kolumn werandy odbijających się w wodzie, a jej ściany zdobione są wspaniałymi malowidłami z epoki Safawidów. Kolacja i nocleg w Isfahanie.

8 dzień

ISFAHAN – ABYANEH – NATANZ – MATINABAD (Ś, K)
Po śniadaniu przejazd w kierunku położonej w górach wioski Abyaneh, zbudowanej z czerwonej gliny, zachwycającej drewnianymi balkonami, a także barwnymi strojami mieszkańców. Krajobraz nie jest wcale jednostajny, pustynia zmienia swoje oblicze co kilkanaście kilometrów od zwykłego żwiru czy piasku, przez dziwnie uformowane pagórki aż po skaliste góry, majaczące na horyzoncie. Po drodze zobaczymy meczet w Natanz z pięknie zdobioną bramą, której mozaiki połyskują w słońcu wszelakimi odcieniami turkusu. Meczet został wzniesiony w XIV wieku za panowania dynastii Ilhanidów, która rządziła w tym rejonie po rozpadzie imperium mongolskiego. Następnie przejazd na nocleg na pustyni. Kolacja pod gwiazdami.

9 dzień

MATINABAD – KASHAN – TEHERAN (Ś, K)
Po śniadaniu zwiedzanie Kashan, miasta, z którego Trzej Mędrcy rozpoczęli swoją podróż do Betlejem. Zobaczymy m.in. rezydencję rodziny kupców z XIX wieku, następnie spacer po historycznym ogrodzie Fin, otoczonym przez spływający z gór strumień. Przykład typowego perskiego ogrodu gdzie obserwować tu grę wody i światła, doskonałą symetrię oraz architekturę ogrodową z czasów Safawidów. Zwiedzimy jeden z najsłynniejszych tradycyjnych domów w Kaszanie- Tabatabaei House. Dom pochodzi z XIX wieku, a został zbudowany przez pana Seyyed Jafar Tabatabaei. Szczególną uwagę zwracają zdobienia wykonane ze szkła oraz malunki na jego ścianach. W niektórych pokojach kolorowe witraże wraz z popołudniowym słońcem urządzają przepiękną grę świateł. Będziemy mieli możliwość zwiedzenia szkoły koranicznej, która mieści się na dolnym dziedzińcu meczetu Agha Bozorg. Przejazd w kierunku Teheranu. Zakwaterowanie w hotelu w Teheranie. Kolacja i nocleg.

10 dzień

TEHERAN – SKARBY STOLICY (Ś)
Śniadanie. Kontynuacja zwiedzania Teheranu. Zobaczymy Pałac Golestan dawną siedzibę perskich władców z dynastii Qajar. Cały kompleks budowano przez ponad 200 lat (zaczęto w XV w.) następnie kompleks pałacowo-parkowy Saad Abad lub Niavaran (w kompleksach odbywają się uroczystości państwowe, zwiedzanie w ramach dostępności). Ostatnie zakupy na bazarze. Przejedziemy przez nowoczesny most Tabiat, podobny do mostu DNA w Singapurze, dwupoziomowy, z tarasem w najwyższej części, bajecznie podświetlony, z licznymi ławeczkami, kwietnikami, z szeregiem barów i restauracji w części wschodniej, na skraju Teleghani Park. Kolacja pożegnalna i krótki odpoczynek w hotelu. Późnym wieczorem przejazd na lotnisko.

11 dzień

TEHERAN – WARSZAWA
Przelot do Warszawy przez jeden z portów przesiadkowych i zakończenie imprezy.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
ARGENTYNA – PARKI NARODOWE – WYCIECZKI DO ARGENTYNY
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

ARGENTYNA – PARKI NARODOWE – WYCIECZKI DO ARGENTYNY

Majestatyczne Andy, poteżnę lodowce, wodospady i zmysłowe tango...

więcej o wyprawie
KOLUMBIA – AMAZONIA- CANO CRISTALES – PARK TAYRONA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
16 dni

KOLUMBIA – AMAZONIA- CANO CRISTALES – PARK TAYRONA

Wyprawa do amazońskiej dżungli i na Karaiby...

więcej o wyprawie