Europa

HISZPANIA - ANDALUZJA

  • Hiszpania

Opis

Andaluzja, jeden z najpiękniejszych regionów Hiszpanii, pełen fantastycznych zabytków będących odzwierciedleniem bogatej historii i rozwijających się obok siebie trzech kultur: chrześcijańskiej, muzułmańskiej i żydowskiej.  Na trasie zwiedzanie trzech najsłynniejszych miast Sewilli Kordoby i Granady i zlokalizowanych tam wspaniałych zabytków, ponadto wizyta na terenie Gibraltaru czy degustacja wina w słynnych bodegach w Jerez de la Frontera. Ponadto lokalna kuchnia, obiady i kolacje w lokalnych miejscach oraz pokaz flamenco, czyli ducha i temperamentu południowej Hiszpanii.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 8 dni
Dostępne terminy wypraw

Cena

3290 PLN + 1150 EUR / os.
ŚWIADCZENIA
PLN
EUR
POLKA STANDARD
3290
450

przelot na trasie Kraków – Sewilla – Kraków samolotem rejsowym LH wraz ze wszystkimi opłatami

transport autokarem lub minibusem według programu

zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* w centrach miast lub dogodnych lokalizacjach

śniadania w formie bufetowej

opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie

ubezpieczenie KL (obejmuje choroby przewlekłe) NNW i bagażu

POLKA KOMFORT
0
450

obiady i kolacje z lokalnych restauracjach złożone z zestawu tapas lub przystawki, dania i deseru; do każdego posiłku, woda, kieliszek wina i kawa espresso

POLKA LUX
0
250

opiekę lokalnych przewodników w Granadzie, Sewilli, Cordobie, Rondzie

zwiedzanie samochodami – taksówkami Gibraltaru

bilety wstępu – Sewilla: katedra i Alkazar; Cordoba: katedra; Granada: Alhambra, kaplica królewska; Malaga: katedra, twierdza; Ronda: arena corridy, kolegiata

zwiedzanie bodegi w Jerez połączone z degustacją wina

pokaz flamenco połączony z kolacją

zestaw słuchawkowy dla każdego z Uczestników 

Suma
3290
1150

Uwagi

Cena skalkulowana dla grupy min. 20 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec  zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

CENA NIE OBEJMUJE

Pozostałych świadczeń nie ujętych w programie, napiwków wydatków natury osobistej, pozostałych napojów do posiłków.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – SEWILLA (O, K)
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel. Wręczenie dokumentów podróży. Przelot do Sewilii. Przejazd do lokalnej restauracji na obiad. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu spacer po najstarszej i najpiękniejszej części Sewilii – dzielnicy Santa Cruz, pełnej ukwieconych patio oraz malowniczych wąskich uliczek. Wieczorem kolacja połączona z pokazem flamenco.

2 dzień

SEWILLA (Ś, O, K)
Śniadanie. Zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem, zobaczymy katedrę, będącą największą w Hiszpanii i jedną z największych na Świecie. W jej wnętrzu oprócz wspaniałych ołtarzy dekorowanych złotem zobaczyć możemy Grób Kolumba. Następnie zwiedzanie Alcazaru, wspaniałego przykładu sztuki mudejar. Odwiedzimy kościół Matki Boskiej Macarena, płaczącej diamentami oraz podziwiać będziemy zabudowę z dwóch wystaw światowych. Czeka nas też spacer po Placu Hiszpańskim. W trakcie zwiedzania obiad w formie tapas. Po południu czas wolny. Wieczorem kolacja w restauracji lokalnej.

3 dzień

CORDOBA (Ś, O, K)
Śniadanie. Przejazd do Cordoby, dawnej stolicy Kalifatu Andaluzji, pełnej fantastycznych zabytków. Ponad miastem góruje niezwykła budowla, połączenie dawnego meczetu i wbudowanej w jego wnętrzu katedry. Niewątpliwie jest to jedna a najbardziej niezwykłych budowli Hiszpanii. Obiad w lokalnej restauracji złożony z typowych tapas. Następnie spacer po starej dzielnicy łączącej wpływy żydowskie, muzułmańskie i chrześcijańskie. Przejazd do Granady na kolację i nocleg.

4 dzień

GRANADA (Ś, O, K)
Śniadanie. Zwiedzanie Alhambry, pałacu wybudowanego w czasach panowania ostatniej dynastii Muzułmanów na Płw. Iberyjskim.  Oprócz pałacu, podziwiać będziemy letni pałac Generalife i ogrody. Obiad. Po południu zwiedzanie kaplicy, gdzie pochowana jest para królewska, znana w historii jako Królowie Katoliccy – Ferdynand i Izabela. Wieczorem, po kolacji spacer po dzielnicy Sacramonte.

5 dzień

SIERRA NEVADA – ALPUJARRA (Ś,  O, K)
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Alpujarra, niezwykle urokliwej części masywu Sierra Nevada. Alpujarra to rejon pueblos blancos, typowych andaluzyjskich wiosek, położonych na tle majestatycznych gór. Wioski słyną z produkcji suszonych szynek jednego z hiszpańskich przysmaków. Lunch złożony z degustacji lokalnych produktów. Po południu przejazd w okolice Malagi na kolację i nocleg.

6 dzień

MALAGA (Ś, K)
Śniadanie. Zwiedzanie Malagi, portowego miasta z bogatą historią, miejsca urodzin Pabla Picasso. Zwiedzanie twierdzy oraz katedry w Maladze. Następie przejazd do Rondy, zwiedzanie jednej z najstarszych w Hiszpanii aren corridy. Odwiedzimy również piękną kolegiatę. Przejazd na kolację i nocleg.

7 dzień

GIBRALTAR (Ś, O, K)
Śniadanie. Zwiedzanie Gibraltaru. Zobaczymy miejsce upamiętniające katastrofę gibraltarską, Samochodami wjedziemy na masyw Gibraltaru, by podziwiać piękny widok na cieśninę, odwiedzić mieszkające tam małpki, według legendy gwarancję bytności Brytyjczyków na terenie Gibraltaru. Wizyta w grocie św. Michała. Obiad. Po południu. Wizyta w Jerez de la Frontera, zwiedzanie jednej z bodeg, gdzie produkuje się słynne sherry połączone z degustacją. Kolacja i nocleg.

8 dzień

WARSZAWA (Ś)
Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Sewilli. Przelot do kraju przez jeden z portów europejskich.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami