aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Ameryka Południowa i Środkowa

EKWADOR I GALAPAGOS - rejs

  • Ekwador

Opis

Po hiszpańsku Ecuador oznacza równik. Jak na warunki południowoamerykańskie, jest to mały kraj o wielkiej różnorodności przyrodniczej i kulturowej. To właśnie ona sprawia, że ten kraj staje się wyjątkowym miejscem, nazwanym przez niektórych „rajem na ziemi”. Typowym elementem krajobrazu są hacjendy – duże gospodarstwa, należące do miejscowej elity, niejednokrotnie pełniące dziś rolę eleganckich hoteli butikowych, w których się zatrzymamy. Odbędziemy też trekking u stóp jednego z najwyższych wulkanów świata. Zrobimy zakupy na barwnym bazarze pełnym rękodzieła i poznamy tradycje zamieszkujących kraj Indian. Warto wiedzieć, że narodowym przysmakiem są tu świnki morskie, które kupić można na każdym bazarze. Udamy się do lasów deszczowych Amazonii, gdzie czeka nas wiele ciekawych aktywności. Niezapomnianym fragmentem wyprawy będzie rejs śladami Darwina. Galapagos to raj dla botaników i wszystkich kochających przyrodę. Wyspy słyną z licznych endemitów – obszarów, na których żyją gatunki niewystępujące nigdzie indziej na świecie. UNESCO uznało wyspy jako Miejsce Światowego Dziedzictwa, ponad 97% ich powierzchni jest pod ochroną.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 17 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Cena

7980 PLN + 6675 USD / os.
ŚWIADCZENIA
PLN
USD
POLKA STANDARD
7980
2695

przelot na trasie Warszawa – Quito; Guayaquil – Warszawa z 1 przesiadką wraz z opłatami lotniskowymi
przeloty wewnętrzne na trasie Quito – Galapagos – Quito wraz z opłatami lotniskowymi
zakwaterowanie w luksusowych hotelach i hacjendach 4* i 5*, na komfortowym statku (I klasa) w pokojach i kajutach 2-os. typu standard ( możliwość dopłaty do kabiny typu junior, dopłata do pokoju/kajuty 1-os. 1680 USD/os.
śniadania według programu
prywatny transport w Ekwadorze wg programu
bogaty program zwiedzania Ekwadoru
opiekę polskojęzycznego pilota
opłaty klimatyczne i lokalne podatki
ubezpieczenie KL, NW, bagażu

 

POLKA KOMFORT
0
990

opiekę lokalnych przewodników
obiady i kolacje według programu w starannie dobranych restauracjach
wizytę w wytwórni kapeluszy panama w Cuenca

przejazd na mułach

przejazd kolejkami nad kanionem

przejazd pociągiem 

POLKA LUX
0
2990

4-dniowy rejs po najciekawszych wyspach archipelagu Wysp Galapagos na luksusowym jachcie (I klasa)
bilety wstępu do zwiedzanych parków – Park Narodowy Galapagos, Park Chimborazo
kartę migracyjną na Galapagos
opłatę wylotową

bilety wstępu do pozostałych atrakcji

rafting 

lekcję gotowania 

Suma
7980
6675

Uwagi

CENA NIE OBEJMUJE

Innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków oraz wydatków natury osobistej. Napojów do obiadów i kolacji.

Cena skalkulowana dla grupy min. 12 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.
Wymagana ważność paszportu 6 miesięcy dłuższa od daty powrotu z wyjazdu!

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – EKWADOR (K)
Spotkanie na lotnisku Okęcie z pilotem Polka Travel 2h przed planowanym odlotem. Odprawa biletowo-bagażowa. Przelot do Quito przez jeden z portów europejskich. Transfer do hotelu, kolacja i nocleg w Quito.

2 dzień

QUITO – WYSPY GALAPAGOS – SANTA CRUZ (Ś, O, K)

Rano przelot z Quito na Galapagos – wyspa Baltra. Zaokrętowanie na luksusowym statku (ok 100 pasażerów) i rozpoczęcie wspaniałej wyprawy. Na statku możliwość korzystania z basenu. Podczas rejsu oferowane są trzy posiłki zarówno kuchni regionalnej jak i międzynarodowej. Przypłynięcie do północnej części wyspy Santa Cruz. Spacer na jedną z najpiękniejszych plaż archipelagu – plażę Bachas, utworzoną z piasku koralowego. To ulubione miejsce, gdzie gniazdują żółwie morskie. Podczas spacer okazja do obserwacji flamingów, czerwonych krabów oraz iguan morskich. Powrót na statek. Kolacja.

3 dzień

PUERTO EGAS – WYSPA SANTIAGO ORAZ WYSPA BARTOLOMÉ (Ś, O, K)

Śniadanie. Tego dnia rozpoczniemy od zejścia na wyspę Santiago. Zarzucenie kotwicy w pobliżu Puerto Egas, po wschodniej części wyspy. Przejście szlakiem prowadzącym po starych szynach kolejowych do krateru solnego. Wyspa była miejsce pozyskiwania soli do lat 50. Podczas spaceru okazja do podziwiania lwów morskich oraz pelikanów brązowych. Plaża w Puerto Egas, pochodzenia wulkanicznego, ma charakterystyczny czarny kolor. Powrót na pokład na obiad. W tym czasie rejs w stronę wyspy Bartolomé, jednej z najciekawszych pod kątem geologicznym. Zobaczymy formacje zastygniętej lawy i stożki z popiołu wulkanicznego. Po 40-minutowej wspinaczce podziwiać będziemy niezwykły widok na pobliskie zatoki. Wyspa Bartolomé uważana jest za najbardziej spektakularną ze względu na niezwykły widok na Pinacle Rock oraz występujące tutaj lwy morskie i pingwiny. Powrót na pokład. Kolacja.

 

4 dzień

SANTA CRUZ I  SEYMOUR (Ś, O, K)

Kontynuacja rejsu na wyspę Santa Cruz. Zejście na ląd. Spacer w kierunku laguny słonej wody, gdzie rezydują flamingi. Następnie wejście na Wzgórze Smoka (Dragon Hill), z którego szczytu rozpościera się piękny widok na zatokę. Obserwacja iguan lądowych i morskich oraz lwów morskich. Po obiedzie wyjście na ląd na wyspie Seymour. Podczas pieszej wycieczki obserwacja ptaków; wyspa słynie jako jedna z najliczniej zamieszkanych przez ptactwo. Są wśród nich: mewy widłosterne, głuptaki niebieskonogie, fregaty.

5 dzień

PLAYA BACHAS  – QUITO (Ś, O, K)

Śniadanie. Wyokrętowanie ze statku. Transfer na lotnisko w Baltra. Przelot do Quito. kolacja w restauracji „Belle Epoque” z widokiem na starówkę, gdzie oprócz doskonałej kuchni będziemy mogli zakosztować klimatu Francji z lat 40. Nocleg w Quito.

6 dzień

KOLONIALNE QUITO I LASY DESZCZOWE (Ś, O, K)

Po śniadaniu zwiedzanie, które rozpoczniemy od wizyty w Parku Alameda. Następnie udamy się do kolonialnej części miasta, gdzie spacerując wąskimi, brukowanymi uliczkami poczujemy urok XVI-wiecznego Quito. Odwiedzimy Plac Niepodległości, nad którym górują katedra i Pałac Prezydencki. Zatrzymamy się przy słynnym kościele La Compania, którego wnętrze i bogato rzeźbione ołtarze zostały odnowione, aby przywrócić im dawną świetność. Następnie wstąpimy na punkt widokowy Panecillo, skąd podziwiać będziemy andyjski krajobraz. Po zwiedzaniu Quito udamy się w stronę Górnej Amazonii, będziemy obserwować jak zmienia nam się krajobraz z andyjskiego płaskowyżu otoczonego ośnieżonymi szczytami wulkanów na zielone ściany lasów deszczowych. Na trasie obiad. Późnym popołudniem udamy się do lodge’y położonej przy rzece Naipo, pośród lasów deszczowych, gdzie styka się krajobraz andyjski z dżunglą amazońską. Tereny zamieszkują Indianie Ahuano. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

7 dzień

PRZYGODA W AMAZONII (Ś, O, K)

Po śniadaniu udamy się na wycieczkę po lasach deszczowych, z pomocą przewodnika będziemy odkrywać florę i faunę regionu. Odkrywać przeznaczenie wielu roślin, podglądać tutejszą faunę. Powrót na obiad. Po południu rafting po rzece połączony  z obserwacją zwierząt. Kolacja i nocleg.

8 dzień

WARSZTATY Z INDIANAMI I LEKCJA GOTOWANIA (Ś, O, K)

Śniadanie. Zajęcia z lokalną społecznością, podglądanie ich codziennego życia w dżungli, okazja do spróbowania nieco egzotycznych potraw. Obiad. Po południu powrót do Quito. Wieczorem udamy się na kolację w jednym z najbardziej emblematycznych, kolonialnych hoteli miasta. Kolacja połączona będzie z lekcją gotowania, nauczymy się przygotowywać tradycyjne ceviche.

9 dzień

WIZYTA NA RÓWNIKU, TARG W OTAVALO I PIĘKNE HACJENDY (Ś, O, K)

Po śniadaniu wycieczka do Otavalo. Po drodze zdobędziemy również Mitad del Mundo – Środek Świata, czyli równik, znajdujący się 22 km na północ od Quito. Tylko tutaj   mają miejsce niespotykane zjawiska. Otavalo jest niewielkim miastem w północnej części Ekwadoru. Położone w otoczeniu trzech wulkanów: Imbabura, Cotacachi i Mojanda. W Otavalo odbywa się, jeden z największych w Ameryce Południowej, targ handlowy rękodzieła i oryginalnych wyrobów indiańskich. Główne miejsce handlu to plac Plaza de Ponchos, jednak w soboty handluje się praktycznie na wszystkich ulicach dochodzących do placu, które wyłączone są na ten czas z ruchu kołowego. Zjeżdżają się tu Indianie z całej okolicy, aby sprzedawać kolorowe kilimy, narzuty, ubrania, ręcznie robione swetry, ceramikę, unikalne ozdoby i wiele innych. Można tam też kupić produkty spożywcze, warzywa, owoce i przyprawy. Czas na zakupy oryginalnych pamiątek. Obiad w niezwykłej hacjendzie, której gościem był m.in. Simon Bolívar. Po południu udamy się na kolację i nocleg w pięknej rodzinnej hacjendzie połączonej z placem corridy.

10 dzień

QUILOTOA BANOS (Ś, O, K)

Po śniadaniu będziemy kontynuować podróż w kierunku jeziora Quilotoa, położonego wewnątrz wygasłego krateru wulkanu i uważanego za najpiękniejsze w Ekwadorze. Trasa wiodąca wokół krateru to niesamowita przygoda, oprócz malowniczych krajobrazów można podziwiać sposób życia lokalnej społeczności. Zejdziemy w stronę laguny, by w podróż powrotną udać się na grzbietach mułów. Obiad na trasie. Na kolację i nocleg udamy się do otoczonego górami miasteczka Banos, słynącego m.in. ze źródeł termalnych. Zakwaterowanie w jednym z najpiękniejszych i najlepszych hoteli w Ekwadorze.

11 dzień

BAÑOS WODOSPADY, KOLEJKA PONAD KANIONEM ORAZ LOKALNE PRZYSMAKI  (Ś, O, K)

Po śniadaniu przejedziemy, aby podziwiać znajdujące się niedaleko Baňos wodospady, w tym najbardziej imponujący o wdzięcznej nazwie Pailon del Diablo. Odbędziemy szalone zjazdy kolejką ponad kanionem, by z bliska przyjrzeć się wodospadom. Dla chętnych bardziej ekstremalne atrakcje.  Powrót na obiad do hotelu. Po południu zwiedzimy miasteczko słynące z gorących źródeł oraz lokalnych przysmaków. Okazja by spróbować lokalnych słodkości, alkoholi czy świnki morskiej. Powrót na kolację do hotelu.

12 dzień

BAÑOS RIOBAMBA (Ś, O, K)

Śniadanie. Dalsze poznawanie okolic Baňos. Trekking w lasach deszczowych, pośród niezwykłej przyrody. Po obiedzie wyjazd w kierunku Riobamba.  Nocleg i kolacja w uroczej hacjendzie.

13 dzień

CHIMBORAZO (Ś, O, K)

Śniadanie. Przejazd do Rezerwatu wulkanu Chimborazo.  Trekking zboczem wulkanu CHIMBORAZO (6310 m n.p.m.), który jest najwyższym szczytem w Ekwadorze. Ponieważ Ziemia wybrzusza się na równiku, jest to również punkt najbliższy Słońcu. Trekking przez paramo z charakterystyczną roślinnością. Obiad. Po południu przejazd w kierunku Alausi. Kolacja i nocleg.

14 dzień

NIEZAPOMNIANA PODRÓŻ KOLEJĄ I RUINY INGAPIRCA (Ś, O, K)

Po śniadaniu udamy się w niesamowitą kolejową podróż jedna z najbardziej malowniczych tras na świecie. El Nariz del Diablo (Diabli Nos) to trasa kolejowa w Andach na odcinku Alausi do Sibambe. Uznawana jest za jedną z najtrudniejszych na świecie ze względu na liczne przepaści i wąskie przełęcze. Tory wykute są w skałach, a pociąg pokonuje duże różnice wysokości na bardzo krótkich odcinkach. Dookoła wznoszą się malownicze góry, rzeki, nieduże wioski… Miłośnicy pięknych widoków i mocnych wrażeń powinni być usatysfakcjonowani! Obiad. Zatrzymamy się również w Ingapirca, gdzie znajdują się pozostałości kultury inkaskiej. To najważniejszy kompleks archeologiczny Ekwadoru. Składa się z ogromnych kamiennych struktur (m.in. główna świątynia, gdzie oddawano hołd Bogu Słońcu), fundamentów domów mieszkalnych, tarasów i brukowanych ścieżek. Kolacja i nocleg w Cuenca.

15 dzień

CUENCA I KAPELUSZE PANAMA (Ś, O, K)

Po śniadaniu zwiedzanie Cuenca. Miasto ma zabytkowy charakter i bywa nazywane Atenami Ekwadoru. Przespacerujemy się wzdłuż placu głównego i Parku Calderon. Zwiedzimy Katedrę Nową, której wnętrza z różowego marmuru i kolorowe witraże zapierają dech. Odwiedzimy klasztor, pomnik El Rollo del Vecino i kościół San José de la Merced. Następnie wizyta w warsztacie, gdzie wyplatane są najlepsze kapelusze panama. Obiad w lokalnej restauracji. Po południu czas wolny. Kolacja i nocleg.

16 dzień

CUENCA – GUAYAQUIL (Ś, O)

Po śniadaniu przejazd niezwykle malowniczą trasą do Guyaquil (ok. 4h). Obiad. Transfer na lotnisko skąd wyruszymy w drogę powrotną do kraju.

17 dzień

WARSZAWA

Przylot do Warszawy i zakończenie przygody z historią ewolucji według Darwina

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
ARGENTYNA – PARKI NARODOWE – WYCIECZKI DO ARGENTYNY
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

ARGENTYNA – PARKI NARODOWE – WYCIECZKI DO ARGENTYNY

Majestatyczne Andy, poteżnę lodowce, wodospady i zmysłowe tango...

więcej o wyprawie
KOLUMBIA – AMAZONIA- CANO CRISTALES – PARK TAYRONA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
16 dni

KOLUMBIA – AMAZONIA- CANO CRISTALES – PARK TAYRONA

Wyprawa do amazońskiej dżungli i na Karaiby...

więcej o wyprawie