aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Azja

BIRMA (MYANMAR)

  • Birma

Opis

Birma jest uważana za jeden z najpiękniejszych krajów Azji. Przez lata kraj był niedostępny i zapomniany, a przywódczyni birmańskiej opozycji i laureatka Pokojowej Nagrody Nobla z 1991, Aung San Suu Kyi apelowała do turystów o nieodwiedzanie Birmy, by nie wspierać rządów wojskowej junty. Zmiany, które zaszły w Birmie w ostatnich latach odwróciły sytuację – podróżni są mile widziani i zachęcani do wizyty, a kraj systematycznie zdobywa popularność. Birma została uznana za jeden z najciekawszych krajów Azji, a jej niedostępność przez lata, przydaje jej aury tajemniczości i egzotyki. Ceniona jest za wspaniałe zabytki, dziką przyrodę i gościnność mieszkańców.  Jedną z największych atrakcji pozostaje Bagan – starożytna stolica birmańskiego królestwa Bagan, nazywana również równiną świątyń.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 15 dni
Dostępne terminy wypraw
  • 2018-11-03 - 2018-11-17
  • 2018-12-01 - 2018-12-15

Cena

6500 PLN + 2690 USD / os.
ŚWIADCZENIA
PLN
USD
POLKA STANDARD
6500
2010

przelot na trasie Warszawa – Rangun – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
przeloty wewnętrzne w Myanmar zgodnie z programem
transport autokarem lub mikrobusem w zależności od liczby uczestników zgodnie z programem
zakwaterowanie w hotelach 3* (pok. 2-os.), dopłata do pok. 1-os. 750 USD/os.
śniadania według programu
opiekę wykwalifikowanego polskojęzycznego pilota podczas trwania całej imprezy
ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

POLKA KOMFORT
0
490

obiady i kolacje według programu – bez napoi
rejsy łodzią według programu
przejazdy lokalnymi bryczkami według programu
wycieczki rowerami według programu
obsługę lokalnych anglojęzycznych przewodników

POLKA LUX
0
190

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wg programu
koszt wizy turystycznej do Myanmar

Suma
6500
2690

Uwagi

CENA NIE OBEJMUJE

Innych świadczeń niż wymienione powyżej oraz wydatków natury osobistej (mini bar, telefony, napiwki za usługi bagażowych, lokalnej obsługi), napoi do posiłków.
Opcjonalnego przelotu balonem nad Bagan.

Cena skalkulowana dla grupy min. 16 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – RANGUN
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel, odprawa biletowo-bagażowa, przelot do Rangunu, posiłki na pokładzie samolotu.

2 dzień

RANGUN (O, K)
Przylot do Rangunu (jeśli pokoje w hotelu będą dostępne early check in). Odpoczynek i zwiedzanie miasta. Zobaczymy m.in ratusz i kolonialne budynki. Obiad w lokalnej restauracji i dalsze zwiedzanie – pagoda Chaukhtatkyi, gdzie można podziwiać monumentalny posąg leżącego Buddy mierzący 70 m oraz unikalna Pagoda Shwedagon, licząca ponad 2500 lat, wykonana z 11 t czystego złota i zdobiona 4350 18-karatowymi diamentami. Stąd też podziwiać będziemy zachód słońca. Kolacja w lokalnej restauracji z pokazem tańców. Nocleg w Rangunie.

3 dzień

BAGAN (Ś, K)
Poranny przelot do Bagan (śniadanie w formie suchego prowiantu), jednego z najpiękniejszych miejsc Azji, będącego pod patronatem UNESCO, miasta tysięcy świątyń. Wizyta na gwarnym targu Nyaung U, gdzie znajdziemy owoce, lokalne wyroby i usługi. Zwiedzanie pagody Shwezigon, świątyni Wetkyiin Gubyaukki pokrytej misternymi freskami, świątyni Htilominlo oraz słynnej świątyni Ananda z dwoma wielkimi posągami Buddy. Wizyta w wytwórni laki. Następnie rejs motorówką po rzece Irawadi i podziwianie zachodu słońca. Kolacja w restauracji wraz z wyjątkowym pokazem kukiełkowym. Nocleg w Bagan.

4 dzień

BAGAN (Ś, K)
Przed śniadaniem możliwość opcjonalnego przelotu balonem nad Bagan (wyjazd z hotelu ok. godz. 05:00; czas lotu ok. 2 godzin aż do wschodu słońca; dodatkowo płatne), po zakończeniu śniadanie w formie pikniku lub powrót do hotelu na śniadanie. Następnie udamy się rowerami, aby zobaczyć pagodę Dhamayarzaka, skąd rozpościera się wspaniały widok. Zatrzymamy się także z wizytą w wiosce Kabar, gdzie znajdują się piękne malowidła, pagoda oraz świątynia Nan Phaya. Przejazd od świątyni Sulamani do świątyni Dhammayangyi, której dach tworzy sześć stromo pochylonych tarasów, co nadaje jej kształt piramidy, a znajdująca się na szczycie wieża jest uszkodzona – brak jej wierzchołka wraz z wieńczącą ją stupą. Następnie konnymi bryczkami udamy się do starej części Bagan, aby podziwiać świątynny kompleks. Mijać będziemy małą wioskę, której mieszkańcy żyją z wyrobów rękodzieła i uprawy roli. Na zakończenie w jednej ze świątyń czeka nas spektakl słońca, zachodzącego ponad wszystkimi pagodami i świątyniami. Kolacja. Nocleg w Bagan.

5 dzień

MANDALAY (Ś, K)
Po śniadaniu przelot do Mandalay, stolicy Birmy w latach 1857-1885. Po przylocie przejazd na przedmieścia do Amayabuya – dawniej samodzielnego miasta, założonego w 1783 r., byłej rezydencji królewskiej i stolicy kraju – zwiedzanie. Zobaczymy słynny drewniany most Bein, który mieszkańcy uważają za najdłuższy drewniany most na świecie. Następnie przejazd do Ava, które będziemy zwiedzać konnymi bryczkami, zobaczymy m.in. najstarszy w regionie drewniany klasztor. Przejazd do hotelu w Mandalay i zakwaterowanie. Po odpoczynku udamy się do pagody Kuthodaw, znanej jako Największa Księga Świata i Klasztoru Shwenandaw z cennymi drewnianymi rzeźbami. Wizyta na wzgórzu Mandalay, gdzie znajduje się pagoda połyskująca milionami maleńkich lusterek i skąd podziwiać będziemy zachód słońca. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Mandalay.

6 dzień

MINGWAN (Ś, K)
Po śniadaniu udamy się na rejs po rzece Irawadi oraz do lokalnej wioski Mingwan, gdzie zobaczymy stupę, dzwon ważący ponad 90 ton (do roku 2000 największy działający dzwon na świecie), pagodę Mya Thein Dan. Na koniec czeka nas wyjątkowa przejażdżka lokalną taksówką – bryczką zaprzęgniętą w wołu. Rejs powrotny do Mandalay, gdzie zobaczymy świątynię Mahamuni, w której znajduje się wykonany z brązu wizerunek Buddy, uważany za jego jedyną istniejącą i dokładną podobiznę. Przejazd na wzgórze Yan Kin, skąd podziwiać będziemy zachód słońca. Kolacja i nocleg w Mandalay.

7 dzień

MANDALAY – JEZIORO INLE  (Ś, K)
Po śniadaniu przelot do Heho, niesamowicie położonego nad Jeziorem Inle. Zobaczymy pagodę Phaung Daw Oo, w której znajduje się pięć świętych wizerunków Buddy stale ozdabianych przez wiernych płatkami złota. Odwiedzimy wioskę, gdzie mieszkańcy zajmują się wyrobem jedwabiu i tylko tutaj można zobaczyć wyjątkową technikę tkactwa. Następnie postój przy warsztacie lokalnego kowala oraz w miejscu, gdzie powstają birmańskie cygara zwane cheroot. Spotkać tu również można wyjątkowych rybaków, którzy, stojąc na rufach stosunkowo płytkich łodzi, wiosłują nogą, owijając stopę wokół długiego wiosła. Zwiedzanie zakończymy wizytą w klasztorze Skaczącego Kota. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

8 dzień

INDEIN – MAING THAUK (Ś, O)
Po śniadaniu przejazd do ruin kompleksu pagody Indein. Po drodze mijać będziemy również lasy bambusowe. Przy ruinach wejdziemy na wzgórze, skąd rozpościera się wspaniała panorama Jeziora Inle. Obiad w lokalnej restauracji. Następnie rejs łodzią do wioski Maing Thauk, położnej nad jeziorem, gdzie będzie okazja zapoznać się z życiem lokalnych mieszkańców, trudniących się rybołówstwem i uprawą roli. Odwiedzimy również tutejszą szkołę. Trekking do kolejnej wioski, w której mieszkańcy zajmują się m.in. wyrobem soi. Powrót do hotelu i nocleg.

9 dzień

HEHO – THANDWE – NGAPALI (Ś, K)
Po śniadaniu popłyniemy łodzią do miejscowości Nyaung Shwe. Następnie przejazd na lotnisko w Heho i przelot do Thandwe. Po przylocie transfer w kierunku Ngapali Beach, kurortu położonego w Zatoce Bengalskiej. Zakwaterowanie w hotelu, czas na relaks i pierwsze kąpiele. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Ngapali.

10 dzień

NGAPALI (Ś, K)
Po śniadaniu wypoczynek na pięknych plażach. Turkusowa woda, biały piasek, zielone palmy – jest tutaj wszystko, czego można oczekiwać po tropikalnej plaży. Opcjonalnie możliwość wycieczek rowerowych do lokalnych wiosek rybackich, rejsów łodzią na okoliczne wysepki czy snorklowania. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Ngapali.

11 dzień

NGAPALI (Ś, K)
Po śniadaniu wypoczynek na pięknych plażach. Nocleg w Ngapali.

12 dzień

NGAPALI (Ś, K)
Po śniadaniu wypoczynek na pięknych plażach. Nocleg w Ngapali.

13 dzień

NGAPALI – TAHNDWE – RANGUN (Ś, K)
Śniadanie. Przed południem przejazd na lotnisko w Tahndwe i przelot do Rangunu. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas na ostatnie spacery i pożegnanie z Myanmarem. Kolacja i nocleg.

14 dzień

RANGUN – WARSZAWA (Ś)
Wcześnie rano przejedziemy na lotnisko (śniadanie w formie suchego prowiantu), odprawa biletowo-bagażowa i odlot do Warszawy (z przesiadką).

15 dzień

WARSZAWA
Przylot do Warszawy i zakończenie azjatyckiej przygody.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
ARGENTYNA – PARKI NARODOWE – WYCIECZKI DO ARGENTYNY
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

ARGENTYNA – PARKI NARODOWE – WYCIECZKI DO ARGENTYNY

Majestatyczne Andy, poteżnę lodowce, wodospady i zmysłowe tango...

więcej o wyprawie
KOLUMBIA – AMAZONIA- CANO CRISTALES – PARK TAYRONA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
16 dni

KOLUMBIA – AMAZONIA- CANO CRISTALES – PARK TAYRONA

Wyprawa do amazońskiej dżungli i na Karaiby...

więcej o wyprawie