Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube

O nas

Cechują nas pasja i solidność.
Nasze hasło:
„Gwarancja niezapomnianej przygody".

Szanowni Państwo

Powołując do życia Polka Travel, nie kierowałyśmy się chęcią zbudowania kolejnego biura podróży czy agencji sprzedaży biletów lotniczych. Mając za sobą ponad 20-letnie doświadczenie w branży turystycznej, postanowiłyśmy stworzyć ofertę dla wymagających, oczekujących indywidualnego serwisu, jak również komfortu świadczeń Podróżników i przede wszystkim preferujących podróż w małych kameralnych grupach. Nie jesteśmy typowym biurem podróży, jesteśmy po to by tworzyć dla Państwa podróże niezapomniane, pełne pasji, podczas których czują się Państwo jak w gronie przyjaciół. Traktujemy każdego z Państwa wyjątkowo i indywidualnie. 

Realizujemy trudne i nowatorskie projekty, często więc jesteśmy prekursorami, a nasz zespół to grupa ludzi z pasją odkrywania świata oraz inwencją do tworzenia i realizacji niebanalnych programów. To właśnie dzięki tym cechom i ogromnemu zaangażowaniu nasze wyjazdy są niepowtarzalne.

Nasze wyjazdy to niezwykle ciekawe programy, to nie tylko bieganie od zabytku do zabytku, ale dotykanie kultury poprzez sztukę, kontakt z ludźmi i przyrodą, aktywności sportowe, kuchnię, degustacje lokalnych trunków, wieczorną zabawę.

Byliśmy pierwszym biurem w polsce proponującym wycieczki kulinarne oraz tematyczne a także skierowane do określonej grupy jak „tylko dla kobiet” czy „tylko dla mężczyzn”.

Obecnie w naszej ofercie mogą państwo znaleźć kursy gotowania w Wietnamie, Indiach, kolacje w restauracjach wyróżnionych gwiazdką Michelin czy też kursy salsy na Kubie.

Cieszymy się, że znaleźli się Państwo na naszej stronie.
Zapraszamy na wspólne wyprawy.

Majka Szura i Grażyna Woźniczka-Bogucka wraz z zespołem

Co nas wyróżnia?

STARANNIE DOBRANE
ŚWIADCZENIA

Wyłącznie dobrej klasy hotele położone w centrach miast, skąd z łatwością można dostać się do atrakcji turystycznych, sprawdzone przez nas restauracje, serwujące tradycyjną kuchnię regionu i zapewniające bardzo dobrą jakość posiłków.

KOMFORTOWY
SPOSÓB PODRÓŻY

Często korzystamy z lokalnych połączeń lotniczych, unikając długich, męczących przejazdów autobusami, gdyż wiele tras, mimo pozornie niewielkich odległości, jest trudno przejezdnych i zabiera czas potrzebny na zwiedzanie.

RODZINNA
ATMOSFERA

Kameralne grupy, przeważnie nie większe niż 15 osób, zapewniają komfort zwiedzania jak i niemal rodzinną atmosferę, tak ważną podczas dalekich wypraw.

ZASADA ŻADNYCH
UKRYTYCH KOSZTÓW

Podana cena przy programie na fiszce jest pełna i zawiera wszelkie opłaty, które są niezbędne do realizacji wybranego programu (opłaty paliwowe, lotniskowe, bilety wstępu, przewodnicy etc.) Nie ma żadnych dopłat na miejscu.

Nasz zespół

Majka Szura

Majka Szura

Założycielka biura Polka Travel, od 20 lat związana z turystyką, absolwentka filologii hiszpańskiej na UAM i podyplomowych studiów PR na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Jest tłumaczem przysięgłym języka hiszpańskiego, ale nad pracę z dokumentami przedkłada pasję obcowania z ludźmi. Zna również angielski i portugalski. Jej pół szklanki jest zawsze pełne. Uważa, że „nie ma rzeczy niemożliwych są tylko trudne do wykonania”. Bardzo chętnie pilotuje swoje grupy w najodleglejsze zakątki świata i przybliża Uczestnikom wypraw Nieznane. Nieodłącznym atrybutem podróży jest aparat. Z każdej wyprawy przywozi setki zdjęć, które potem trafiają do „polkowego” kalendarza i katalogu. Jej zasada działania jest prosta – organizuje imprezy, na jakie sama chciałaby pojechać i dba o Klientów tak, jak chciałaby, aby dbano o nią. Nie lubi sztampy i rutyny, podróżując „dotyka świata” nawet wtedy, gdy boli…
Prywatnie żona i mama 11-letniej Zosi, której przekazała w genach „bakcyla podróżniczego”. Coraz częściej i chętniej wspólnie wyruszają w podróże do Wietnamu czy Indonezji.
W 2015 otrzymała tytuł Businesswoman Roku 2014 w kategorii Lider w branży Incentive Travel z ramienia Magazynu Businesswoman & Life, a w 2016 została laureatką Plebiscytu Kobieta Przedsiębiorcza 2015.

kontakt: info@polkatravel.pl

Grażyna Woźniczka-Bogucka

Grażyna Woźniczka-Bogucka

Współtwórczyni biura Polka Travel. Związana z turystyką od 18 lat, z wykształcenia filolog, kulturoznawca i latynoamerykanista. Prywatnie żona i mama 8-letniej Julci i 3-letniego Michasia, którym od pierwszych dni życia przekazuje swoją pasję podróżowania i poznawania odległych kultur. Fascynuje ją kultura iberyjska, iberoamerykańska oraz afrykańska, prowadziła badania naukowe nad synkretyzmem religijnym w Ameryce Łacińskiej, ale pochłonęła ją całkowicie turystyka. Z łatwością porozumiewa się w językach: francuskim, hiszpańskim, portugalskim i rosyjskim. Obecnie swoją pasję i wiedzę przekazuje tworząc do katalogu nietuzinkowe i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach programy oraz podróżując z turystami w najbardziej odlegle rejony świata, gdzie interesują ją przede wszystkim ludzie, ich tradycje, historia. Podczas podróży kieruje się słowami Ryszarda Kapuścińskiego, iż każda podróż, niezależnie czy daleka czy bliska jest próbą poznania „innego” w jego historii, kulturze, otaczającej przyrodzie co pomaga jej odkrywać i zrozumieć fascynujący i ciągle różnorodny świat.

kontakt: groups@polkatravel.pl

Ewelina Fabo

Ewelina Fabo

Group and Incentive Manager

Z wykształcenia magister inżynier Zarządzania i Inżynierii Produkcją ale z zamiłowania podróżniczka i to właśnie pasja skierowała ją do nas. Studia za granicą nauczyły ją otwartości na świat, nowe miejsca, nowych ludzi. Uwielbia sport w każdej postaci, od squasha po jazdę konną. Na co dzień pracuje w biurze, gdzie dzieli się swoją pasją z Uczestnikami wyjazdów. Przygotowuje wyprawy jak również wyjazdy typu incentive. Jest mocno zaangażowana w swoją pracę, z cierpliwością i uwagą wsłuchuje się w potrzeby naszych podróżników, by następnie wykreować prawdziwą podróż marzeń. Uwielbia dobrą kuchnię dlatego z przyjemnością przygotowuje nasze kulinarne wyjazdy, dobiera menu i nietypowe atrakcje. Prywatnie mama 2,5-letniej Kai. Uwielbia Azję, zwłaszcza Japonię, która fascynuje ją odmiennością, to właśnie Japonię wybrała na swoją pierwszą azjatycką wyprawę. W czasie wolnym planuje swoje prywatne wojaże. Jak większość zodiakalnych byków uwielbia porządek i praktyczną harmonię. Jest osobą pragmatyczną i skrupulatną, mocno stąpającą po ziemi. U innych ceni solidność i zdecydowanie.

kontakt: office@polkatravel.pl

 

Monika Kossak

Monika Kossak

Incentive Manager

Absolwentka amerykanistyki, pasjonatka kultury Indian oraz regionu Alaski. W dzieciństwie spędzała czas na obozach sportowych w różnych zakątkach Europy, co zaszczepiło u niej zamiłowanie do poznawania nowych miejsc i ludzi. W czasie studiów członek Stowarzyszenia Antropologicznego „Archipelagi Kultury” i organizator spotkań i prelekcji z podróżnikami. Kilka miesięcy spędziła w Stanach Zjednoczonych w Parku Narodowym Yellowstone, jak również eksplorując inne regiony i parki. Podróże dla niej to nie tylko poznawanie nowych terenów, ale przede wszystkim spotkania z ciekawymi ludźmi, za każdym razem wraca do domu bogatsza o nowe ciekawe znajomości i z obietnicą ponownych spotkań gdzieś na szlaku. Prywatnie mama rocznego Leona. W wolnych chwilach na motorze przemierza regiony Polski, zimą szaleje na narciarskich stokach. Niepoprawna optymistka, dusza towarzystwa, zaraża swoim dobrym humorem. W pracy niezwykle kreatywna, zarazem sumienna i obowiązkowa.

kontakt: biuro@polkatravel.pl

Agnieszka Rogowska

Agnieszka Rogowska

Project Manager

Z wykształcenia menadżer oraz inżynier produkcji, ale z zamiłowania socjolożka, podróżniczka oraz organizatorka wszelkich przedsięwzięć i zadań. Do każdego programu podchodzi zarówno z pasją, sercem ale i żołnierską precyzją. 12 lat mieszkała za granicą, pracowała na najbardziej ruchliwym lotnisku świata – Heathrow. Tutaj spotykała ludzi z całego świata i pogłębiała fascynację innymi kulturami. W podróżowaniu najbardziej ceni sobie kontakt z ludźmi, uwielbia „podglądać ich” w codziennym życiu, poznawać ich punkt widzenia, ma przyjaciół na całym Świecie. Wspólnie z nimi zwiedza ich ojczyste kraje. Uważa, że nie ma lepszej formy poznawania nowych stron niż ta, w której udział bierze „lokalny przewodnik”. W wolnym czasie spotyka się z rodziną i przyjaciółmi. Eksperymentuje także w kuchni – zwłaszcza kuchni jarskiej, gdyż od 14 roku życia jest wegetarianką. Jako zodiakalna Ryba często buja w obłokach, zapytana o jakieś zagadnienie, potrzebuje więc chwili, by wrócić na ziemię.

Posługuje się biegle językiem angielskim, język włoski i rosyjski zna w stopniu podstawowym. W pracy jest wytrwała, zorganizowana. Dobro i satysfakcję Klienta stawia na czele innych zadań.

Kontakt: polka2@polkatravel.pl

Karolina Sikora

Karolina Sikora

Project Manager

Chęć poznawania świata była w niej zawsze. Podróżowanie uznaje za najlepszy sposób na spełnianie tej pasji. Z wykształcenia socjolożka oraz kulturoznawczyni, dzięki czemu miała okazję przyjrzeć się podróżom również w ujęciu naukowym. Podczas studiów wzięła udział w półrocznej wymianie studenckiej do Portugalii, natomiast tuż po zakończeniu edukacji podjęła pracę w Indonezji. Te wyjątkowe doświadczenia uczyniły ją jeszcze bardziej otwartą i ciekawą świata. Początkowo, zawodowo związana była z innymi branżami, jednak nie mogło być inaczej i w końcu turystyka upomniała się o nią. Teraz z zapałem i werwą chętnie mierzy się ze wszystkimi wyzwaniami, jakie niesie ta praca.

Włada biegle językiem angielskim, szlifuje portugalski. Prywatnie podróżuje z plecakiem, jeździ autostopem i ma zamiar napić się kawy w każdym zakątku świata. Uwielbia gotować, do swej kuchni przemyca smaki i zapachy ze swoich wypraw, czym niebywale rozpieszcza bliskich. Postanowiła to poprzeć gruntowną wiedzą i od 1,5 roku studiuje dietetykę w Krakowie, dba o zdrowie koleżanek z pracy.

Konatakt: polka3@polkatravel.pl

Pilotują dla nas

Jadwiga Motyka

Jadwiga Motyka

Absolwentka Kultury Śródziemnomorskiej. Od wielu lat pokazuje turystom najpiękniejsze zakątki Ziemi. Do Jej ulubionych krajów należą: w Europie – Grecja, a za oceanem kraje Ameryki Łacińskiej, do których i prywatnie sama chętnie wraca.  Patrzy na każdy kraj przez pryzmat ludzi, bo to oni zazwyczaj tworzą swoisty klimat danego miejsca, w każdym zakątku świata dostrzega coś niezwykłego. Nie robi zdjęć, ale to co obserwuje stara się rejestrować na osobistym dysku pamięci, by kiedyś odnaleźć we wspomnieniach. Każdy wyjazd to nowe przeżycia i doświadczenia, nawet gdy dane miejsce odwiedza setny raz. Nie istnieje dla niej coś takiego jak rutyna, gdyż każdy dzień jest nam dany tylko raz i jak się nań przygotujemy, tak będziemy go przeżywać .Jej opowieści podparte są ogromną wiedzą i mają charakter barwnych opowieści podanych językiem gawędziarza licznie przeplatanych anegdotami, aluzjami, metaforami.  Jadzia kocha ludzi i świat. Gdyby istniało pojęcie inteligencji podróżniczej byłaby jej uosobieniem. Rozstania z grupami zwykle są eksplozją zapewnień: „Pani Jadziu za rok jedziemy z Panią do…”

Jola Kossowska

Jola Kossowska

To „muchacha de todo terreno”, której salsa w duszy gra. Mieszkała w Stanach i w Kolumbii, objechała z plecakiem kawał świata i już myślała, że trochę pomieszka w Mali, gdy niespodziewaną miłością obdarzyła…Kubę (wyspę;) Obecnie zatrzymała się Brazylii, którą pokochała całym sercem i to nie tylko ze względu na barwny karnawał. Uważa, ze podróże kształcą tylko wtedy, gdy wychodzi się do ludzi – najlepiej z uśmiechem i patrzy na świat szeroko otwartymi oczami a nie szuka potwierdzenia utartych opinii. Od siedmiu lat podróżuje po świecie spełniając się zawodowo jako pilot i przewodnik. Fascynuje ją odkrywanie podobieństw w pozornie bardzo odmiennych kulturach krajów Ameryki, Afryki i Azji oraz obalanie stereotypów. Podróż w towarzystwie Joli to prawdziwe doświadczanie odkrywania odmiennego dla nas świata.

Małgorzata Karpowicz

Małgorzata Karpowicz

W życiu łączy swoje dwie największe pasje teatr i turystykę. Wykształcenie aktorskie i zamiłowanie do podróży czynią z niej osobę szukającą coraz to nowych wyzwań, otwartą, lubiącą pracę z ludźmi. Stosuje zasadę ruch jest silniejszy od bezruchu, żyje aktywnie, uprawia sporty. Jest instruktorem narciarskim, jeździ na snowboardzie, rowerze, chodzi na Zumbę. W Meksyku zdobyła certyfikat  nurka. Zaraża optymizmem i pozytywną energią. Ci co z nią podróżują wiedzą jak dobrze zacząć dzień gimnastyką i kąpielą w oceanie. Pod kątem każdej podróży opracowuje informator – „mini przewodnik”. Turyści doceniają jej wiedzę, oraz nienaganną dykcję. Na co dzień mieszka w Krakowie. Jest mamą dwóch wspaniałych synów. Jako aktorka prowadzi warsztaty teatralne z dziećmi, a jako przewodnik oprowadza po Krakowie w języku hiszpańskim i angielskim. Jej motto to słowa Świętego Augustyna: „Życie jest wielką księgą a człowiek który nie podróżuje czyta tylko jedną jej stronę.”

Izabella Daszkiewicz

Izabella Daszkiewicz

Przewodnik miejski i pilot wycieczek. W 1997 r uzyskała licencję pilota wycieczek zagranicznych. Podróżuje głównie po kontynencie azjatyckim i afrykańskim. Oczarowana w pierwszych latach swej pracy Turcją i Marokiem, chętnie tam wraca. Prywatnie i służbowo podróżuje przemierzając kraje wzdłuż i wszerz, w zimie i w lecie. Globtroterka w każdym celu, woli plecak, wygodne trekingowe buty, odzież sportową nałożoną na tzw. cebulkę. Aparat fotograficzny zawieszony na szyi zabiera wszędzie, gdzie piękno krajobrazu urzeka. Z pasją odkrywa zakątki zarówno Polski jak i świata. Dotarcie do zapomnianego, zabytkowego kościoła gdzieś w Polsce jest dla niej równie urzekające jak odwiedzenie jednego z siedmiu cudów świata. Za największą wartość swojej pracy uważa poznawanie nowych ludzi, rożnych nacji i kultur. Na co dzień lubi jeść, gotować, jeździć na rowerze i dużo się uśmiechać.

Tomek Kowalski

Tomek Kowalski

Każdy w życiu ma jakieś pasje,  Tomek ma dwie: podróże i języki obce. Od dziecka podróżuje i poznaje świat, a przy tym zwyczaje różnych kultur i nacji. Z wykształcenia germanista, uważa, że poznawanie języków pomaga lepiej zrozumieć ludzi z różnych zakątków Ziemi. Podróżowanie to dla Niego najlepsza lekcja łącząca wszystkie dziedziny nauki,  to nie tylko zabytki, które zachwycają i pokazują potęgę człowieczeństwa, ale również przyroda oraz klimat, które  sprawiają, że inaczej smakują potrawy kuchni całego świata. By poznawać więcej i głębiej pomieszkiwał w różnych krańcach świata: we Włoszech, Portugalii, Kenii, czy Brazylii. Posługuje się kilkoma językami i zawsze jest otwarty na poznawanie kolejnego. Oglądając świat  zaspokaja  wszystkie zmysły i czuje się szczęśliwym i zadowolonym z życia. Zapomina wtedy o wszystkich problemach i troskach dnia codziennego.  Swoje doświadczenie podróżnicze przekazuje Turystom w formie ciekawych opowieści oraz zaraża zawsze pozytywnym nastawieniem do świata.

Katarzyna Rodacka

Katarzyna Rodacka

Absolwentka iranistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Języki obce to jej największa pasja – działają jak klucz do magicznej krainy. Dzięki nim podróże faktycznie kształcą. Fascynuje ją Azja: uwielbia gościnność Irańczyków i krajobrazy w Kirgistanie. Mimo że zazwyczaj podróżuje, żeby oglądać naturę, jest absolutnie zakochana w Teheranie. Mieście, które odrzuca wielu, a gdzie tak naprawdę można znaleźć największe przyjaźnie, kontrasty i najlepszą sztukę. Oprócz dalekich podróży uwielbia nasze polskie podwórko i odkrywanie zapomnianych perełek w Polsce. Co roku organizuje w Krakowie poświęcony Polsce Festiwal TRAWERS w Polskę. Jeździ jako pilot do Iranu, czasem też ze studentami na narty w Alpy lub jako tłumacz w polskie lasy z myśliwymi. Fanka fotografii analogowej, muzyki folkowej i książek biograficznych. Inną jej pasją jest radio. Nagrywa reportaże poświęcone Polsce dla jednej z internetowych stacji radiowych. Nie może żyć bez kawy i przyjaciół.

Monika Galicka

Monika Galicka

Psycholog Stosunków Międzykulturowych, a od 1999 roku licencjonowany pilot wycieczek, specjalista w zakresie kultury, sztuki i tradycji krajów Dalekiego Wschodu oraz Pacyfiku. Niemal 3 lata spędziła w Indonezji i prawie rok w Indiach. Biegle posługuje się językami angielskim, niemieckim i bahasa indonesia (indonezyjskim). Prowadzi trasy po Chinach, Indonezji, Nowej Zelandii, Australii, Japonii, Indiach, Malezji, Laosie, Wietnamie, Kambodży, Nepalu i Sri Lance. Poza pilotowaniem zajmuje się PR’em i dziennikarstwem turystycznym, a w czasie wolnym jeździ konno, trenuje sztuki i sporty walki (VietVoDao, Kick-Boxing). Kocha wszelkie wyzwania nawet te wymagające wiele wysiłku i poświęcenia. Fascynuje ją religioznawstwo i historia. Monika to osoba bardzo komunikatywna, ciekawa świata i ludzi. Posiada wysokie kompetencje organizacyjne i logistyczne. Doskonale radzi sobie w sytuacjach wymagających podejmowania szybkich i zdecydowanych decyzji. Dysponuje dużą wiedzą merytoryczną i praktyczną na temat odwiedzanych krajów. Niezwykle zaangażowana w swoją pracę.

Izabela Rutkowska

Izabela Rutkowska

Kocha życie i czerpie z niego pełnymi garściami. W tak zwanym międzyczasie, pomiędzy wyjazdami z grupami, mieszkała pół roku w Turcji, odkrywając różne jej zakamarki autostopem. Pracowała na farmie zarodowej koni w Nowej Zelandii, spłynęła w hamaku Ukayali, sprawdzając, czy rzeczywiście nie tylko ryby w niej śpiewają. Autostopem zjechała również Maroko i pół Europy. Zawsze jednak wraca do Rosji. Poznała różne jej oblicza; od surowej i niedostępnej północy, poprzez kontrasty Moskwy i Sankt Petersburga, będąc wolontariuszem w dziecięcym cyrku Upsala i w Ermitażu, aż po cudną  Syberię, którą uważa za swój drugi dom. W podróżach z grupami uwielbia zarażać pasją poznawania świata. Obecnie pracuje, promując jedną z najciekawszych atrakcji na dolnym Śląsku. Jej nowa miłość, to rower mtb, na którym niedawno wjechała na Śnieżkę.

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI
Poznawcze
Taneczne
12 dni

KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI

Szaleństwo w rytmie salsy, rum, cygara i cukrowe kolonialne imperia...

więcej o wyprawie
PERU BOLIWIA
Poznawcze
Adventure
15 dni

PERU BOLIWIA

Tajemniczy świat Inków, wulkany i kaniony Andów

więcej o wyprawie
ARGENTYNA – PARKI NARODOWE – WYCIECZKI DO ARGENTYNY
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

ARGENTYNA – PARKI NARODOWE – WYCIECZKI DO ARGENTYNY

Majestatyczne Andy, poteżnę lodowce, wodospady i zmysłowe tango...

więcej o wyprawie
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

MAJÓWKA 2019 Luksusowa podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…Uwaga przy zapisach do 21 grudnia - zniżka 500 zł/os.

więcej o wyprawie
EKWADOR I GALAPAGOS – rejs
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
16 dni

EKWADOR I GALAPAGOS – rejs

Rejs śladami Darwina, wizyta na równiku, trekking u stóp jednego z najwyższych wulkanów świata...

więcej o wyprawie